Gareth Bale

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 marca 2011, 23:22

Aż dziw mnie bierze, że jeszcze nie ma tematu o Walijczyku, który przecież nie pierwszy raz znajduje się w kręgu zainteresowania Juve.
Ostatnio znowu zrobiło się o nim głośno choć już rok temu krążyły pogłoski o zakupie tego zawodnika i bardzo źle się stało, że nie udało nam się wtedy go sprowadzić, albowiem teraz jego cena nie pozwoli nam na osiągnięcie tego.

Sam zauważyłem Bale'a dwa lata temu i już wtedy 'mówiłem', że Juventus powinien się nim zainteresować. Ten lewoskrzydłowy - do końca nie wiem czy gra na obronie czy pomocy - byłby znakomitym wzmocnieniem naszej lewej flanki biorąc pod uwagę to, że na tej pozycji po prostu jesteśmy łysi.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 marca 2011, 23:32

Aż dziw mnie bierze, że ktoś założył temat o piłkarzu, którego na 100 % nie pozyskamy. Jest w kręgu zainteresowania Juve? Fajnie, problem w tym, że Juve nie jest w jego kręgu zainteresowania.

Chyba do usunięcia.


marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 07:23

Mietson pisze: Chyba do usunięcia.
Dlaczego :?: W innym temacie dyskutujemy o Pastore, którego sprowadzenie jest nie wiele bardziej prawdopodobne jak Walijczyka. Co do niego samego - piłkarz kapitalny. Ach te calciopoli... gdy by nie to, to może może... już Luciano na pewno by spróbował :roll:


FORZA JUVE !!!
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 07:44

Kimi pisze: Ten lewoskrzydłowy - do końca nie wiem czy gra na obronie czy pomocy
:angry:

Lewoskrzydłowy gra w ataku kolego.
Bale może grać na każdej pozycji z lewej strony boiska.
Podobnie jak koledzy, nie widzę ani cienia szansy na sprowadzenie go... Prędzej Pastore, który nie ma aż tak wyrobionej marki w Europie.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 09:50

yanquez pisze:Lewoskrzydłowy gra w ataku kolego.
Ale formalnie jest pomocnikiem :roll:
In football, a winger is an attacking midfielder in a wide position.
Następnym razem jak będziesz chciał błysnąć to się postaraj a może Ci się uda ;)


Mietson pisze:Aż dziw mnie bierze, że ktoś założył temat o piłkarzu, którego na 100 % nie pozyskamy.
Jestem pełen podziwu, że z taką precyzją obliczyłeś prawdopodobieństwo sprowadzenia tego piłkarza. Brawo :bravo:


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 09:55

Kimi pisze:
yanquez pisze:Lewoskrzydłowy gra w ataku kolego.
Ale formalnie jest pomocnikiem :roll:
In football, a winger is an attacking midfielder in a wide position.
Następnym razem jak będziesz chciał błysnąć to się postaraj a może Ci się uda ;)
"attacking midfielder" - może Ty się powinieneś bardziej postarać. :P CO do samego Bale'a - tak samo realny, jak Pastore, ale mieć takiego zawodnika w drużynie, to cud, miód, malina i orzeszki.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:08

Antichrist pisze:
Kimi pisze:
yanquez pisze:Lewoskrzydłowy gra w ataku kolego.
Ale formalnie jest pomocnikiem :roll:
In football, a winger is an attacking midfielder in a wide position.
Następnym razem jak będziesz chciał błysnąć to się postaraj a może Ci się uda ;)
"attacking midfielder" - może Ty się powinieneś bardziej postarać.
bardzo ładnie mu odpowiedziałeś. Ja zrezygnowałem, gdyż mam już dwie kartki ;)

@Kimi
nie wiem skąd wziąłeś taki cytat, ale moim zdaniem i tak jest błędny. Skrzydłowy, to napastnik grający przy linii bocznej. Nie ma innej definicji.
Tu masz pierwszy lepszy wynik wyszukiwania:
http://en.wikipedia.org/wiki/Associatio ... _positions

Pędź kozy ziomuś ;) i nie próbuj być śmieszny, bo jak widać, efekt tego jest mizerny...
Ostatnio zmieniony 04 marca 2011, 10:11 przez yanquez, łącznie zmieniany 1 raz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:11

Bale zaczynał jako obrońca, teraz grywa rzeczywiście jako boczny napastnik, ale optymalna jest dlań lewa pomoc.
;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:12

Milos Krasic Wam trochę nie pasuje do teorii.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:15

Ouh_yeah pisze:Milos Krasic Wam trochę nie pasuje do teorii.
A dlaczemu?
Jak dla mnie to typowy skrzydłowy... Niestety u nas jest ustawiany na pozycji bocznego pomocnika.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło. W razie czego rozwiń myśl i podyskutujemy, bo nudzę się w robocie ;)

