Pomoc w wyborze TV

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 marca 2011, 20:28

Planuje kupić nowy telewizor, ale przez tak ogromny wybór tego typu urządzeń nie wiem jaka opcja dla mnie będzie najlepsza LCD, Plazma, LED czy jeszcze jakieś inne "ustrojstwa" jakie są na rynku. Nie znam się zbytnio na tym, a czytając różne artykuły na ten temat, nie jestem w stanie wybrać który tv będzie najlepszą opcją dla mnie i mojej famili.
Moje "możliwości i parametry oglądania":
:puck: Cena do 3000 tyś zł
:puck: Odległość oglądania 2,5-4,5m
:puck: Tv będzie oglądany przeważnie od godzin popołudniowych do wieczornych/nocnych.
:puck: Przewaga filmów akcji, no i oczywiście sport :-D
:puck: 40" - wzwyż

Bardzo proszę o pomoc/rady :wink:


Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2011, 20:47

ja mam Samsunga LE40C650 i jestem z niego zadowolony, również w Internecie są dobre opinie o tym TV, cena też przystępna, jego zaletą jest właśnie stosunek jakości do ceny, warto zaznaczyć że posiada wejście USB, przez które można bez problemu oglądać filmy :-D
zdecydowanie polecam


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2011, 21:23

Mam nizszy model (bez internetu, matryca z tego co mi wiadomo ta sama) tego Samsunga, o ktorym mowi kolega wyzej - LE40C630. Mial byc C650, ale byl brany w euro na raty i trzeba bylo wybierac z tego co bylo na sklepie.

Czytalem przed zakupem duzo w sieci, Samsung dobrze laczy jakosc obrazu z multimedialnoscia (bardzo szeroki zakres plikow po USB i w C650 internety) no i ja z zakupu jestem zadowolony. Dobre wrazenie w sklepie zrobily tez na mnie Toshiby z serii XV733G. W Media Markt mialem okazje pogadac chwile ze sprzedawca ktory sie wydawal w miare rozgarniety to mowil wlasnie o Samsungach (mimo iz nie mial ich na sklepie), Toshibach i wyzszych modelach Sonego.


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2011, 21:50

Chcesz pomocy to zapytaj w odpowiednim miejscu. Polecam forum "hdtv.com.pl" z którego sam korzystam. Rok temu zakupiłem plazme Panasa (42") i nie zamieniłbym jej na żadnego LCD/LED. Ważne też by kupić tam gdzie jest dobra cena, a nie lecieć do sieci nie dla idiotów czy innych Euro. Moja plazma przyjechała do mnie (Bydgoszczy) z Zabrza w 2 dni i w sumie dałem 2750 zł. Ten sam model w moim mieście chodził po 300 zł więcej (minimum), a mistrza miał Saturn gdzie wołali za niego 4200 zł. :lol:

PS. Najlepiej jest upatrzeć sobie 3-4 modele (na forum podanym wyżej) i wtedy przejść się do jakiejś sieci ze swoim filmem/konsolą i poprosić o udostępnienie TV do prezentacji/testu. Wtedy wybierasz ten który Ci najbardziej odpowiada, bo nie ma się co oszukiwać... 90% ludzi nie zauważa różnicy pomiędzy TV Full HD za 1800 zł, a 5000 zł. Więc wywalać np. 1k więcej, bo ten ma na kartonie napis 600 Hz i 3000000 kontrastu w odróżnieniu od drugiego (400 Hz i 2000000) to głupota.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2011, 23:45

Swego czasu pracowałem w magazynie rtv-agd "neo-net". Telewizorów Samsunga jest baardzo dużo. Jak na każdą markę przypadał 1 regał, tak na samsunga 3,5... a wiadomo co to oznacza - ludzie kupują samsungi. A o lepszą rekomendację nie trzeba. I szczerze polecam.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 07:06

pan Zambrotta pisze:Swego czasu pracowałem w magazynie rtv-agd "neo-net". Telewizorów Samsunga jest baardzo dużo. Jak na każdą markę przypadał 1 regał, tak na samsunga 3,5... a wiadomo co to oznacza - ludzie kupują samsungi. A o lepszą rekomendację nie trzeba. I szczerze polecam.
To fakt a bierze się to stąd, że Samsungi mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Jeśli komuś zależy tylko/przede wszystkim na jakości to jednak polecam Sonny.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 07:31

Podobnie jak media11 polecam Panasonica. Posiadam plazmę 42 cale z której jestem niebywale zadowolony. Świetna jakość obrazu, świetne kolory.

