El. MŚ 2010 - ITALIA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 00:02

eslk pisze:Oceny pomeczowe wg Goal.com. Nie ogladalem spotkania, ale widze, ze Zambro po raz kolejny przecietnie. Wydaje mi sie, ze na jego pozycji juz od dawna powinien grac albo Santon, albo Motta. .
Zgadza się, moim zdaniem zarówno w sobotnim jak i dzisiejszym meczu był najsłabszym ogniwem w defensywie. Mimo całej animozji z Interem i automatycznie jego graczami wolałbym widzieć w miejscu Zambro Santona.
eslk pisze: Buffon- 9: Did not have too much to do on the whole, but at 1-0 Buffon produced a contender for save of the year with a simply impossible stop from Stilian Petrov. That save alone earns Buffon a 9.
Skrót meczu, 3 minuta
:bravo: :dance: :happy: :smile: :lol: :C :D :P :roll: :roll:
figc1898 pisze:Davide Santon nie zagrał ani minuty. Myślę, że musi na poważnie rozważyć to co mówią mu koledzy, czyli: aby grać w reprezentacji najlepiej przenieść się do Juve.
Ty tak na poważnie ? Wierzysz w to ?
Ostatnio zmieniony 10 września 2009, 00:05 przez Brutalo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 00:03

i to sie podoba 7/11 to zawodnicy Juve ;) tak należy 3mać ale myśłe ,ze dobijemy jeszcze do 8 bo jest w zanadrzu Giovinco , Marchiso i Amauri dobra gra tylko mało coś bramek ale 3 pkt pewne i juz raczej zapewnione mistrzostwa .


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 00:16

Podoba mi się po raz kolejny gra w obronie. Buffon, Cannavaro i Chiellini znów na zero z tyłu. To jest ważne. Zaskoczyła mnie postawa Grosso. Z tak grającym Włochem mam nadzieję, że nie istnieje już problem lewej obrony. Jeszcze z niecierpliwością oczekuję na powrót Zebiny. Powinno być wybornie :wink:

To prawda, Iaquinta nie razi skutecznością od końca ubiegłego sezonu. Zobaczymy co dalej i czy zarówno Lippi i Ferrara będą na niego konsekwentnie stawiać. W tych sytuacjach brakuje mu trochę szczęścia.


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 01:34

Cieszy mnie postawa naszej obrony Buffon-9 Cannavaro-8 Chiellini-7 Grosso-8,5 hehe chłopaki trzymaja fason:) Canna wraca do formy z 2006 roku:) Pozyskalismy jednego z najlepszych obecnie stoperow totalnie za free;] Wiedzialem ze Fabio sobie poradzi i powróci do nas w wielkim stylu! A kibice w koncu zaczna go cenic bo jak tu nie cenic kogo kto tak tyly czysci:)

Cieszy mnie również to, że Marchisio sobie tak wysmienicie radzi:] Oby tak dalej. Życze również naszej Mrówie, że by w końcu też tak zawojowała seniorską repre


Obrazek
Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 02:31

3minuta 8 sekuna czy to nie Batman ? ;)


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 11:15

bloktorun pisze:Buffon- 9: Did not have too much to do on the whole, but at 1-0 Buffon produced a contender for save of the year with a simply impossible stop from Stilian Petrov. That save alone earns Buffon a 9.

Skrót meczu, 3 minuta
:bravo: :dance: :happy: :smile: :lol: :C :D :P :roll: :roll:
No jak Gigi takie cuda już wyprawia to znaczy że jest w wielkiej formie :D :-D i zapewne da nam kilka pkt. w lidze :) ( z Gruzją też miał taką niesamowitą paradę jedną )


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 11:41

Póki Lippi jest trenerem to Juventus będzie najatrakcyjniejszym dla Włochów klubem w kontekście szans na grę w reprezentacji. Niezmiernie to cieszy i może znacznie ułatwić pozyskanie rodowitych Italiano ;)
2-0, niezła gra. Zawsze były męki w eliminacjach, dlatego traktuję je nieco z przymrużeniem oka. Pewne jest jednak, że brakuje włoskiego diego, kogoś kto byłby dobrym playmakerem.

Gdyby Seba grał u nas częściej i dobrze to kto wie... Będzie jeszcze Amauri. Może być ciekawie na mundialu... :D


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 11:58

wojti-s pisze:Póki Lippi jest trenerem to Juventus będzie najatrakcyjniejszym dla Włochów klubem w kontekście szans na grę w reprezentacji. Niezmiernie to cieszy i może znacznie ułatwić pozyskanie rodowitych Italiano ;)
2-0, niezła gra. Zawsze były męki w eliminacjach, dlatego traktuję je nieco z przymrużeniem oka. Pewne jest jednak, że brakuje włoskiego diego, kogoś kto byłby dobrym playmakerem.

