Liga Europy 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 00:09

Tak właśnie przeglądam sobie ten ranking: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html i zauważyłem, że Szkocja w ostatnich 4 latach tragicznie punktowała, a w następnym sezonie odejdzie im 10 punktów za sezon 07-08. Przyjmując, że nie odbiją się od dna, a w innych krajach się nic nie zmieni (będą punktować podobnie, jak w ostatnich latach), Szkocja spadnie na 28 miejsce, będąc m.in. za Polską czy Słowacją. Mistrz Szkocji będzie walczył o LM od 3 rundy, a pozostałe trzy drużyny w eliminacjach LE, na tych samych zasadach co teraz Polacy - jedna drużyna zaczyna od 1 rundy, druga od 2, trzecia od 3. Nie śledzę ligi szkockiej i cały czas żyłem przeszłością i walkami Rangersów i Celticu w LM. Tam jest teraz aż tak źle?


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 12:38

No i mamy Palermo za burtą. Czekam na wypowiedź Zampariniego.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 13:45

Legia zagra ze Spartakiem :( Jedyne pocieszenie, to, że dobra drużyna przyjedzie do Wawy. Ale marne to pocieszenie. Oby Śląsk miał trochę więcej szczęścia.


Edvyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 30
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 13:52

Śląsk-Rapid chyba lepiej wylosować nie mogli .
Drużyna do przejścia , no będzie ciekawie .

Legia ma dużo trudniejsze zadanie ale cóż liczę na niespodziankę .


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 14:03

Teoretycznie obie drużyny są do przejścia, ale Legia to nie ma łatwego zadania. Co nie zmienia faktu, że oni powinni powalczyć, a my powinniśmy wierzyć.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 14:07

deszczowy pisze:Teoretycznie obie drużyny są do przejścia, ale Legia to nie ma łatwego zadania. Co nie zmienia faktu, że oni powinni powalczyć, a my powinniśmy wierzyć.
No w sumie masz rację bo jakbyśmy trafili Tottenham to złudzeń by nie było a tak to jakieś szczątkowe szanse są :) Nie mamy nic do stracenia.

Za to Śląsk trafił całkiem dobrze.


Edvyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 30
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 14:09

Spartakowi dość kiepsko idzie w lidze zawsze to jakieś pocieszenie .


Juventino79

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 sierpnia 2009
Posty: 193
Rejestracja: 18 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2011, 14:14

Śląsk trafił chyba najlepiej jak mógł, za to Legia już trochę gorzej no ale cóż - szanse zawsze są, nie mają wiele do stracenia więc trzeba walczyć, a nie z góry zakładać porażkę :wink: Żeby chociaż Śląsk wywalczył awans :pray: to i tak będzie świetny rok dla polskiej piłki na arenie europejskiej


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2011, 12:01

Nie wiem, czy gra w LE jest tak nieopłacalna, ale porażki takich zespołów jak Panathinaikos, Sevilla, Roma, Rangers, Schalke czy AZ Alkmaar to mnie zaskoczyły :think:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2011, 12:14

francois pisze:Nie wiem, czy gra w LE jest tak nieopłacalna, ale porażki takich zespołów jak Panathinaikos, Sevilla, Roma, Rangers, Schalke czy AZ Alkmaar to mnie zaskoczyły :think:
Porażka Sevilli mnie wcale nie dziwi bo grali z Hannoverem a to bardzo mocna drużyna. Rangersi to posysają od dłuższego czasu. Ale przegrana Romy dziwi. Coś mi się wydaje, że Luis Enrique i te ich transfery to będzie wielka klapa :whistle:


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2011, 13:17

Wiadomo jak włoskie kluby podchodzą do tego typu spotkań, dokładając do tego mało imponującą grę Romy w sparingach, tutaj śmiało było można grać 1x na Slovan. Za to Lazio urządziło sobie trening strzelecki z Macedończykami i już gole strzelają Cisse i Klose. Przyzwoite 0-0 z Bilbao przywiózł Trabzonspor z Głowackim w składzie. Miło byłoby ich widzieć w grupie ;) Można jeszcze wspomnieć o potwierdzeniu żenady szkockiego futbolu - Rangers przegrywa w Słowenii, Celtic nie potrafi strzelić u siebie gola przeciętnej drużynie szwajcarskiej, a Hearts jest demolowane u siebie przez Tottenham. Na pewno Iwanow lekko się zasmucił, dodając do tego porażki Litexu, CSKA, AZ i tylko remis PSV ;)


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2011, 23:02

Roma w żenującym stylu odpada ze Slovanem Bratysława. Oni olali ten mecz? :lol: Bo ja mam wrażenie, że na taki wynik trzeba solidnie zapracować. Z drugiej strony, ich skład szału nie robi:

Stekelenburg - Cicinho , Cassetti, Burdisso, José Angel - Viviani, Perrotta, Simplicio - Bojan, Totti, Caprari

Wprowadzenie filozofii więcejniżklubu w calcio to chyba będzie po prostu katastrofa.

Teraz na 7 miejsc które wciąż mamy w tym sezonie, będzie pracowało 5 klubów a więc przewaga Niemców będzie raczej się jedynie uwydatniać, u nich z 6 drużyn nie przeszło tylko Mainz.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2011, 08:47

Mietson pisze:Roma w żenującym stylu odpada ze Slovanem Bratysława. Oni olali ten mecz? :lol: Bo ja mam wrażenie, że na taki wynik trzeba solidnie zapracować. Z drugiej strony, ich skład szału nie robi:

Stekelenburg - Cicinho , Cassetti, Burdisso, José Angel - Viviani, Perrotta, Simplicio - Bojan, Totti, Caprari

Wprowadzenie filozofii więcejniżklubu w calcio to chyba będzie po prostu katastrofa.

Teraz na 7 miejsc które wciąż mamy w tym sezonie, będzie pracowało 5 klubów a więc przewaga Niemców będzie raczej się jedynie uwydatniać, u nich z 6 drużyn nie przeszło tylko Mainz.
Niemiecki Hanower wykopał Sewillę a Roma podobnie jak Palermo odpadło z drużynami,z którymi poradziłaby sobie Legia,Wisła i nawet Śląsk. Szybko to my tego 4 miejsca nie dostaniemy. Najlepiej w LE trafić na drużynę Włoską,kolosa na glinianych nogach.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2011, 10:13

Niestety ale większość włoskich klubów są mocne tylko z nazwy. Co do składu Romy to jest tragiczny... Sensi się w grobie przewraca z resztą jak Agnelli


EDIT


Ręka Falcao była łaskawa dla Legionistów PSV, Rapid i Hapole są jak najbardziej do przejścia.

W Wisłę nie wierze, nie z tym podejściem co prezentowali z Cypryjczykami
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2011, 14:59 przez FalsoVero, łącznie zmieniany 1 raz.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
ReggaeMan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2011
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2011, 14:19

Rozlosowali grupy:

Co do Polskich drużyn, to Legia trafiła chyba lepiej.PSV jest poza zasięgiem ale pozostałe dwie, poziomem są niższe niż Spartak.

Wisła będzie miała ogromne kłopoty żeby wyjść z grupy, Twente i Fulham to moce drużyny, i w na pewno nie odpuszczą LE.

Udine i Lazio jak nie odpuszczą, to nie powinni mieć problemów z wyjściem z grupy.


Być piłkarzem Juventusu to należeć do jednej z nielicznych prawdziwych legend sportu.

Michel Platini
Zablokowany