Jak odbierać Juventus Channel w Polsce !?

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
Malwurf

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2009
Posty: 4
Rejestracja: 06 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 10:56

Witam, zakkładam wątek na temat włoskiej stacji Juventus Channel. Myślę, że zainteresowanych w tej sprawie jest dużo. Niech osoby znające się na temacie powiedzą jak można odbierać ten kanał w polsce. Prosze o opisanie zarówno płatnych jak i bezpłatnych (jeżeli takowe istnieją) możliwości odbioru. Interesują nas wszystkie szczegóły łacznie z tym co, gdziie, jak i za ile kupić aby takową możliwość oglądania Juventus Channel w Polsce posiadać. Z góry dziękuję za pomoc.


Krecik®
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 11:13

Samemu w Polsce to ciężko jest załatwić ten kanał :? Ale jeżeli masz znajomego we Włoszech to problem praktycznie znika. Tak przynajmniej mi się wydaje. Wystarczy, że ów znajomy wykupi dany pakiet w SKY Italia (właśnie z JuveChannel) i Tobie udostępni kartę. Ale niech się wypowie lepiej osoba obeznana w tych tematach.
A tak swoją drogą to będzie raczej bardzo kosztowne. Nie wiem dokładnie w jakim to jest pakiecie, ale np. pakiet Sport kosztuje 49 euro :? Jak na "polskie warunki" to na prawdę sporo...
Przynajmniej ja tak robiłem swego czasu, tylko, że w drugą stronę :D Cyfrowy Polsat ->Włochy...


DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 11:21

W temacie o meczu z Nancy belial ładnie wyjaśnił legalną możliwość odebrania Juventus Channel.
belial pisze:Czytajac komentarze meczowe, spostrzeglem ze sporo ludzi oglada mecze za posrednictwem platformy Sky Italia (na Sky Sport/Calcio), a Juventus Channel jest tam dostepny jako opcja dodatkowa , wiec skoro ktos zdobyl Sky Italia to pewnie postaral sie i o Juve Chann, dlatego podalem ta informacje.

Prepaid na Sky Italia (pakiet Calcio lub Sport) + Juve Channel (8 euro) zalezy od konfiguracji pozostalych pakietow (sport/filmy/przyroda), i oscyluje w granicach 40-60E/msc nie liczac okresu promocyjnego (abonament/prepaid moze zamowic jedynie obywatel Wloch, badz obcokrajowiec z prawnie potwierdzonym pobytem tymczasowym na okres dluzszy niz w umowie, wiec dobrze miec kogos we Wloszech kto to wezmie na siebie). Cena dosyc wysoka, ale jakosc kanalo oraz co wazniejsze zawartosc jest bez porownania lepsza niz to co oferuja polscy operatorzy.
Jeśli chodzi o tą metodę, to moim zdanie mija się z celem. Jest po prostu za droga. Większość meczów Juve leci na Canale +, pozostałe w niezłej jakości można obejrzeć w internecie. Za te pieniądze, można trzy razy w sezonie jechać na mecz do Turynu.

I jeśli mowa o meczach na żywo to nie o Juventus Channel, a ogólnie o pakiecie Sky. Sam Juventus Channel, jak i z resztą każda inna stacja klubowa ma dosyć skromny program. Meczów na żywo nie ma, w sezonie transmisji z treningów także, a jeśli nie zna się języka włoskiego to oglądanie programów o zawodnikach czy wywiadów także mija się z celem.

Teraz jest najlepszy okres dla kibiców posiadających JCh ze względu na transmisje z meczów i treningów. Lada dzień się to jednak skończy. Wraz z końcem zgrupowania w Pinzolo zakończą się transmisje z treningów, a transmisje z meczów będą jeszcze tylko dwie: z meczu z Vicenzą i potem ostatni sparing z Villar Perosa. Powiedzmy sobie szczerze, dla osób nie znających języka włoskiej JCh to nie jest zbyt wielka atrakcja. A już na pewno nie warta takich pieniędzy, o jakich pisał belial.


