Jestem Polakiem, kibicuję Italii

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:52

pan Zambrotta pisze:o Cassano na Euro możemy pomarzyć, Rossi też ma marne szanse :(
Możemy :think:

Juventus Juventusem, ale nigdy nie utożsamiałem się z Reprezentacją Włoch. Oczywiście czuję do nich jakąś sympatię ze względu na Juve, ale nic więcej.

Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:59

francois pisze:Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:
Powiem szczerze, że pzpn skutecznie mnie zniechęca do tej drużyny i myślę, że mecz obejrzę tylko jeśli nie znajdę lepszego zajęcia. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie cieszenia się z porażki Polaków także kibicowanie Włochom odpada.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 18:12

francois pisze: Juventus Juventusem, ale nigdy nie utożsamiałem się z Reprezentacją Włoch. Oczywiście czuję do nich jakąś sympatię ze względu na Juve, ale nic więcej.

Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:
A ja lubię po ogólnie włoską piłkę jako taką, podoba mi się włoska filozofia gry, w pucharach europejskich kibicuję wszystkim włoskim zespołom (uprzedzam pytanie - to akurat nie jest włoski klub) a na wszystkich wielkich imprezach od kiedy pamiętam kibicowałem Reprezentacji Włoch. Po części wynika to pewnie też z sympatii jaką darzę ten kraj, jego kulturę, język, mieszkańców i kuchnię.
Natomiast z drugiej strony jest zespół, który mnie jako Polaka nie reprezentuje, gdyż grają w nim piłkarze różnych narodowości, część z nich nie zna języka polskiego, nie prezentują żadnej "polskiego stylu gry" bo piłkarsko wychowywali się w różnych krajach. To taki trochę klub piłkarski przebrany w reprezentacyjne barwy - trener i działacze (swoje drogą - same zakazane mordy) niby krajowi, a reszta to różnie - kogo się udało sprowadzić to ten gra. A zatem na tej samej zasadzie, na której nie było dla mnie "zdradą ojczyzny" kibicowanie Starej Damie w meczu z Lechem, tak samo nie uważam się za gorszego jeżeli ucieszy mnie zdecydowane zwycięstwo Włoch.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 19:49

zahor pisze: A ja lubię po ogólnie włoską piłkę jako taką, podoba mi się włoska filozofia gry, [...] a na wszystkich wielkich imprezach od kiedy pamiętam kibicowałem Reprezentacji Włoch. Po części wynika to pewnie też z sympatii jaką darzę ten kraj, jego kulturę, język, mieszkańców i kuchnię.
Natomiast z drugiej strony jest zespół, który mnie jako Polaka nie reprezentuje, gdyż grają w nim piłkarze różnych narodowości, część z nich nie zna języka polskiego, nie prezentują żadnej "polskiego stylu gry" bo piłkarsko wychowywali się w różnych krajach. To taki trochę klub piłkarski przebrany w reprezentacyjne barwy - trener i działacze (swoje drogą - same zakazane mordy) niby krajowi, a reszta to różnie - kogo się udało sprowadzić to ten gra. A zatem na tej samej zasadzie, na której nie było dla mnie "zdradą ojczyzny" kibicowanie Starej Damie w meczu z Lechem, tak samo nie uważam się za gorszego jeżeli ucieszy mnie zdecydowane zwycięstwo Włoch.
Podzielam. Co prawda nie czuję z drużyną Prandellego aż takiego związku emocjonalnego jak z zespołem Lippiego, ale nić sympatii jest, choćby z uwagi na osoby Pirlo czy Matriego. A drużyna Smudy reprezentuje Smudę.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 20:00

francois pisze:
Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:
Oj oj oj , widze ,że patriotyzm w Polsce ,albo na tym forum umiera ...
Ja napewno będe kibicował reprezentacji SWOJEGO kraju , a to ,że grają tam piłkarze Juve to mie to za bardzo nie interesuje ,ale jak pokazą się z dobrej strony to fajnie.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 21:24

Ja również lubię Italię! Ale nie wyobrażam sobie, że w piątek na Maślicach w czterdziesto tysięcznym tłumie w momencie grania hymnu będę emocjonalnie z Italią. To jest nie wykonalne. Naprawdę :)

Matri in!


Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 21:58

Ja tam osobiście chyba będę bardziej za Włochami. Z reprezentacji Polski to ja nie jestem w stanie nawet wymienić wszystkich kadrowiczów - nie interesuje mnie tzw. "Ekstraklasa" ani też co się dzieje z naszymi za granicą więc i kadra narodowa jakoś mnie nie interesuje. Oczywiście to tylko sparing, więc wynik jakoś nie ma nic do rzeczy, a kwestią naturalną jest, że gdyby mecz był o punkty to całym sercem byłbym z Polakami. Co prawda, wg. pewnego niskiego pana jestem "ukrytą opcją niemiecką" więc nie wiem nawet czy mi wolno kibicować Polsce...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 23:53

