Jestem Polakiem, kibicuję Italii

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 13:00

Wypowiedź Zdzisława Kręciny w sprawie orzełka:
Sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina przyznał już bez ogródek, że PZPN chce po prostu na tym zarobić.

"Nie mamy innych dochodów poza tym logo" - powiedział. Wszystko na sprzedaż Sprzedać można wszystko. Nawet godło Polski... "Mamy kilkanaście innych reprezentacji, które musimy wyżywić, a nie mamy innych dochodów poza tym logo. A nie może kibic, osoba postronna, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe" - wyjaśniał w rozmowie z TVN24 Zdzisław Kręcina.

Źródło
PZPN nie ma innych dochodów poza logo? "PZPN sprzedał prawa TV za 100 mln euro" :lol:. Podoba mi się jeszcze sformułowanie "kibic-osoba postronna" :ok:.

Panie Zet, kolejny "polaczek" do Twojej kolekcji :wink:.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 13:27

Mietson pisze:
alina pisze:
forzajuveooo pisze:usuwanie krzyża z sejmu, usuwanie orzełka z koszulek..
co ma piernik do wiatraka?!
Ma. A mianowicie to, że jedno i drugie to tradycja, którą niektórzy chcą zniszczyć w imię pseudo-postępu.
Krzyż w sejmie wisi od 1997 roku. Rzeczywiście, wielowiekowa tradycja.
Mietson pisze:Co do porównania do obrońców krzyża powiem krótko:
różnica między jednymi a drugimi jest taka, że krzyża broniła garstka natomiast przeciwko braku orzełka na koszulce repry jest miażdżąca większość. Także to pan Zambrotta jest tym wściekającym się i wydzierającym moherem a nie ci, których nazywa "polaczkami".
Musisz sie zdecydować. Wyżej piszesz, ze obie sprawy (krzyż i godło) to to samo, a teraz, że jest różnica.
LordJuve pisze:Taka dygresja mnie naszła: z jednej strony zadymiarze na "Marszu Niepodległości", z drugiej strony Polacy kibicujący Włochom...
Najfajniejsze jest wzajemne kompletne niezrozumienie obu stron.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 13:31

pan Zambrotta pisze:leje mnie to, czy gramy z herbem na piersi, czy z logiem pzpnu.
Dlatego w łasce swej niezmiernej powinieneś dla dobra sprawy zamknąć swój ryj.

Włosi byli lepsi w każdym elemencie. Czułem, że Buffon to wybroni (chociaż byli tu już tacy, którzy uzasadniali tezę jakoby nie potrafił on tego dokonać), no ale ten strzał był fatalny...


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 13:44

Vimes pisze:Panie Zet, kolejny "polaczek" do Twojej kolekcji :wink:.
akurat Lato będę bronił w tym momencie, bo ma racje mówiąc, ze godło państwowe jest na byle gó.wnie chińskim sprzedawanym pod stadionem.
szczypek pisze:
pan Zambrotta pisze:leje mnie to, czy gramy z herbem na piersi, czy z logiem pzpnu.
Dlatego w łasce swej niezmiernej powinieneś dla dobra sprawy zamknąć swój ryj.
możesz się nie wcinać, jak rozmawiam z innymi ludźmi?
A jak chcesz się wtrącić, nie wycinaj zdanie z kontekstu, bo z tego co pamiętam napisałem dalej, czemu zacząłem na ten temat dyskusje.
Poćwicz :roll:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 14:26

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Panie Zet, kolejny "polaczek" do Twojej kolekcji :wink:.
akurat Lato będę bronił w tym momencie, bo ma racje mówiąc, ze godło państwowe jest na byle gó.wnie chińskim sprzedawanym pod stadionem.
Serio? Lato przejął się marną jakością chińskich koszulek, na których jest godło? Zastąpienie orzełka piłko-orłem nic w tej kwestii nie zmieni, bo godło nadal będzie drukowane na chińskich koszulkach wytwarzanych za grosze, które Cię tak rażą.

W LGDS napisali, że "na siedem miesięcy przed Euro polska reprezentacja nie wygląda najlepiej, do tego stopnia, że sądząc po tym, co widzieliśmy wczoraj, jej sukcesem byłoby już wyjście z grupy". Ktoś oczekuje czegoś więcej od naszej reprezentacji? Bo ja nie.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 14:39

pan Zambrotta pisze:możesz się nie wcinać, jak rozmawiam z innymi ludźmi?
A jak chcesz się wtrącić, nie wycinaj zdanie z kontekstu, bo z tego co pamiętam napisałem dalej, czemu zacząłem na ten temat dyskusje.
Nie nie, gość który podczas meczu swojej reprezentacji wybiera sektor gości i mówi, że leje na to jak wygląda reprezentacja jego kraju, jakikolwiek powód by nie podał powinien zamknąć swój ryj, ponieważ jego zdanie w takich sprawach nie ma ŻADNEJ wartości.
pan Zambrotta pisze:Poćwicz :roll:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2011, 14:39 przez szczypek, łącznie zmieniany 1 raz.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 14:39

