Sezon 2010/2011 - Podsumowanie

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 08:37

Bobeknaklo pisze:No tak, Melo jest naszym najrówniej grającym zawodnikiem, bo bezustannie gra dno. Najglosniejszy i generalnie najgorszy na boisku.
http://www.okulus.com.pl/pl/

Melo na tle naszych innych kopaczy w tym sezonie grał jak klasa światowa, choć jeszcze mu do niej brakuję.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 08:51

Bobeknaklo pisze:No tak, Melo jest naszym najrówniej grającym zawodnikiem, bo bezustannie gra dno. Najglosniejszy i generalnie najgorszy na boisku.

Co do Marchisio to poczekamy zobaczymy. Kiedy grał dobre mecze wszyscy ogłaszali go nie wiadomo kim, kiedy wygrał nam mecz z Interem już nie wspomnę, ale kiedy cała drużyna popada w przeciętność to jest zapomniany. Nie wiem juz kompletnie jak można oceniać wyżej Melo. Dasz mu szansę a on straci ważną piłkę, dostanie czerwoną i będzie płakał do całego świata że jest niesłuszna. Co prawda Marchisio gra częściej na innej pozycji ale zasada jest ta sama.
Mam jedno pytanie: czy Ty jesteś niewidomy, czy może po prostu nie wiesz o co chodzi w grze w piłkę? Marchisio miał w tym sezonie z 4 dobre mecze, w pozostałych był totalnie niewidoczny - nie pomagał w defensywie, a w ofensywie był totalnie bezproduktywny. Melo z kolei miał z 4 mecze słabe, w pozostałych bedąc jednym z najlepszych na placu gry - pracował w defensywie i rozrzucał piłki do skrzydeł...
Bobeknaklo pisze: Traore
Traore:
a) nie patrzy gdzie kopie, po prostu wybija "na pałę"
b) w odbiorze gra "na dzika" - wszystko "na raz" i w nogi
c) jest podatny na kontuzje
yanquez pisze:Po tych wypowiedziach można przypuszczać Jesteś zakamuflowanym buczusjuvefanem
Nie, on wspomniałby coś o Lanzy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 09:38

Bobeknaklo pisze:Jakieś tam pierdoły
:doh:

Sezon był tragiczny, jednak cieszy mnie to ,że przejdzie Pirlo(Ławka), Bastos (Lewa Pomoc), Pazienza(ławka, lepszy jest od Sissoko), liczę na wykupienie Matriego, Q oraz Pepe na ławę, ściągnięcie dwóch dobrych bocznych obrońców i może coś z tego będzie.

PS: No i może AA ale za max 10 mil.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 10:28

Łukasz pisze:Traore:
a) nie patrzy gdzie kopie, po prostu wybija "na pałę"
b) w odbiorze gra "na dzika" - wszystko "na raz" i w nogi
c) jest podatny na kontuzje
Gdyby nie miał poważniejszych wad to nikt by go Nam nie wypożyczył tak o. Zresztą... cały jego pobyt w Juve najlepiej podsumowuje fakt, że Alojz wolał reaktywować Grosso niż wypuszczać jego w pierwszym składzie.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 10:43

Nie będę wypominał bobkowi tego co wszyscy, bo to bez sensu, za to chętnie wypomnę gadanie w stylu "to wciąż najlepszy bramkarz świata". Pomijając fakt, czy powinniśmy go sprzedać czy nie to ja chciałbym zwrócić uwagę, że odkąd wrócił po kontuzji to W OGÓLE nie widzę w nim dawnego Gigiego. Nie ma żadnych przesłanek ku temu, żeby stwierdzić, że on na pewno wróci do odpowiedniej dyspozycji. Być może się mylę, bo przyznaję, że mam problemy z netem i ostatnio same skróty oglądam ale nawet drugi gol Napoli w gruncie rzeczy był do wyjęcia. Mam nadzieję, że Conte będzie stanowczy i postawi na Storariego jeśli Buffon dalej tak będzie grał.

