Więcej Calcio w TV - reaktywacja?

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:01

Witam Waszmościów.
Jakiś czas temu odbyła się akcja „Więcej Calcio w TV!”, nakłaniająca polskie platformy satelitarne do częstszego pokazywania meczów ligi włoskiej. Odzew był duży, na dodatek zjednoczyli się kibice całego polskiego świata Calcio, co dobitnie podkreślało problem i wielkie rozczarowanie zaistniałą sytuacją.

Co ta akcja zmieniła? Moim zdaniem zupełnie niewiele.
Canal+ całkowicie olał chyba wspólny list, gdyż nadal transmisji jest jak na lekarstwo. Powód?
Całkiem niedawno fani z ASRoma.pl wysłali pismo do C+ z prośbą (do czego doszło, by takie postulaty kierować jako prośbę :roll: ) o transmisję najbliższego hitu kolejki AS Roma – Fiorentina, w miejsce arcyciekawego meczu Cagliari – Inter. I co C+ im odpisało? :
- Stacja Canal+ (posiadacz połowy praw na pokazywanie Serie A w Polsce) zgodnie z obowiązującą umową nie ma wpływu na dobór spotkań, gdyż otrzymuje konkretne mecze od realizatora. Zmiana nie jest możliwa - taką odpowiedź zamieścił Administrator oficjalnego forum C+.
I to nie tylko problem Romanistów, czy kibiców Violi, żeby przytoczyć bliższy nam przykład nie trzeba daleko szukać – dzisiaj o 20:40 jest nasz mecz z Livorno, Canal+ woli puszczać powtórkę meczu Liverpoolu z WHU…

To jest główny powód, czemu założyłem ten wątek. Nóż w kieszeni się otwiera, kiedy płacimy ciężkie pieniądze by oglądać transmisje z Italii, a w zamian otrzymujemy odgórnie przydzielone ochłapy, w dodatku z coraz mniejszą ilością transmisji.
Liga włoska jest traktowana po macoszemu, nie od dziś wiadomo, że w Canal+ ligą sztandarową jest liga angielska, reszta stanowi tylko atrakcyjny dodatek.

O tym, jak nas traktują stacje najlepiej świadczy fakt, że tematy na stronach C+ i Polsatu sport z naszą akcją już dawno zostały skasowane. A na forum Canalu+ coraz więcej skarg i zażaleń odnośnie takiego obrotu spraw.

Czemu to piszę. Otóż po tym sezonie Canal+ jak i Polsat tracą prawa do pokazywania ligi włoskiej i rozpocznie się nowy przetarg. Jeśli mamy cokolwiek zmieniać, to tylko teraz.

Niewiele wiem o osobach odpowiedzialnych za poprzednią akcję, wiem że od JP był Juveluck, wiem że pomysłodawcą całej akcji był ktoś z ASRoma.pl .
Nie jesteście za tym, by akcję powtórzyć? Myślę, że teraz, w okresie przetargu na prawa do Serie A mielibyśmy szanse coś zmienić, teraz nagle sobie przypomną o nas, bo potrzebują pieniędzy.
Po prostu trzeba uzmysłowić, że taki stan rzeczy jaki mamy obecnie nikomu nie odpowiada, by przestali traktować rozgrywki we Włoszech po macoszemu.
Oczywiście wszelkie postulaty to sprawa otwarta, ale na pewno głównym wątkiem przewodnim byłby zakup pełnego pakietu praw telewizyjnych, z możliwością wyboru pokazywanych meczów, a nie listą spotkań narzuconych z góry. Dlatego oprócz wysłania takich listów do Polsatu czy C+, myślę że świetnym pomysłem, dzięki któremu ta akcja może wypalić, byłby list o zainteresowanie się ligą włoską do telewizji N.
N-ka posiada ogromne możliwości, jeśli chodzi o najwyższe standardy pokazywania meczów. Format 16/9, czy nawet mecze w HD to coś, czym żyje ta stacja. Stacja, która potrafi uruchomić 3 dodatkowe kanały z możliwością wyboru meczu przez widza.
Dodatkowo nsport byłby zainteresowany pozyskaniem praw do jakiejś ligi, bo w weekend w tej stacji straszy pustkami. Gdy inne stacje puszczają mecze piłkarskie na żywo, n-ka pokazuje swoje reportaże publicystyczne i powtórki meczów LM z tygodnia. Na pewno potrzebuje coś, czym mogłaby zapełnić ramówkę przez weekendy. A kończąca się po tym sezonie licencja do pokazywania Serie A to ogromna szansa dla nich. Serie A mogłoby stać się towarem przewodnim po Lidze Mistrzów dla tej stacji, a jak dużo to dla spragnionych fanatyków calcio nie trzeba mówić. Dlatego jedyne, co potrzebujemy, to uzmysłowić N-ce, jak wielkie zainteresowanie futbolem we Włoszech jest w Polsce i jak wielu nowych klientów ta stacja mogłaby zyskać, gdyby zakupiła prawa do meczów Serie A.
Spójrzmy na aspekt najistotniejszy – czyli pieniądze. By oglądać Polsat Futbol, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu +50 zł miesięcznie. O tym, jak drogi jest Canal+ nie trzeba pisać. Natomiast by zakupić N-kę z kanałami sportowymi wystarcza 38 zł miesięcznie.

