Zakaz palenia w Polsce

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 12:33

No właśnie, chodząc po ulicach można palić? Ja uwielbiam puścić dymka, jak jestem na spacerze. A że spaceruję często...


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 12:43

deszczowy pisze:No właśnie, chodząc po ulicach można palić? Ja uwielbiam puścić dymka, jak jestem na spacerze. A że spaceruję często...
Ja uwielbiałem w przerwach na zajęciach wyjść przed budynek i zajarać z innymi ale teraz staram się ograniczać. I teoretycznie to też jest miejsce publiczne ale na szczęście po kampusie SGGW straż miejska ani policja nie jeździ :D

A co do zakazu palenia w klubach - jest sobie bar na terenie mojej uczelni i kiedy nie było zakazu, to był prawie zawsze pełny, ciężko było znaleźć miejsce. A teraz rzadko kiedy jest zajęta połowa stolików. Widać jak ten zakaz szkodzi tego typu przedsiębiorstwom, moim zdaniem decyzja co do wprowadzenia zakazu powinna należeć do właściciela lokalu.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 12:48

Mietson pisze:
deszczowy pisze:No właśnie, chodząc po ulicach można palić? Ja uwielbiam puścić dymka, jak jestem na spacerze. A że spaceruję często...
Ja uwielbiałem w przerwach na zajęciach wyjść przed budynek i zajarać z innymi ale teraz staram się ograniczać. I teoretycznie to też jest miejsce publiczne ale na szczęście po kampusie SGGW straż miejska ani policja nie jeździ :D
No u mnie na uczelni też było takie miejsce, od razu przy wyjściu. Można było ciekawe osoby poznać... :smile:

A jak rzucasz? Gumy? Plastry? Tablety? Silna wola? Który moment przez te 10 dni był najgorszy?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 12:56

deszczowy pisze:
Mietson pisze:
deszczowy pisze:No właśnie, chodząc po ulicach można palić? Ja uwielbiam puścić dymka, jak jestem na spacerze. A że spaceruję często...
Ja uwielbiałem w przerwach na zajęciach wyjść przed budynek i zajarać z innymi ale teraz staram się ograniczać. I teoretycznie to też jest miejsce publiczne ale na szczęście po kampusie SGGW straż miejska ani policja nie jeździ :D
No u mnie na uczelni też było takie miejsce, od razu przy wyjściu. Można było ciekawe osoby poznać... :smile:

A jak rzucasz? Gumy? Plastry? Tablety? Silna wola? Który moment przez te 10 dni był najgorszy?
Silna wola :D O plastrach, gumach i tabletach słyszałem, że drogie i rzadko działają więc nie marnuje na to kasy. A najgorszy moment? Ciężko powiedzieć Było tak, że miałem fajki w plecaku (już po tym, jak postanowiłem, że rzucam) ale ich nie ruszałem. A we wtorek, gdzieś koło 22 miałem silną chęć na to, żeby zajarać i się skapnąłem, że jednak nie mam papierosów (musiały mi wypaść). A jako, że obecnie przebywam na wsi to do najbliższej stacji benzynowej miałem jakieś 5 kilometrów piechotą więc się nie dało nijak zdobyć. Ale potem jakoś przeszło i obecnie nie odczuwam "głodu". Chociaż podejrzewam, że to się zmieni jak wrócę na uczelnię :)


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 13:10

Ja się cieszę z zakazu. Paliłem nałogowo przez kilka lat i dopiero po pewnym czasie zauważyłem jak uciążliwe dla niepalących jest przebywanie w towarzystwie palaczy. Ohydny zapach ubrań po wyjściu do baru czy nawet stanie na przystanku obok osoby palącej to dla mnie nieprzyjemna sprawa. Teraz gdy problemu nie ma doceniłem tą decyzję. Może taki zakaz ogranicza wolność palaczy, ale to już nie mój problem. :D
Ja rzuciłem kilka miesięcy temu i widzę same plusy. Naprawdę radzę rzucić i trzymam kciuki za tych którzy próbują.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 13:16

blackadder pisze:Teraz gdy problemu nie ma doceniłem tą decyzję. Może taki zakaz ogranicza wolność palaczy, ale to już nie mój problem. :D
Niech żyje polactwo... Dopóki mnie to dotyczy - podnoszę larum. Kiedy przestaję współuczestniczyć - reszta niech ginie? :doh:

:snooty:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 13:26

deszczowy pisze:
blackadder pisze:Teraz gdy problemu nie ma doceniłem tą decyzję. Może taki zakaz ogranicza wolność palaczy, ale to już nie mój problem. :D
Niech żyje polactwo... Dopóki mnie to dotyczy - podnoszę larum. Kiedy przestaję współuczestniczyć - reszta niech ginie? :doh:

