Arturo Vidal

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 09:17

ewerthon pisze:
Castiel pisze:Zastanawia mnie czemu z naszych najlepszych piłkarzy to Vidala uznaje się za tego który pierwszy odejdzie...?!
1. Bo jest z nami najkrócej.
2. Bo przyszedł z innej ligi i Serie A może być dla niego tylko odskocznią.
3. Bo jest najmłodszy i jednocześnie warty najwięcej.
4. Bo jest uniwersalnym zawodnikiem i z pewnością dopasowałby się do każdego topowego zespołu.
5. Bo o ile mnie pamięć nie myli powiedział kiedyś w wywiadzie, że chciałby jeszcze zagrać w Realu.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 09:21

A teraz sobie pomyślcie, że wpływa oferta 60 mln euro - i co? Za takie pieniądze można kupić młodszego piłkarza, który już byłby gotów go zastąpić i mieć sporo kasy na potencjalnego top strikera. Fajnie jest mówić "nie sprzedajemy piłkarzy, Vidal jest bezcenny" ale kiedy pogłoski stają się faktem to już się patrzy na sprawę trochę inaczej......

Oczywiście, nie mówię, że nie należy się zastanowić ale w sytuacji gdy piłkarz będzie na tak dla transferu to myślę, że lepiej to zrobić. Co innego jak Vidal powie, że woli Juve bo wtedy to w ogóle nie ma tematu :)
Sila Spokoju pisze:5. Bo o ile mnie pamięć nie myli powiedział kiedyś w wywiadzie, że chciałby jeszcze zagrać w Realu.
To był Isla. No chyba, że Vidal też tak powiedział ale ja sobie tego nie przypominam......


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 09:41

Castiel pisze:
ewerthon pisze: 1. Bo jest z nami najkrócej.
2. Bo przyszedł z innej ligi i Serie A może być dla niego tylko odskocznią.
3. Bo jest najmłodszy i jednocześnie warty najwięcej.
4. Bo jest uniwersalnym zawodnikiem i z pewnością dopasowałby się do każdego topowego zespołu.
Pod te punkty można dopasować kilku zawodników z naszego zespołu. Nie pod wszystkie, ale np Vucinic, Lichy, Barzagli...Nie ma tematu sprzedaży Vidala.
No właśnie nie bardzo można dopasować tych piłkarzy. Jedynie pod punkt 1.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 10:02

Pan Mietek pisze:Za takie pieniądze można kupić młodszego piłkarza, który już byłby gotów go zastąpić i mieć sporo kasy na potencjalnego top strikera.
Gdyby tak było to drużyna chcąca dać tyle za Vidala mogłaby sobie kupic tego młodego i już dobrego oszczędzając ponad połowę tej kwoty :prochno:


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 10:08

Ouh_yeah pisze:
Pan Mietek pisze:Za takie pieniądze można kupić młodszego piłkarza, który już byłby gotów go zastąpić i mieć sporo kasy na potencjalnego top strikera.
Gdyby tak było to drużyna chcąca dać tyle za Vidala mogłaby sobie kupic tego młodego i już dobrego oszczędzając ponad połowę tej kwoty :prochno:
No nie do końca. Nie powiesz mi chyba, że Witsel był wart 40 mln euro.....

Ja to widzę np. tak:
<włączam FMa :D>

Vidal = M'Vila/Fellaini + Huntelaar/P.D. Cisse + jeszcze nam trochę zostanie

ewentualnie:
Vidal = Cavani/Falcao


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 11:08

Pan Mietek pisze:
Ouh_yeah pisze:
Pan Mietek pisze:Za takie pieniądze można kupić młodszego piłkarza, który już byłby gotów go zastąpić i mieć sporo kasy na potencjalnego top strikera.
Gdyby tak było to drużyna chcąca dać tyle za Vidala mogłaby sobie kupic tego młodego i już dobrego oszczędzając ponad połowę tej kwoty :prochno:
No nie do końca. Nie powiesz mi chyba, że Witsel był wart 40 mln euro.....