TV używam zazwyczaj do oglądania filmów i meczów oraz co dla niektórych ważne, do grania na konsoli. Sprawdza się świetnie.

Jak ktoś wcześniej już wspomniał najlepiej w sklepie obejrzeć sobie kilka modeli i wybrać ten który najlepiej wypadł. Pamiętaj jeszcze, że nie ma co szaleć z ceną. To co dziś kosztuje 3000 zł, za 2 miesiące będzie i 500 zł tańsze ;)


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 08:05

pan Zambrotta pisze:Swego czasu pracowałem w magazynie rtv-agd "neo-net". Telewizorów Samsunga jest baardzo dużo. Jak na każdą markę przypadał 1 regał, tak na samsunga 3,5... a wiadomo co to oznacza - ludzie kupują samsungi. A o lepszą rekomendację nie trzeba. I szczerze polecam.
Błąd. Ilość powierzchni wystawowej zależy od umowy pomiędzy producentem/dystrybutorem danej marki, a sklepem. Wygląda to mniej więcej tak: dajecie nam 2-3 regały/powierzchnie/ściany i najlepiej jeszcze możliwość wyregulowania TV przez naszych ludzi, reszta marek ma max 1 regał/powierzchnie/ściane i chodzą na ustawieniach wyjściowych, a my w zamian damy Wam taki i taki upust na dany model, daną serie itp. itd.. I nieświadomi ludzie idą i kupują np. LCDka za 3000 zł chociaż mogliby mieć lepszą plazme za 200 zł mniej.


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 08:24

steru pisze:Jak ktoś wcześniej już wspomniał najlepiej w sklepie obejrzeć sobie kilka modeli i wybrać ten który najlepiej wypadł.
Jeśli mówisz o porównaniu wizualnym jakości obrazu to nie do końca się zgodzę bo czasami można się na tym przejechać. W sklepach nieraz stosowana jest praktyka, że niektóre telewizory celowo nie są ustawiane na najlepsze parametry tylko po to, by sprzedać inne, które się nie sprzedają i co najważniejsze takie zabiegi często przynoszą zamierzony efekt. Kolega od kilku lat pracuje w dziale rtv i już przeróżne historie słyszałem :wink:
Ostatnio zmieniony 31 marca 2011, 08:30 przez mateo369, łącznie zmieniany 1 raz.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 08:28

mateo369 pisze:
steru pisze:Jak ktoś wcześniej już wspomniał najlepiej w sklepie obejrzeć sobie kilka modeli i wybrać ten który najlepiej wypadł.
Jeśli mówisz o porównaniu wizualnym jakości obrazu to nie do końca się zgodzę bo czasami można się na tym przejechać. W sklepach nieraz stosowana jest praktyka, że niektóre telewizory celowo nie są ustawiane na najlepsze parametry tylko po to, by sprzedać inne, które się nie sprzedają. Kolega od kilku lat pracuje w dziale rtv i już przeróżne historie słyszałem :wink:
Dlatego napisałem wyżej, że należy przyjechać z WŁASNYM filmem/konsolą (ew. lapkiem) i poprosić o udostępnienie TV (koniecznie z możliwością WŁASNEJ konfiguracji ustawień).


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 08:30

mateo369 pisze:
steru pisze:Jak ktoś wcześniej już wspomniał najlepiej w sklepie obejrzeć sobie kilka modeli i wybrać ten który najlepiej wypadł.
Jeśli mówisz o porównaniu wizualnym jakości obrazu to nie do końca się zgodzę bo czasami można się na tym przejechać. W sklepach nieraz stosowana jest praktyka, że niektóre telewizory celowo nie są ustawiane na najlepsze parametry tylko po to, by sprzedać inne, które się nie sprzedają. Kolega od kilku lat pracuje w dziale rtv i już przeróżne historie słyszałem :wink:
No ale ostatecznie i tak kupisz ten który według Ciebie ma najładniejszy obraz, prawda? Co to ma za znaczenie dla potencjalnego kupca, czy telewizor który kupił jest chodliwym towarem, czy też nie. Liczy się zadowolenie z jakości. Pamiętaj, że również możesz się w sklepie pobawić ustawieniami takiego odbiornika. Znaleźć ustawienia obrazu to kilka sekund, sprawdzić każdą opcję to też parę chwil.