:snooty:
A dlaczego niby palacz ma zatruwać wspólne powietrze. Skoro palenie śmieci jest zabronione to dlaczego mam wdychać dym z papierosów?
Niech żyje polactwo.... Dopóki ustawa mi nie zabrania będę palił bo tak mi się podoba, a Ci którym to przeszkadza mogą mnie w d... pocałować.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 13:33

blackadder pisze:Ohydny zapach ubrań po wyjściu do baru czy nawet stanie na przystanku obok osoby palącej to dla mnie nieprzyjemna sprawa. Teraz gdy problemu nie ma doceniłem tą decyzję. Może taki zakaz ogranicza wolność palaczy, ale to już nie mój problem :-D
Zauważyłem, że wiele osób, które rzuciło staje się dużo bardziej wyczulonych na zapach szlugów.


Zakaz palenia na przystankach - jestem za, zresztą zawsze jak czekam na autobus to odchodzę na dobre kilka metrów od przystanku.

Zakaz palenia w barach - jestem przeciw, bo tam to palacze stają się większością i jak ktoś nie palący przychodzi tam, to musi się z tym liczyć. W barach wiele osób na co dzień nie palących też lubi zajarać.

A co do tego, że ktoś "brzydko pachnie fajami" no to nic na to poradzić nie można. Zakazu śmierdzenia nie da się wprowadzić :rotfl:
blackadder pisze:Ja rzuciłem kilka miesięcy temu i widzę same plusy. Naprawdę radzę rzucić i trzymam kciuki za tych którzy próbują.
To daj jakieś rady :)


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 13:37

Mietson pisze:
Zakaz palenia w barach - jestem przeciw, bo tam to palacze stają się większością i jak ktoś nie palący przychodzi tam, to musi się z tym liczyć. W barach wiele osób na co dzień nie palących też lubi zajarać.

A co do tego, że ktoś "brzydko pachnie fajami" no to nic na to poradzić nie można. Zakazu śmierdzenia nie da się wprowadzić :rotfl:
Oczywiście, tu się zgadzam. Podobno lokal dla palących ma stracić pozwolenie na sprzedaż alkoholu - totalny idiotyzm. Ludzie powinni mieć wybór, jeśli chcesz posiedzieć z kumplami palącymi to idziesz do baru dla palących i wiesz na co się piszesz.
Mietson pisze:
blackadder pisze:Ja rzuciłem kilka miesięcy temu i widzę same plusy. Naprawdę radzę rzucić i trzymam kciuki za tych którzy próbują.
To daj jakieś rady :)
Silna wola. Nie ma sensu się męczyć jeśli masz ochotę zapalić bo i tak prędzej czy później zapalisz. Trzeba to zrobić w odpowiednim momencie, przygotować się na to psychicznie i jeśli pijesz to trzeba z tego koniecznie zrezygnować na początku - ja potrzebowałem miesiąca abstynencji. Wcześniej nawet po jednym piwie wracała ochota na papierosa.
A i jeszcze jedno. Podlicz ile miesięcznie wydawałeś na papierosy, a potem zacznij te pieniądze wydawać na jakieś pożyteczne przyjemności, albo odkładać na coś co od dawna chciałeś kupić. 10 razy się zastanowisz zanim zrezygnujesz z tych rzeczy kosztem powrotu do palenia.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 14:06

blackadder pisze:Silna wola. Nie ma sensu się męczyć jeśli masz ochotę zapalić bo i tak prędzej czy później zapalisz. Trzeba to zrobić w odpowiednim momencie, przygotować się na to psychicznie i jeśli pijesz to trzeba z tego koniecznie zrezygnować na początku - ja potrzebowałem miesiąca abstynencji. Wcześniej nawet po jednym piwie wracała ochota na papierosa.
Udało mi się wytrzymać raz ponad miesiąc bez alkoholu (w czasie matur) więc myślę, że dam radę. U mnie też zawsze chęć na fajka była najsilniejsza przy alkoholu (i rano po imprezie, do kawy) więc spróbuję podjąć wyzwanie :)
blackadder pisze:A i jeszcze jedno. Podlicz ile miesięcznie wydawałeś na papierosy, a potem zacznij te pieniądze wydawać na jakieś pożyteczne przyjemności, albo odkładać na coś co od dawna chciałeś kupić. 10 razy się zastanowisz zanim zrezygnujesz z tych rzeczy kosztem powrotu do palenia.
Brzmi nieźle. Na fajki w sumie wiele nie wydawałem 40-60 na miesiąc ale faktycznie, po pewnym czasie się robi z tego niezła sumka. Dzięki.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 16:22

