Serie A (22): JUVENTUS 2-3 Cagliari

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 16:13

MECZ 22 KOLEJKI SERIE A
Juventus Football Club-Cagliari Calcio
Obrazek

Czas:
31.01.2009r.(sobota)
Godzina:20:45

Miejsce:
Stadio Olimpico di Torino

Przewidywane składy:
JUVENTUS
Cagliari

Rywal:
Rok założenia: 1920
Barwy: Czerwono-niebieskie
Przydomek: Rossoblu, Isolani
Adres: Viale la Plaia, 15-09123 Cagliari
Prezydent: Massimo Cellino
Trener: Massimiliano Allegri
Strona Internetowa

Sukcesy:
Mistrzostwo Włoch: 1970

Ostatnie mecze JUVENTUSU z Lazio:
21.09.08r.(Serie A)
Cagliari-Juventus 0:1
13.02.08r.(Serie A)
Juventus-Cagliari 1:1
2.09.07r.(Serie A)
Cagliari-Juventus 2:3

Ostatnie mecze(Cagliari):
28 stycznia 2009
Cagliari-Siena 1:0
25 stycznia 2009
Lazio-Cagliari 1:4
18 stycznia 2009
Cagliari-Udinese 2:0

Najlepsi strzelcy:
Amauri(Juventus)-11
Robert Acquafresca(Cagliari)-9

Tabela:
2.JUVENTUS
.......................
14.Cagliari

Mecz na żywo w TV:

Al Jazeera Sport+1
Boom Sport Two
C+Futbol
C+Sport (Francja)
C+Sport 1(Norwegia)
C+Sport 1(Polska)
C+Sport 2
Fox Soccer Channel
G Sports 1
La 7 Cartapiu E
Nova Sports 2(Hellas)
NTV Spor
OBN BiH
RaiItalia 3 Africa
Sky Calcio 1
Sky Sport 1(Włochy)
Sky Sport 16:9
Sport 1(Holandia)
Sport 1(Ukraina)
Sport 2(Węgry)
Sport 5+
SuperSport 1 (DigitAlb)
SuperSport 3 (ZA)
Telekanal Sport
TV Avala
TV7 Bulgaria
~C+Deportes HD
~C+Sport HD(Polska)
~Sky Sport HD 1(Włochy)
Sport TV1

Mecze na żywo w sieci:
www.rojadirecta.com
www.myp2p.eu
www.soccer-live.pl
www.live-sport-tv.com

Źródła:
Wikipedia.pl,Wikipedia.it,Serie A.pl,Juventus.com,Stadiony.net,Fotosik.pl
,La Gazzetta Dello Sport

,Liveonsat.com

Opinia:

No cóż obecnie nie jesteśmy w dobrej formie,ale liczę,że Ranieri wziął sprawy w swoje ręce,przetasuje skład i ten mecz wygramy.Cagliari jest nieobliczalne co pokazują mecze m.in. z Lazio.Mają też Acquafreskę,który może fatalnie pudłować,ale i celnie strzelać.Jednakże naszym niepodważalnym atutem będzie nasze boisko.Do składu musi wrócić Alex ta drużyna bez niego traci dużo na wartości.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2009, 19:20 przez Il Storico, łącznie zmieniany 7 razy.


iero10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 170
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 16:27

no to Ranieri przetasował skład.
w ataku o dziwo Alex z Amaurim.
na ławce mecz rozpocznie Trezeguet.


http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Sq ... ia30.shtml

Amauri musi trochę odpocząć, bo chłopak jest przemęczony, bo nie chce mi się wierzyć że poczuł się tak pewnie, że będzie skład budowany zawsze od niego i dlatego gra tak jak gra (nawet trudno mi to określić).
David i Vincenzo wracają także w ataku będzie rywalizacja o miejsce.