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Panie Zet, kolejny "polaczek" do Twojej kolekcji :wink:.
akurat Lato będę bronił w tym momencie, bo ma racje mówiąc, ze godło państwowe jest na byle gó.wnie chińskim sprzedawanym pod stadionem
To jest naprawdę świetny argument. Przypomniał mi się ten żarcik - szło jakoś tak: Mandaryna pokonała piratów bo nikt nie ściągnął jej nowej płyty. Można powiedzieć, że Lato też przechytrzył Chinoli i Wietnamczyków bo jego koszulki nikt nie będzie chciał kupować. Ani podrabiać :D


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 15:46

Tak sobie czytam te wszystkie posty i dochodzę do wniosku, że Pan Zambrotta to taki drugi deszczowy - też zawsze chce zabłysnąć, z tym, że akurat on nie ma nic sensownego do powiedzenia...

Ja wiedziałem komu kibicować. Dziwią mnie osoby, które miały jakieś wątpliwości lub były sercem za Włochami. Reprezentacja to reprezentacja. Wprawdzie były momenty dumy z juventinich, kiedy Chiellini świetnie odbierał piłki, a Buffon obronił karnego, ale to nie zmienia faktu, że byłem po stronie naszych. I trochę szkoda, że tak się mecz potoczył, bo byliśmy w stanie zremisować z osłabioną reprezentacją Italii. Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando i gdybyśmy utrzymali koncentrację i kondycję, a barwuahowi nie wpadłaby taka bramka "z dópy", można było spokojnie wywalczyć coś więcej.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 17:37

evilboy pisze:Tak sobie czytam te wszystkie posty i dochodzę do wniosku, że Pan Zambrotta to taki drugi deszczowy - też zawsze chce zabłysnąć, z tym, że akurat on nie ma nic sensownego do powiedzenia...
deszczowy sie pewnie zesmarka z wrazenia, jak przeczyta jaki komplement mu wysmarowales ;)
evilboy pisze: Ja wiedziałem komu kibicować. Dziwią mnie osoby, które miały jakieś wątpliwości lub były sercem za Włochami. Reprezentacja to reprezentacja. Wprawdzie były momenty dumy z juventinich, kiedy Chiellini świetnie odbierał piłki, a Buffon obronił karnego, ale to nie zmienia faktu, że byłem po stronie naszych.
Moje kibicowanie (albo raczej sympatyzowanie, bo za 'kibica' Azzurrich to ja sie nie uwazam) Wlochom zaczelo sie za dzieciaka, z tego samego powodu z ktorego zaczela sie moja 'przygoda' z Juve - Del Piero. Co prawda nie gra juz dla Azzurrich, ale tak juz zostalo :p
za patriote sie nigdy nie uwazalem, a od kiedy mieszkam za granica, to jako polak mam conajwyzej bonus w postaci opinii - opinii z ktora, notabene, skutecznie po swojemu walcze, nie bedac ani cwaniaczkiem ani zlodziejem - potencjalnego cwaniaczka, zlodzieja, itd itp, wsrod mniejszosci nowo poznanych osob. Polska reprezentacja nigdy nie byla dla mnie niczym wiecej niz dobrym tematem do zartow.

Z reszta, w skladzie wlochow bylo 6 obecnych graczy Juventusu, nie mialem ani odrobiny watpliwosci komu bym zyczyl zwyciestwa we wczorajszym meczu. Szkoda tylko, ze jedna bramke strzelil barwuah, a druga interista.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 18:43

Gdzie jest godło ?! Gdzie jest godło ?! :wink: Euro 2012 może być naprawdę bardzo ciekawe w wykonaniu podopiecznych Franciszka Smudy. Ciekawe ile tygodni zajęło "boskiemu" nauczyć się tekstu do reklamy pt. "I pamiętajcie, wszyscy jesteśmy drużną narodową" ? Dużo tekstu, dużo trudnych słów :smile: Nieznanych wyrazów :D A podobno TV ogłupia :think:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 19:30

Vimes pisze:Panie Zet, kolejny "polaczek" do Twojej kolekcji :wink:.
Z całym szacunkiem dla Jurka Dudka, ale to kompromitująca wypowiedź. Prezes ma się podać do dymisji bo zmienił się orzeł na koszulkach :lol:


Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 20:30

Wiesz ja bym tłumaczył durnych haseł śląskością. Głupota nie jest polska, niemiecka czy śląska
Nie w tym rzecz(zreszta napisałem to w cudzysłowiu -mimo iz jest to typowa dość postawa dla takich ludzi których niejednokrotnie słuchałem,czytałem etc.),tylko po prostu w każdym kraju są jakies mniejszości(a raczej ich części) które czują sie pokrzywdzone,okupowane i mając kompleks własnej tożsamości w stosunku do niego odreagowują w śmieszno żałosny sposób na każdym polu jak ten tutaj to czyni.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 listopada 2011, 23:09

