Nagroda France Football dla Messiego.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:12

Ogłoszono wyniki tego znanego na całym świecie plebiscytu i muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany. Nie uważam, by Messi zasłużył na tą nagrodę najbardziej ze wszystkich nominowanych.
Osobiście chiałem, by ta nagroda trafiła w ręce Iniesty, bo tak naprawdę to całą czarna robotę on wykonuje.
Gdyby też Xavi wygrał, nie miałbym nic przeciwko, ale triumf Argentyńczyka to spora sensacja myślę, a chyba większość sie ze mną zgodzi, że zeszły sezon Messiego nie mógł się równać z grą Iniesty, czy nawet Xaviego?
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2011, 21:22 przez jsduga, łącznie zmieniany 1 raz.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:18

Również jestem zaskoczony, z całej trójki najmniej zasłużył na ta nagrodę. Z roku na rok cały plebiscyt traci na wartości i mało kto zaczyna brać go na poważnie.
A poza tym, to dziwnie trochę przyznawać nagrodę w 2011 roku, za sezon który rozpoczął się w 2009...


Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:20

Kompletne zaskoczenia, jak dla mnie. Spodziewałem się, że nagrodę otrzyma ktoś z dwójki Xavi-Iniesta. Messiego nie widziałem nawet w pierwszej trójce. Jak się jego osiągnięcia mają do wyżej wymienionej dwójki, czy chociażby Sneijdera, który mimo że jest Interistą, to w pierwszej trójce powinien się znaleźć?
Jedna z większych pomyłek w historii plebiscytu.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:23

Najbardziej zasłużył Xavi według mnie !!
Iniesta wśród nominowanych to jakaś parodia :angry:
Messi dostał ZP za strzelanie bramek Hiszpańskim ogórkom których gra przeciwko jemu wygląda tak "ej,ej,ej Messi biegnie,nie ma co walczyć i tak nas okiwa" Dzięki czemu tegoroczny plebiscyt wręczenia ZP to kompletna parodia. Mes Kłe Un Klub namieszał wszystkim w głowie,nikt nie może im przeszkodzić,nikt nie może sfaulować bo zaraz faul i zawieszenia za ostrą grę,jak wygrasz z nimi to sędzia ch**,mam dość tej katalońskiej szopki...
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2011, 16:24 przez DiaVolO, łącznie zmieniany 1 raz.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:25

Jakby nie patrzeć - król strzelców Ligi Mistrzów i La Ligi. Kolejny fenomenalny sezon tyle, że bez sukcesów. Ale Sneijder też nie był najlepszym piłkarzem roku, bo dobrze grał tylko do 11 lipca. Moim zdaniem Xavi był w tym roku najlepszy. Forlan byłby moim faworytem gdyby nie przeciętna runda jesienna.

A Xavi prezentował wysoki poziom przez cały rok. Był liderem Barcelony i mistrzowskiej Hiszpanii. Obecnie to chyba najlepszy rozgrywający na świecie. Można nie lubić takiego stylu gry (chociaż to rzadkie, cechuje głównie kibiców Interu) ale kto nie docenia umiejętności Xaviego jest po prostu ignorantem.


*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:32

ewerthon pisze:Również jestem zaskoczony, z całej trójki najmniej zasłużył na ta nagrodę. Z roku na rok cały plebiscyt traci na wartości i mało kto zaczyna brać go na poważnie.
A poza tym, to dziwnie trochę przyznawać nagrodę w 2011 roku, za sezon który rozpoczął się w 2009...
Kwestia umowna, przyjęto, że nagroda jest przyznawana za rok kalendarzowy jak różne nagrody o podobnych brzmieniach (oscary itp). Moim zdaniem lepiej.
Ja uważam, że to wesley powinien dostać tą Piłkę (ze względu na tytuły). Ale z drugiej strony patrząc na skilla i generalnie na całokształt, to chyba aktualnie dalej najlepszy na świecie jest Messi.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:39

Powiem tak: nagroda trafiła do piłkarza który był faktycznie najlepszy przez cały sezon i prezentował najdłużej, najwyższą formę.

