Praca sędziów - trudna praca (1na1 - na podsłuchu | Canal+)

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 22:34

Praca sędziego jest mega trudna. Sędziowałem w niższych klasach jako główny, a także na linii w ligach okręgowych i IV ligach. Poza tym, że człowiek miał rozwalony cały weekend i nie raz, nie dwa środek tygodnia, bardzo dużo czasu tracił na dojazdy za które w późniejszym czasie trzeba było płacić za własną kasę to przede wszystkim ciążyła na Tobie mega presja. Presja ze strony zawodników, trenerów, a także... kibiców. Chorych kibiców. Ludzi, którzy mnie niszczyli. Po prostu trzeba było czasami uciekać z jakiejś wiochy, bo można było dostać po pysku (dosłownie). To były chyba momenty w których bałem się najbardziej w moim życiu. Skończyłem z tym. Trwało to dwa sezony, o dwa za dużo w moim przekonaniu.

Filmik z Hubertem Siejewiczem tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Szkoda mi tych sędziów. Oprócz tego, że muszą codziennie ciężko pracować to jeszcze widać teraz jak na dłoni, że w najwyższych klasach rozgrywkowych nie mają co liczyć na profesjonalizm piłkarzy, trenerów, a także wsparcie ze strony tych, którzy siedzą tam na tych stołkach i decydują o kształcie naszej kopanej.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 23:07

Szczerze mówiąc, to myślałem, że sędziowie podchodzą do meczu na luzie. Przychodzą, gwizdają i odchodzą. Dopiero po oglądnięciu 'Kill the referee' zdałem sobie sprawę, jaka ta praca jest niesamowicie ciężka, nie pod względem fizycznym, lecz psychicznym. Jak zobaczyłem tego liniowego, który w szatni wyglądał jakby się miał rozpłakać, przez swój błąd, to zrobiło mi się go strasznie żal. Dopiero oglądnąłem 2 party i aż mnie ściska, że muszę czekać do jutro z dokończeniem całego materiału :angry:
PS. Webb wygląda na sympatycznego faceta.


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 23:11

1 na 1 - na podsłuchu 13.12.2011

Canal + Sport
624x352 | 16:9 | XviD | 1200 Kbps | DVBRip | Nagranie: ElKoyote | Polski Komentarz

...::: FileSonic :::...
http://www.filesonic.com/file/420739706 ... Koyote.avi
...::: FileServe :::...
http://www.fileserve.com/file/b43KyNM/1 ... Koyote.avi
...::: BitShare :::...
http://bitshare.com/files/i8ty7735/1.na ... e.avi.html
...::: UploadStation :::...
http://www.uploadstation.com/file/PkPtv ... Koyote.avi
...::: Uploaded :::...
http://uploaded.to/file/jn9t1jsm/1.na.1 ... Koyote.avi

Źródło: allgoals.pl; ElKoyote

Sam chętnie obejrzę skoro polecacie i wtedy się wypowiem ;)


Obrazek
matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 13 grudnia 2011, 23:34

http://www.dailymotion.com/video/xmyo61 ... yote_sport

Gdyby ktoś nie mógł ściągnąć - filmik jest dostępny na dailymotion.

Piłkarze klną prawie tak jak w okręgowce :P


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 00:36

delarudii pisze:
Bolek_1987 pisze:kurcze spóźniłem się...

nagrywał ktoś może?
dołączam się do pytania ;] temat naprawdę arcyciekawy jak dla mnie.

Dla zainteresowanych polecam również film "Zabić sędziego".

http://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+s ... 009-543410
To dam linka:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 08:46

Vimes pisze:Owszem, praca sędziego jest trudna, dlatego należy ją ułatwić i wykorzystać możliwości jakie daje nowoczesna technika, a nie rozwodzić się nad tym jacy to biedni są ci sędziowie.
owszem, wprowadźmy monitoring, decyzje na podstawie powtórek, kwestionowanie decyzji jak w Wimbledonie, dorzućmy jeszcze możliwość walenia się po pysku jak w NHL, wpuśćmy na stadiony tłuściochów z colą i dziwmy się, czemu futbol przestał być najpopularniejszym sportem na świecie.

