Sezon 2010/2011 - Podsumowanie

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:42

lenor pisze:Liczę, że przyszłym roku będzie lepiej, bo gorzej już byc nie może.
po ubiegłorocznych kompromitacjach też sobie tak wmawialiśmy, można? można! obyśmy tylko nie musieli spiewać "nigdy nie spadnie, Juventus nigdy nie spadnie" lub "bójcie się chamy do 2 ligi wracamy" :prochno:

po co podsumowywać, robić statystyki, skoro najlepiej ujął to Majos:
Z każdym kolejnym sobotnim wieczorem, niedzielnym południem, popołudniem czy wieczorem, siadałem przed telewizorem czy monitorem i w drugiej połowie otwierałem piwo.
:lol: :bravo:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:48

Szwambrania pisze:
francois pisze:Z wypożyczonych zawodników bezzwłocznie wykupiłbym Quagliarellę i Matriego.
Dlaczego? Za zasługi? Czy za to, że trochę niezręcznie będzie go "zwrócić" przez to, że miał pecha?
Dlatego, że w 17 meczach strzelił 9 bramek, a po jego kontuzji wszystko szlag trafił.

Kontuzja wcale nie oznacza końca kariery. Jest wiele przykładów piłkarzy, którzy kończyli kariery po kontuzjach kolana, ale jeszcze więcej przykładów piłkarzy, którzy wracali na najwyższy poziom.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 16:58

francois pisze:
Szwambrania pisze:
francois pisze:Z wypożyczonych zawodników bezzwłocznie wykupiłbym Quagliarellę i Matriego.
Dlaczego? Za zasługi? Czy za to, że trochę niezręcznie będzie go "zwrócić" przez to, że miał pecha?
Dlatego, że w 17 meczach strzelił 9 bramek, a po jego kontuzji wszystko szlag trafił.

Kontuzja wcale nie oznacza końca kariery. Jest wiele przykładów piłkarzy, którzy kończyli kariery po kontuzjach kolana, ale jeszcze więcej przykładów piłkarzy, którzy wracali na najwyższy poziom.
Szacunek dla Quagliarelli za te 9 bramek w 17 meczach, ale w życiowej formie można się tego było po nim spodziewać, do zyciowej formy już nie wróci, a jeżeli wróci przynajmniej do niezłej formy to trochę to potrwa, a my nie mamy czasu, i pieniędzy na to.
Dlatego za parę groszy (góra 5 mln) może zostać, ale nie do pierwszej 11, a jeżeli nie to niech się odbudowuje gdzie indziej, życzę mu powodzenia i dziękuję za te 9 bramek ;).
Aha i Q nigdy na najwyższym poziomie nie był ;).

Co do naszej tragedii to kontuzje Q to tylko jej element składowy, ważny, ale jeden z innych (spadek formy Krasicia + podwajanie go w każdym meczu, słaba kadra, głupia taktyka, pech).


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:04

Szwambrania pisze: Szacunek dla Quagliarelli za te 9 bramek w 17 meczach, ale w życiowej formie można się tego było po nim spodziewać, do zyciowej formy już nie wróci, a jeżeli wróci przynajmniej do niezłej formy to trochę to potrwa, a my nie mamy czasu, i pieniędzy na to.
Jakoś mi się wydaje że Marotta sam przyznał że napewno wykupi Fabio Quagliarellę! i Alberto Aquilaniego i to było wtedy kiedy FQ miał już kontuzje! Z Aquilanim się wiele zmieniło a z FQ nie wiem, ale chce by został u nas!


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:05

dokładnie nie wiem jak można być tak naiwnym żeby w te głupoty wierzyć, że to przez kontuzje FaQ, nie wiem czy dobrze kojarzę ale to napastnik :D , a takie błędy jakie były popełniane w obronie go głowa mała i co niby miała w tym wspólnego jego kontuzja? Albo głupie straty Albercika? czy zero pomysły na grę w drugiej linii. ? NO chyba, że FaQ aż tak bardzo motywował naszych w szatni przed i w trakcie meczu, to zwracam honor :lol:
Albo że to przez Melo bo dostał czerwona karta i nie było go 2 czy 3 mecze, ale w kolejnych parunastu grał....


