Powołania do Reprezentacji Polski

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy uważasz, że powoływanie piłkarzy z polskimi korzeniami wyszkolonych w zagranicznych klubach jest dobrym pomysłem?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 13:18

http://sport.interia.pl/raport/reprezen ... ry,1521884

Piłkarze z polskiej ligi powołani. Wraca Smolarek :-D
Na papierze nie wygląda to tak strasznie. Tylko żeby Smuda dobrze ich ustawił, bo wydaje mi się, że my przegrywamy te mecze ustawieniem na boisku np. mecz z Hiszpanią i ultra ofensywna taktyka, i wiemy jak to się wszystko skończyło.
Może po prostu grać klasycznym 4-4-2?
Z tej kadry to mogłoby być coś takiego:

Jeleń - Lewandowski

Obraniak - Murawski - Matuszczyk - Błaszczykowski

Boenisch - Głowacki - Żewłakow - Piszczek

Boruc


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 13:41

Cieszy nie to, iż powołani zostali w większości piłkarze, którzy regularnie grają w swoich klubach. Wyjątkiem jest Adam Matuszczyk - Koeln zdecydowanie wzmocniło pomoc, więc najprawdopodobniej nie będzie grał tyle, co pod koniec poprzedniego sezonu.

Problem z miejscem w wyjściowym składzie mają Boenisch, Piszczek, Lewandowski i Smolarek, który wg mnie za wcześnie wraca do reprezentacji.

Cieszą powołania bramkarzy. Nie powinno być miejsca dla Kuszczaka czy Fabiana, skoro od kilku lat siedzą na ławkach w swoich klubach, mimo że ich talenty są ogromne. Moim zdaniem powinni odejść tam, gdzie będą grać regularnie. Dziwi jednak brak Załuski.

A propos Boruca:
http://sport.wp.pl/kat,2193,title,Boruc ... omosc.html

Ps. Jeszcze jeden piłkarz z polskimi korzeniami:
Sebastian Rudy - syn byłego reprezentanta Polski, ma na koncie już bramkę w Lidze Mistrzów, jednak gra dla niemieckiej młodzieżówki, w najbliższych dniach ma przejść do Hoffenheim


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 14:17

Vimes pisze:Jestem zdecydowanym przeciwnikiem powoływania do reprezentacji piłkarzy, którzy prezentują postawę "second best", czyli taką, która polega na czekaniu na powołanie z kraju, którego reprezentacja daje większe szanse na sukces, a jak go nie dostaną to wybierają drugą z dostępnych możliwości. W ten sposób zachowuje się Koscielny: "Koscielny wystawił Smudę", więc powinniśmy mu definitywnie podziękować. Gra w reprezentacji powinna być zaszczytem dla zawodnika. Nie podoba mi się również naturalizowanie każdego cudzoziemca, który wyróżni się na tle polskiej ligowej szarzyzny. Ostatnio przeczytałem, że Polakiem chce zostać Arboleda: "Gdyby Polska mnie chciała, jestem gotowy" (Źródło). Chyba czegoś nie potrafię zrozumieć, to Polska ma chcieć, żeby Arboleda został Polakiem, czy on ma tego chcieć?! Zresztą to jest kolejny przypadek postawy "second best", bo gdyby Arboleda dostał powołanie z Kolumbii, to pewnie długo by się nie zastanawiał, w której reprezentacji chce grać. Szanujmy siebie i naszą reprezentację.
Akurat w kwestii gry dla Kolumbii, obiło mi się o uszy to, że Arboleda nie chciałby reprezentować tego kraju ze względu na chorą sytuację, która u nich ma miejsce, czyli morderstwa piłkarzy za boiskowe wpadki itd., a jak wiadomo środkowy obrońca w takim obrocie spraw byłby chyba najpewniejszym kandydatem do unicestwienia :). Natomiast inną kwestią jest to czy w ogóle powołanie od swojej ojczyzny dostał :o .

Ja osobiście również jestem przeciwny naturalizowaniu obcokrajowców, bo jest to zwyczajnie nie uczciwe. Do lig zachodnich mogą sprowadzać sobie wartościowych graczy z Afryki czy Ameryki Płd., którzy posiedzą sobie w danym kraju parę lat i mogą znacząco wzmocnić już dobrą reprezentację. W kraju o niższym poziomie piłkarskim takim jak nasza Polska na przykład, możemy sobie pozwolić tylko na zagranicznych ogórasów na poziomie Ekstraklasy. To jest bardzo nie-fair. No ale cóż takie czasy, takie przepisy i wątpie, żeby to miało kiedykolwiek pójść w innym kierunku.