Sam miałem takie dylematy przy zakupie TV. Oczywiście podstawowym pytaniem było : plazma czy LCD? Ja wybrałem plazmę bo uważam, że obraz na niej był nieporównywalnie lepszy nić na LCDkach.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 10:42

meda11 pisze:
pan Zambrotta pisze:Swego czasu pracowałem w magazynie rtv-agd "neo-net". Telewizorów Samsunga jest baardzo dużo. Jak na każdą markę przypadał 1 regał, tak na samsunga 3,5... a wiadomo co to oznacza - ludzie kupują samsungi. A o lepszą rekomendację nie trzeba. I szczerze polecam.
Błąd. Ilość powierzchni wystawowej zależy od umowy pomiędzy producentem/dystrybutorem danej marki, a sklepem. Wygląda to mniej więcej tak: dajecie nam 2-3 regały/powierzchnie/ściany i najlepiej jeszcze możliwość wyregulowania TV przez naszych ludzi, reszta marek ma max 1 regał/powierzchnie/ściane i chodzą na ustawieniach wyjściowych, a my w zamian damy Wam taki i taki upust na dany model, daną serie itp. itd.. I nieświadomi ludzie idą i kupują np. LCDka za 3000 zł chociaż mogliby mieć lepszą plazme za 200 zł mniej.
Po pierwsze, to był magazyn-magazyn. Nie magazyn-sklep. Telewizory są w kartonach, klient nigdy nie ma prawa wejść na magazyn. Jedyna opcja kupna z magazynu przez internet.
Po drugie, ludzie zamawiali indywidualnie, więc wiem jaki był ruch. Codziennie szło wiele samsungów, jakby rozłożyć to procentowo, to 60% sprzedawanych lcd to samsungi w neo-net.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 12:54

pan Zambrotta pisze:
meda11 pisze:
pan Zambrotta pisze:Swego czasu pracowałem w magazynie rtv-agd "neo-net". Telewizorów Samsunga jest baardzo dużo. Jak na każdą markę przypadał 1 regał, tak na samsunga 3,5... a wiadomo co to oznacza - ludzie kupują samsungi. A o lepszą rekomendację nie trzeba. I szczerze polecam.
Błąd. Ilość powierzchni wystawowej zależy od umowy pomiędzy producentem/dystrybutorem danej marki, a sklepem. Wygląda to mniej więcej tak: dajecie nam 2-3 regały/powierzchnie/ściany i najlepiej jeszcze możliwość wyregulowania TV przez naszych ludzi, reszta marek ma max 1 regał/powierzchnie/ściane i chodzą na ustawieniach wyjściowych, a my w zamian damy Wam taki i taki upust na dany model, daną serie itp. itd.. I nieświadomi ludzie idą i kupują np. LCDka za 3000 zł chociaż mogliby mieć lepszą plazme za 200 zł mniej.
Po pierwsze, to był magazyn-magazyn. Nie magazyn-sklep. Telewizory są w kartonach, klient nigdy nie ma prawa wejść na magazyn. Jedyna opcja kupna z magazynu przez internet.
Po drugie, ludzie zamawiali indywidualnie, więc wiem jaki był ruch. Codziennie szło wiele samsungów, jakby rozłożyć to procentowo, to 60% sprzedawanych lcd to samsungi w neo-net.
Ja swego czasu pracowałem przez miesiąc (okres przedświąteczny i zatrudniali studenciaków do pomocy) na rampie magazynu nie istniejącej już sieci Domar-Bydgoszcz. Każdego dnia było 6-8 TIRów do rozładowania i maksymalnie 2 z nich miały na pokładzie lodówki/pralki/mikrofalówki. Reszta to były telewizory i w tych 4-6 aż 3-5 miały na pokładzie 32" Daewoo. Pozostałe to były LG. Takie marki jak Sony, Panasonic, Philips czy Samsung trafiały się raz, max dwa razy w tygodniu, a Sharp/Thomson/Toshiba nie istniały. Dodam tylko, że był to główny magazyn z którego były zaopatrywane wszystkie sklepy/filie w kujawsko-pomorskim jak i klienci indywidualni (przez net). Chcesz mi powiedzieć, że Daewoo i LG są git, bo zajmowały ok. 70% magazynu (czyt. schodziły jak świeże bułeczki). Jak sobie przypomnę moment otwierania TIRa i fakture "Daewoo" to mnie skręca - do dziś pamiętam, że w naczepie mieściło się 108 telewizorów. Jak ktoś sobie bierze do serca stosunek jakość/cena to plazmy Panasonica biją Samsungi (to taki lepszy Daewoo - nawet produkuje samochody/limuzyny) na łeb. Natomiast jak ktoś nie liczy się z kosztami to Sony, Sharp.