Te śmieszne sapanie o możliwość powtórek, czy chipów (wiesz jakie zagrożenie nosi wszczepienie elektroniki do piłki?) zaczęły się na początku tego millenium przez pewną grupę lobbystów, którym bardzo zależało na wprowadzeniu czegoś do futbolu, by zbić niezłą kasę.
Czemu wcześniej nikt nie bił się o powtórki i chipy?


OMFGx4000!


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:11

pan Zambrotta pisze:owszem, wprowadźmy monitoring, decyzje na podstawie powtórek, kwestionowanie decyzji jak w Wimbledonie, dorzućmy jeszcze możliwość walenia się po pysku jak w NHL, wpuśćmy na stadiony tłuściochów z colą i dziwmy się, czemu futbol przestał być najpopularniejszym sportem na świecie.
dawno nie czytałem większej głupoty, warto było dziś zajrzeć na forum JP


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:17

Vimes, o jakich nowoczesnych technologiach mówisz? :)

Chipy w piłce? Generalnie ich zadaniem byłoby określanie, czy piłka minęła "jakąś" linię, czy nie. Od tego teraz jest dwójka sędziów przy polach bramkowych. Starcza.

Powtórki? Są spalone, faule, bramki (!) kiedy na powtórce nie wiadomo do końca co, kiedy i czy w ogóle się stało. Wyobrażasz sobie teraz, że w jakieś kontrowersyjnej sytuacji, sędzia techniczny musi sam podjąć decyzję? Powiesz, że teraz bez powtórek musi zrobić to główny - ok, tyle, że na technicznym byłaby presja o wiele większa, a każdą jego decyzje (w tych kontrowersyjnych sytuacjach) można by było zakwestionować. Rozpoczęłyby się oskarżenia itd.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2011, 09:21 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:20

Maly pisze:
pan Zambrotta pisze:owszem, wprowadźmy monitoring, decyzje na podstawie powtórek, kwestionowanie decyzji jak w Wimbledonie, dorzućmy jeszcze możliwość walenia się po pysku jak w NHL, wpuśćmy na stadiony tłuściochów z colą i dziwmy się, czemu futbol przestał być najpopularniejszym sportem na świecie.
dawno nie czytałem większej głupoty, warto było dziś zajrzeć na forum JP
nie wiem, może ciebie będzie kręcił futbol z chipem w środku i patrzeniem się sędziów w monitor co każdą akcję [']

nie zawsze nowe jest lepsze.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:35

pan Zambrotta pisze:
Maly pisze:
pan Zambrotta pisze:owszem, wprowadźmy monitoring, decyzje na podstawie powtórek, kwestionowanie decyzji jak w Wimbledonie, dorzućmy jeszcze możliwość walenia się po pysku jak w NHL, wpuśćmy na stadiony tłuściochów z colą i dziwmy się, czemu futbol przestał być najpopularniejszym sportem na świecie.
dawno nie czytałem większej głupoty, warto było dziś zajrzeć na forum JP
nie wiem, może ciebie będzie kręcił futbol z chipem w środku i patrzeniem się sędziów w monitor co każdą akcję [']

nie zawsze nowe jest lepsze.
A pamiętasz, co było, jak Irlandia została orżnieta w eliminacjach chyba? To był zwykły wałek i zapobieganiu takim rzeczom miałoby służyć <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:39

deszczowy pisze:A pamiętasz, co było, jak Irlandia została orżnieta w eliminacjach chyba? To był zwykły wałek i zapobieganiu takim rzeczom miałoby służyć <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Tym, którym tak bardzo żal Irlandczyków, polecam ten artykuł.
W futbolu nic nie ginie, suma strat i zysków wychodzi na zero.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 09:41