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:15

<<W@jTEk>> pisze:
Szwambrania pisze: Szacunek dla Quagliarelli za te 9 bramek w 17 meczach, ale w życiowej formie można się tego było po nim spodziewać, do zyciowej formy już nie wróci, a jeżeli wróci przynajmniej do niezłej formy to trochę to potrwa, a my nie mamy czasu, i pieniędzy na to.
Jakoś mi się wydaje że Marotta sam przyznał że napewno wykupi Fabio Quagliarellę! i Alberto Aquilaniego i to było wtedy kiedy FQ miał już kontuzje! Z Aquilanim się wiele zmieniło a z FQ nie wiem, ale chce by został u nas!
Czasami mówi się jedno, a robi drugie, w tym zawodzie akurat to zaleta ;).
Alberto faktycznie by się przydał jako konkurencja dla Pirlo, ale raczej nie będzie kasy...
Wojtku, ale po co ma Q zostać u nas?
Bez sensu.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:19

Szwambrania pisze:Wojtku, ale po co ma Q zostać u nas? Bez sensu.
Hmm...jeśli go nie wykupimy to będziemy musieli szukać nowego strikera, niewiem czy to takie opłacalne. No chyba że uda się go jeszcze razy wypożyczyć bo raczej napewno nie wróci do Napoli


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:23

Szwambrania pisze: Wojtku, ale po co ma Q zostać u nas?
Bez sensu.
Bo to dobry napastnik. A ta kontuzja nie przekreśla jego kariery. Owszem, czarny scenariusz, który podałeś, może się sprawdzić, ale nie musi. Stawką jest 10 baniek...
<<W@jTEk>> pisze:jeśli go nie wykupimy to będziemy musieli szukać nowego strikera
Strikera mamy, Matri raczej zaostanie wykupiony. Szukać byśmy musieli support strikera.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:33

MishaAveJuve pisze:dokładnie nie wiem jak można być tak naiwnym żeby w te głupoty wierzyć, że to przez kontuzje FaQ, nie wiem czy dobrze kojarzę ale to napastnik :D , a takie błędy jakie były popełniane w obronie go głowa mała i co niby miała w tym wspólnego jego kontuzja? Albo głupie straty Albercika? czy zero pomysły na grę w drugiej linii. ? NO chyba, że FaQ aż tak bardzo motywował naszych w szatni przed i w trakcie meczu, to zwracam honor :lol:
Otóż to. Podkreślę jeszcze raz - miejsce takie, jakie zajął Juventus to w głównej mierze wina fatalnej gry w obronie. Dwa razy więcej straconych bramek niż Milan !! Owszem, ktoś mógłby powiedzieć że można było tracić dużo, ale nastrzelać jeszcze więcej. Ale nie zmienia to faktu, że zespół dał pupy pod tym względem i kontuzje nie mają tu nic do rzeczy, bo akurat defensorów los w tym sezonie raczej oszczędzał.


Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:37

Łukasz pisze:
Szwambrania pisze: Wojtku, ale po co ma Q zostać u nas?
Bez sensu.
Bo to dobry napastnik. A ta kontuzja nie przekreśla jego kariery. Owszem, czarny scenariusz, który podałeś, może się sprawdzić, ale nie musi. Stawką jest 10 baniek...
On jest dobry jak ma życiową formę, jak ma formę niezlą to jest przeciętny.
10 mln &#8364; to za dużo na ryzykowanie tego, że Q nie wróci do świetnej fomy po kilku miesiącach po ciężkiej kontuzji... on nigdy szału nie robił...
ani nigdy nie był nadzwyczajnie szybki, ani piłka go specjalnie nie szukała (jak Matriego czy Inzaghiego), ani specjalnie kreatywny... jedynie strzały z dystansu mu wychodziły.
Dajcie spokój, lepie dołożyć te pare mln i kupić cofniętego napastnika z prawdziwego zdarzenia.
Ale czego byśmy nie mówili, i jak sie nie przekonywali to i tak Marotta zrobi co zechce :P.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 17:41

A kiedy w ogóle kończą się umowy wypożyczeń i trzeba podjąć decyzję? 30 czerwca?


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 18:00

@D@$ pisze: Nie wiem skąd macie te 18 mln? 2,5 czy 1,5 bylo za wypożyczenie na pół roku, z resztą i tak Ariaudo za to poszedł. Matri jest do wzięcia za 15,5 mln &#8364;
Ja też tak myślałem przez dłuższy czas, ale jak siądę przed komputerem i naczytam się tych ludzi z kompleksem Marotty, którzy celowo zawyżają takie kwoty, to potem sam zaczynam w to wierzyć. Wniosek jest taki, że trzeba by się było tego wszystkiego na pamięć nauczyć.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 18:07

<<W@jTEk>> pisze:Jakoś mi się wydaje że Marotta sam przyznał że napewno wykupi Fabio Quagliarellę! i Alberto Aquilaniego i to było wtedy kiedy FQ miał już kontuzje! Z Aquilanim się wiele zmieniło a z FQ nie wiem, ale chce by został u nas!