Ja to widzę np. tak:
<włączam FMa :D>

Vidal = M'Vila/Fellaini + Huntelaar/P.D. Cisse + jeszcze nam trochę zostanie

ewentualnie:
Vidal = Cavani/Falcao
Przy założeniu, że transfer Falcao do nas byłby dopięty, a jedynym problemem byłby brak środków, które mogliby uzyskać ze sprzedaży Arturo, to opowiedziałbym się za oddaniem Chilijczyka. Za Cavaniego już chyba nie, nie mówiąc o pierwszej opcji transferowej Mietsona. Radamel to przeziom, zawodnik wart każdej sumy.

Nawiasem mówiąc, nie rozumiem czemu mają służyć te spekulacje. Vidal gra u nas i jestem przekonany, że przynajmniej ten i następny sezon spędzi w Turynie.

BWT Nie wiem czy wiecie Panowie, ale w najnowszym Playboyu na rozkładówce jest Ola Szwed 8)


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 12:20

ewerthon pisze:On już jest topem w swojej klasie. Nie wiem czy może być dużo lepszy. Jedynie bardziej doświadczony.
A i owszem. Ale to głównie w naszych oczach. Żeby go 'wypromować' na skale światową potrzebne są stałe i dobre występy zarówno w Serie A jak i, przede wszystkim, w LM. Dlatego mimo, że już dzisiaj Vidal to świetny grajek, to dopiero za pare lat, gdy Juventus na stałe zadomowi sie w LM, uzyska te miano nie tylko w naszych oczach, ale w oczach wszystkich. I nawet, jeżeli już teraz gra na prawie maksimum swoich możliwości, to potrzebna jest promocja w Europie, a żeby dostać kwoty o jakich tutaj piszemy.
Castiel pisze:Może 200 od razu? Zastanawia mnie czemu z naszych najlepszych piłkarzy to Vidala uznaje się za tego który pierwszy odejdzie...?!
Spoko, spoko, poprostu o czymś trzeba pisać, i czasem popuścić wodze fantazji.. :wink:
Ouh_yeah pisze:Gdyby tak było to drużyna chcąca dać tyle za Vidala mogłaby sobie kupic tego młodego i już dobrego oszczędzając ponad połowę tej kwoty
Nie nie niee :smile: Futbolowi bogole znani są z tego, że oni (i ich kibice) są chorzy jesli chociaż raz w okienku nie wydadzą na kogoś przeogromnych kwot :wink: Z prostego powodu- starają sie wyciągać absolutny top jaki jest dostępny :prochno: Chelsea dała swego czasu krocie za Szewe, potem krocie za Torresa, mimo, ze jak w przypadku Ukraińca był to zawodnik już w dosyć poważnym wieku, i można było przewidywac, że jego forma będzie pikować w dół. Ale on miał to coś- doświadczenie, renome, x wspaniałych sezonów i opinie jednego z najlepszych napastników świata. To zawsze będzie wabik dla klubów typu Real, MANC czy wspomniana Chelsea (teraz rónież PSG) :prochno: I co z tego, że za połowe kwoty wydanej na danego zawodnika mogli mieć nie gorszy zamiennik :prochno: Liczy się żeby byc fajnym i tworzyć dream team na obecny moment :wink:
Dzięcioł pisze:BWT Nie wiem czy wiecie Panowie, ale w najnowszym Playboyu na rozkładówce jest Ola Szwed 8)
Fap fap?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 12:34

Dzięcioł pisze:
BWT Nie wiem czy wiecie Panowie, ale w najnowszym Playboyu na rozkładówce jest Ola Szwed 8)

bleee murzynka, fuj.


Vidsal zostaje, koniec kropka.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 12:44

Ile wart jest Vidal, pokazał choćby mecz z Chelsea. Facet jest w tejdrużynie, tak jak kiedyś Davids, niezastąpiony.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 16:51

bendzamin pisze:Mysle, ze sytuacja jest prosta do oceny - dopoki sam zawodnik nie zechce odejsc, nie oddawajmy go za zadne pieniadze. Gotowki na transfery nam nie brakuje, pozostaje kwestia naszego podejscia do wydawania duzych sum, a ewentualne odejscie Arturo tego nie zmieni. Chilijczyk to prawdziwy skarb, pomocnik w zasadzie kompletny jesli chodzi o umiejetnosci, do tego mlody, nie szklany i w miare opanowany psychicznie.
Otóż to, otóż to :ok: Co z tego że dostaniemy za tego Vidala chociażby te 60 baniek, jak Marotta nie zmieni swoich przyzwyczajeń i kupi za to czterech grajków po 15 milionów każdy - a na takie inwestycje to my pieniądze mamy.

