Felipe Melo

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Choperini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2008
Posty: 259
Rejestracja: 16 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 14:33

Właśnie na goal.com pojawiła się informacja następującej treści:
Sky Sport Italia claims that there is an agreement in place for the Brazilian to join the Bianconeri, and all that is required to complete the move is for Juventus and Fiorentina to agree a transfer fee on Tuesday...

Fiorentina star Felipe Melo could become a Juventus player as early as next week after the player’s agent reached an agreement with the Bianconeri, according to Sky Sport Italia.

Juventus are well known to be in the market for a top-class centre midfielder, and their primary target had been Udinese’s Gaetano D’Agostino. However, the failure to agree on a transfer fee has seen Juve look elsewhere for possible alternatives.

Sky Italia claims that Juventus have reached an agreement with the agents of Felipe Melo to sign the 25-year-old, who had an outstanding first season in Serie A after arriving from Almeria last summer.

Felipe Melo only recently signed a new contract with Fiorentina, but a release clause was inserted in the deal that says he can leave for €25 million.

Juventus and Fiorentina officials will meet on Tuesday to broker the deal, and the Bianconeri are certain to include Marco Marchionni, already close to the Viola, as part of the exchange in order to lower the cost. Zdenek Grygera and Michele Paolucci are also likely to be offered in the trade.

Should the transfer be confirmed, Felipe Melo will become the third Brazilian member of the Juventus line-up, along with Diego and Amauri.
Co Wy na to moi drodzy ?

Czy to właściwy zawodnik dla Juventusu, czy też nie? ;)

Dla mnie o wiele lepszy od D'Agostino i bardzo bym chciał, aby ten transfer doszedł do skutku.

Pozdrawiam! :prochno:


"Run Hassan. Run! ;)"
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 14:49

http://sport.onet.pl/74318,1248685,2002 ... omosc.html

Jestem pozytywnie zaskoczony jesli to prawda.


Obrazek
miden

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2007
Posty: 20
Rejestracja: 18 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 14:50

http://sport.onet.pl/74318,1248685,2002 ... omosc.html

Tutaj potwierdzenie informacji. Podobno oficjalnie ma byc zaprezentowany na poczatku nastepnego tygodnia. Jakby to byla prawda to faktycznie byloby to potezne wzmocnienie naszego klubu. Jestem pozytywnie nastawiony do tego zawodnika.


JUVE! STORIA DI UN GRANDE AMORE!
Regulus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2007
Posty: 145
Rejestracja: 04 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 14:51

Świetny zawodnik - typowy wojownik, twardy w destrukcji, potrafi też rozegrać, może nie tak dobrze jak choćby Alonso, ale i tak dużo lepiej od pożal się boże Poulsena i reszy naszych środkowych pomocników (no może za wyjątkiem Zanettiego) Do tego wydaje się, że najlepszy moment w jego karierze właśnie się rozpoczął.
Jedyny problem to wysoki koszt - 25 mln. Nasz zarząd bardzo nie lubi szastać pieniędzmi, a leszczynami pokroju Marchionniego dużo ceny niz zbijemy...


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 14:56

Nie uwierze dopoki nie bedzie oficjalnego potwierdzenia. Tak samo juz Alonso u nas byl i wiemy jak sie skonczylo, tej fobii nie pokona nawet transfer Diego. Tak samo mowilem o Diego, pozytywnie sie zaskoczylem i mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie.

Teraz czas na obrone, zarzad! Srodkowego i lewego (najchetniej tez prawego).


eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:00

Bez kitu. Nie wierze. Jeszcze jak im upchną kogos z 3 - Grygera, Marco, Paolucci, albo wszystkich razem, to bedzie to niesamowicie pozytywna wiadomosc.

Najbardziej smiac mi sie bedzie chcialo z włodarzy Udinese. Tak dlugo negocjowali transfer D'Agostino, ze w ostatecznosci zostaną z zupełnie niczym.
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2009, 15:01 przez eslk, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:01

Piłkarz to o niebywałych umiejętnościach i z całą pewnością wniósłby do zespołu więcej niż D'Agostino, jako że gra w podstawowej "11" reprezentacji Brazylii o czymś świadczy... Zawodnik ten znajduje się na celowniku wielu europejskich potęg i prawdą jest, że długo w Fiorentinie nie zabawi, mimo że dopiero co przedłużył kontrakt... Możliwe, że był to niejako ukłon samego zawodnika w stronę zarządu klubu, dzięki któremu będzie mógł co prawda odejść z drużyny, ale zainteresowany będzie też musiał wyłożyć zdecydowanie większe środki, z korzyścią dla Violi naturalnie. Cieszyłbym się niezmiernie, gdyby taki transfer doszedł do skutku, jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne... Skąd niby weźmiemy 25 mln €, które trzeba by na niego przeznaczyć? :think: Co prawda moglibyśmy nieco zbić z ceny oddając dodatkowo Marchionniego, ale Marco wiele wart nie jest, to i jego wpływ na ostateczną kwotę większego znaczenia by nie miał... Problem w tym, że my tych środków zwyczajnie nie mamy - zauważcie, że zdaje się ostatnim tchem zaoferowaliśmy Udinese 15 mln za Gaetano... Gdyby jednak Secco i spółka coś sensownego w tym temacie wykombinowali - byłbym niezwykle usatysfakcjonowany, bo Melo z całą pewnością należy obecnie do najlepszych zawodników ligi.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:04

