Jak podłączyć obraz z komputera do TV ???

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:01

Witam, mam pytanko, w jaki sposób podłącza się komputer do telewizora?, tak żebym mógł obejrzeć film na ekranie TV a nie na monitorze. Co do tego potrzebuje :?: jak jest w przypadku oglądania meczy z netu na TV za pośrednictwem kompa.


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:02

Karta graficzna musi posiadać wyjście TV-OUT, z niego podłączasz się do telewizora i w ten sposób wszystko co masz na monitorze jest również na TV. Detale obrazu oczywiście ustawiasz sobie.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2009, 22:04 przez Railis, łącznie zmieniany 1 raz.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:03

Hmmm z tego co wiem musisz mieć tzw. Kabel TV.Cena ok.80 zł(nie wiem dokładnie :smile: ),który podłączasz do TV z kompa i odbiera Ci to co masz w kompie.Pozdrawiam i życzę powodzenia


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:06

A da się zrobić tak, żeby głos z TV słychać było w głośnikach z kompa?


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:07

Albo telewizor musi mieć wejście D-Sub, wtedy wystarczy kabelek taki jak od monitora i podpinasz go z tyłu do komputera/laptopa. Koszt kabelka na allegro.pl: 3,50. Na 37" LCD mecz przez ATDHE.net w rozmiarze 16:9 miód, cud orzeszki

@January: podpiąć głośniki z kompa do TV przez jacka można. ALe nie wiem po co Ci coś takiego :)

Edit: Ale takie cos ma sens przy słabszych głośnikach, bo TV ma tylko podstawowe wejście na jacka, a np. przy moich Creativach starych dosyć są trzy wtyczki Jack 3.5 mm.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 10:23

Obraz z komputera do telewizora (ponoć) najlepiej przekazuje złącze HDMI jednak nie każdy komputer takie posiada (i nie każdy telewizor). Montują je głównie w nowszych modelach laptopów, komputerów stacjonarnych i telewizorów. Co do meczów to nie polecałbym takiego rozwiązania -> im większe okno z meczem tym słabsza jakość obrazu.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 12:42

Il Tifoso pisze:Hmmm z tego co wiem musisz mieć tzw. Kabel TV.Cena ok.80 zł(nie wiem dokładnie :smile: ),który podłączasz do TV z kompa i odbiera Ci to co masz w kompie.Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ale żeś mu pomógł :smile: nie rzucaj takimi cenami, bo zęby komus wybijesz. Kabel S-video - Euro kosztuje ok 25 zł. Wygląda on tak:
Obrazek
Trzeba też wiedzieć ilu pinowy jest wtyk s-video. Teraz standard to 7-pinowy, ale dla pewności lepiej sprawdzić.
Do starszych odbiorników telewizyjnych może nie zadziałać, gdyż trzeba będzie jeszcze się pobawić w częstotliwość odświeżania obrazu. Ale to ustawienia w karcie graficznej bądź właściwościach ekranu, nie pamiętam już dokłanie.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 18:38

Sorry,widocznie pomyliło mi się z najtańszą(!)kartą TV,która tyle kosztuje,ale to zupełnie co innego.Pozdrawiam

Mały offtop


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 18:42

drozdi - oglądałeś kiedyś mecz w ten sposób? Bo ja tak i siedząc 3-4 m od TV jakość jest b. dobra jak na mecz z internetu. HD to nie jest ale daje radę.


Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 19:44

Można przez HDMI tylko trzeba mieć odpowiedni telewizor i kartę graficzną .


piter_b

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2006
Posty: 720
Rejestracja: 18 listopada 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 19:55