Coś było, że wykupi Fabio Q i Matriego a Aquialniego na 80 %, pewnie liczył, że spuszczą z ceny.
MishaAveJuve pisze:dokładnie nie wiem jak można być tak naiwnym żeby w te głupoty wierzyć, że to przez kontuzje FaQ, nie wiem czy dobrze kojarzę ale to napastnik :D , a takie błędy jakie były popełniane w obronie go głowa mała i co niby miała w tym wspólnego jego kontuzja? Albo głupie straty Albercika? czy zero pomysły na grę w drugiej linii. ?
Ale inna rzecz, że w poprzedniej rundzie strzelaliśmy więcej, było chyba blisko średniej 2 goli na mecz (no trochę mniej).
Niemniej też nie twierdzę, że Fabio grał jakoś mega genialnie z niesamowitą techniką, bramki zdobywał co najmniej dziwne, ale też swoje strzelił i ja bym go kupił. Z resztą 4 mln już poszły na wypożyczenie (z kontraktem to 6), więc te 10 można dołożyć chyba.
Ouh_yeah pisze:A kiedy w ogóle kończą się umowy wypożyczeń i trzeba podjąć decyzję? 30 czerwca?
Z Aquilanim skończyło się 15 maja, więc pewnie daty są różne, reszta nie wiem.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 18:10

zahor pisze:
MishaAveJuve pisze:dokładnie nie wiem jak można być tak naiwnym żeby w te głupoty wierzyć, że to przez kontuzje FaQ, nie wiem czy dobrze kojarzę ale to napastnik :D , a takie błędy jakie były popełniane w obronie go głowa mała i co niby miała w tym wspólnego jego kontuzja? Albo głupie straty Albercika? czy zero pomysły na grę w drugiej linii. ? NO chyba, że FaQ aż tak bardzo motywował naszych w szatni przed i w trakcie meczu, to zwracam honor :lol:
Otóż to. Podkreślę jeszcze raz - miejsce takie, jakie zajął Juventus to w głównej mierze wina fatalnej gry w obronie. Dwa razy więcej straconych bramek niż Milan !! Owszem, ktoś mógłby powiedzieć że można było tracić dużo, ale nastrzelać jeszcze więcej. Ale nie zmienia to faktu, że zespół dał pupy pod tym względem i kontuzje nie mają tu nic do rzeczy, bo akurat defensorów los w tym sezonie raczej oszczędzał.
A ja jednak myślę że największą winę za tak wspaniały sezon ponosi formacja pomocy. Żaden z naszych pomocników nie umie podać piłki, więc jak napastnicy mają strzelać? Stąd również milion strat kończących się kontratakami przeciwników i stratą przynajmniej kilkunastu ważnych bramek w sezonie.
Nasz główny rozgrywający z Liverpoolu potrafi zagrać jedną piłkę w meczu do napastników, reszta wraca do obrońców. Marchisio? Karykatura piłkarza. Okrzyknięty ogromnym talentem (właściwie czemu?).
Na temat Melo nie chce się nawet rozpisywać bo większość po sezonie uważa go za pół boga a dla mnie jest on kolejną pseudo gwiazdą, którą chwalić jedynie można za charakter i wole walki. Bo umiejętności czysto piłkarskich brak, jeśli chodzi o poziom Juventusu jaki wszyscy chcielibyśmy oglądać. Krasic... Sam nie wiem co o nim sądzić. Początek naprawdę wyśmienity. To on ciągnął ten wózek. Niestety w pewnym momencie coś się zacięło i zrównał się poziomem z resztą w/w grajków.

Jeśli nie pojawi się u nas przynajmniej 2 kreatywnych pomocników, mających dobry przegląd pola i potrafiących zagrać kombinacyjnie to znów będziemy oglądali 38 meczów gdzie jedyną taktyką są równe śmieszne co i niedokładne dośrodkowania obrońców z 40 metra w pole karne przeciwnika.

Wracając do cytowanego wątku. Obrona grała słabo ale to w 2 linii szukałbym przyczyn tak dużej ilości straconych bramek.


★ ★ ★
marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2011, 18:19

zahor pisze:
Otóż to. Podkreślę jeszcze raz - miejsce takie, jakie zajął Juventus to w głównej mierze wina fatalnej gry w obronie. Dwa razy więcej straconych bramek niż Milan !! Owszem, ktoś mógłby powiedzieć że można było tracić dużo, ale nastrzelać jeszcze więcej. Ale nie zmienia to faktu, że zespół dał pupy pod tym względem i kontuzje nie mają tu nic do rzeczy, bo akurat defensorów los w tym sezonie raczej oszczędzał.
Dał, dał... ja bym nawet wulgarniej ujął czego... a jeszcze bardziej dał Marotta, że na boki obrony sprowadził nam takich geniuszy...


FORZA JUVE !!!
ODPOWIEDZ