El. MŚ 2010 - ITALIA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 21:57

Na polsacie sport nie gra przypadkiem holandia ?


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 21:59

bloktorun pisze:Ja regularnie przełączam TVP i Polsat Sport (choć Ty zapewne również 8) ) Ciekawie wygląda porównywanie poczynań Krzynia i Grosso na tej samej pozycji.
to Grosso gra na lewej pomocy?


Kluska

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 32
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:01

Moze ktos napisac jaki składem graja Włosi ?


"Ja się nie chce chwalić ale ja jestem fachowiec"
Malval

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 września 2007
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:02

białas pisze:
bloktorun pisze:Ja regularnie przełączam TVP i Polsat Sport (choć Ty zapewne również 8) ) Ciekawie wygląda porównywanie poczynań Krzynia i Grosso na tej samej pozycji.
to Grosso gra na lewej pomocy?
Chodziło o to, że Krzynówek gra na lewej obronie (chociaż pewnie on sam nie wie na której pozycji gra)
Mecz Włochów jest na Polsacie Sport Extra.


"Perdonaci Zizou, ma I'amore e' Ceco"
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:02

białas pisze:
bloktorun pisze:Ja regularnie przełączam TVP i Polsat Sport (choć Ty zapewne również 8) ) Ciekawie wygląda porównywanie poczynań Krzynia i Grosso na tej samej pozycji.
to Grosso gra na lewej pomocy?
Zdarzało się.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:03

białas pisze:
bloktorun pisze:Ja regularnie przełączam TVP i Polsat Sport (choć Ty zapewne również 8) ) Ciekawie wygląda porównywanie poczynań Krzynia i Grosso na tej samej pozycji.
to Grosso gra na lewej pomocy?
mysle, ze to odnosi sie do meczu z irlandia.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:07

Zawidowianin pisze:
białas pisze:
bloktorun pisze:Ja regularnie przełączam TVP i Polsat Sport (choć Ty zapewne również 8) ) Ciekawie wygląda porównywanie poczynań Krzynia i Grosso na tej samej pozycji.
to Grosso gra na lewej pomocy?
Zdarzało się.
tak samo jak się zdarzało, że Krzynówek grał w obronie, chociaż nominalnie jest pomocnikiem, więc z posta bloktorunia można było wywnioskować, że obrona to pozycja Jacka K.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:17

Kluska pisze:Moze ktos napisac jaki składem graja Włosi ?
----------- Gigi----------

zambra---cana-kielon-grosso

----camor-de rossi-marchisio

-------------pirlo---------

-----gila------iaquinta--


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:45

białas pisze:
Zawidowianin pisze:
białas pisze:
to Grosso gra na lewej pomocy?
Zdarzało się.
tak samo jak się zdarzało, że Krzynówek grał w obronie, chociaż nominalnie jest pomocnikiem, więc z posta bloktorunia można było wywnioskować, że obrona to pozycja Jacka K.
Ale się rozkminianie wywiązało 8) Krzyniu znowu grał na lewej obronie na której jest... hehehe słaby. Był nawet słaby w akcjach ofensywnych choć teoretycznie jest pomocnikiem, wręcz skrzydłowym. Grosso to rasowy obrońca, ale w ofensywie daje dużo więcej niż skrzydłowy z potrzeby ustawiony na obronie. O to mi chodziło 8)
A co do meczu do wkurzał mnie Camor. Moim zdaniem grał słabo, głupio się kiwał, grał samolubnie i niechlujnie (patrz-> podanie do Cannavaro i słupek Bojinova). Marchisio poprawnie, Canna i Kielon praktycznie bezbłędnie i rażący brak skuteczności Vincenzo mimo wszystko zamieniony na bramkę :lol:. A co do Valerija przypomniało mi się Serie B.... Pozdro dla niego, strzelił dla Juve kilka ważnych bramek :bravo:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 22:47

Darowałem sobie meczyk naszej reprezentacji by oglądnąć Włochów i nie żałuję. Italia pokazała na prawdę dobry futbol. Pewnie w obronie, dokładne podania, dużo gry zespołowej, jak również gry kombinacyjnej. Świetny mecz Pirlo, Grosso, De Rossiego. Camoranesi też pokazał się z dobrej strony, czasami tylko tracił. Dobry występ Marchiso, a Vicenzo w swoim stylu, zrobił do niego należało, powalczył, co miał to strzelił. Świetna współpraca z Gilą. Fantastyczne bramki, podania z pierwszej piłki. Piłkarze potrafili się znaleźć na boisku, byli lepsi pod każdym względem. Zasłużone zwycięstwo !


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 23:03

Taką Italię chce się oglądać! To była zupełnie inna drużyna niż ta w meczu z Gruzja. 7 zawodników Juve w wyjściowym składzie robi wrażenie. Do tego wszyscy zagrali na dobrym poziomie. Obie bramki zdobyte przez Juventinich (zresztą obie świetne), choć trzeba przyznać, że świetne asysty zaliczyli odpowiednio Pirlo i Gilardino. Druga bramka jakby wyjęta z meczu Brazylii. Pierwsza połowa niemal idealna. Właśnie takiej walki i finezji brakowało Włochom w ostatnich kilku spotkaniach. Nawet Iaquinta momentami zadziwiał dobrze odgrywając piłkę bez przyjęcia. Grosso z I połowy chce oglądać w Juve. Zastanawiam się czy przy kapitalnej interwencji Gigiego po rożnym w I połowie nie było przypadkiem gola. Na RAI nie pokazali dobrych powtórek. Bojinov wrócił do Turynu i mało brakowało, a strzeliłby bramkę, ale piłka odbiła się od słupka. Przy tej sytuacji obrona Azzurrich popełniła jedyny poważny błąd w tym meczu. Wydawałoby się, że w niegroźnej sytuacji Bojinov dopadł do piłki, kiedy każdy z trójki Cannavaro, Chiellini, De Rossi chciał pozostawić futbolówkę dwóm pozostałym :lol: Italia już praktycznie na MŚ. Widać znaczną poprawe gry i jeśli dalej będą szli w tym kierunku to może nie będzie tak źle na mistrzostwach.