Natomiast, jeżeli ktoś ma jakieś powiązanie z danym krajem to nie widzę problemu, ażeby miał ten kraj reprezentować.


lichy696

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 95
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 17:10

Peter pisze: Jeleń - Lewandowski

Obraniak - Murawski - Matuszczyk - Błaszczykowski

Boenisch - Głowacki - Żewłakow - Piszczek

Boruc
Z całym szacunkiem ale taki środek obrony niema prawa grać na Euro 2012. Są już dzisiaj zbyt wolni a co dopiero za dwa lata (Żewłakow 36l.!?). Jeśli Smuda buduje team na Euro, a takie zadanie chyba otrzymał, to napewno nie tędy droga Franz :snooty:

Cieszy powrót Artura do kadry. Mam nadzieję że zobaczymy go również w Fiorentinie jako nr.1 :wink: nawet pomijając fakt iż zawsze uważałem że liga włoska jest ostatnią z 3 najsilniejszych lig w europie do której Boruc powinien pójść :P


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 20:02

preclix pisze:Ja osobiście również jestem przeciwny naturalizowaniu obcokrajowców, bo jest to zwyczajnie nie uczciwe. Do lig zachodnich mogą sprowadzać sobie wartościowych graczy z Afryki czy Ameryki Płd., którzy posiedzą sobie w danym kraju parę lat i mogą znacząco wzmocnić już dobrą reprezentację. W kraju o niższym poziomie piłkarskim takim jak nasza Polska na przykład, możemy sobie pozwolić tylko na zagranicznych ogórasów na poziomie Ekstraklasy. To jest bardzo nie-fair. No ale cóż takie czasy, takie przepisy i wątpie, żeby to miało kiedykolwiek pójść w innym kierunku.

Natomiast, jeżeli ktoś ma jakieś powiązanie z danym krajem to nie widzę problemu, ażeby miał ten kraj reprezentować.
Mam dokładnie to samo zdanie na ten temat :dance: Jeśli piłkarz ma powiązania z naszym krajem, polskie korzenie, w Polsce założył rodzinę (Hernani da Rosa) lub uważa ją za swoja ojczyznę (Wahan Gevorgyan - 2 minuty w reprezentacji) to może on być brany pod uwagę. Przeciwny jestem natomiast zwyczajnej naturalizacji piłkarzy, jak w przypadku Olisadebe czy Rogera.

Smuda jest przeciwny naturalizacji Arboledy, a chce namówić do gry dla Poslki Acquafrescę:
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Smuda ... omosc.html
lichy696 pisze:
Peter pisze: Jeleń - Lewandowski

Obraniak - Murawski - Matuszczyk - Błaszczykowski

Boenisch - Głowacki - Żewłakow - Piszczek

Boruc
Z całym szacunkiem ale taki środek obrony niema prawa grać na Euro 2012. Są już dzisiaj zbyt wolni a co dopiero za dwa lata (Żewłakow 36l.!?). Jeśli Smuda buduje team na Euro, a takie zadanie chyba otrzymał, to napewno nie tędy droga Franz :snooty:
Jak już wcześniej wspominałem, nie widzę miejsca w kadrze dla Żewłakowa. Z kolei Głowacki powinien dostać szansę gry - mimo wysokiej formy przez wiele lat był regularnie pomijany przy powołaniach, a wobec posuchy na obronie może zostać jej filarem. Oczywiście należy poszukać tutaj nowych twarzy, jak np. Laurent Koscielny, Damien Perquis, Lukas Sinkiewicz, Kamil Glik, Błażej Augustyn, Tomasz Jodłowiec czy Thiago Cionek. Podborom defensywy powinien być Darek Dudka jednak dopiero wówczas, gdy będzie regularnie grał w pierwszym składzie Auxerre.


Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2010, 20:20

lichy696 pisze:
Peter pisze: Jeleń - Lewandowski

Obraniak - Murawski - Matuszczyk - Błaszczykowski

Boenisch - Głowacki - Żewłakow - Piszczek

Boruc
Z całym szacunkiem ale taki środek obrony niema prawa grać na Euro 2012. Są już dzisiaj zbyt wolni a co dopiero za dwa lata (Żewłakow 36l.!?). Jeśli Smuda buduje team na Euro, a takie zadanie chyba otrzymał, to napewno nie tędy droga Franz :snooty:

Cieszy powrót Artura do kadry. Mam nadzieję że zobaczymy go również w Fiorentinie jako nr.1 :wink: nawet pomijając fakt iż zawsze uważałem że liga włoska jest ostatnią z 3 najsilniejszych lig w europie do której Boruc powinien pójść :P
Pisałem o najbliższych meczach. Na Euro wiadomo, że Żewłakow raczej nie ma szans. Oby Glik się wyrobił w tym Palermo bo na razie co on robi to ..... :? Liczę też na Augustyna, oby po kontuzji znowu wskoczył do składu pierwszej drużyny, bo zaczynał coś grywać ciekawego w tamtym sezonie.
W ogóle to młodzi zawodnicy jak najwcześniej powinni wyjeżdżać z Polski, wtedy jest szansa że coś się nauczą na zachodzie, albo na wschodzie :wink: i może niektórzy z nich gdzieś się przebiją do składów drużyn grających w dobrych europejskich ligach.

A za jakiś czas będzie trzeba zwrócić uwagę na Anglię, bo tam może być dużo talentów pochodzących z Polski.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2010, 13:34

Trener Stefan Majewski powołał osiemnastu zawodników do kadry U-23 na dwa towarzyskie spotkania z Uzbekistanem oraz Iranem.
http://www.90minut.pl/news/132/news1327 ... ranem.html

Zaciekawiło mnie powołanie dla Martina Zakrzewskiego - dotychczas grywał on w polskich kadrach U17 i U18. Jest to kolejny sukces polskiego scautingu.

Co ciekawe w zespołach młodzieżowych Borussi gra wielu piłkarzy polskiego pochodzenia. Oprócz Martina są to:
Marvin Bakalorz
Lasse Sobiech
Daniel Ginczek
Marcel Kandziora
Amadeus Piontek
Marvin Buchta
Maksymilian Ilias
Jeremy Dudziak

Wg mnie warto zainteresować się tymi piłkarzami już od najmłodszych lat i powoływać ich do kadr młodzieżowych zanim zrobią to Niemcy.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2010, 13:42

Kadra U-23 to jedno wielkie nieporozumienie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ciągnik_Na_Gąsienicach

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2010
Posty: 330
Rejestracja: 17 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2010, 16:18

francois pisze:
preclix pisze:Ja osobiście również jestem przeciwny naturalizowaniu obcokrajowców, bo jest to zwyczajnie nie uczciwe. Do lig zachodnich mogą sprowadzać sobie wartościowych graczy z Afryki czy Ameryki Płd., którzy posiedzą sobie w danym kraju parę lat i mogą znacząco wzmocnić już dobrą reprezentację. W kraju o niższym poziomie piłkarskim takim jak nasza Polska na przykład, możemy sobie pozwolić tylko na zagranicznych ogórasów na poziomie Ekstraklasy. To jest bardzo nie-fair. No ale cóż takie czasy, takie przepisy i wątpie, żeby to miało kiedykolwiek pójść w innym kierunku.

Natomiast, jeżeli ktoś ma jakieś powiązanie z danym krajem to nie widzę problemu, ażeby miał ten kraj reprezentować.
Mam dokładnie to samo zdanie na ten temat :dance: Jeśli piłkarz ma powiązania z naszym krajem, polskie korzenie, w Polsce założył rodzinę (Hernani da Rosa) lub uważa ją za swoja ojczyznę (Wahan Gevorgyan - 2 minuty w reprezentacji) to może on być brany pod uwagę. Przeciwny jestem natomiast zwyczajnej naturalizacji piłkarzy, jak w przypadku Olisadebe czy Rogera.

Smuda jest przeciwny naturalizacji Arboledy, a chce namówić do gry dla Poslki Acquafrescę:
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Smuda ... omosc.html
lichy696 pisze:
Peter pisze: Jeleń - Lewandowski

