Kibice Juventusu: Boniek to niewdzięcznik

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 17:09

Jedna z 50 gwiazd, które będą widniały na nowym stadionie Juventusu Turyn, została zadedykowana Zbigniewowi Bońkowi. Nazwisko Polaka ma być umieszczone na Curva Nord m.in. obok: Pessotto, Conte, Buffona, Hansena, De Sol Orsiego, Benettiego, Bettegi i Baggio. Na taki obrót spraw absolutnie nie godzą się kibice Starej Damy.
W oficjalnym komunikacie fani Bianconeri wyjaśnili, że nie życzą sobie, by którąkolwiek z gwiazd poświęcono pamięci Bońka. - Prosimy prezydenta Andreę Agnelliego o usunięcie gwiazdy zadedykowanej Bońkowi. To zawodnik o niepodważalnych umiejętnościach, ale i niewdzięczny człowiek, który nie przegapi okazji, by przyłączyć się do grona osób zniesławiających nasz kochany Juventus. Prosimy, aby ta gwiazda została poświęcona pamięci Alessio Neriego i Riccardo Ferramoski, którzy tragicznie zginęli w Vinovo - czytamy w komunikacie.

Zaskoczony zachowaniem kibiców Juventusu jest sam Boniek. - Nie potrafię zrozumieć, co mają na myśli, mówiąc, że jestem niewdzięcznikiem. Ze mną Juventus wygrał naprawdę sporo. W czterech rozegranych finałach drużyna zdobyła pięć bramek, z czego trzy były mojego autorstwa. Dodatkowo byłem jedynym zawodnikiem, który po pamiętnym finale w Brukseli nie wziął nawet lira. Postanowiłem przekazać te pieniądze rodzinom ofiar tragedii w Heysel. W najciemniejszym okresie historii Juventusu jednoznacznie stwierdziłem, że nie zgadzam się z pewnymi rzeczami: mój punkt widzenia różnił się od tego Moggiego i Giraudo. Jeżeli to oznacza, że jestem niewdzięcznikiem..., cierpliwości. Jestem naprawdę ciekaw, czy to ci sami kibice, którzy tak gwałtownie protestowali po porażkach w poprzednim sezonie - powiedział Polak.
źródło: www.sportowefakty.pl

Co Wy na to, bo ja podpisuje się ryncyma i nogami pod komunikatem kibiców? :whistle:
Ostatnio zmieniony 20 października 2010, 18:04 przez couec, łącznie zmieniany 1 raz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 17:14

Czytałem o tym fakcie. Moim skromnym, ale pomijanym, zdaniem kibice mają w tym przypadku rację. Boniek wygrał z Juventusem wiele, ale od czasu przejścia do Romy z Juventusem łączy go tylko ten wpis, że dla nas grał. Oczywiście nie każdy kto dla nas grał musi być naszym kibicem przez całe życie, ale to taki przypadek, który się z miłością do Romy się nie kryje. No więc to na ich stadionie błyszczeć powinien. Zresztą szczerze mówiąc nie lubię go osobiście, dużo gada a rzadko ma rację.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 17:42

Absolutnie podpisuję się pod Twoimi, szczypku, i kibiców słowami. Gwiazdka dla tej ryżej... ehm... twarzy... to byłaby profanacja. Gdyby on grał w Juve obecnie, to uciekałby po calciopoli szybciej, niż Zlatan.

Ryżej gwieździe mówię stanowcze - NIE!


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 17:56

Mam podobne zdanie. Koleżka powinien nas wspierać, tymczasem przy każdej okazji jeździ po Juve, aż niesmacznie. To co z tego, że tyle z nami wygrał? Boniek może sobie z Kołtoniem rękę podać - ciągle komentuje kwestię Calciopoli, nie mając w temacie żadnej wiedzy. Nabija się z poziomu prezentowanego przez nasz klub... Nienawidzę tego romanisty.

Oby Agnelli wysłuchał modłów :pray:


Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 18:14

Każdy wie, że Boniek to romanista. Wniosek słuszny.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:08

Ja też za nim nie przepadam i popieram kibiców w 100% NIE NALEŻY mu się gwiazda!
Ostatnio zmieniony 19 października 2010, 20:16 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:10

Jestem jak najbardziej za tym zeby go nie dawac, ok swoje zrobil, i ciesze sie, ale za to co wypowiada o juve w ostatnich kilku latach streslil sie w moich oczach. A uwierzcie lub nie boniek byl moim idolem wsrod polskich pilkarzy przez kilka lat ,jak zaczelem kibicowac juve tj 1997 r. boniek byl moim idolem, jako jedyny polak w juve, teraz go nie lubie, szanuje ale nie lubie, od jakis 3-4 lat, zdrajaca jest i tyle. Stal sie romanista, pozdro mimo wszytsko zbyszek jestesmy urodzeni tak samo i ja i ty 3 marzec, wiec chyba naturalne ze go lubilem hehe ale teraz podobnie jak ciro ferara straciles w moich ozcach


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:23

Zapraszam do grupy "NIE dla "Gwiazdy Bońka" na facebooku. Z czasem postaramy się przetłumaczyć to na język włoski.

Wyraźmy nasz sprzeciw! Pokażmy, że nie tylko Włosi są przeciwni!

Powiedz NIE gwieździe Bońka!


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:26

Bońkowi gwiazda zdecydowanie się należy... tyle, że za to co dokonał w Juventusie. Ale jego obecna postawa wobec Nas, jego cała empatia wobec Starej Damy kategorycznie powinna przekreślić wstawienie "stelli"...

Fajnie by było jakby Agnelli wysłuchał i dał się przekonać kibicom.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 20:50

Czy ktoś z was wie, gdzie można znaleźć info do tej informacji w oryginale? Jeśli macie jakieś wiadomości, linki na temat, to wrzućcie, proszę. Po włosku znam tylko jeden brzydki wyraz ^^


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 21:38

deszczowy pisze: Po włosku znam tylko jeden brzydki wyraz ^^
inter?

Zbigniew Boniek nie powinien otrzymać swojej gwiazdy. A jego licytowanie się ile wziął czy nie wziął po finale jest żenujące i typowo polaczkowe...


Obrazek
MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 01:51

Po włosku znam tylko jeden brzydki wyraz ^^

inter?
Muahaha, normalnie rozwaliła mnie ta riposta :C :C :C


Zapisan'd do grupy na FB, oczywiście jestem przeciw temu ryżemu pajacowi. Zrobił dla juve tyle, ile zrobiłby każdy napastnik grający dla Juve przez 5 (dobrze liczę?) sezonów. A na dodatek bezczelnie sponiewierał nasze barwy przechodząc do Romy. Tyle w nim Juventiniego ile w Ibrahimovicu czy Cannavarro. Więc skoro jemu dajemy gwiazdeczke, czemu by nie im ?


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 09:47

Kwestia jest kontrowersyjna, a my jako Polacy możemy powiedzieć więcej, bo znamy wypowiedzi Zibiego do naszej prasy i niewiele jest tam pozytywów o Juve. Głównie krytyka i dość szorstka.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 09:59

Jak najbardziej słuszny protest. Boniek na tą gwiazdę nie zasługuje przez ciągłe krytykowanie Juve (chociaż krytykowanie to pewnie zbyt łagodne słowo).


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 października 2010, 10:05

Pytanie czy te gwiazdy przyznaje się tylko według osiągnięć sportowych czy również poprzez utożsamianie się z klubem.


ODPOWIEDZ