Wie ktoś od czego zależy czy Rai Uno koduje spotkania reprezentacji? Ostatnio było zakodowane, a dzisiaj można było bez problemu obejrzeć cały mecz.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 23:03

Oglądałem tylko drugą połowę, ale dyspozycja Camora (za wyj. paskudnej straty z 73. min) i Canny może napawać optymizmem. Pierwszy napędzał Italię w ofensywie, drugi trzymał w ryzach defensywę. Co do reszty - Lippi strasznie na siłę tuszuje brak lewego skrzydła w tej kadrze. Dzisiejsza taktyka (4-4-2 ze "złamanym" lewym skrzydłem, w którym za lewą flankę odpowiada gł. lewy obrońca) była mocno karkołomna. No ale się sprawdziła. Niemniej jednak pomijanie na siłę Cassano wydaje się być trochę groteskowe. Sporo wiatru w szeregach gości poczynił Bojinov, ciekawe jak będzie prezentować się w Parmie, o ile go znowu nie połamią.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 23:10

Łukasz pisze: Co do reszty - Lippi strasznie na siłę tuszuje brak lewego skrzydła w tej kadrze. Dzisiejsza taktyka (4-4-2 ze "złamanym" lewym skrzydłem, w którym za lewą flankę odpowiada gł. lewy obrońca) była mocno karkołomna. No ale się sprawdziła. Niemniej jednak pomijanie na siłę Cassano wydaje się być trochę groteskowe.

Lepiej w to miejsce pasowalby Giovinco i wierze, ze jeszcze w tym sezonie, dostanie zarowno szanse gry w Juve jak i w reprezentacji.

Jednak brak Cassano widać, Pirlo już nie jest tak kreatywny jak kiedyś, jeśli Lippi planuje coś osiągnąć w Afryce, musi przelmas swoja dume.


eslk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2008
Posty: 824
Rejestracja: 09 listopada 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 23:42

Oceny pomeczowe wg Goal.com. Nie ogladalem spotkania, ale widze, ze Zambro po raz kolejny przecietnie. Wydaje mi sie, ze na jego pozycji juz od dawna powinien grac albo Santon, albo Motta.

Buffon- 9: Did not have too much to do on the whole, but at 1-0 Buffon produced a contender for save of the year with a simply impossible stop from Stilian Petrov. That save alone earns Buffon a 9.

Zambrotta- 6.5: Does not have the legs to penetrate down his side any more, although he did create one golden chance for Iaquinta. Sound defensively.

Cannavaro- 8: Cannavaro's form this season so far has been 2006-like. Read the game superbly, and executed some superb tackles and interceptions.

Chiellini- 7: Continued his strong partnership with club colleague Cannavaro, winning everything in the air and competing as always.

Grosso- 8.5: Grosso rarely fails to perform in a blue shirt, and it was no different tonight. Scored the first with a great finish, and started the move for the second.

Camoranesi- 7: Added a nice creative touch in the three-man centre midfield, and displayed some silky dribbling skills.

Marchisio- 8: Extremely impressive in the middle-of-the-park. Gave Italy some much needed youthful energy that they have so sorely missed recently. Shot just wide on 65 minutes.

De Rossi- 7: Sat deep and gobbled up possession. Not vintage De Rossi, but still a more than solid showing from the Roma man. Almost scored on 27 minutes.

Pirlo- 7.5: Pushed forward into the trequartista role he started his career in, and he didn't disappoint. A genius chipped pass for Grosso's opener.

Iaquinta- 7.5: Could be more clinical in front of goal, but Iaquinta's workrate and running caused Bulgaria all kinds of problems. Deservedly got on the scoresheet, on another night he would have had a hat-trick.

Gilardino- 6.5: Worked hard up-front, and provided the assist for Iaquinta's goal by combining wonderfully with the Juventus man.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2009, 23:56

Wreszcie widziałem taką Italię jaką chcę oglądać a szczególnie było to widać w pierwszej połowie. Druga już słabsza ale to taktyka Lippiego. Fabio Grosso wogóle nie grał w Lyonie a strzela gola w reprezentacji. To jest dopiero wyczyn piłkarza. Zambrotta prawie za każdym razem przerywał faulami akcje Bułgarii i to na jej połowie. Znakomite także zawody zagrał Gila. Widać, że umie współpracować z każdym w reprezentacji w linii ataku. Tak było na Mundialu, kiedy to podawał do Del Piero, Tottiego czy Toniego. Davide Santon nie zagrał ani minuty. Myślę, że musi na poważnie rozważyć to co mówią mu koledzy, czyli: aby grać w reprezentacji najlepiej przenieść się do Juve. Dawno już nie widziałem Bojinova na boiskach. Nie oglądam za często meczów ligi angielskiej, kiedy grał w Manchesterze City ale teraz może dostanie więcej szans na grę w Parmie.
Na trybunach same vipy. Obok siebie siedzieli, co nie często się zdarza: Cobolli Gigli, Urbano Cairo (Prezydent Torino FC) a także Trapattoni wraz z Tardellim obaj są trenerami Irlandii i Giampiero Boniperti.
kronika meczowa wg La Gazzetta dello Sport
kronika meczowa wg FIFA


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