El. MŚ 2010 - ITALIA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 września 2008, 07:51

alex1897 pisze:De rossi jest strasznie przereklamowanym zawodnikiem nie wiem czemu tyle osób sie nim zachwyca
Powiedz. Oglądasz Serie A, czy tylko mecze Juventusu? Bo wydaje mi się, że Twoja opinia jest z d.upy wzięta. Lub też, słabo Ci zagrał w jakimś managerze.
Pomijając jaki mam nick, jestem kibicem Juventusu. Ale Daniele przereklamowanym piłkarzem? Raczej sytuacja ta ma się zupełnie odwrotnie - jest niedoceniany. Niedoceniany, mimo że, prezentuje tak wysoki poziom. W dobie gdzie ludzie jarają się jedynie ligą angielską, a w głowach mają tylko Essienów, Fabregasów itd, nie widzą jak niesamowicie dojrzał i rewelacyjnie od paru sezonów gra Daniele De Rossi. W minionym, nie tylko wg mnie (potwierdzały to później plebiscyty różnych stron i gazet) był najlepszym graczem Serie A. Wspaniale odbiera piłki, walczy, gra głową, a poza niesamowitym wywiązywaniu się z zadań defensywnych, ma świetne uderzenie z dystansu, potrafi również rozprowadzić akcje, rzuca bardzo dobre piłki, umie kiwnąć rywala. Ale być może, człowiekowi, który zna go tylko z czerwonej kartki z MŚ, niewykorzystanego rzutu karnego w Manchasterze i jednego przeciętnego spotkania, te 3 fakty mogą przysłonić cały wspaniały rok gry.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2008, 12:06

Dzisiaj Azzurri rozegrają drugie spotkanie o punkty w eliminacjach Mistrzostw Świata z Gruzją na stadio Friuli w Udine.
W piątek na obiekcie, gdzie rozegrane zostanie spotkanie, odbył się wielki koncert i elementy sceny nie zostały do końca uprzątnięte przed poniedziałkowym treningiem "Azzurich". - Mówiąc szczerze, nie bardzo spodobało mi się, że musieliśmy ćwiczyć w otoczeniu różnych części estrady, ale nie oznacza to, że zwalniało nas to z solidnego treningu - przyznał Lippi.
Selekcjoner zapowiedział również, że w wyjściowym składzie przeciw Gruzji wystąpi trzech lub czterech nowych piłkarzy. - Antonio Di Natale zagra na pewno, czy również Luca Toni, jeszcze zobaczymy - stwierdził, w nawiązaniu do prasowych publikacji przewidujących, że gwiazda Bayernu Monachium zasiądzie na ławce rezerwowych.

Transmisja meczu na RAI Uno a także w Polsacie Sport Extra. Początek o 20:50.


Obrazek
Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8862
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2008, 11:04

No cóż. Kolejne 3 pkt. dla Azzurich, na pewno zasłuzone, ale na pewno gra nie wygląda rewelacyjnie. Jednakże słusznie to stwierdził Lippi, że po co mu wygrywać w El. po 4,5-0, skoro na mundialu mu nie pójdzie a tylko z tego go będą rozliczać. Faktem jest też, że nasz Marcello trochę jakby od nowa musi budować drużynę, nastawiać ich, jednak minęło trochę czasu. Jestem pewnien, że sobie poradzi.

Wczoraj Italia grała dobrze przez 20 minut. ,później siedli. W 2 połowie było nieco lepiej, więcej sytuacji, jednak bez rezultatu.

Jeśli chodzi o Juventinich:

Buffon, wiadomo, najlepsza wczoraj interwencja to wyjście do prostopadłej piłki, kiedy to Gruzin mógł wyjśc na ,,sam na sam''.

Legro bardzo dobry mecz naszego defensora, naprawdę solidny w obronie, bez błędów. Odrodził się w Juve i teraz reprezentacji trzyma poziom, aby tak dalej.

Camor, jak zwykle dobre zawody w jego wykonaniu, robił wiatr na całym boisku, bardzo aktywny.

Del Piero, to nie był mecz naszego kapitana, jakiś wolny i bez takiego zaangażowania. Ten nr. 15... :prochno: miał ,,zone Del Piero'' ale niestety. Na plus na pewno kapitalna, przytomna asysta 8)

Iaquinta- Wniósł spore ożywienia, może momentami zadużo chciał, oddał kilka groźnych strzałów, brawo, że potrafił się znaleść w polu karnym. Przyzwoity mecz w jego wykonaniu.

Jak jest zbliżenie na Lippiego i wiem, że za chwilę kamera wróci na boisko, cały czas mam wrażnie, że zaraz zobaczę Juventus....ajj, wychował się człowiek na tym trenerze...


Obrazek
figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2008, 15:47

Selekcjoner reprezentacji Włoch - Marcello Lippi podał nazwiska zawodników powołanych na spotkania eliminacyjne Mistrzostw Świata przeciwko Bułgarii i Czarnogórze. Mecze odbędą się odpowiednio: 11. i 15. października.

W kadrze znalazło się miejsce dla napastnika Villarreal - Giuseppe Rossiego oraz Simone Pepe z Udinese Calcio. Zabrakło za to kapitana Juventusu Turyn - Alessandro Del Piero.

Być może w reprezentacji Włoch zadebiutuje defensor SSC Napoli - Santacroce. Pierwsze powołanie otrzymał także pomocnik "Niebieskich" - Christian Maggio.

