Iaquinta vs Amauri

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Który powinien opuścić nas w pierwszej kolejności?

Iaquinta
62
22%
Amauri
225
78%
 
Liczba głosów: 287
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 10:47

Ostatnie "wybitne" występy dwójki naszych napastników, naszej 9 i 11 skłoniły mnie do założenia ów tematu. Patrząc na poczynania naszego zarządu nie wydaje mi się jakoby miało się to stać już w zimie, ale niemal pewne jest że przynajmniej jeden z nich opuści nas w letnim okienku transferowym. Dlatego pytam każdego z Was, którego z nich pozbylibyście się AKTUALNIE w pierwszej kolejności? Mile widziane także subiektywne komentarze. Jako utrudnienie powiem, że komentarze typu "chce się pozbyć ich obu" można sobie wsadzić głęboko w tyłek.

Jedno jest pewne - obaj są aktualnie mocno drewniani. Do rzeczy. Ja nie lubić Vincenzo. Wiem, że to 100% Włoch, że niejednokrotnie sprawdził się w roli pierwszego napastnika, niejednokrotnie dobrze wszedł z ławki i że chce grać u nas do końca kariery, więc coś tam do tych barw czuje. Nie wiem jednak dlaczego ja go zwyczajnie widzieć w naszej koszulce już nie chcę. Dla mnie to zwyczajnie słaby gracz i nigdy nie potrafiłem w nim dostrzec nic więcej. Raz na jakiś czas potrafi uderzyć w światło bramki i raz na jakiś czas bramkarz wyciągnie taką piłkę z bramki. Tak, statystyki i tak mimo wszystko lepsze niż Amauri, ale dla mnie to właśnie 50% Włoch urodzony w Carapicuíba jest nam w stanie więcej dać. Gdyby tylko udało mu się odnaleźć to, co miał w sezonie przygotowawczym, przed pierwszą kontuzją, gdzie wydawało się, że rzeczywiście to będzie jego sezon. I ma większe szansę zostać Tap Madl, a to nie jest zupełnie bez znaczenia.


Smutna wiadomość dla LordaJuve, sens tego tematu nie ma nic wspólnego z moimi poglądami politycznymi.

Mając świadomość jak bardzo naginam regulamin proszę moderatorów o wyrozumiałość i zrozumienie trudnej sytuacji. Temat w złym pokoju, ponieważ tam (w pokoju o transferach) nie mogłem stworzyć ankiety, a i temat byłby źle nazwany.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:03

Krótko i zwięźle - Amałri bo:

1. W ostatnich latach przez Juve przewinęło się mnóstwo irytujących swoją "grą" kopaczy, ale ten jest zdecydowanie numero uno na tej liście,
2. Można jeszcze za niego wyciągnąć jakąś kase, bo za kilka miesięcy i tak wybitnych występów trzeba będzie dopłacić komuś, żeby go łaskawie zabrał.

PS. głupia ankieta bo i wynik na samym jej starcie oczywisty :P


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:05

Zdecydowanie Amauri, bo na boisku nie ma z Niego żadnego pożytku a Vicek przynajmniej sie stara i czasami nawet Mu się udaje coś strzelić :)


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:10

Gandalf8 pisze:Vicek przynajmniej sie stara i czasami nawet Mu się udaje coś strzelić :)
Amauri też się stara, rzecz w tym, że rzadko mu to wychodzi. Szkoda, bo mimo wszystko darzę go swego rodzaju sympatią i naprawdę cieszyłem się, kiedy na początku sezonu zaczął strzelać. Tak czy inaczej, jeśli ktoś miałby odejść ze wspomnianej dwójki, to raczej on...


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:16

chce się pozbyć ich obu
:prochno:

IMHO powinien odejść Amauri. Odsuwając na bok jakieś osobiste sympatie, trzeba spojrzeć na fakty:
- Amauri nie biega na boisku tylko stoi i poprawia włosy
- Amauri pobiera z klubowej kasy więcej ojro rocznie
- Amauri nie strzela bramek
- Amauri nie stwarza żadnego zagrożenia pod bramką rywala
- Amauri ma kontrakt do 2012 roku, więc sprzedanie go w lecie może być ostatnią okazją na odzyskanie chociaż niewielkiego procentu pieniędzy, jakie klub w niego wpakował (kwota transferu + wysoka roczna pensja)


Obrazek
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:17

Podobnie jak mnowo, lubię Amauriego, cieszyłem się jak przed sezonem się rozkręcał ale to co sie teraz dzieje to przegięcie totalne. Mam zwyczajnie dość wnerwiania się na tego jegomościa. Dodatkowym argumentem są jego zarobki i to że Vicek gra jak gra ale czasem coś strzeli...


