Piwo

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Moje ulubione piwo to....

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 18:00

Ostatnio Bohemian...
Brakuje mi tematu o winach... tam bym miał więcej do powiedzenia :smile:


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 18:54

Lech, Heineken, Kasztelan niepasteryzowany to pierwsza trójka :D


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 19:04

Ostatnio zacząłem pić Harnasia, smak jest ok i w dodatku jest tani :).


nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 21:51

Szkoda, że większość z Was pije koncernowe wynalazki, które z prawdziwym piwem nie mają nic wspólnego. Żywiec, Warka, Królewskie..... co za różnica skoro to jedno i to samo tyle, że mniej lub bardziej rozwodniony koncentrat z tego samego zakładu. Zauważyłem jednak, że produkty z browarów regionalnych (w tym Kormoran z mojego rodzinnego miasta) są znane, więc to pocieszająca wiadomość. Ciechan, Amber (poza Koźlakiem i Grandem), Lwówek, Gontyniec (warzony w Krajanie i Amberze) to już niestety ruch w stronę masówki. Pomyśleć, że te piwa należały jeszcze 2 lata temu to czołówki polskich piw (poza dziwną opcją z Gniewoszem z Gotyńca). Obecne piwa "niepasteryzowane" (Kasztelan, Bosman, Piast, Łomża) to kłamstwo, ponieważ są one niby niespasteryzowane, ale poddawane tak czy siak mikrofiltracji (czyli jednak pasteryzacja w pewnym sensie- wyjałowienie ze smaku niefiltru z brzeczki i wartościowych składników). Nie dawajcie nabrać się na marketingowy trend. Teraz nadchodzi kolejna moda- miód, więc radzę się przygotować na tony sztucznych aromatów i smaków :-D

Pijcie piwa regionalne, bo tylko one warzone są z naturalnych składników i mają niepowtarzalny smak, a pasteryzacja to prawdziwe zjawisko :-D


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2011, 23:49

Zauwaz, ze gusta sa rozne i niektorym koncerniaki po prostu smakuja. A jesli tak jest, nie widze sensu w dzieleniu piwa na prawdziwe i nieprawdziwe i gnojeniu na kazdym kroku (co ostatnio w polskich internetach jest bardzo popularne) osob, pijacych tanie i koncernowe piwa.

Swoja droga, jak przez 'prawdziwych piwoszy' traktowana jest Perla i jej odmiany?

A, ostatnio zasmakowalem w piwie miodowym, szkoda ze mozna u mnie dostac wlasciwie tylko Lomze, bo chetnie sprobowalbym innych.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2011, 08:11

nynek pisze: Obecne piwa "niepasteryzowane" (Kasztelan, Bosman, Piast, Łomża) to kłamstwo, ponieważ są one niby niespasteryzowane, ale poddawane tak czy siak mikrofiltracji (czyli jednak pasteryzacja w pewnym sensie- wyjałowienie ze smaku niefiltru z brzeczki i wartościowych składników).
O tym nie wiedziałem :think:
Dzięki za informacje :)

Co do nędzności piwa od koncernowych gigantów... Moje Kochanie mnie o tym fakcie przekonuje od dłuższego czasu, twierdząc jakoby taka Perła na popularyzacji wiele straciła (zrobiła się z niej standaryzowana masówka).


nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2011, 00:53

beka pisze:(...) osob, pijacych tanie i koncernowe piwa.
Piwa regionalne potrafią być o wiele tańsze niż koncernówki.
beka pisze:Swoja droga, jak przez 'prawdziwych piwoszy' traktowana jest Perla i jej odmiany?
Perła była bardzo smacznym piwem póki Browar Łomża nie został przejęty przez Royal Unibrew. Z tradycyjnie warzonego piwa, stała się tym, czym jest Żywiec, Lech, Okocim itp.

Piszcząc "prawdziwy piwosz" miałeś zamiar kogoś obrazić/wyśmiać? Takie osoby nie nazywają siebie prawdziwymi piwoszami, ale osobami świadomymi tego co piją i niedającymi wciskać sobie koncernowych koncentratów.
beka pisze:A, ostatnio zasmakowalem w piwie miodowym, szkoda ze mozna u mnie dostac wlasciwie tylko Lomze, bo chetnie sprobowalbym innych.
Piwa miodowe to już niestety domena polskich browarów i każdy stara się mieć je w swoim portfelu marek. Piszę "niestety", bo wraz z modą nadeszła zniżka ich formy. Najlepszą opcją pozostaje Ciechan Miodowy, który i tak nie umywa się do tego sprzed minimum roku.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2011, 09:05

Dębowe albo Okocim mocny [fantastyczna butelka]. No i kilka razy zdarzyło mi się pić Żywe, które smakuje wybornie.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 22:53

Z zagranicznych piw zdecydowanie Beck's, może też Heineken


aroninho11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 92
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2011, 23:21

Ja najbardziej lubię nasze pomorzańkie piwo Specjal i Lech ;)


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 maja 2011, 08:55

Ouh_yeah pisze:No i kilka razy zdarzyło mi się pić Żywe, które smakuje wybornie.
Super piwo. Piłem kilka dni temu i jak dla mnie rewelacja.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2011, 23:35

Nie ma to jak niepasteryzowany Kasztelan oraz studenckie piwa: Żubr i Harnaś. :smile: Polecam też Carlsberga :bravo:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2011, 10:36

Żubr studencki? Bo ja wiem... w zwykłych monopolach kosztuje już tyle co wszystkie inne piwa :(

A mi Carlsberg strasznie nie smakuje. Nie lubię go.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2011, 11:39

Ja tak samo, kiedyś był dobry, teraz zszedł na psy :prochno:
Ostatnio lubuje się w Łomży :ok:
A co do regionalnych piw to polecam browar Witnica.


#AllegriOut
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2011, 12:14

Obrazek
U mnie juz wjechalo do sklepow. Wczoraj na grilla sobie kupilem jedno na sprobowanie i calkiem dobre, nie za slodkie, ale miodek czuc. No i cenowo w porownaniu do takiej Lomzy korzystniej, bo ponizej 3 zl. Nie wiem ile dokladnie, bo placilem za wiecej rzeczy. Kto ma mozliwosc, temu polecam sprobowac ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