Obraniak - Murawski - Matuszczyk - Błaszczykowski

Boenisch - Głowacki - Żewłakow - Piszczek

Boruc
Z całym szacunkiem ale taki środek obrony niema prawa grać na Euro 2012. Są już dzisiaj zbyt wolni a co dopiero za dwa lata (Żewłakow 36l.!?). Jeśli Smuda buduje team na Euro, a takie zadanie chyba otrzymał, to napewno nie tędy droga Franz :snooty:
Jak już wcześniej wspominałem, nie widzę miejsca w kadrze dla Żewłakowa. Z kolei Głowacki powinien dostać szansę gry - mimo wysokiej formy przez wiele lat był regularnie pomijany przy powołaniach, a wobec posuchy na obronie może zostać jej filarem. Oczywiście należy poszukać tutaj nowych twarzy, jak np. Laurent Koscielny, Damien Perquis, Lukas Sinkiewicz, Kamil Glik, Błażej Augustyn, Tomasz Jodłowiec czy Thiago Cionek. Podborom defensywy powinien być Darek Dudka jednak dopiero wówczas, gdy będzie regularnie grał w pierwszym składzie Auxerre.
Dudka jest zbyt drewniany zarowno na srodek obrony jak i na boki obrony. Jesli ma grac to tylko na defensywnej pomocy, a to i tak lepszy Dudka na ławie niz w 1 skladzie. Koscielny bardzo by sie przydal na srodek obrony... Glik popelnia ogromne wielblady w kadrze, w Palermo bedzie ciezko... Augustyn/Perquis/Jodlowiec/Sinkiewicz - przydaliby sie, zwlaszcza 2 pierwszych.


Bo żeby wyjść to trzeba wejść, a żeby wejść to trzeba wyjść !
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2010, 17:29

Enis Al-Guwary - ciekawy, dobrze zapowiadający się obrońca, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, ale możemy mieć z niego w przyszłości wiele pożytku.
http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Moze- ... omosc.html

Czytając o nim przypomniał mi się inny polsko-szwedzki talent o azjatyckich korzeniach, swego czasu było o nim głośno. Nazywa się Zeyn Al-Abidyn S-Latef.

A Laurent Koscielny znowu poza kadrą Francji. Coś czuję, że jeszcze zagra dla nas :whistle:

W miejsce kontuzjowanych Arkadiusza Głowackiego, Adriana Mierzejewskiego i Ludovica Obraniaka na zgrupowanie przyjadą Grosicki, Kupisz, Kiełb i Pietrasiak.
http://www.90minut.pl/news/133/news1331 ... lonii.html
http://www.90minut.pl/news/133/news1332 ... ralia.html
http://www.90minut.pl/news/133/news1332 ... kadry.html
Dobrze, że młodzi zawodnicy dostaną szansę, ale nie rozumiem powołania dla Pietrasiaka :think:


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 listopada 2010, 19:05

Arboleda zagra w reprezentacji Smudy ?

Sam Franek mówił że u niego nie będą grać Rogery czy inni popieram to ale akurat Arboleda to wyjątek przydałby się nam na Ojro jak mało kto mimo że będzie miał wtedy 33 lata...


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2010, 19:39

francois pisze:A Laurent Koscielny znowu poza kadrą Francji. Coś czuję, że jeszcze zagra dla nas :whistle:
Ja osobiście nie chce widziec Laurenta w kadrze, ze względu takiego że jak będzie grał dla nas to z łaski. Najpierw go wydyma Francja, a potem przyleci do Polski ? No Grazie. Oczywiście talentu mu nie odmówię, bo potrafi kopac piłkę.


karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 listopada 2010, 20:58

Simi napisał:
Ja osobiście nie chce widziec Laurenta w kadrze, ze względu takiego że jak będzie grał dla nas to z łaski. Najpierw go wydyma Francja, a potem przyleci do Polski ? No Grazie. Oczywiście talentu mu nie odmówię, bo potrafi kopac piłkę.
Uważasz że Boenisch, Obraniak czy Roger gdyby mogli grać kolejno w reprezentacji Niemiec, Francji, Brazyli grali by z białym orzelkiem na piersi ?
Ja jestem przeciwny naturalizowania na siłe, wole widzieć chłopaków może słabszych ale którzy utożsamiaja sie z Polską i mówią w naszym narodowym języku :whistle:


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 listopada 2010, 09:39

karpiu pisze:mówią w naszym narodowym języku :whistle:
Taa... "Uwajaj, uwajaj!"
;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2011, 16:11

Smuda podał kadrę na mecze z Mołdawią i Norwegią:

http://www.90minut.pl/news/145/news1456 ... wegia.html

Kadra ligowców jest OK, ale jeśli chodzi o kadrę A to zastanawia mnie brak Fabiańskiego, a cieszy obecność Głowackiego, Jelenia i Grosika. Najbardziej ciekawy jest z kolei Rogera :think:


ODPOWIEDZ