Alberto Aquilani

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:58

Trudno powiedzieć, co z nim będzie. Niejeden piłkarz się w Milanie odbudował. Seedorf, Ibra - to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Milan mógł równie dobrze zrobić interes życia, jak kupić kota w worku.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Liverpoolczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2011
Posty: 18
Rejestracja: 06 lipca 2011

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:59

Ja jako kibic Liverpoolu nie płaczę za nim, ale jednak podczas tourne w Azji grał po prostu świetnie. W Liverpoolu na szczęście na środku jest Lucas, Gerrard, Adam, Meireles a Aqua to jest szkło które nie nadaje się na PL.


YNWA!
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:59

@D@$, to była ironia bo ostatnio kogo nie sprzedamy to "pozbyliśmy się go jak śmiecia".
Liverpoolczyk, Aqua to nie jest szkło. Mieliście pecha, że akurat u Was doznał poważnej kontuzji, która długo się za Nim ciągnęła ale u Nas poprzedni sezon praktycznie bez urazu [a to jest coś - wierz mi].


Liverpoolczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2011
Posty: 18
Rejestracja: 06 lipca 2011

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 12:50

Serie A to nie PL, moim zdaniem jakby został w Anglii to praktycznie cały sezon leczyłby pewnie kontuzję.


YNWA!
Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 13:17

Liverpoolczyk chyba nigdy nie ogładałeś Serie A nie masz pojęcia co włoscy obrońcy potrafią zrobic z nogami przeciwnika i to jeszcze tak żeby sędzia nie widział.
Aquilaniego trochę szkoda bo za taką kase byłby dobry zmiennik dla Pirlo, a tak trafił do Milanu, który na środek pomocy ma już chyba blisko 10 zawodników


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 14:10

do Mietsona

ja akurat byłem za tym , żeby Aqua został u nas jako zmiennik Pirlo.


Fino Alla Fine Forza Juventus!
Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 14:51

deszczowy pisze:Trudno powiedzieć, co z nim będzie. Niejeden piłkarz się w Milanie odbudował. Seedorf, Ibra - to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Milan mógł równie dobrze zrobić interes życia, jak kupić kota w worku.
O czym wy mowicie? Aqua ma sie odbudowac? pierwsze pol sezonu mial fenomenalne, drugie pol przycichł, ale wtedy przycichł caly zespol.
On po prostu przyjdzie i bedzie tam dobrze gral :) Zwlaszcza ze milan jeszcze gra 4-3-3 co do niego bardzo pasuje.
Zreszta wystarczylo popatrzec na jego wystepy w kadrze :wink:
Milan zrobil swietny ruch i sprowadzil swietnego zawodnika.
Jednego tylko nie moge przebolec, dlaczego skoro poszedl do nich na wypozyczenie to Marottcie nie udalo sie przedluzyc z Liverpoolem o rok :?:





KLIK ==>www
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 15:25

KondzioJuveFans pisze:do Mietsona

ja akurat byłem za tym , żeby Aqua został u nas jako zmiennik Pirlo.
Sam widzisz - na to by się nie godził Aqua. Poza tym, co jest oczywiste, Liverpoolowi bardziej opłaca się wypożyczyć Alberta do Milanu bo są dużo większe szanse na to, że Galiani go wykupi.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 17:07

Mietson pisze:
KondzioJuveFans pisze:do Mietsona

ja akurat byłem za tym , żeby Aqua został u nas jako zmiennik Pirlo.
Sam widzisz - na to by się nie godził Aqua. Poza tym, co jest oczywiste, Liverpoolowi bardziej opłaca się wypożyczyć Alberta do Milanu bo są dużo większe szanse na to, że Galiani go wykupi.
Są większe szanse, bo obecnie aż o 10 milionów mniej sobie życzą za niego niż rok temu, gdy my go braliśmy.


mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 17:40

Alina razem z Pumexem uważacie, że Aqualini był do wyciągnięcia z 6-8 mln. Podtrzymujesz to takimi argumentami:
1. http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... tusu-tott/
2. "W Milanie cena za moją kartę jest ustalona w wysokości 6 mln i w przypadku rozegrania minimum 25 meczów w sezonie staje się ona obowiązkowa. To stanowiło dla mnie gwarancję ciągłości pracy. Nie możesz powiedzieć nie Milanowi. Zawsze miałem nadzieje stać się w przyszłości Rossonero." - Alberto Aquilani
3. "...potem okazało się, że Aqua jest do wyciągnięcia za (chyba) 7mln, co nie raz potwierdzał jego agent. Problem był w tym, że mieliśmy i tak za dużo pomocników do początkowo preferowanej taktyki 4-4-2." -> Pumex

Jednak cały czas posługujecie się kwotą, która została przedstawiona Milanowi. Było to 2 miesiące po tym jak Juventus go nie chciał... Twierdzicie, że Aqualini nie miał miejsca u nas w drużynie, i że dlatego z niego zrezygnowano, a jak wytłumaczysz przyjście Piacenzy? Przecież, to ta sama pozycja.
Ja nadal twierdze, że to cena była głównym powodem do rezygnacji z niego. Uważam, że gdyby Albert kosztował 6-8 mln to byśmy go wykupili, bo był tyle wart. Marotta wykupił zbędnego Motte za 3,75 mln(połowa Alberta), tylko po to, żeby go sprzedać do innego klubu, a zrezygnował z Aqualiniego?