Gdyby wygrał Xavi (któremu tego życzyłem), to naprawdę oznaczałoby to gigantyczną kompromitację z powodu braku Sneijdera- gracza mającego podobny wkład w grę Holandii i Interu co Xavi Hiszpanii i Barcy. Aczkolwiek Holender po wakacjach był cieniem samego siebie, kiedy to trójka z Katalonii grała magię do której przyzwyczaiła swoich kibiców.
jsduga pisze:Osobiście chiałem, by ta nagroda trafiła w ręce Iniesty, bo tak naprawdę to całą czarna robotę on wykonuje.
Chciałeś dac mu ZP za Mundial? Albo nawet za jednego, finałowego gola? Bo większość sezonu był kontuzjowany... Iniesta to największe nieporozumienie w tym roku jeśli chodzi o finałowa trójkę.
ewerthon pisze:Również jestem zaskoczony, z całej trójki najmniej zasłużył na ta nagrodę. (...)
A poza tym, to dziwnie trochę przyznawać nagrodę w 2011 roku, za sezon który rozpoczął się w 2009...
Troche dziwne, ale tak jest. Messi miał kosmiczny rok w którym strzelił kilkadziesiąt bramek i zaliczył kilkanaście asyst.

Jeżeli Złota Piłka jest dla najlepszego grajka no to nie ma innej opcji.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2011, 21:45 przez stahoo, łącznie zmieniany 2 razy.


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:40

Jedenastka roku jeszcze lepsza. Barca, Real, Inter i skład kompletny. :lol:
Gdzie Robben, Forlan, Julio Cesar, ich chyba najbardziej brakuje, za to nie wiem, co w tym składzie robi Pique? :think:
Kiepskie wybory FIFA. Rozumiem, czołowe kluby świata, zawodnicy klasa, ale nie można postrzegać Barcy jako ideału zespołu i ideałów zawodników, bo to, że skład mają zgrany i prezentują się świetnie, to nie ulega wątpliwości, ale tak wydaje mi się, że ludzie, którzy głosują, nie wychylają się bardziej niż sięga granica popularności ekipy....


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:40

Wygrywa gość którego nie powinno być nawet w pierwszej trójce. Dobrze że Sneijder jest chociaż w 11 sezonu, gdzie za to jest Forlan. Parodia.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:43

blackadder pisze:Wygrywa gość którego nie powinno być nawet w pierwszej trójce.
No, bo koleś strzelający w 52 meczach 61 bramek jest słaby. Nie kompromituj się, proszę.


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 21:50

ja sie zgadzam uwazam ze Messi jest kapitalny i zasluzyl na ta nagrode , ogladac jak gra to przyjemosc ( w porównaniu do naszych , ktorych czasem sie ciezko oglada :/ )


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 22:04

stahoo pisze:
blackadder pisze:Wygrywa gość którego nie powinno być nawet w pierwszej trójce.
No, bo koleś strzelający w 52 meczach 61 bramek jest słaby. Nie kompromituj się, proszę.
Ile z tych bramek strzelił na mundialu? Zresztą istnieje już nagroda dla najlepszego strzelca Europy i niekoniecznie musi być ona jednoznaczna z tytułem najlepszego zawodnika. Jeśli uważasz że Messi zasłużył bardziej na ten tytuł niż Sneijder czy Xavi to nie mam pytań.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 22:22

Messi zniknął kiedy Inter zagrał twardą obronę.

Iniesta kontuzjowany pół sezonu.

Xavi wygrywa, albo Sneijder [gdyby był w trójce].


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 22:32

stahoo pisze:Messi miał kosmiczny rok w którym strzelił kilkadziesiąt bramek i zaliczył kilkanaście asyst.

Jeżeli Złota Piłka jest dla najlepszego grajka no to nie ma innej opcji.
Tak, ale Xavi zasłużył na nią we wcale nie mniejszym stopniu. Messi strzelił multum goli, ale Xavi był móźgiem tej drużyny. Z Iniestą faktycznie trochę przesadziłem. Ale mimo wszystko:
Klub: Messi > Xavi
Mistrzostwa: Messi < Xavi
A to, że mistrzostwa trwają trzy tygodnie nie ma tu nic do rzeczy, Argentyńczyk nie pokazał na nich nic.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2011, 22:32

Należało się Sneijderowi, za wygranie wszystkiego, co się da i drugiego miejsca w Mundialu (przy - o ile się nie mylę - nagrodzie dla najlepszego strzelca) - nie wszedł do trójki. Z trójki należało się Xaviemu - za mistrzostwo i całokształt, bo od kilku ładnych lat jest najlepszym rozgrywającym na świecie - mózgiem Barcelony i reprezentacji - nie wygrał.

Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie, moim zdaniem co do tego nie ma dyskusji - ten facet jest z innej galaktyki. Ale na nagrodę nie zasłużył - nie potrafił w zeszłym sezonie wygrać ani LM ani Mundialu, w czym przeszkodzili mu skutecznie Mourinho i Maradona.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