pablo1503 pisze:
pan Zambrotta pisze:o Cassano na Euro możemy pomarzyć, Rossi też ma marne szanse :(
z przodu pociągnąć grę mogą jedynie Giovinco z ... Balotellim, na szpicy widzę Matriego, W sumie wciąż bogactwo wyboru. Nie chcę widzieć Pepe w kadrze, za wysokie progi.
Fajnie, że zagra Abate.
Matriego widziałbyś w pierwszym składzie, w jednej z największych imprez piłkarskich na świecie, a dla Pepe nie byłoby miejsca nawet na ławce?
Z całym szacunkiem dla Matriego, ale on jest za słaby na podstawowego zawodnika reprezentacji Włoch.
O wiele bardziej przydatny będzie Marti niż Pepe. Pepe robi dużo szumu i walczy, ale nie pasuje mi to do koncepcji Prandellego, który poszukuje kreatorów. Tak więc boczni napastnicy to dla mnie oczywistość w postaci Giovinco, Baruwaha, Rossiego (o ile się wykuruje :pray: ) itd.

Co do Martiego - jest gotowy na reprezentacje.
francois pisze:Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:
oczywiście, że ja.
Qrczak pisze:Oj oj oj , widze ,że patriotyzm w Polsce ,albo na tym forum umiera ...
nie dopowiadaj sobie synek za dużo. kibicowanie innej drużynie nie oznacza brak miłości do własnego kraju.
No chyba, że wyznajesz radykalną odmianę, i jeździsz polskim fiatem do pracy (pracując oczywiście wyłącznie w polskiej fabryce, z polskim kapitałem), chodzisz do kina na polskie filmy, kupujesz tylko polskie produkty, głosujesz w listach przebojów wyłącznie na polskie utwory itd.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2011, 00:26 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 00:22

Qrczak pisze:
francois pisze:
Przyznać się szczerze - czy w piątek ktoś będzie kibicował Włochom zamiast Polsce :?:
Oj oj oj , widze ,że patriotyzm w Polsce ,albo na tym forum umiera ...
Ja napewno będe kibicował reprezentacji SWOJEGO kraju , a to ,że grają tam piłkarze Juve to mie to za bardzo nie interesuje ,ale jak pokazą się z dobrej strony to fajnie.
Za wiele z NASZYM krajem ta kadra wspólnego nie ma ;) Polanski, Matuszczyk, Obraniak, Perquis...

Też będę za Włochami.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 00:41

brawo! podzielam zdanie obu Panow!

"kibicowanie innej drużynie nie oznacza brak miłości do własnego kraju" i tyle! zawsze bede Polakiem, zawsze bede za swoimi, chociaz teraz to bardzo trudne przez popisy "polaNskich ", pzpnu i nike (do glupot obu wymienionych zdarzylem sie przyzwyczaic).

a Fratelli no coz to moja ulubiona obca kadra, takze chetnie jak zawsze z szeroko otwartymi uszami poslucham pieknego hymnu "braci Wlochow" po czym z jeszcze wiekszym wzruszeniem wyslucham Mazurka Dabrowskiego

Alejandro w 1 skladzie? jak najbardziej, Juventini sa glodni gry przez neapolitanska parodie ( i nie pisze tu i wczorajszych sadowych przygodach) takze Matatatatari chetnie widzialbym w wyjsciowej 11, golem tez nie pogardze :]


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 11:16

Oj, panowie, panowie...Ciekawe co o kibicowaniu Włochom pomyśleliby uczestnicy piątkowego Marszu Niepodległości.


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 12:01

Akurat czyjeś zdanie najmniej mnie obchodzi ( a szczególnie zdanie części uczestników tego marszu). :prochno:

Też będę za Włochami. Z reprezentacji pezetpeenu (wczoraj utwierdzono mnie w przekonaniu że to nie jest Reprezentacja Polski) lubię paru piłkarzy ale to wszystko, owszem trzymam za nich kciuki na turniejach, byłem na paru meczach, które wynudziły mnie niesamowicie. A Włochom kibicuję od małolata ( Francja 1998 ) i zawsze jakoś bardziej mnie interesowała.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 13:05

widzisz alina nie zrozumiales/as wlasnie specjalnie w "" zacytowalem wczesniejszy wpis bo to wlasnie chodzi o to o czym piszesz! ze 1 i 2 trzeba rozgraniczyc, a na 11 listopadowe uroczystosci tez zamierzam isc :]

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... rowokacji/

i wlasnie przez takie glupie wpisy polaczkow m.in. szala prowloska przewaza...


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 18:54

A ja tam jestem z całej duszy za Włochami, lubię tą ich "perfidną grę" Przecież to jest jasne, że występ Matriego, Claudio oraz Pirlo, będzie oznaczał upodlenie bloku defensywy reprezentacji Polski.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 listopada 2011, 19:46

Ja nie ukrywam, że polska piłka, a co za tym idzie, polska reprezentacja nigdy mnie za bardzo nie obchodziły i raczej szybko się to nie zmieni. Również jestem w tym meczu za Włochami. Liczę, że nie będzie kontuzji (w zespole Italii rzecz jasna) i mam nadzieję, że Squadra Azzurra wygra.


Obrazek
ODPOWIEDZ