No wlasnie - trzeba najpierw napisac jaki ma sie tv. Po s-video nie oszukujmy sie , jakość jest słabiutka . Bez porównania lepszy odbiór uzyska sie po kablu VGA , HDMI badź DVI ale to juz tylko do TV typu LCD lub PLAZMA ponieważ tylko takie TV maja te zlacza. Do zwyklego TV kineskopowego pozostaje kabel kompozytowy lub s-video co niestety ma slaba jakosc z kompa.Juz lepiej ogladac na monitorze do komputera.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 21:36

piter_b pisze:No wlasnie - trzeba najpierw napisac jaki ma sie tv. Po s-video nie oszukujmy sie , jakość jest słabiutka . Bez porównania lepszy odbiór uzyska sie po kablu VGA , HDMI badź DVI ale to juz tylko do TV typu LCD lub PLAZMA ponieważ tylko takie TV maja te zlacza. Do zwyklego TV kineskopowego pozostaje kabel kompozytowy lub s-video co niestety ma slaba jakosc z kompa.Juz lepiej ogladac na monitorze do komputera.
A mi się wydaje, że czasem jest wręcz przeciwnie. Otóż ostatnio podłączyłem sobie mój telefon prze kabel cinche-->jack 3.5 mm i jakość na CRT TV była nieporównywalnie lepsza od tej na LCD. Takie samo mam odczucie jeśli chodzi o filmy DivX i zdjęcia. No, ale najlpesza jakość jest oczywiście po HDMI. J


piter_b

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2006
Posty: 720
Rejestracja: 18 listopada 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 22:10

matekkuba pisze:
piter_b pisze:No wlasnie - trzeba najpierw napisac jaki ma sie tv. Po s-video nie oszukujmy sie , jakość jest słabiutka . Bez porównania lepszy odbiór uzyska sie po kablu VGA , HDMI badź DVI ale to juz tylko do TV typu LCD lub PLAZMA ponieważ tylko takie TV maja te zlacza. Do zwyklego TV kineskopowego pozostaje kabel kompozytowy lub s-video co niestety ma slaba jakosc z kompa.Juz lepiej ogladac na monitorze do komputera.
A mi się wydaje, że czasem jest wręcz przeciwnie. Otóż ostatnio podłączyłem sobie mój telefon prze kabel cinche-->jack 3.5 mm i jakość na CRT TV była nieporównywalnie lepsza od tej na LCD. Takie samo mam odczucie jeśli chodzi o filmy DivX i zdjęcia. No, ale najlpesza jakość jest oczywiście po HDMI. J
No tak też sie moze wydawać - bo kupując tani LCD za 1000 zł to ja bym podziękował za taki odbiór jaki w nim jest. Jezeli ma to byc jakosc dobra to zdecydowanie lepiej jest kupic lcd przynajmniej 100 Hz i napewno full hd a nie te w realu czy innym auchan bo na takich to nawet i obraz z najlepszej jakosci sprzetu bedzie mizerny.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 22:27

Hmm... No nie wiem czy tak dokładnie jest jak piszesz. TV z "dupą" mają lepszą jakość wyświetlanego obrazu nawet od telewizorów LCD/plazmowych za grube pieniądze. Pisze o dużych przekątnych i TV nie full HD, ani nawet HD Ready, których w Polsce jest trochę mało. BO przy HD to LCD i PLazmy radza sobie wyśmienicie, ale przy normalnej telewizji z UPC czy innegj kablówki to wygrywają telewizory starsze.


piter_b

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2006
Posty: 720
Rejestracja: 18 listopada 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2009, 23:28

matekkuba pisze:Hmm... No nie wiem czy tak dokładnie jest jak piszesz. TV z "dupą" mają lepszą jakość wyświetlanego obrazu nawet od telewizorów LCD/plazmowych za grube pieniądze. Pisze o dużych przekątnych i TV nie full HD, ani nawet HD Ready, których w Polsce jest trochę mało. BO przy HD to LCD i PLazmy radza sobie wyśmienicie, ale przy normalnej telewizji z UPC czy innegj kablówki to wygrywają telewizory starsze.
Masz racje . Przy odbiorze z kablówki np ja osobiscie wole ogladac na tv starego typu ale obraz z komputera jest zdecydowanie lepszy na tv plazmowych czy lcd ( tylko tak jak powiedzialem wczesniej) dobrej jakosci . Zeby ogladac w godnych warunkach obraz z kompa na "zwyklym" tv trzeba miec bardzo dobra karte graficzna z wyjsciem przynajmniej component badz RGB. Po s video to jest po prostu lipa ( porownaj kolory jakie masz na monitorze a jakie Ci wyswietla tv po wlaczeniu np tego samego filmu)


ODPOWIEDZ