Propozycja nawiązania kontaktu i umowy z N-ką ma duże szanse powodzenia, natomiast jeśli się z tą stacją nie uda, zawsze mamy zabezpieczenie w postaci listów do Polsatu i C+, by podniosły jakość oferowanych przez nich usług. Tak więc zabezpieczamy się na wszystkie fronty.

Nie piszę tego, by sobie popisać i pożalić się na nasze stacje, pytam się czy jest szansa ponownego zainteresowania się tematem? Chodzi mi tez o dojścia do ludzi z innych serwisów, którzy popierali i rozgłaszali poprzednią akcję. Proszę o jakiś odzew.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:10

No wszystko ładnie. Ale czego konkretnie oczekujesz od użytkowników JuvePoland?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:13

deszczowy pisze:No wszystko ładnie. Ale czego konkretnie oczekujesz od użytkowników JuvePoland?
czy są zainteresowani taką akcją ? :think: czy może odpowiada im tak, jak jest?


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:26

Serie A na n-ce to by było coś świetnego :whistle:
Rzeczywiście, brakuje im ligi w weekend, popieram.


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:28

Pomysl sam w sobie ciekawy - pomimo iz mam mozliwosc ogladania meczow Serie A na innych platformach, to wolalbym ogladac wielkie mecze tej ligi w polskiej stacji. Odniose sie do paru spraw, ktore poruszyles:

Canal+ nie moze sobie pozwolic na utrate Serie A. Cyfra+ = Canal+. W ogromnej wiekszosci abonenci decydujacy sie na Cyfre kieruja swoja decyzje wlasnie obecnoscia pakietu Canal+, do tego moga dobrac praktycznie wszystkie (no, ogromna wiekszosc) dostepne w Polsce kanaly filmowe/przyrodnicze itd. Sport w Canal+ jest produktem sztandarowym i priorytetowym. Jezeli komus chodzi tylko o sam pakiet Canal+, to jest on dostepny za bodajze 39zl (przez pol roku niecale 20zl) - czy to duzo za transmisje live z najlepszych lig swiata? Platforma N nie daje takiej opcji, trzeba wykupic przynajmniej 3 pakiety, co daje kwote 45zl.

Polsat Football z kolei jest ciekawie ksztaltujaca sie pozycja, niestety nie wiemy jak w rzeczywistosci bedzie wygladala ramowka - poki co wyglada na to, ze poza europejskimi pucharami bedzie zapchana meczami ligi szkockiej tudziez bundesligi.

Dlatego uwazam, ze nalezalo by sie skupic na rozszerzeniu oferty C+ na wieksza ilosc meczow - na pewno latwiej o podbicie pakietu na transmisje, niz kupno calej licencji "od zera", a taka operacja byla by konieczna w przypadku telewizji N.

Petycje pisac mozna, a nawet trzeba - pytanie tylko, czy tych 10-15 tysiecy osob - taka ilosc i tak byla by ogromnym sukcesem - (niekoniecznie bedacych aktualnie abonentami danej platformy) bedzie w stanie przekonac zarzad do kupna o wiele drozszej licencji na transmisje na zywo... Ja osobiscie watpie, chociaz pod petycja sie podpisze.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 13:48

Oczywiście podpisuje się pod petycją,ale ciężko będzie coś wsórać.Myślę że N-ka najwięcej by skożystała na wykupieniu praw do transmisji Serie A
bo naprawdę w weekkendy jest nudno,ale gdy oglądam serwisy na tej stacji to najmniej się mówi o lidze włoskiej,drugi przykład to "Eurogol"w którym jest brak jakichkolwiek skrótów z naszej ulubionej ligi,a szkoda bo w Polsce jest wielu amatorów Lega Calcio.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 14:04

pan Zambrotta pisze:
deszczowy pisze:No wszystko ładnie. Ale czego konkretnie oczekujesz od użytkowników JuvePoland?
czy są zainteresowani taką akcją ? :think: czy może odpowiada im tak, jak jest?
Od niedawna mam "n" także jakby Twoja akcja wypaliła to wiszę Ci kratę browaru :ok: całkowicie popieram :happy:


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 14:17

No to w takim razie ja się oczywiście też podpisuję. Mam dosyć żydowskich cen C+ i faworyzowania przez nich Premiership.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LeVi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2005
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 14:21

Może to i dobry moment. Dotychczas Polsat kupował za grosze Plus Ligę siatkarzy. Po sukcesie w Turcji do walki włączy się najprawdopodobniej TVP i już tak tanio nie będzie. Jaki z tego wniosek? Akcja może przynieść skutek tylko wtedy gdy stacje zobaczą faktyczne zainteresowanie ligą włoską. A z tym jak wiemy bywa różnie...