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:17

Amauri out ! co tu dużo pisać, chyba wszyscy wiemy jak jest :)
Już nawet nie chodzi o zarobienie na nim ( bo kto go kupi za duża kase?) tylko trzeba sie uwolnić od wysokiego kontraktu, jak narazie oddajemy pieniadze na pomnik...


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:23

Pensja za sezon:

Amauri 4,2 mln euro

Iaquinta 2,5 mln euro

Czy wkład w grę Amauriego jest wart o 1,7 mln euro za sezon więcej niż Iaquinty? Dla mnie to jest pytanie retoryczne.


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:24

beka pisze:chce się pozbyć ich obu
:prochno:
:ok: Po tym co pokazują ani jeden ani drugi nie zasługują na grę w naszych barwach. Amauri otrzymał ode mnie ogromny kredyt zaufania, który zmarnował, a Iaquinta jest dramatyczny i nic tego nie zmieni.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:35

Obaj są słabi i nadają się tylko i wyłącznie na ławkę. A w zasadzie się nie nadają, bo trzeba się ich czem prędzej pozbyć, póki są cokolwiek warci. Chociaż nie do końca czym prędzej... Ja nie pozbywałbym się aktualnie żadnego z nich, lepiej dojechać z oboma do końca rozgrywek, a potem "bye, bye". Piłkarsko są podobni, obaj wysocy i silni, z tym że Amauri lepiej gra tyłem do bramki, a Iaquinta jest szybszy. Osobiście bardziej nie lubię Iaquinty, choć Amauri też z tym swoim machaniem rękami jest irytujący.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:38

Zdecydowanie Amauri. O ile pierwszy sezon w barwach Juve miał dobry to rok później nic nie grał to jak i w tym...
Amauri zarabia więcej a gorzej gra niż VI, ob tylko umie skakać,grać głową i poprawiać włosy :angry:
VI czasami coś ustrzeli ale i tak się nie nadaje do I składu...z tą pensją i grą na ławke jak znalazł ;)


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:41

Wybor jak pomiedzy dżumą a cholerą :shock:

Ale pozbylbym sie jednak Amałriego. Nigdy goscia nie lubiałem, nigdy mnie swoja gra nie przekonał. Jak sobie pomysle o tych 25mln(+4milionowa pensja) to aż mną telepie :roll:


Obrazek
typkens

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 259
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 11:46

To jest program TAP MADL, odpada... Iaquinta. Amauri lepiej wygląda na zdjęciach.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 12:09

Iaquinte bardzo lubiłem jeszcze za czasów gry w Udinese, w dodatku przez kilka sezonów to był zdecydowanie wyróżniajacy się napastnik na tle naszej ligi. Amauri natomiast był kimś, kto przyszedł znikąd, mając zaledwie jeden niezły sezon. Do Vincenzo czuję osobisty sentyment, przyszedł do nas w ciężkim okresie - tuż po banicji w drugiej lidze, jest Włochem (tak, to ma dla mnie znaczenie... drugorzędne, ale jednak), zawsze siedział cicho, spokojnie, i nie gwiazdorzył. Trzeba patrząc obiektywnie, że ten z panów, który pozostanie powinien pełnić rolę rezerwowego - a to najlepsze, co może się trafić Iaquincie. Wszyscy dobrze wiemy, że najlepsze mecze naszej 9 były wtedy, kiedy wbiegał on na boisko w drugiej połowie meczu, wtedy regularnie strzelał gole, a przypomnienie tego mieliśmy ostatnio z Ceseną. Iaquinta nie będzie marudził, że jest rezerwowym, nieźle będzie się w tej roli sprawdzał, a dodatkowo, jak już było wspomniane, będzie pobierał dużo mniejszą gażę niż Brazylijczyk.
Jak dla mnie latem Amauri powinien nas opuścić, w zamian za Dzeko.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 listopada 2010, 12:19

Łukasz pisze:Obaj są słabi i nadają się tylko i wyłącznie na ławkę.
I z tego powodu powinien odejść Amauri. Argument madmo jest najbardziej trafiony - 4,2 mln za naszego najgorszego obecnie napastnika? w główce mojej się to nie mieści.

Iaquintę bym zostawił, ma serducho do walki i raz na jakiś czas trafia. Na Coppa Italia czy na inne bzdety w sam raz.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