Edit: Ewentualnie, żeby nie wyśmiewać już kolegi Kimiego, możemy też przyjąć, że przy jednym środkowym napastniku mamy do czynienia ze skrzydłowymi, a przy dwóch CFach z "ofensywnymi bocznymi pomocnikami" ;)


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:26

Bale? Po pierwsze chce go połowa Europy, po drugie nie stać nas nawet na połowę jego karty :|
yanquez pisze:
Ouh_yeah pisze:Milos Krasic Wam trochę nie pasuje do teorii.
A dlaczemu?
Jak dla mnie to typowy skrzydłowy... Niestety u nas jest ustawiany na pozycji bocznego pomocnika.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło. W razie czego rozwiń myśl i podyskutujemy, bo nudzę się w robocie ;)

Edit: Ewentualnie, żeby nie wyśmiewać już kolegi Kimiego, możemy też przyjąć, że przy jednym środkowym napastniku mamy do czynienia ze skrzydłowymi, a przy dwóch CFach z "ofensywnymi bocznymi pomocnikami" ;)
Ale teorię stworzyłeś :shock:
Skrzydłowi u nas to najczęściej Milos i Marchisio.
Wg Ciebie tak nie jest, to powiedz mi w takim razie w jakim ustawieniu są obecni ci "skrzydłowi"?


#AllegriOut
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:28

Jak dla mnie skrzydłowy to przede wszystkim pomocnik biegnący do linii i wrzucający piłkę [zazwyczaj]. Napastnikiem jest jedynie w 4-3-3 albo wyjątkach od reguły [Ronaldo, Messi...Walcott].

Krasic ma dość kiepskie strzały jak na nazywanie go napastnikiem. I zdecydowanie ciągnie go do boku aniżeli do środka [napastnik grający na skrzydle ma odwrotnie]. Bale nie gra w ataku. To biegacz z dobrymi dośrodkowaniami. Redknapp grał klasyczne 4-4-2 [tak, to przestarzałe ustawienie za które cięgi zbiera Del Neri] z dwoma skrzydłowymi [Bale, Lennon] i dwoma napastnikami [wysoki, zastawiający się Crouch i niski, obrotny Defoe]. Zmianę ustawienia wymusił transfer VdV i teraz już różnie to bywa.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2011, 10:35 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 2 razy.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:32

jarmel pisze:Ale teorię stworzyłeś :shock:
Skrzydłowi u nas to najczęściej Milos i Marchisio.
Wg Ciebie tak nie jest, to powiedz mi w takim razie w jakim ustawieniu są obecni ci "skrzydłowi"?
Ty stworzyłeś teorię właśnie. Marchisio jako skrzydłowy??? :naughty:
W życiu never jak to mówią Czesi! Marchisio ustawiany jest przez DN na boku pomocy. Podobnie zresztą jak Milos. W mojej opini obaj nie grają na swoich nominalnych pozycjach.

Tutaj problemem jest semantyka i nie ma się co spinać...
Ouh_yeah pisze:Bale nie gra w ataku. To biegacz z dobrymi dośrodkowaniami.
dokładnie.
Ouh_yeah pisze:Redknapp grał klasyczne 4-4-2 z dwoma skrzydłowymi [Bale, Lennon] i dwoma napastnikami [wysoki, zastawiający się Crouch i niski, obrotny Defoe].
Nie. Bale i Lennon grają tu w równej linii z Defoe, więc jest to raczej 4-2-3-1.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:40

yanquez pisze: Nie. Bale i Lennon grają tu w równej linii z Defoe, więc jest to raczej 4-2-3-1.
Tak, tak. Zapomniałem o jednym zdaniu z transferem VdV i zmianie ustawienia "pod niego" :wink: W każdym razie, chodzi tylko i wyłącznie o nazewnictwo, więc nie rozumiem dlaczego wjechaliście na kolegę Kimiego za to, że nazwał Bale'a skrzydłowym.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 04 marca 2011, 10:44

Ouh_yeah pisze:
yanquez pisze: Nie. Bale i Lennon grają tu w równej linii z Defoe, więc jest to raczej 4-2-3-1.
Tak, tak. Zapomniałem o jednym zdaniu z transferem VdV i zmianie ustawienia "pod niego" :wink: W każdym razie, chodzi tylko i wyłącznie o nazewnictwo, więc nie rozumiem dlaczego wjechaliście na kolegę Kimiego za to, że nazwał Bale'a skrzydłowym.
Nie wjechaliśmy. Napisał jedno śmieszne zdanie:"Ten lewoskrzydłowy - do końca nie wiem czy gra na obronie czy pomocy " , a potem chciał być śmieszny przy odpowiedzi.

To zdanie mnie rozśmieszyło, ponieważ jak słusznie zauważyłeś jestem przyzwyczajony do innego nazewnictwa ( mówiłem: semantyka). Tylko tyle.


Zablokowany