1. http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpoo ... -28630512/ link, którym sie posłużyłeś, a potwierdza moje zdanie..
2. http://www.juvepoland.com/news.php?id=19180


!!! Juventus Per Sempre !!!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 17:50

Trzymajcie mnie :x
Agent piłkarza zdradził kulisy sprawy Aquilaniego i negocjacji z Juve już po transferze jego klienta do Milanu. Wyjawił dlaczego Mediolan i takie tam. W tym wywiadzie powiedział, że za podobne pieniądze, za jakie może Aque wykupić Milan, mógł go mieć Juventus. Nie mogę znaleźć tej wypowiedzi, a nie chce mi się szukać "po Włosku", ale dobrze pamiętam ten wywiad, bo sam byłem za wykupieniem Alberta i ta sprawa mnie interesowała.

PS. Wrzucasz jakieś linki z początku marcato, a finał akcji miał miejsce 2 miesiące później :roll:

Nie bądź trudny, tak jak Dante. Nie porównuj transferu Pazienzy, który miał być darmową zapchajdziurą, do transferu Aquilaniego.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2011, 17:55 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 17:52

mp1897 pisze:Alina razem z Pumexem uważacie, że Aqualini był do wyciągnięcia z 6-8 mln. Podtrzymujesz to takimi argumentami:
1. http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... tusu-tott/
2. "W Milanie cena za moją kartę jest ustalona w wysokości 6 mln i w przypadku rozegrania minimum 25 meczów w sezonie staje się ona obowiązkowa. To stanowiło dla mnie gwarancję ciągłości pracy. Nie możesz powiedzieć nie Milanowi. Zawsze miałem nadzieje stać się w przyszłości Rossonero." - Alberto Aquilani
3. "...potem okazało się, że Aqua jest do wyciągnięcia za (chyba) 7mln, co nie raz potwierdzał jego agent. Problem był w tym, że mieliśmy i tak za dużo pomocników do początkowo preferowanej taktyki 4-4-2." -> Pumex

Jednak cały czas posługujecie się kwotą, która została przedstawiona Milanowi. Było to 2 miesiące po tym jak Juventus go nie chciał... Twierdzicie, że Aqualini nie miał miejsca u nas w drużynie, i że dlatego z niego zrezygnowano, a jak wytłumaczysz przyjście Piacenzy? Przecież, to ta sama pozycja.
Ja nadal twierdze, że to cena była głównym powodem do rezygnacji z niego. Uważam, że gdyby Albert kosztował 6-8 mln to byśmy go wykupili, bo był tyle wart. Marotta wykupił zbędnego Motte za 3,75 mln(połowa Alberta), tylko po to, żeby go sprzedać do innego klubu, a zrezygnował z Aqualiniego?
Aquilani i Pazienza - ta sama pozycja? Toni i Giovinco to napastnicy --> ta sama pozycja. Dobrze wiesz, że Pazienza przyszedł za Sissoko. Aquilani padł ofiarą Pirlo. Simple as that.

Dobrze, że podkreślasz, że poszedl do Milanu 2 miesiące później. Klauzula wykupu za 16 mln przestała obowiazywać w maju. Potem Liverpool zderzył sie z rzeczywistością - zaczęły działać prawa rynku - kto da najwięcej. A nikt nie dawał im nawet 10 mln, to poszedł do Milanu za paczkę fajek. Na tym etapie L'pool chciał po prostu sie go pozbyć, Daglish później mówił, ze Aqua nie pasuje do systemu. Czemu niby warunki transakcji z Juve miałby sie różnić od tej z Milanem?


Franco Zavaglia (agent AA): "Władze Juventusu były zainteresowane usługami Alberto na kolejny sezon, ponieważ swoją grą przypadł im do gustu. Jednak zdecydowali się też zatrudnić na ławkę trenerską Antonio Conte, który nie widział w swoich planach wypożyczonego z Liverpoolu piłkarza."

Dziękuję, dobranoc.

EDIT:
mp1897 pisze:
alina pisze:Dziękuję, dobranoc.
Mam rozumieć, że to już koniec Twojej wypowiedzi na jego temat i moje dalsze pisanie nie ma sensu?
A masz w zanadrzu jeszcze jakieś porażające argumenty? Jak chcesz to mam jeszcze inny wywiad z Zavaglią.

Wybacz za komentarze zwiazane z kontaktem z rzeczywistością, nic do ciebie nie mam, ale ta sprawa jest na prawdę oczywista.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2011, 18:28 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 18:12

alina pisze:Dziękuję, dobranoc.
Mam rozumieć, że to już koniec Twojej wypowiedzi na jego temat i moje dalsze pisanie nie ma sensu?


!!! Juventus Per Sempre !!!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 18:21

mp1897 pisze:
alina pisze:Dziękuję, dobranoc.
Mam rozumieć, że to już koniec Twojej wypowiedzi na jego temat i moje dalsze pisanie nie ma sensu?
Aquilani w Juventusie to zamknięty rozdział, więc licytowanie się o to za ile można go było wykupić z Liverpoolu jest w ogóle bez sensu. Chyba, że lubicie ot tak dla sportu bić pianę.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2011, 18:36

Włoski wyczerpuje temat - cena wykupu Aquy po tym sezonie to ledwie 6 mln €. Myślę, że Marotta nie pogardziłby groszem mielibyśmy kolejnego gracza na środek pola. Tym bardziej jak gramy jak się okazuje trójką w środku pola.


Obrazek
Zablokowany