Mietson pisze:Zakaz palenia w barach - jestem przeciw, bo tam to palacze stają się większością i jak ktoś nie palący przychodzi tam, to musi się z tym liczyć. W barach wiele osób na co dzień nie palących też lubi zajarać.
Z tą większością to się lekko zagalopowałeś. Poza tym, ta ustawa która niedawno weszła w życie miała właśnie głównie na celu zakazać palenia w barach co jest rozwiązaniem kapitalnym. Zresztą sam jako palacz chyba wiesz, że łączenie papierosów i alkoholu to samobójstwo, więc same plusy. Nigdzie indziej brak zakazu nie był tak uciążliwy jak właśnie w barach. Na przystanku mi to nie przeszkadza bo mogę stanąć dalej a w barze? Mam albo nie chodzić albo się truć bo palaczowi się zachciało? Jeszcze raz podkreślam - to rozwiązanie jest kapitalne.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 16:48

mateo369 pisze:Z tą większością to się lekko zagalopowałeś. Poza tym, ta ustawa która niedawno weszła w życie miała właśnie głównie na celu zakazać palenia w barach co jest rozwiązaniem kapitalnym. Zresztą sam jako palacz chyba wiesz, że łączenie papierosów i alkoholu to samobójstwo, więc same plusy. Nigdzie indziej brak zakazu nie był tak uciążliwy jak właśnie w barach. Na przystanku mi to nie przeszkadza bo mogę stanąć dalej a w barze? Mam albo nie chodzić albo się truć bo palaczowi się zachciało? Jeszcze raz podkreślam - to rozwiązanie jest kapitalne.
Rozwiązanie jest kapitalne dla niepalących, niewątpliwie da się wybrać lepsze rozwiązanie pasujące obu stronom. Wcale nie przesadzam z tym, że większość w barach pali, napisałem o tym wyżej. Ja nie jestem palaczem (przynajmniej chciałbym tak o sobie myśleć, bo rzucam) ale wciąż uważam, że bar jest miejscem gdzie WIĘKSZOŚĆ osób przychodzi na piwko i fajka więc jak ktoś nie lubi to może pójść do lokalu dla niepalących (tak, wiem, że takich było mało przed wprowadzeniem zakazu). Ewentualnie, jeśli lokal jest duży to można by zrobić salę dla niepalących i dla palących.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 17:21

Nie cierpię papierosów, nigdy nie wypaliłem nawet jednego, ale uważam, że o tym, czy w danym lokalu wolno bądź nie wolno palić powinien decydować tylko i wyłącznie jego właściciel, a nie państwo. To właściciel ponosi finansowe skutki takich decyzji, więc niech sam policzy, co mu się bardziej opłaca. Na drzwiach lokalu powinna być tylko wywieszona stosowna informacja, czy palenie jest dozwolone. Jak ktoś nie chce to może nie wchodzić. Na tym polega wolny rynek.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 17:23

Vimes pisze:Nie cierpię papierosów, nigdy nie wypaliłem nawet jednego, ale uważam, że o tym, czy w danym lokalu wolno bądź nie wolno palić powinien decydować tylko i wyłącznie jego właściciel, a nie państwo. To właściciel ponosi finansowe skutki takich decyzji, więc niech sam policzy, co mu się bardziej opłaca. Na drzwiach lokalu powinna być tylko wywieszona stosowna informacja, czy palenie jest dozwolone. Jak ktoś nie chce to może nie wchodzić. Na tym polega wolny rynek.
+ 4 do fejmu i buziak ode mnie :*

Niedługo państwo będzie decydować, kiedy i gdzie możemy stawiać klocka.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2011, 17:29

Mietson pisze:Rozwiązanie jest kapitalne dla niepalących, niewątpliwie da się wybrać lepsze rozwiązanie pasujące obu stronom.
Czekam więc na propozycje, bo ja jakoś nie widzę innego rozwiązania :wink: Oczywiście nie licząc propozycji 2 sal o której wspomniałeś wyżej i której zresztą i tak nie uważam za świetne rozwiązanie bo ludzie i tak by chodzili z jednego pomieszczenia do drugiego więc dym i tak by się przedostawał.

PS. życzę skutecznego wyjścia z nałogu bo podjąłeś jedyną słuszną decyzję w tej kwestii :ok:

Ps.2. palenie jest dla mięczaków, czepcie się wódki :prochno:
deszczowy pisze:Niedługo państwo będzie decydować, kiedy i gdzie możemy stawiać klocka.
gdzie to już decyduje, za stawianie go na chodniku należy się mandat :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