Obrazek
Alexander De Large 655321
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 14:22

ja mam polsat sport extra i niestety zabrali cala pilke na zywo do plsatu futbol zostala mi siatka boks i reszta no i retransmisje...no ale to wiadmo jak to jest


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 14:31

Nie karmcie tych trolli z Canal+ i itp. Jak dla mnie łaski nie robią, wolę sobie obejrzeć mecz po chińsku na sopcascie, czy na bet365. Polska TV do dno do potęgi...


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 15:03

Najlepszym rozwiazaniem bylo by jakby platforma n zakupila prawa na wylacznosc do Calcio dlaczego?
jak juz wspominaliscie n-ka nie ma praw do zadnej ligi wiec przy zakupie Calcio zrobila by wiekszy pozytek niz C+ czy Polsat ktore maja prawa do kilku lig.

Pomarzyc sobie mozna zeby Calcio bylo pokazywane tak jak eurosport 2 pokazuje Bundeslige.

a co do poprzedniej akcji to nie mozna powiedziec ze ona nic nie dala...
Polsat po tej akcji zaczal ponownie pokazywac 2 mecze live!.
(pokazuja co moga...reszta nalezy do C+ :/ )


Obrazek
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 15:52

pan Zambrotta pisze: Natomiast by zakupić N-kę z kanałami sportowymi wystarcza 38 zł miesięcznie.
.
Myślę, że po ewentualnym zakupie praw do Serie A ta cena podskoczy w górę
Polsat Football z kolei jest ciekawie ksztaltujaca sie pozycja, niestety nie wiemy jak w rzeczywistosci bedzie wygladala ramowka - poki co wyglada na to, ze poza europejskimi pucharami bedzie zapchana meczami ligi szkockiej tudziez bundesligi
Może to Polsat miałby większe szanse na kupno praw do Serie A? Poza tym, nie wiem czy gość udzielający wywiadu się pomylił, ale ponoć w Polsat Futbol ma być Juventus channel i kanał jeszcze jednego z włoskich klubów.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 16:20

deszczowy pisze:No to w takim razie ja się oczywiście też podpisuję. Mam dosyć żydowskich cen C+ i faworyzowania przez nich Premiership.
Czepiacie sie tych cen ciagle... Za darmo chcielibyscie ogladac? Czy srednia cena przez caly okres trwania umowy za Canal+ wynoszaca 28,75zl miesiecznie to duzo? Porownajcie sobie ile kosztuje podstawowy pakiet ze Sky Sport, czy poszczegolne mecze na Sky Calcio w PPV.

Nie wiem czy to przypadek, ze taki temat pojawia sie na forum przed meczem z Livorno - to chyba zadne zaskoczenie, ze mecz ze slabeuszem ligi nie jest transmitowany? Jakby nie patrzec o tej samej godzinie jest mecz Barcelona - Atl. Madryt oraz West Ham - Liverpool. Pierwszy bedzie niewatpliwie bardzo ciekawym spotkaniem, drugi natomiast to uklon w strone - niestety - o wiele bardziej licznej rzeszy kibicow angielskiej pilki. Telewizja to biznes, i rzadzi sie prawami rynku.

Canal+ ma MNOSTWO wad ktore mnie denerwuja, ale na polskim rynku niestety powaznej alternatywy nie ma jezeli chodzi o ligi europejskiej. Nie mniej jedkak stosunek cena/jakosc wychodzi bardzo korzystnie.

Powtarzam, ze chetnie popre kazda inicjatywe majaca na celu wzrost ilosci spotkan w polskiej tv, tylko trzeba znalezc jakis sensowny argument przemawiajacy za tym - w tej chwili nie ma co porownywac popularnosci Serie A z angielska pilka w Polsce... :|


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 17:07

ForzaDelPiero pisze:nie wiem czy gość udzielający wywiadu się pomylił, ale ponoć w Polsat Futbol ma być Juventus channel i kanał jeszcze jednego z włoskich klubów.

nie pomylil Juventus i Roma Channel :wink:


Obrazek
ODPOWIEDZ