Powtarzam jednak, że najpier znajdź interesujące 3-4 modele i idź do jakiegoś salonu na test, a nie sugeruj się ilością sprzedawanych/wystawionych w sklepach (w których obsługa to banda laików). Swoją drogą jeśli mnie pamięć nie myli to w momencie wchodzenia BRAVII Sony miało deal z Euro i "sugerowane" były właśnie TV tej marki (cała ściana z Sony, a reszta max 6 modeli).


Obrazek
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 13:29

Dzięki wszystkim za rady i wyrażone opinie.

Z tego co się dowiadywałem to Samsungi mają faktycznie jedną lepszych (jak nie najlepszą?) matrycę i obraz jest na prawdę dobry(mowa o LCD).
Nadal nie mogę się zdecydować co wybrać, czy LCD czy plasmę. Plasmy podobno mają lepszą jakość obrazu, ale przy tym żrą więcej prądu i "podobno" są z nimi problemy(wypalanie się pixeli czy coś w tym stylu - nawet w rok użytkowania) - czy ktoś wie ile w tym prawdy?


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 13:55

Najlepszą firma produkującą plazmy jest panasonic pytałem wielu ekspertów w tym fachu i wszyscy polecali kupno właśnie panasonica cena może jest wieksza o te 200-300zł ale według mnie warto dołożyc pare złoty ale kupic konkretny sprzęt. Osobiście ponad połtora roku ciesze się z Telewizora plazmowego PANASONIC TX-P50X10Y i chyba jakościowo za tą cene nic lepszego nie dostaniesz co prawda moja plazma kosztowała ponad 3tys. ale jest 50' jeden minus to że nie jest FULL HD a HD READY lecz jeżęli oglądasz z odległośći dalszej niż 2m od ekranu (nikt chyba blizej telewizra nie siada:P) to nie widac zadnej różnicy (HD READY NIE OZNACZA ZE NIE MZONA OGLADAC OBRAZU W HD) nie bede za duzo pisał czym sie rozny FULL HD od HD READY wystarczy wpisac w google i troche poczytac. Ten sam telewizor który posiadam w wersji FULL HD kosztował (w czasie kiedy kupowałem) 2tys wiecj :!:

http://www.electro.pl/produkt-PANASONIC ... fAodkH_bpQ
tu cena wynosi nie całe 3,2tys. ale napewno mozna juz kupic ten telewizor taniej.

PS. Co do zużycia prądu masz racje plazmy zużywaja go nieco wiecej niż LCD lecz jeśli chodzi o wypalanie sie pixeli itd. to w przciągu 1,5 roku kiedy uzytkuje telewizor jeszcze nic mi sie takiego nie przytrafiło. Jako ciekawostke moge powiedzieć, że kiedy kupowałem plazmę była promocja (mozliwe ze dalej cos takiego jest) że jezeli zarejstrowałes sie na stronie panasonica wpisales swoje dane/dane telewizora i date zakupu przedłużało to gwarancje z 2 do 5 lat :!: :)
PS2. przepraszam za dubel przypadkowo użyłem nie tej opcji :doh:


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
ODPOWIEDZ