A ja zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz. Jeśli tak wszyscy jarają się Cavanim i twierdzą, że jest wart jakieś 30 melonów i jednocześnie uważają, że Matri jest za drogi to chyba mają poważne problemy z głową. Matri - 20 goli, Cavani 26 (w tym 4 z karnych). 18 mln to dobra cena za Matriego.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 11:31

Mietson pisze: A ja zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz. Jeśli tak wszyscy jarają się Cavanim i twierdzą, że jest wart jakieś 30 melonów i jednocześnie uważają, że Matri jest za drogi to chyba mają poważne problemy z głową.
A widziałeś gdzieś takich? :shock:

Powinniśmy jednak postarać się trochę zbić cenę za Matriego... Może puściliby go 14-15baniaków? 18 to trochę dużo (18-20 właśnie moim zdaniem wart jest Cavani)... Jeśli jednak szef Cagliari będzie nieugięty, to trzeba Alessandro wykupić tak, czy inaczej...

Zwróć uwagę na to, że FaQu jest jednak znacznie tańszy, a mają identyczny dorobek bramkowo-asystowy w tym sezonie. Fabio rozegrał co prawda jeden mecz więcej i jest rok starszy, ale jednak ceny ich kart mogłyby być zbliżone...


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 12:17

Mietson pisze: Matri - 20 goli, Cavani 26 (w tym 4 z karnych). 18 mln to dobra cena za Matriego.
Każdy średnio rozgarnięty kibic piłki nożnej wie, że łatwiej napastnikowi strzelić gole w drużynie z czołówki tabeli, niż w dwóch średniakach w ciągu jednego sezonu. Dlatego moim zdaniem Matri to piłkarz o podobnym poziomie umiejętności do Cavaniego. Oczywiście można się ze mną nie zgadzać, bo lepiej by jakiś nowy dyrektor sportowy wykupił Cavaniego z Napoli za 40 baniek, niż Marotta Matriego z Cagliari za 18.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 12:19

ewerthon pisze:
Mietson pisze: Matri - 20 goli, Cavani 26 (w tym 4 z karnych). 18 mln to dobra cena za Matriego.
Każdy średnio rozgarnięty kibic piłki nożnej wie, że łatwiej napastnikowi strzelić gole w drużynie z czołówki tabeli, niż w dwóch średniakach w ciągu jednego sezonu. Dlatego moim zdaniem Matri to piłkarz o podobnym poziomie umiejętności do Cavaniego. Oczywiście można się ze mną nie zgadzać, bo lepiej by jakiś nowy dyrektor sportowy wykupił Cavaniego z Napoli za 40 baniek, niż Marotta Matriego z Cagliari za 18.
z tym, że na Cavaniego grało pół składu i trener, a Matri skubany ma magnez to piłki w sobie! jego dochodzenie do sytuacji (szkoda, że wielu nie wykorzystał) otwiera spore możliwości jeśli oczywiście będzie miał z kim grać :)
dla mnie to pewniak do wykupienia, nawet bardziej niż FaQu, którego forma po kontuzji może być bardzo różna od tej jaką prezentował na jesieni.


:allegri: na śmietnik
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 12:29

Zupełnie nie rozumiem tych chęci wykupienia Q, które tutaj widzę w co drugim poście. I jeszcze tych fanfarycznych wypowiedzi, ze to idealny partner dla Matriego w przyszłym sezonie, ludzie proszę Was...
Facet ma 28 lat i jest po baaardzo ciężkiej kontuzji, na dodatek nigdy jakąś gwiazdą nie był (w życiu się nie zbliżył do poziomu Eto'o czy Raula), sądzicie, że będzie grał chociaż w połowie tak dobrze jak w zeszłym sezonie (kiedy to miał życiową formę)?
Szczerzę wątpię, nawet 10 mln € to za dużo jak na niego, góra to 5 mln € i to na 5* napastnika. Jeżeli nie to do widzenia, już wolę Pasquato.


