Komiksy

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 01:30

Przy okazji dyskusji w temacie filmowym, kilku forumowiczów przyznało się do fascynacji komiksem. Wsparcia tych osób szukam w tym temacie. O co mi chodzi konkretnie? Jako normalny szczawik, pomiędzy walkami na kije i bytnoścą w nibylandii, siegałem po "historie z obrazkam". Standardowy zestaw, kaczory, batmany, kokosze, tytusy etc. Jako starszy rozrabiaka, moim faworytem był zdegerowany Jeż Jerzy. Wiele nas łączyło. Ostatnimi czasy chciałem sobie przypomnieć, ile radochy dawało mi czytanie komiksów. Nie chciałem iść utartym szlakiem i tu niestety pojawił się problem. Po co sięgnąć? Co jest warte poświęcenia mu czasu? Przyznam szczerze, że zdębiałem jak zobaczyłem jak ogromny jest wybór wsród tego typu pozycji. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Interesuje mnie w zasadzie wszystko, komiks historyczny, sf, fantastyczny, kryminalny, dla dorosłych :prochno:. Jedynym warunkiem jest tu jego "wyjątkowość", coś co będzie go wyróżniać na tle innych komiksów. Znacie takie? :P Plusem będzie jego polskie wydanie. Wielkim plusem, jego dostępność w np. pdf-ie. I byłbym zapomniał, nie znoszę Marvela.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 08:57

Mogę polecić cykl Sandman Neila Gaimana. Wydaje mi się, że jest zdecydowanie ambitniejszy od klasycznych pozycji z uniwersum DC oraz Marvela. Uwielbiam Sandmanowe okładki, z rysownikami natomiast bywa różnie.

Co do PDF'ów - nie mam pojęcia czy są, za to w jednej z bemowskich bibliotek dostępnych jest chyba większość tomów.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 11:01

Tylko i wyłącznie Thorgal :)


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 11:36

Wiking pisze:Mogę polecić cykl Sandman Neila Gaimana.
Ooo.. To jest coś. Uwielbiam książki Gaimana. Dzięki. ;)
Martin pisze:Tylko i wyłącznie Thorgal :)
Nie wspominałem o tym, ale Thorgala mam już przeczytanego. Świetny komiks, właśnie czegoś takiego szukam. :)


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 13:13

A ja wam polecam "Logikomiks", wydany przez WAB w grudniu. Opowieść o życiu Bertranda Russela, o logice i filozofii. Świetna sprawa!


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 16:20

Twórczość Franka Millera i Alana Moore'a przede wszystkim, tak chętnie z lepszym bądź gorszym skutkiem adaptowane ; )


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2012, 18:29

deszczowy pisze:A ja wam polecam "Logikomiks"
Wiele dobrego o tym słyszałem. :ok: Niestety, jest raczej nieosiągalny w necie. Pozostaje mi kupno. Chyba, że masz Deszczu własny egzemplarz i jesteś skłonny go wypożyczyć. :P
Alfa i Omega pisze:Twórczość Franka Millera i Alana Moore'a przede wszystkim, tak chętnie z lepszym bądź gorszym skutkiem adaptowane ; )
Po Batmana obu panów sięgnę na 100%. Zastanawiałem się jeszcze na "Roninem" Millera i "From Hell" Morre'a.


Obrazek
ODPOWIEDZ