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 11:46

Czy takie do końca legalne to nie był bym pewien. Nie wiem jak jest w przypadku SKY Italia, ale w polskich telewizjach satelitarnych jest chyba przepis zakazujący wywożenia dekoderów za granicę. Tylko, że z drugiej strony nikt nie jest w stanie sprawdzić skąd odbierany jest sygnał.


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 11:59

Jest dokladnie tak jak pisze DeeJay, transmisje na zywo sa glownie ze sparingow, treningow i konferencji prasowych. W przedzien meczu ligowego puszczane sa mecze archiwalne z najblizszym przeciwnikiem Juve (najczesciej mecze z ostatnich sezonow) oraz kompilacje przedstawiajace wiekszosc (jak nie wszystkie) bramki przeciwko aktualnemu rywalowi.

Ceny abonamentu sa tak wysokie przez ogromna ilosc kanalow sportowych/filmowych (np w danej kolejce sa wszystkie mecze na zywo na osobnych kanalach Sky Calcio). Na terenie Wloch istnieje mozliwosc kupna pojedynczego meczu np smsem (Sky Calcio ma opcje PPV) - wtedy nie ma koniecznosci utrzymywania calego pakietu sportowego - ale poza granicami jest to dosyc trudne i w zasadzie pozostaje pelny abonament/prepaid.

Sky posiadam z innych wzgledow, jakbym nie mial znajomych ktorzy moga zalatwic ten pakiet bez problemu to chyba bym sie nie bawil w szukanie ludzi ktorzy wazma na siebie abo internet - watpie zeby ktos zaufal komus poznanemu w Internecie... Dla samych meczow w zupelnosci wystarczaja polskie platformy (teraz oprocz canal+, serie a ma pokazywac polsat sport - wiec dla kazdego cos dobrego :)), czasami C+ sport france nie koduje meczow serie a (albo koduje tylko polowe), wiec w razie braku transmisji da sie zyc :)

Co do nielegalnego odbioru, to w celach edukacyjnych mozesz pogooglowac za frazami "sharing" i "cccam" - aczkolwiek bez znajomych tez jest to ciezki temat, i bardzo rzadko bezplatny.
JuveR pisze:Czy takie do końca legalne to nie był bym pewien. Nie wiem jak jest w przypadku SKY Italia, ale w polskich telewizjach satelitarnych jest chyba przepis zakazujący wywożenia dekoderów za granicę. Tylko, że z drugiej strony nikt nie jest w stanie sprawdzić skąd odbierany jest sygnał.
Jest tak jak mowisz - szczerze powiedziawszy nie sprawdzalem jak sprawa wyglada w przypadku SKY, ale np Cyfra w regulaminie wyraznie pisze ze nie wolno z karty/dekodera korzystac poza granicami Polski (pewnie chodzi o licencje na filmy, ktora w takiej formie okrojonej powierzchniowo przez regulamin jest zapewne o wiele tansza)


eLeM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 205
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 13:06

Hm no dobra załóżmy że ktoś mi udostępni kartę. a co z dekoderem? pójdzie na każdym pierwszym lepszym?


Obrazek
Malwurf

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2009
Posty: 4
Rejestracja: 06 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 15:35

Jak ktoś przeczytał temat ze zrozumieniem to zauważył pewnie, że nie chodzi o oglądanie meczy na żywo czy sparingów tylko o możliwość oglądania Juventus Channel w Polsce, bo kibice nie tylko mecze oglądają, ale wywiady, powtórki i mase innych rzeczy. Dlatego proszę o pisanie na temat.


Krecik®
Arcadio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 229
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 15:57

Mnie natomist ciekawi czy JCh prowadzi jakieś transmisje z meczy Primki?
Zawsze coś ciekawego...