*zakładając, ze kupimy następce DP, marzenie to Aguero, ale taki Gameiro by wystarczył (atak Gameiro, Matri i na ławce DP, Toni, Q (za góra 5 mln) i jest ok).

Żeby za bardzo nie offtopować, to ten sezon ukazał idealnie głupotę robienia rewolucji w składzie podczas marecato, w tym okienku oczekuję porządnych 5 graczy dla wzmocnienia kręgosłupu drużyny, którzy nam pozwolą zająć 3ecie miejsce.
Serie A była w poprzednim sezonie bardzo słaba, ale i w przyszłym nie będzie jakaś mocarna, Milan i Inter są jak na razie poza konkurencją, Napoli, Udine, i Lazio wróżę małe rozkupienie. Mam nadzieje, że My wrócimy do gry, podobnie jak Roma. Ważne by nie kupować byle kogo.

Do odkryć sezonu zaliczam Matriego, zadziwiła mnie dyspozycja Melo.
Szkoda, ze Chiellini się dostosował do poziomu obrony, którą trzymał tylko "nie upity duchem dzisiejszego Juve" zimowy Barzagli.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 12:48

Łukasz pisze:Nie wiem, co on dzisiaj grał, że tak go tu krytykujesz, ale powinieneś dodać, że na przestrzeni całego sezonu był naszym najlepszym, najrówniejszym piłkarzem.
Nie grał.
Bobeknaklo pisze:Co do Marchisio to poczekamy zobaczymy. Kiedy grał dobre mecze wszyscy ogłaszali go nie wiadomo kim, kiedy wygrał nam mecz z Interem już nie wspomnę, ale kiedy cała drużyna popada w przeciętność to jest zapomniany.
Dobra, ten mecz był półtora roku temu, więc niedługo to bedzie legenda jak Wembley. Z Marchisio jest problem, niby niewidoczny, ale sporo jednak pracuje na boisku. Jak większość grała piach w styczniu-lutym, jeden z niewielu coś pokazywał. Jego podstawowy problem to to, że nie wiadomo gdzie go wcisnąć: za słaby w odbiorze na def. pomocnika, za mało kreatywny na rozgrywającego w 4-4-2, na lewego pomocnika także za mało kreatywny, więc najlepsze dla niego byłoby 4-3-3 z np. z Melo i Pirlo obok, tylko nie wiem czy tak będziemy grać.
Bobeknaklo pisze:Traore to nasz jedyny boczny obrońca który nie ma związanych nóg. Wolę jego niż.. wszystkich naszych bocznych obrońców. Przykładowy Grosso poprowadzi piłkę do przodu, po czym poda ją pod nogi rywalowi, a czemu nie.
Akurat Grosso jedyny coś tam dawał w ofensywie z bocznych obrońców, bo epizdów Motty i Sorensena (Inter) bym nie liczył. Jakieś 4 asysty ma.
Mietson pisze: odkąd wrócił po kontuzji to W OGÓLE nie widzę w nim dawnego Gigiego
Dwa ostatnie mecze to już było sporo starego Buffona.
ewerthon pisze:Każdy średnio rozgarnięty kibic piłki nożnej wie, że łatwiej napastnikowi strzelić gole w drużynie z czołówki tabeli, niż w dwóch średniakach w ciągu jednego sezonu.
Z drugiej strony bramki Cavaniego spowodowały, że Napoli stało się czołową drużyną i w ogóle presja u tych najlepszych drużyn sprawia, że ten kto strzelał sporo w ogórach nagle się blokuje, więc ja nie byłbym taki pewien co do tej tezy. Tak czy siak Matriego warto kupić. Nie wiem skąd macie te 18 mln? 2,5 czy 1,5 bylo za wypożyczenie na pół roku, z resztą i tak Ariaudo za to poszedł. Matri jest do wzięcia za 15,5 mln € i tego się trzymajmy (chyba że liczymy, że Quagliarella kosztuje 14 mln).
Szwambrania pisze:Szkoda, ze Chiellini się dostosował do poziomu obrony, którą trzymał tylko "nie upity duchem dzisiejszego Juve" zimowy Barzagli.
Warto wspomnieć o Barzaglim, świetny ruch i to za grosze, sam się dziwię że dobrze gra.