Tharp pisze:
Ja wiedziałem komu kibicować. Dziwią mnie osoby, które miały jakieś wątpliwości lub były sercem za Włochami. Reprezentacja to reprezentacja. Wprawdzie były momenty dumy z juventinich, kiedy Chiellini świetnie odbierał piłki, a Buffon obronił karnego, ale to nie zmienia faktu, że byłem po stronie naszych.
Moje kibicowanie (albo raczej sympatyzowanie, bo za 'kibica' Azzurrich to ja sie nie uwazam) Wlochom zaczelo sie za dzieciaka, z tego samego powodu z ktorego zaczela sie moja 'przygoda' z Juve - Del Piero. Co prawda nie gra juz dla Azzurrich, ale tak juz zostalo :p
za patriote sie nigdy nie uwazalem, a od kiedy mieszkam za granica, to jako polak mam conajwyzej bonus w postaci opinii - opinii z ktora, notabene, skutecznie po swojemu walcze, nie bedac ani cwaniaczkiem ani zlodziejem - potencjalnego cwaniaczka, zlodzieja, itd itp, wsrod mniejszosci nowo poznanych osob. Polska reprezentacja nigdy nie byla dla mnie niczym wiecej niz dobrym tematem do zartow.

Z reszta, w skladzie wlochow bylo 6 obecnych graczy Juventusu, nie mialem ani odrobiny watpliwosci komu bym zyczyl zwyciestwa we wczorajszym meczu. Szkoda tylko, ze jedna bramke strzelil barwuah, a druga interista.
Jezu, padam...co za wynurzenie. Wiesz, wielu z nas w dzieciństwie udawało Batmana inni Spidermana a są i tacy, co się pewnie lubowali w Czarodziejkach z Księżyca. To jednak była dziecięca fascynacja, okres zaczarowania, zapatrzenia i naśladowania czegoś co wydawało się nam "cool".
Tobie, i wielu innym, wydaje się, że są cool jak zbełtają lub wyszydzą własną tożsamość czy pochodzenie (pół biedy jak się besztamy wzajemnie, "na własnym podwórku", ale jechanie po własnej ojczyźnie za granicą to już zbrodnia). Dzięki temu czujesz się bardziej "tamten" a nie "ten" w nowej społeczności.

Polsce trzeba KONSTRUKTYWNEJ krytyki, ma natomiast "obywateli", którzy zesrali się na widok EU Zachodniej czy kalkują największe dziadostwa cywilizacji zachodu (z których oni się już wycofują).

Każdy kibic Włoch by Cię, kolego, wyśmiał jakby zobaczył to co piszesz. Wy sobie z tego nie zdajecie sprawy, ale to co kolega pisał wyżej (gosh, w reprezentacji Włoch jest 6 Juventinih, a co byś zrobił jakby było tylko dwóch? Byłbyś wtedy bardziej za Polską czy może bardziej po środku? :smile: ) to przykład narodowościowej prostytucji, eufemistycznie nazwanej "kosmopolityzmem"... :|


nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 00:16

Tharp pisze:Moje kibicowanie (albo raczej sympatyzowanie, bo za 'kibica' Azzurrich to ja sie nie uwazam) Wlochom zaczelo sie za dzieciaka, z tego samego powodu z ktorego zaczela sie moja 'przygoda' z Juve - Del Piero. Co prawda nie gra juz dla Azzurrich, ale tak juz zostalo :p
za patriote sie nigdy nie uwazalem, a od kiedy mieszkam za granica, to jako polak mam conajwyzej bonus w postaci opinii - opinii z ktora, notabene, skutecznie po swojemu walcze, nie bedac ani cwaniaczkiem ani zlodziejem - potencjalnego cwaniaczka, zlodzieja, itd itp, wsrod mniejszosci nowo poznanych osob. Polska reprezentacja nigdy nie byla dla mnie niczym wiecej niz dobrym tematem do zartow.

Z reszta, w skladzie wlochow bylo 6 obecnych graczy Juventusu, nie mialem ani odrobiny watpliwosci komu bym zyczyl zwyciestwa we wczorajszym meczu. Szkoda tylko, ze jedna bramke strzelil barwuah, a druga interista.
Wstyd mi za takich polaczków jak Ty :( Ah, Wy którzy mieszkacie za granicą... :angry:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2011, 00:20

nynek pisze: Wstyd mi za takich polaczków jak Ty :( Ah, Wy którzy mieszkacie za granicą... :angry:
Taa, nie dość że siedząc tutaj nic nie robi ku lepszemu to jeszcze za granicą osmoli resztę rodaków, a co mi tam, przecież on jest "polak", który kibicuje Włochom.


ODPOWIEDZ