Żaden zwycięzca nie wierzy w przypadek.
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 23:42

Malwurf pisze:Jak ktoś przeczytał temat ze zrozumieniem to zauważył pewnie, że nie chodzi o oglądanie meczy na żywo czy sparingów tylko o możliwość oglądania Juventus Channel w Polsce, bo kibice nie tylko mecze oglądają, ale wywiady, powtórki i mase innych rzeczy. Dlatego proszę o pisanie na temat.
Koledzy opisali mniej więcej sprawę odbioru Juventus Channel za pośrednictwem SKY, więc w czym problem? Który post był niby nie na temat? :think: Zresztą opisany sposób jest chyba jedynym w miarę legalnym...
Hm no dobra załóżmy że ktoś mi udostępni kartę. a co z dekoderem? pójdzie na każdym pierwszym lepszym?
Myślę, że nie powinno być problemu. Chociaż kiedyś czytałem o tym, że SKY "wymuszało" na klientach korzystanie ze "skajowskich" dekoderów, ale to już chyba historia... Dla pewności niech się wypowie jeszcze belial :D


*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 08:18

Może napiszmy petycje i zaspamujmy pocztę takiego Polsatu Sport :D
Bo tam czasami różne Channele lecą Arsenal, Chelsea, Man Utd, Barcelona itd :P

Może dało by się to u nich wybłagać :) Argumentując się dużą liczebnością kibiców Juve w Polsce oraz oficjalnym fanklubem :P

Tylko, że to i tak nie to samo bo lecą tam tylko jakieś wybrane fragmenty, przeważnie powtórki ; x


EDIT.
DeeJay pisze:
I jeśli mowa o meczach na żywo to nie o Juventus Channel, a ogólnie o pakiecie Sky. Sam Juventus Channel, jak i z resztą każda inna stacja klubowa ma dosyć skromny program. Meczów na żywo nie ma, w sezonie transmisji z treningów także, a jeśli nie zna się języka włoskiego to oglądanie programów o zawodnikach czy wywiadów także mija się z celem.

Teraz jest najlepszy okres dla kibiców posiadających JCh ze względu na transmisje z meczów i treningów. Lada dzień się to jednak skończy. Wraz z końcem zgrupowania w Pinzolo zakończą się transmisje z treningów, a transmisje z meczów będą jeszcze tylko dwie: z meczu z Vicenzą i potem ostatni sparing z Villar Perosa. Powiedzmy sobie szczerze, dla osób nie znających języka włoskiej JCh to nie jest zbyt wielka atrakcja. A już na pewno nie warta takich pieniędzy, o jakich pisał belial.

no to nie ma sensu z tym channelem


Obrazek
DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 10:11

aro2121 pisze:Mnie natomist ciekawi czy JCh prowadzi jakieś transmisje z meczy Primki?
Zawsze coś ciekawego...
Nie, Juventus Channel nie pokazuje meczów Primavery. Wybrane spotkania lecą na Sky Sport.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 11:18

W gruncie rzeczy, czy na JCH są mecze transmitowane czy nie, to jednak jest coś extra dla kibiców. Wiadomo, język Włoski trzeba znać, i to nie byle jak . Co do kosztów to na prawdę są strasznie wysokie, praktycznie nieopłacalne, tym bardziej, że trzeba mieć kogoś we Włoszech.


MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 11:40

Myślę, że najlepiej uczynimy jak powysyłami listy z petycjami o JCH na PS 8) chyba najprostsza droga do oglądania tego kanału. Ciekawe czy dużo by ich to kosztowało, a mięli by dostęp do powtórek z najlepszego klubu na świecie :D


*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 13:47

MarcinB pisze:Myślę, że najlepiej uczynimy jak powysyłami listy z petycjami o JCH na PS 8) chyba najprostsza droga do oglądania tego kanału. Ciekawe czy dużo by ich to kosztowało, a mięli by dostęp do powtórek z najlepszego klubu na świecie :D
Wtedy byłby sens oglądania wywiadów, relacji itp, bo na innych kanałach tego typu na PS oczywiście jest lektor...
Ale najważniejsze jest i tak, zresztą jak ktoś już pisał wcześniej, że teraz PS ma częściej pokazywać Serie A, a więc nie ma co narzekać :)


Obrazek
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 14:24

To, że pokażą częściej mecz Sieny niezbyt mnie pociesza :/ Niech i będzie z lektorem byle było można obejrzeć skrót itp itd.


ODPOWIEDZ