toudie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 kwietnia 2009
Posty: 42
Rejestracja: 11 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 13:06

Jeśli chodzi o napastnika to Matri wydaje się być priorytetem. Piłka go szuka jak mało kogo. Jeszcze gdyby Conte miał łeb na karku a Giovinco chęć powrotu (+udana transakcja powrotna) można by stworzyć z tego ciekawą parę napastników. Można mówić, że Giovinco nic nie osiągnął, a Alexowi może buty czyścić, ale w swojej grze ma "coś" z niego.

Co do FQ, mimo dobrej rundy słabo mi się widzi wydawanie 10mln w ciemno na niego. Podam, może trochę błahy przykład z dwóch światów... ale sam przechodzę rehabilitację po rekonstrukcji acl (wiadomo, ja w Polsce w domu, on w Turynie z dziesiątkiem specjalistów) i też planuję powrót do piłki na jesień, i mnie się widzi runda po 5-15min w meczu. Moim zdaniem on ma lepsze warunki, ale i stawiane większe wymagania, więc nie sądzę by nast. sezon był dla niego czymś więcej poza odzyskiwaniem formy. *oczywiście jeśli go Marotta wykupi, będę trzymał za niego kciuki.


Ostatnio więcej gram w fm'a niż oglądam lig europejskich, stąd wstrzymam się z podawaniem propozycji transferów. Na pewno powinni to być ludzie nastawieni na sukces, tylko nie wiem czy na takich obecnie stać, nasz budżet i Marottę.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 15:53

Co do podsumowania sezonu.
Wszystko się rypło w meczu z Parmą czerwona kartka Melo i przede wszystkim kontuzja Fabio Quagliarelli wskutek czego musieliśmy kupić dodatkowych napastników. Przed tym meczem mieliśmy wicelidera a potem to już lepiej nie wspominać...

Druga połowa roku 2010 (sierpień-grudzień) była więcej niż poprawna. Rok 2011 jest jak narazie do kitu!


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:07

Z wypożyczonych zawodników bezzwłocznie wykupiłbym Quagliarellę i Matriego. Myślę, że Pepe też wart jest swojej ceny. Gdyby L'pool zeszedł z ceny (na co wciąż liczę) to powalczyłbym także o Aquilaniego. No i gdyby nie było lepszej opcji, a Conte widziałby potencjał w Marco to za tez 3 mln zastanowiłbym się nad Mottą. Reszcie wypożyczonych panów należy podziękować.

Pożegnałbym się także z Grosso, Salihamidziciem, Tiago Tonim, Amaurim, ewentualnie także z Grygerą i Iaquintą.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:16

francois pisze:Z wypożyczonych zawodników bezzwłocznie wykupiłbym Quagliarellę i Matriego.
Dlaczego? Za zasługi? Czy za to, że trochę niezręcznie będzie go "zwrócić" przez to, że miał pecha?
Nie stać nas na zatrudnianie go za zasługi, i na zręczne wychodzenie z sytuacji.
Już lepiej dołożyć do tych 10 mln € te 5-8 i mieć Gameiro, niż faceta który nigdy nie wróci do zyciowej formy i będzie przeciętniakiem za 10 mln.

Aha i proszę mi nie pisać o domniemanej bajecznej współpracy Q z Krasiciem, bo padne xD


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1035
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:35

Co do podsumowania sezonu
Obrazek

Tyle w tym temacie. Liczę, że przyszłym roku będzie lepiej, bo gorzej już byc nie może.

Chociaż wcale nie byłbym taki pewien


ODPOWIEDZ