MŚ 10' // MŚ 2010 - temat ogólny

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7323
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2010, 21:03

Łukasz pisze:Ale czy też wtedy nie należałaby się kartka panu Murzynowi za symulkę? Bo w twarz to on nie dostał...
to ze pilkarze lapia sie za twarz niezaleznie w co dostana to juz temat chyba na prace dyplomowa :wink:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2010, 21:11

A ja jestem ciekaw co po MŚ o całej sytuacji w kadrze Francji powie domniemany przywódca "mundialowego buntu" Patrce Evra. Zawodnik MU już zapowiedział, że całą prawdę o sytuacji w kadrze powie na konferencji prasowej. Sam jestem ciekaw czy istnieje jakieś drugie dno afery ("p... się s...") i czy ostatecznie wszystkiego nie należy zapisać na konto - przedstawionego nieco w roli ofiary po słowach Anelki - Domenecha.
Swoją drogą gratulacje dla decydentów z francuskiej federacji piłkarskiej za pozostawienie tego "trenera" na stanowisku, mimo tylko kompromitacji i trwających już przecież nie od dwóch tygodni niesnasek. Piękny przykład na to jak kadrowo najmocniejszy (może poza Hiszpanią) zespół na mundialu można całkowicie zniszczyć i ośmieszyć... :bravo:


Pozdrawiam!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2010, 10:45

"Rzepka" opublikowała ciekawy artykuł na temat tego, kto zgarnie większość zysków z organizacji mundialu w RPA: "Święto FIFA na koszt RPA". Wydaje mi się, że wnioski wynikające z tego artykułu mogą być ciekawe również dla nas, ponieważ już niedługo w Polsce mają być mistrzostwa Europy, które co prawda organizuje UEFA, ale obie organizacje działają w podobny sposób. Dodam, że ja jakoś wcale się nie ucieszyłem z przyznania Polsce organizacji EURO 2012 i w ogóle nie przeraża mnie perspektywa jego odebrania. Miałem już okazję czytać parę innych artykułów na temat finansowych rezultatów organizacji takich imprez i wniosek zawsze był podobny - na swoje wychodzi tylko FIFA/UEFA, a kraj organizujący imprezę ma szczęście jak wyjdzie na zero. Rząd chyba liczy, że odbije sobie koszty organizacji na rosnących dzięki EURO wpływach z turystyki - cóż śmiem wątpić :whistle:. W każdym bądź razie możemy być pewni, że UEFA potrafi bardzo dobrze zadbać o swoje własne interesy: "UEFA szantażuje Polskę". Jeżeli Platini grozi nam przeniesieniem mistrzostw do Hiszpanii, to ja z uśmiechem na ustach mogę mu powiedzieć "bon voyage Michel" leć już do tej Hiszpanii razem ze swoim EURO.

PS Wiem, że jak rozmowa dotyczy piłki, to wielu zapomina o zdrowym rozsądku, ale czasem warto jednak sobie o nim przypomnieć. Nie zlinczujcie mnie za tego posta :prochno:.


Obrazek
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2010, 10:54

Piękny przykład na to jak kadrowo najmocniejszy (może poza Hiszpanią) zespół na mundialu można całkowicie zniszczyć i ośmieszyć...
Chyba jednak troszeczkę przedobrzyłeś. Jest Brazylia, są Angole, Holendrzy.

Ciekawe co powie o tym wszystkim Evra i czy uda się piłkarzom zrobić z Domenecha kompletną szmatę.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2010, 11:03

Ja nt. Wuwuzeli niewiem czy zauważyliście ale jak oglądasz byle jaki filmik na yt to możesz włączyć specjalny dźwięk wuwuzeli :angry: Masakra coraz popularniejsze te wuwuzele :whistle: a szkoda że ghana została bo afrykańce dalej na mecze bedą chodzić i trąbić...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7323
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2010, 14:43

to chyba tego nie widziales:
http://www.vuvuzela-time.co.uk
mozesz kazda strone przegladac z "muzyczka" w tle :wink:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 10:48

Ozil ma fałszywy paszport, nie może grać dla Niemiec!
Były szkoleniowiec londyńskiej Chelsea, który aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Turcji - Guus Hiddink wypowiedział się na temat paszportu ofensywnie usposobionego pomocnika. - Niemiecki paszport Mezuta Ozila jest fałszywy. Dokument został sfałszowany, aby Ozil mógł grać dla reprezentacji Niemiec, chociaż nie ma do tego prawa - stwierdził Holender.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, to zarówno reprezentacja Niemiec, jak i sam piłkarz poniosą poważne konsekwencje.
:smile: :smile: Sfałszowali paszport żeby mógł do nich grać jest jednym z najlepszych graczy Niemiec na tym mundialu, ale byłby jaja gdyby się to okazało prawdą ;) Ale i tak niemcy odpadną z Argentyną :prochno:


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 11:52

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ms-201 ... omosc.html

O, cos sie zaczyna dziac.
Osobiscie mam nadzieje na powtorki wideo. Widzielismy w meczu Argentyny z Meksykiem, asystent sedziego zauwazyl ze gol byl nieprawidlowy na powtorce i gdyby nie protesty ze strony Argentyny i Meksyku, ile by to zajelo, 20 sekund? Gdyby to jeszcze robil jakis sedzia techniczny ktory siedzi gdzies ukryty i ma kontakt z sedzia glownym to mysle ze nawet by to jakos specjalnie nie przeszkadzalo w grze.

Co do chipow w pilkach, jak to nazwal Blatter "Goal-Line" to powinno byc to wprowadzone juz 10 lat temu.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 12:01

Monte Cristo pisze:O, cos sie zaczyna dziac. (...)
Bzdura. Z tego oświadczenia kompletnie nic nie wynika.

O wprowadzeniu chipów mówi się od kilku lat i podobno jedynym problemem jest czas reakcji który wynosi 7-8 sekund, a FIFA chce go skrócić do 2-3. Zresztą chip w piłce (w którego skuteczność średnio wierzę), rozwiązuje tylko problem przekroczenia linii bramkowej przez piłkę. Co ze spalonymi czy zagraniami ręką w polu karnym? Co z faulami i próbami wymuszenia fauli?


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 12:06

kyle666 pisze:
Monte Cristo pisze:O, cos sie zaczyna dziac. (...)
Bzdura. Z tego oświadczenia kompletnie nic nie wynika.

O wprowadzeniu chipów mówi się od kilku lat i podobno jedynym problemem jest czas reakcji który wynosi 7-8 sekund, a FIFA chce go skrócić do 2-3. Zresztą chip w piłce (w którego skuteczność średnio wierzę), rozwiązuje tylko problem przekroczenia linii bramkowej przez piłkę. Co ze spalonymi czy zagraniami ręką w polu karnym? Co z faulami i próbami wymuszenia fauli?
(...)- To oczywiste, że po ostatnich doświadczeniach na mistrzostwach świata nonsensem byłoby nie otwieranie dyskusji o wprowadzeniu technologii.(...)


Przeczytales ty to wogole? Wczesniej Blatter mowil nie, nie i znowu nie do techiniki, nawet nie chcial o tym slyszec lub wspominac. Teraz przynajmiej mowi ze beda na ten temat rozmowy, a to juz jest krok w dobra strone. Nie mowie ze napewno juz bedzie oh i ah ale z tego co widzimy to nie bedziemy w tym samym punkcie co teraz.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 12:22

Monte Cristo pisze:Przeczytales ty to wogole?
Niestety. 3 min. mojego życia których nikt mi nie zwróci.
Monte Cristo pisze:Wczesniej Blatter mowil nie, nie i znowu nie do techiniki, nawet nie chcial o tym slyszec lub wspominac. Teraz przynajmiej mowi ze beda na ten temat rozmowy, a to juz jest krok w dobra strone.
Wow. Blatter wydał oświadczenie, że pogada z kolegami czy wprowadzić zmiany do piłki. Faktycznie wiele z tego wynika.

Szczególnie ten cytat napawa optymizmem: "Personally I deplore it when you see evident referee mistakes but it's not the end of a competition or the end of football, this can happen."
Monte Cristo pisze:Nie mowie ze napewno juz bedzie oh i ah ale z tego co widzimy to nie bedziemy w tym samym punkcie co teraz.
Będziemy dokładnie w tym samym punkcie. Co najwyżej przyspieszą wprowadzenie chipów, które i tak miały być wprowadzone.


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 12:30

kyle666 pisze:
Monte Cristo pisze:Przeczytales ty to wogole?
Niestety. 3 min. mojego życia których nikt mi nie zwróci.
Wolna wola - nikt cie do tego nie zmuszal.
kyle666 pisze: Wow. Blatter wydał oświadczenie, że pogada z kolegami czy wprowadzić zmiany do piłki. Faktycznie wiele z tego wynika.
Wiele z tego wynika. Omowic jakis temat a nigdy go nie poruszanie to spora roznica.
kyle666 pisze: Szczególnie ten cytat napawa optymizmem: "Personally I deplore it when you see evident referee mistakes but it's not the end of a competition or the end of football, this can happen."
Wiec po co mruczal o tym co podalem w linku?
kyle666 pisze:
Monte Cristo pisze:Nie mowie ze napewno juz bedzie oh i ah ale z tego co widzimy to nie bedziemy w tym samym punkcie co teraz.
Będziemy dokładnie w tym samym punkcie. Co najwyżej przyspieszą wprowadzenie chipów, które i tak miały być wprowadzone.
Taaa, ile ja to juz slysze ze "chipy w pilce niedlugo zostana wprowadzone". Przynajmiej to przyspieszy ten proces.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 12:52