deszczowy pisze:
pan Zambrotta pisze:
Maly pisze: dawno nie czytałem większej głupoty, warto było dziś zajrzeć na forum JP
nie wiem, może ciebie będzie kręcił futbol z chipem w środku i patrzeniem się sędziów w monitor co każdą akcję [']

nie zawsze nowe jest lepsze.
A pamiętasz, co było, jak Irlandia została orżnieta w eliminacjach chyba? To był zwykły wałek i zapobieganiu takim rzeczom miałoby służyć <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
To trzeba by wszczepiać czipy pilkarzom. Bo o ile pamietam tam była ręka Henryka.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 10:06

czipy są akurat bez sensu, ale sytuacja jak w tenisie, że można ze 2 razy na mecz poprosić o powtórki już nie, nikomu nie chodzi o przerywanie każdej akcji ale właśnie wypaczanie wyników pojedynczych meczów a w efekcie całych turniejów zabija futbol, zabija dla przeciętnego kibica, do tego pozwala na manipulacje, kupowanie meczów, ustawianie i wiele innych, ja nie chcę oglądać takich meczów jak Ajax - Real, nie chcę takich jak kilka Barcelony w LM, nie chcę, to nie jest piłka tylko biznes i to doprowadza do śmierci piłki

mówisz, że w przyrodzie nic nie ginie i podajesz przykład Irlandii tak? może powiedzmy, że to był spisek co? sędziowie się pomylili wtedy więc z Francją przekręcili ich celowo... tylko po co wtedy grać? może powiedz zaraz, że skoro sędziowie przekręcili Włochów i Hiszpanów w 2002r to oddali im to na kolejnych mundialach? fajnie, tylko po co wtedy grać? przyznać co trzeba przy zielonym stoliku i jazda...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 10:10

Maly pisze:czipy są akurat bez sensu, ale sytuacja jak w tenisie, że można ze 2 razy na mecz poprosić o powtórki już nie, nikomu nie chodzi o przerywanie każdej akcji ale właśnie wypaczanie wyników pojedynczych meczów a w efekcie całych turniejów zabija futbol, zabija dla przeciętnego kibica, do tego pozwala na manipulacje, kupowanie meczów, ustawianie i wiele innych, ja nie chcę oglądać takich meczów jak Ajax - Real, nie chcę takich jak kilka Barcelony w LM, nie chcę, to nie jest piłka tylko biznes i to doprowadza do śmierci piłki
stahoo pisze:Powtórki? Są spalone, faule, bramki (!) kiedy na powtórce nie wiadomo do końca co, kiedy i czy w ogóle się stało. Wyobrażasz sobie teraz, że w jakieś kontrowersyjnej sytuacji, sędzia techniczny musi sam podjąć decyzję? Powiesz, że teraz bez powtórek musi zrobić to główny - ok, tyle, że na technicznym byłaby presja o wiele większa, a każdą jego decyzje (w tych kontrowersyjnych sytuacjach) można by było zakwestionować. Rozpoczęłyby się oskarżenia itd.
Dodam jeszcze, na przykładzie Korei z Włochami, że dwukrotna możliwość zobaczenia powtórki nie rozwiązałaby sprawy. 3 krotna? Nie. 5 krotna? Może tak, ale wtedy zaczną się głosy, że za często jest przerywany mecz, że to za dużo. Bez przerywania meczów, a każdą sytuację ogląda specjalny sędzia/sędziowie techniczni? Pisałem o niektórych sytuacjach wyżej, dodam tylko, że byłyby tez głosy czemu sytuacja X była rozpatrywana, a Y nie...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 10:13

@Maly, dyskutowanie z ludźmi, którzy w głowie zamiast mózgu mają orzełka z PiSu średnio mi się uśmiecha :stop:

stahoo ma rację. na 100%

ludzie łyknęli medialną papkę o wprowadzeniu technologii do futbolu jak młode pelikany :roll:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