Kadra Italii:

Bramkarze: Amelia (Palermo), Curci (Siena), De Sanctis (Galatasaray);

Obrońcy: Bonera (Milan), Cannavaro (Real Madryt), Chiellini (Juventus), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Santacroce (Napoli), Zambrotta (Milan);

Pomocnicy: Aquilani (Roma), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Maggio (Napoli), Montolivo (Fiorentina), Nocerino (Palermo), Perrotta (Roma);

Napastnicy: Di Natale (Udinese), Gilardino (Fiorentina), Pepe (Udinese), Rossi G. (Villarreal), Toni (Bayern Monachium).

Edit: Duet Juventusu oraz reprezentacji Włoch, Mauro Camoranesi i Gianluigi Buffon wracają do Turynu. Medycy Squadra Azzurra potwierdzili podejrzenia lekarzy Starej Damy, a to oznacza kolejne kontuzje w obozie Bianconerich. Buffona w kadrze zastąpi bramkarz Sieny, Gianluca Curci, natomiast za Camoranesiego najprawdopodobniej nikt już nie będzie powoływany.


Obrazek
Obrazek
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 października 2008, 19:23

Brak kontuzjowanych;Buffona,Legrottaglie,Grosso,Camoranesiego,Pirlo rezygnacja ze słabo spisujących się Del Piero,Palombo czy Barzagliego.Spore zmiany;nie dziwi powołanie dla Rossiego,ktory od kilku sezonów prezenuje wysoką formę,Maggio również zasługuje na grę,natomiast Santacroce i Pepe to niespodzianki.Ten drugi pewnie i tak nie zagra,ale dziwi mnie,że w ogóle dostał powołanie,w obliczu dobrej gry Cassano i Quagiarelli decyzja Lippiego staje się jeszcze bardziej zaskakująca.Co do meczów,to trzeba będzie się nastawić na Bułgarię,która ma wielką chęć na awans do MS,ale tylko jeden punkt na koncie.Czarnogóra natomiast zremisowała dotychczas dwa razy z Bułgarią i Irlandią,więc też nie należy jej lekceważyć.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 11 października 2008, 22:29

Oglądałem cały mecz Włochów, przeciętny mecz w wykonaniu Squadra Azurra, najbardziej z nowicjuszy podobał mi się Simone Pepe, bedą z niego ludzie :) .


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 października 2008, 22:41

juventinek123 pisze:Oglądałem cały mecz Włochów, przeciętny mecz w wykonaniu Squadra Azurra, najbardziej z nowicjuszy podobał mi się Simone Pepe, bedą z niego ludzie :) .
Można wiedzieć jak zagrał Chiellini? Niestety zakodowali Rai Uno i nie mogłem obejrzeć meczu :/


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 października 2008, 23:06

Co do meczu do musze przyznać, że Italia zagrała słabo ale i Bułgaria nic nie pokazała. Amelia w bramce był praktycznie bezrobotny w całym meczu, mało celnych strzałów po jednej i drugiej stronie. Debiutant Pepe też nic ciekawego nie pokazał, zabrakło na jego pozycji Camoranesiego i jeszcze dużo mu brakuje do Mauro. Jedynie Gilardino i De Rossi próbowali strzelać no ale nic z tego nie było, chociaż strzał z wolnego Daniele mógł przynieść trzy punkty a tak tylko remis.
Sapo_JuveFan pisze:Można wiedzieć jak zagrał Chiellini?
Na dobrym poziomie, dostał żółtą kartkę - jednym słowem jest w formie.


Obrazek
Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 11 października 2008, 23:34

No Chiellini zagrał dosyć dobrze, więc mam nadzieję, że w Juve też złapie forme jak w tamtym sezonie a bedzie ok :wink:


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 października 2008, 21:58

Włoski napastnik Udinese Calcio - Fabio Quagliarella otrzymał powołanie na środowe spotkanie eliminacyjne Mistrzostw Świata 2010 przeciwko reprezentacji Czarnogóry.

Zawodnik zastąpił w "Squadra Azzurra" Lukę Toniego, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić w najbliższej konfrontacji z udziałem mistrzów świata. Mecz Czarnogóra - Włochy odbędzie się 15. października.


Obrazek
Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 października 2008, 22:48

figc1898 pisze: Zawodnik zastąpił w "Squadra Azzurra" Lukę Toniego, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić w najbliższej konfrontacji z udziałem mistrzów świata. Mecz Czarnogóra - Włochy odbędzie się 15. października.
Taka cicha nadzieja, żeby w ogóle nie wracał...

Mało "naszych" coś w tych dwóch meczach i od razu gorzej :prochno:


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 października 2008, 23:30

Wreszcie dobry mecz Azzurrich. Lippi lepiej poukładał drużynę a to przerodziło się w skuteczniejszą grę Italii. Świetny mecz Aquilaniego uwieczniony dwoma bramkami a także De Rossiego i Gattuso, którzy dominowali w środku pola.


Obrazek
Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 16 października 2008, 22:21

a wie ktoś może jak grał nasz rodzynek z Juve Chiellini i czy w ogóle wystąpił bo ja w ogole nie patrzyłem meczu.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 października 2008, 11:52

juventinek123 pisze:a wie ktoś może jak grał nasz rodzynek z Juve Chiellini i czy w ogóle wystąpił bo ja w ogole nie patrzyłem meczu.
Grał cały mecz i przy bramce dla Czarnogory się nie popisał ale wg goal.com dostał 6 podobnie jak Fabio Cannavaro. Tutaj masz wszystkie oceny tego meczu. Bramkę dla Czarnogóry masz w tym temacie


Obrazek
Obrazek
mateusz017

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 sierpnia 2004
Posty: 98
Rejestracja: 15 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 21 października 2008, 15:07

mógłby ktos wrzucic bramki Aquillaniego z meczu z Czarnogóra??


ODPOWIEDZ