Monte Cristo pisze:Wiele z tego wynika. Omowic jakis temat a nigdy go nie poruszanie to spora roznica.
Wynika z tego, że chłopaki się zbiorą we własnym sosie i pogadają o sprawie na którą mają już wyrobiony pogląd. Czyli nic.
Monte Cristo pisze:Wiec po co mruczal o tym co podalem w linku?


Zapytaj go. Moim zdaniem biorąc pod uwagę światowe oburzenie musiał coś powiedzieć. I jak każdy polityk, coś tam powiedział nie mówiąc tak naprawdę nic. A ludzie wchodzą na taki onet.pl, czytają bzdurne tytuły w stylu "FIFA się łamie" i myślą, że chłopcy oddadzą władzę w imię sprawiedliwości.
Monte Cristo pisze:Taaa, ile ja to juz slysze ze "chipy w pilce niedlugo zostana wprowadzone". Przynajmiej to przyspieszy ten proces.
listkiewicz pisze: - Ta metoda była testowana na klubowych mistrzostwach świata przed dwoma laty. Wymaga jednak pewnych technicznych poprawek – po pierwsze, jak do tej pory wyprodukowano dopiero 50 piłek, a żeby taką metodę wprowadzić, potrzeba by ich co najmniej tysiąc razy więcej – zaznacza. - Poza tym czas, w jakim arbiter dowiaduje się o tym, czy piłka mija linię bramkową na razie trwa ok. 5-7 sekund. A powinien najwyżej dwie – dodaje.
Dyskusja o chipach nie ma większego sensu, bo tak jak wyżej pisałem, to i tak nie rozwiązuje problemu spalonych czy fauli. Ile razy w meczu mamy sytuację kiedy sędzia zastanawia się cz piłka przekroczyła linię, a ile czy zawodnik był na spalonym?


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 13:06

kyle666 pisze:
Monte Cristo pisze:Wiele z tego wynika. Omowic jakis temat a nigdy go nie poruszanie to spora roznica.
Wynika z tego, że chłopaki się zbiorą we własnym sosie i pogadają o sprawie na którą mają już wyrobiony pogląd. Czyli nic.
Monte Cristo pisze:Wiec po co mruczal o tym co podalem w linku?


Zapytaj go. Moim zdaniem biorąc pod uwagę światowe oburzenie musiał coś powiedzieć. I jak każdy polityk, coś tam powiedział nie mówiąc tak naprawdę nic. A ludzie wchodzą na taki onet.pl, czytają bzdurne tytuły w stylu "FIFA się łamie" i myślą, że chłopcy oddadzą władzę w imię sprawiedliwości.
Zgadzam sie co do slowa. Mi nie chodzilo o to ze teraz to juz napewno nie bedzie problemu z sedziami, ale to ze Blatter przynajmiej w jakis sposob reaguje i nie trzyma sie tylko jednego. W to ze wprowadza jakies super ulepszenia watpie, a ze COS sie w tej sprawie ruszy - jest na to przynajmiej jakas szansa.

Co do chipow - przynajmiej jeden problem mniej.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2010, 13:22

Monte Cristo pisze:Zgadzam sie co do slowa. Mi nie chodzilo o to ze teraz to juz napewno nie bedzie problemu z sedziami, ale to ze Blatter przynajmiej w jakis sposob reaguje i nie trzyma sie tylko jednego. W to ze wprowadza jakies super ulepszenia watpie, a ze COS sie w tej sprawie ruszy - jest na to przynajmiej jakas szansa.
To co powiedział Blatter to jest zapowiedź, nawet nie zmian, a rozmowy o nich. To kompletnie nic nie znaczy.

To jest odpowiedni tytuł dla tego bełkotu Blattera: FIFA mydli oczy, czyli ciąg dalszy kpin z kibiców.
Monte Cristo pisze:Co do chipow - przynajmiej jeden problem mniej.
Rzucanie ochłapów kibicom i zawodnikom. Rozwiązywanie małego fragmentu problemu, w sytuacji kiedy można rozwiązać cały.


Obrazek
Zablokowany