Co do wyniku meczu, to liczę na to, że JUVE pokaże swoją wartość i wygra pewnie i w ładnym stylu nie tracąc przy tym zbyt dużo sił bo w ciągu najbliższych 2 tygodni gramy 4 mecze.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 16:41

iero10 pisze:no to Ranieri przetasował skład.
w ataku o dziwo Alex z Amaurim.
na ławce mecz rozpocznie Trezeguet.
To są spekulacje gazety, a nie oficjalny skład trenera, więc nie wiemy czy przetasuje czy nie.


Co do meczu to jeśli wyjdziemy takim składem to będzie znowu porażka...
Amauri musi odpocząć, jeśli Trezeguet nie jest gotowy na 90 minut to niech zagra po połowie z Iaquintą.
Nedved na chwilę obecną jest w tragicznej formie, więc wystawienie De Ceglie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.
Marchionni niestety musi grać...
Za Grygere wolałbym, żeby zagrał Mellberg na prawej.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 18:03

Szczerze obawiam się tego meczu.Juve od początku roku jest w słabej formie. Cagilari pokonało w przedostaniej kolejce Lazio aż 4-1 gdzie nam udało się jedynie wywalczyć remis... Będzie to ciężki mecz, ale mam nadzieje, że panowie się ostro zmobiluzują i gładko wygrają to spotkanie.
Co do ustawienia to mam nadzieje, że Ranieri zmądzrzał po ostanich meczach i da odpocząć Amauriemu i Nedvedowi. Za brazylijczyka widziałbym Iaquinte, a za Nedveda niesty De Cegile. W rezerwie zostaje Giovinco... jego dałbymna na ewentualną zmiane Del Piero a Treze za Iaquinte.
Boli to, że nie mamy kim grać... Camor już niedługo powinien wrócic, gorzej z Hasanem... David już powrócił, ale musi się powoli rozgrywać.
Obawiam się także o postawe Buffona... Ostanio nie broni zbyt pewnie, ale trzeba mu dać czas po tej kontuzji. Malą obawe mam także co do Legro, ostanio kilka poważnych błędów, które nas dużo kosztowały.
Pozostaje być optymistycznej myśli. :)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 18:10

January pisze:Co do meczu to jeśli wyjdziemy takim składem to będzie znowu porażka...
Amauri musi odpocząć, jeśli Trezeguet nie jest gotowy na 90 minut to niech zagra po połowie z Iaquintą.
Nedved na chwilę obecną jest w tragicznej formie, więc wystawienie De Ceglie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.
Marchionni niestety musi grać...
Za Grygere wolałbym, żeby zagrał Mellberg na prawej.
Podpisuje się pod tym wszystkim, czym tylko można się podpisać. Powiem więcej, to będzie wręcz żałosne jeśli Ranieri nic w składzie nie zmieni. I o ile Amauri może mógłby zagrać z Del Piero, przy ewentualnej zmianie jego lub Alexa w późniejszej fazie spotkania, to o Nedvedzie nie ma dyskusji, trzeba odpocząć...

Przy meczu z Udinese liczyłem na skromną wygraną, wyszło jak wyszło. Teraz liczę na dobry mecz w naszym wykonaniu, jeśli mamy się czegoś nauczyć po słabych spotkaniach, to się uczmy, ale efektywnie.
Forza Juve!


Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 18:18

Kombinowałem, kombinowałem aż wykombinowałem nowy skład :-D

Nie jestem trenerem więc nie wiem jak by się zprawdziła ta taktyka, ale chciałbym wam ją przedstawić
------------------------------- Del Piero Trezeguet / Iaquinta----------------

--------------------------------------Marchisio------------------------------------
-------------Giovinco/Nedved--------Sissoko---------------Marchionni--------
-----------------Molinaro------Chiellini-------Legrottaglie---Grygera/Mellberg

------------------------------------------Buffon-----------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------