Arturo Vidal jest w tym momencie najważniejszym piłkarzem w zespole. Bez niego formacja defensywna wygląda znacznie gorzej (nie jest przypadkiem że akurat w meczu z Genoą, kiedy go zabrakło, rywale ośmieszali naszych obrońców, gol dla Chelsea tuż po jego zejściu też nie wziął się znikąd), dzięki niemu dominujemy tak bardzo w środku pola, do tego gość jak na środkowego pomocnika strzela naprawdę sporo goli. Trochę wariat, ale pozytywny, a ktoś taki w drużynie też jest potrzebny.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2012, 21:57

Nie jest to co prawda związane z transferem naszego zawodnika, ale trafiłem na zapis, że w pierwszych rozgrywanych MŚ dla Chile grał Carlos Vidal (strzelił nawet bramkę) i zastanawiam się czy jest może jakieś pokrewieństwo tych dwóch panów. Mój hiszpański jest zbyt słaby, żeby szukać w ichniejszych źródłach, a w innych językach ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat. Ktoś coś wie na ten temat, bądź jest równie żywo zainteresowany tym tematem i jego znajomość hiszpańskiego jest wystarczająca, żeby pogrzebać na Chilijskich stronach? ;)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2012, 23:03

Poszukałem tu i ówdzie, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat pokrewieństwa obu panów. Vidal to umiarkowanie popularne nazwisko w Chile, stąd też wpisanie w chilijskiego googla "Carlos Vidal" zwraca bardzo dużo rezultatów na temat innych ludzi. Z kolei na hasło "Carlos Vidal Lepe" jedyną odpowiedzią na poszukiwania na chilijskich witrynach jest ta strona, zawierająca tyle informacji co hiszpańska wikipedia. Jak rozszerzyć poszukiwania do wszystkich hiszpańskojęzycznych stron to wyniki są podobne - jak znajdziesz tę osobę, której szukasz, to najczęściej jest to dokładnie ten sam tekst. Mi się wydaje że to chyba jednak nie jest rodzina, sądzę że gdyby było jakieś pokrewieństwo to mimo wszystko gdzieś by ktoś o tym napisał.


nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 00:29

ewerthon pisze:1. Bo jest z nami najkrócej.
2. Bo przyszedł z innej ligi i Serie A może być dla niego tylko odskocznią.
3. Bo jest najmłodszy i jednocześnie warty najwięcej.
4. Bo jest uniwersalnym zawodnikiem i z pewnością dopasowałby się do każdego topowego zespołu.
Argument nr 1 - wykreślony (najkrócej jest chyba Rubinho)
Argument nr 2 - wykreślony (morze jest duże i głębokie)
Argument nr 4 - wykreślony (Asamoah oraz Giaccherini też są uniwersalni i potrafili dostosować się do topowego zespołu z Włoch)
Cabrini_idol pisze:bleee murzynka, fuj.
Dyskryminacja rasowa = niebieska kartka. Nie dziękuj.

Vidal odejdzie przed sezonem 2015/2016 jeśli nie dostanie mega podwyżki.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 01:02

nynek pisze:
Cabrini_idol pisze:bleee murzynka, fuj.
Dyskryminacja rasowa = niebieska kartka. Nie dziękuj.
Hmmm, gdzie tu jest dyskryminacja rasowa?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 05:42

Ja lubię murzynki;)<bez erotycznych skojarzeń>.
Co do Arturita - on po prostu nie może odejść,musi grać dla Juve jak najdłużej:).Facet ma serce do gry,i do tego umiejętności piłkarskich mu nie brakuje.


Zablokowany