Na stronie Fiorentiny (polskiej) napisali że Juventus oferuje 21 mln € + Marchionni, jakoś średnio mi się chce w to wierzyć, ale poczekamy. Wolałem D'Agostino, ale przeciwko Melo również nie miałem nigdy nic przeciwko i byłoby równie fajnie jakby do nas dołączył, pozostaje czekać ;).


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:13

3 Lipca podpisał 3- letni kontrakt z Juventusem Turyn opiewający na zarobki w wysokości 4 miliony rocznie.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... d=17641476

Na wikipedii juz go kupilismy. Ciekawe ile w tym prawdy.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:18

Jak dla mnie świetna wiadomośc. Mam nadzieje, że Melo zawita do Juve. Wole Brazylijczyka niż D'Ago. Jest młodszy, bardziej perspektywiczny i sam fakt, że gra w podstawowym składzie Brazyli świadczy o jego umiejętnościach.
Problem tkwi w pieniądzach. Myśle, że te 21mln + MM zadowoli Fiore, ale skąd zarząd weźmie taką kasę? Niedawno gdzieś przeczytałem, że Elkann myśli nad tym aby "podrzucic" trochę kasy na kolejne transfery. Może w tym jakaś krzta prawdy jest...?

Tak jak napisałem wyżej, oczekuje tego transferu. Ale także mam nadzieje, że później Juve będzie miało jeszcze środki na sprowadzenie jeszcze kogoś na obronę.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:25

skąd wy tacy pewni ,że Juve nie ma pieniędzy?? Bo nie chcieli płacić za D'Agostino 20 mln?? to znaczy ,że są mądrzy i skąpi^^ ,ale to akurat cechy w tej dziedzinie... a ,że chcieli sprzedać Trezegueta i Poulsena to nic specjalnego ,no bo wart zarobić te 15-20 mln ( 7,5 za Pulsena i z 13 za Treze) i zwiększyć budżet. Ja bym tak łatwo nie przekreślał naszego budżetu!!


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:27

Il_Bianconero pisze:
3 Lipca podpisał 3- letni kontrakt z Juventusem Turyn opiewający na zarobki w wysokości 4 miliony rocznie.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... d=17641476

Na wikipedii juz go kupilismy. Ciekawe ile w tym prawdy.
To jest właśnie największa bolączka Wikipedii - redaktorem może być dosłownie każdy i niektóre informacje są zwyczajnie wyssane z palca... Niestety tego portalu nie można traktować zbyt poważnie...
Swoją drogą autorem takich informacji jest telewizja Sky Sport, jedna z 2 największych sportowych stacji we Włoszech, to i coś rzeczywiście może być na rzeczy... :think: Czekamy na tę sambę 8)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:38

Jeśli rzeczywiście podpisaliśmy z nim kontrakt na ~4 mln euro rocznie, to jest tylko jedno ekonomiczne wyjście z tej sytuacji - odejście Trezeguet do Lyonu, pewnie za Grosso.


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:40

pan Zambrotta pisze:Jeśli rzeczywiście podpisaliśmy z nim kontrakt na ~4 mln euro rocznie, to jest tylko jedno ekonomiczne wyjście z tej sytuacji - odejście Trezeguet do Lyonu, pewnie za Grosso.
Oczywiście dopłata ze strony Lyonu. Inaczej tego nie widzę. Tylko wtedy skąd weźmiemy kolejne 15-20mln. na zakup napastnika? :whistle: No chyba, że Paolucci :lol:


dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2009, 15:45

To jest najnowsza wersja artykułu Felipe Melo edytowana 11:30, 3 lip 2009 przez 83.22.123.110 (dyskusja).
Głupia strona... ale z Diego było podobnie czy nie?
Wg. mnie trzeba czekać do oficjalnego potwierdzenia.

MM + Paolucci/ Grygera + $$ = Melo

Czyli przejdzie do nas ew. obrońca?
Dziwne to trochę...

-------- Iaquinta - Amauri -----------
--------------- Diego ------------------
----- Sissoko - Melo - Marchisio ----
Grosso - Chiellini - Canna - Zebina
---------------- Buffon ---------------

Prawdopodobnie to będzie tak wyglądać.... jeżeli Melo i Grosso do nas przejdą. Chyba że Ciro widzi na prawej Brazzo lub ew. kogoś nowego. ;)
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2009, 15:46 przez dr.DeV, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zablokowany