Nie jestem pewien jakby sobie poradził Marchisio jako ofensywny pomocnik ale myśle że dobrze bo umie strzelać gole. Ewentualnie mógłby się zamienić pozycją z Sissoko. Jeśli chodzi o prawą pomoc to by Nedved grał pierwszą połówę a na drugą wchodził by Giovinco. Myśle że tu nie ma zaskoczenia. Gdy Camonaresi wróciłby z kntuzji oczywiście grałby za Marchionniego. W lewej obronie powinien chyba grać Mellberg bo wykazuje się obecnie lepszą formą niż Grygera. W ataku nie gra Amauri ponieważ musi odpocząć ale w przyszłoosci walczył by o pierwszą "11" chyba tylko z Trezeguetem.

No to co sądzicie o tej mojej taktyce ???

-------------------------------------------------------------------------------------

Jęsli chodzi o mecz to nie możemy grać cały czas tym samym składem. Cagilari obecnie jest w dość dobrej formie i to nie będzie łatwy mecz. Oczywiście wielkim plusem jest to że gramy przed własną publicznością.

Mimo wszystko mam nadzieje że wygramy

FORZA JUVE


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 18:50

Buffon_fan pisze:---

Nie jestem pewien jakby sobie poradził Marchisio jako ofensywny pomocnik ale myśle że dobrze bo umie strzelać gole.
No tak w końcu strzelił jedną bramkę w Juve i jedną w reprezentacji Olimpijskiej, strzelec wyborowy :lol: :lol: :lol: Na szczęście w Turynie mają w obce niego inne, słuszne wymagania.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 18:57

Atak atakiem, mnie martwi forma Buffona - po ostatnich 2 meczach widze miedzy slupkami Manningera. Jednak tak dlugi okres przerwy dla bramkarza jest zabojczy, wiec Gigi powinien jeszcze troche potrenowac - tymbardziej ze ma SWIETNEGO zmiennika, ktory pokazal ze mozna na niego stawiac w ciemno. Co do reszty formacji niestety nie ma za bardzo kogo zmieniac - mozemy jedynie zmienic naszych mistrzow bez formy na mlodziakow bez doswiadczenia - nie wiem co lepsze :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 20:16

Buffon_fan pisze: --------------------------------------Marchisio------------------------------------
-------------Giovinco/Nedved--------Sissoko---------------Marchionni--------
Marchisio to nie ofensywny pomocnik, a Marchionni i Giovinco (w szczególności ten ostatni) nie nadają się do gry po bokach w 4-3-1-2.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 20:26

KU-bra pisze:Cagilari pokonało w przedostaniej kolejce Lazio aż 4-1 gdzie nam udało się jedynie wywalczyć remis...
Nie możesz tak patrzyc... Lazio nie wykorystało 2 karnych i kilku setek. Do tego na pewno wyszło na Juve bardziej zdeterminowane i umotywowane. Mecz z Cagliari najnormalniej w świecie olali i to sie zemściło...


dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 20:45

Sampdorie też olali? :-)

Ostatnie mecze Cagliari:

1-0 Palermo
2-3 Roma
1-1 Reggina
1-1 Inter
2-0 Udinese
4-1 Lazio
1-0 Siena


jak na moje to jest sie czego obawiac, biorac pod uwage nasza beznadziejna gre w ostatnich 4 spotkaniach... :whistle:


Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 22:25

January pisze: Co do meczu to jeśli wyjdziemy takim składem
Obawiam się, że dokładnie taki skład wyjdzie jutro na boisko. No może Ranieri zmieni jedynie De Ceglie za Molinaro.
to będzie znowu porażka...
Miejmy nadzieję, że nie :stop:

Jakby nie patrzeć jesteśmy w delikatnym momencie i nasz trener pewnie będzie liczył na charyzmę i doświadczenie Nedveda. Ja bym postawił De Ceglie w jego miejsce.
Co do ataku: Iaquinta, z tego co wiem, przed Udinese miał ledwo 3 sesje treningowe za sobą. Zagrał 45 minut. Za kilkadziesiąt godzin ma wyjść w pierwszym składzie? Wątpie. To byłoby głupie i zbyt ryzykowne. Lepiej poczekać ten jeden mecz z grą od początku.
KU-bra pisze:Malą obawe mam także co do Legro, ostanio kilka poważnych błędów, które nas dużo kosztowały.
Legro ma trochę pecha, że gramy tak wysoko ustawioną linia obrony. Nie jest zbyt zwrotny, ani szybki, a Udine, mając odpowiednich piłkarzy, umiejętnie nas kontrowało. Co nie zmienia faktu, że Legro ostatnio rzeczywiście jest mniej pewny. Wraca jednak Chiellini. Powinien poprawić grę obronną.

Ostatnie wyniki Cagliari robią wrażenie. Mimo to, mam nadzieję, że pokażemy co znaczy JUVENTUS i pokonamy ich. Trzeba od początku ich przycisnąć. Z maksymalną determinacją.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 22:34

Zgadzam sie z Tobą. Chiellini to zawodnik robiący dużą różnicę, śmiem twierdzić, że jednym z najważniejszych w obecnym sezonie. Nasi obrońcy nie prezentują najwyższych umiejętności, a Włoch daje gwarancję pewnej gry: z nim w składzie, nasza defensywa wygląda o niebo lepiej.

Faktycznie Cagliari ma teraz wspaniały okres, co nie zmienia faktu, że nasza drużyna jest o klasę lepsza i zwycięstwo jest wymagane.

Wydaje mi się, że zawodnicy wyciągną wnioski z ostatniej porażki i tym razem obędzie się bez niespodzianki: liczę na pewne zwycięstwo Juventusu.

Widać po woli siłę naszego składu, w tym meczu trener ma już niezły wybór pomocników, tak samo w napadzie. Gdyby wszyscy byli w pełni sił, wyglądało by to jeszcze fajniej. Mimo to, najbardziej czekam na powrót Camoranesiego który z wybitym barkiem daje drużynie trzy razy tyle co Marchionni. Z drugiej strony, chłopak tak podatny na kontuzje gra teraz w każdym meczu, on też musi się czuć przemęczony, tym bardziej że już dawno nie grywał tak regularnie.

Czuję, że juventini zagrają w tym meczu z pełną koncentracją, a to z pewnością doprowadzi do zdobycia kolejnych punktów. Na to właśnie liczę.


goly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2007
Posty: 513
Rejestracja: 28 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 23:04

Tym razem gramy u siebie, dobry doping i wygrana w kieszeni. Del Piero wraca i Chiellini co jest dużym wzmocnieniem. Jak zwykle najbardziej ubolewam nad naszymi skrzydłami ale co poradzić? Nasz rywal ma bardzo dobrą passe ale przecież nic nie trwa wiecznie. Niech się cieszą tym bilansem aż do jutra do godziny 20:30. Wynik z Udinese czas wymazać z pamięci i zastąpić go jutrzejszą wygraną. Tak na marginesie wydaje mi się , że lepiej by było gdyby De Ceglie zajął miejsce Nedveda na lewym skrzydle. Czech nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Pozdro!


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2009, 23:37

Piłkarze Serie A i Serie B w weekend strajkują
Jak podaje portal SerieA.pl mecze Serie A i Serie B rozgrywane w ten weekend rozpoczną się z 15-sto minutowym opóźnieniem.
Tak więc mecz z Cagliari rozpocznie się zapewne o 20:45, czyli o takiej godzinie, co zaczynają się mecze Ligi Mistrzów. Tak mi się właśnie skojarzyła ta godzina i pomyślałem, że wspaniale by było, gdyby nasi gracze przyłożyli się do tego meczu, tak jak do najważniejszych meczów w Champions League.
Nikt chyba by nie miał nic przeciwko! No chyba, że ludzie związani z Cagliari.. :)


Zablokowany