Gdyby Seba grał u nas częściej i dobrze to kto wie... Będzie jeszcze Amauri. Może być ciekawie na mundialu... :D
Zobaczycie, ze do mundialu, forme poprawi Alex. Zbyt dobrze go znamy, zeby uwierzyc, ze odpusci taki turniej, zrobi wszystko, bedzie gryzl ziemie, nawet jesli to bedzie ostatnia pilkarska rzecz jaka zrobi.

Co do Seby, to wierze, ze Ferrara nie da mu sie "zepsuc". A jedyne czego teraz Gio potrzebuje to regularna gra i troche sie boje, ze nie jestesmy mu w stanie tego zapewnic, bo nie wierze, zeby Diego mial siadac na lawie, skrzydlami nie gramy, jedyna nadzieja to zmienic pozycje na napasnika.

Albo zmienic ustawienie ;p Dwoch trequartisotow ;p a jeden napastnik.
Malo realne, ale napewno godne wyprobowania tymbardziej, ze znakomitosc Diego polega na tym, ze nie potrzebuje tyle miejsca co Kaka itd i napewno zmiescilby sie z mala mrowka na boisku.
Bylo by bosko.


Jack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2005
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 12:06

Ale wy na siłe wciskacie tego Giovinco na boisko.Gotowi bylibyście nawet taktyke zmieniac byleby tylko Seb grał :angry: Zeby jeszcze chociaz na to zasługiwał ale fakt jest taki ze zagrał moze ze 4 dobre mecze a okazji miał troche sie pokazac.Grał juz w ataku,na skrzydle a nawet jako trequartista co podobno jest jego naturalna pozycja i nie pokazał nic co miałoby usprawiedliwiac te wasze kombinacje z taktyka i składem byleby tylko Gio grał..dajcie sobie na luz.Lubie Sebe,chciałbym zeby grał i pokazał ze jest godzie nosic koszulke Juve ale ja narazie nic na to nie wskazuje.Z naszej trojki wychowankow to juz krytykowany przeze mnie Marchisio sie duzo lepiej od niego rozwija(wczoraj dobry mecz w reprezentacji) i coraz bardziej skłaniam sie ku mysli ze tylko on cos pokaże ale w Sebe jeszcze wierze bo na De Ceglie juz dawno postawiłem krzyzyk.


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 12:24

Medzeer pisze:Zobaczycie, ze do mundialu, forme poprawi Alex.
o ile w ogóle na niego pojedzie. DP nigdy nie grał w reprezentacji tak jak w klubie. Patrząc na konkurencje jaka jest w ataku Italii wątpię żeby się załapał. Chyba, że go Lippi weźmie za zasługi, ale na to bym nie liczył.


Co do Seby - w meczach które wygrywamy mógłby wchodzić chociaż na ostatnie minuty. Owszem, nie ma sensu stawiać na niego uporczywie jeżeli nic nie pokazuje. Ale śmiało mógłby być zmiennikiem Camora, tyle, że Mauro sam grzeje ławe :) Pozostaję jednak spokojny, Ciro wie co robi.
Za jego sprawą i Lippiego relacje na linii repr. a Juve są idealne wręcz. Nie zapominajmy, że mundial 2010 to może być ostatnia szansa dla Italii żeby coś osiągnąć na arenie międzynarodowej w ciągu kilku lat. Odejdzie kilku kluczowych graczy, skończy się pewne pokolenie.


Ale póki co, jeszcze Azzuri nie awansowali do MŚ 2010 ;) Choć musiałaby się stać katastrofa by do tego nie doszło.


Santon ? U nas na pewno miałby znacznie więcej szans na grę, i niemalże pewne powołanie do repry. Nie oszukujmy się, w dzisiejszej piłce zgrany blok defensywny znaczy bardzo dużo. A gdyby przyszedł to cała defensywa = Juventus. Tyle tylko, że Inter go nie puści. A szkoda...


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 12:45

Jack pisze:Ale wy na siłe wciskacie tego Giovinco na boisko.Gotowi bylibyście nawet taktyke zmieniac byleby tylko Seb grał :angry: Zeby jeszcze chociaz na to zasługiwał ale fakt jest taki ze zagrał moze ze 4 dobre mecze a okazji miał troche sie pokazac.Grał juz w ataku,na skrzydle a nawet jako trequartista co podobno jest jego naturalna pozycja i nie pokazał nic co miałoby usprawiedliwiac te wasze kombinacje z taktyka i składem byleby tylko Gio grał..dajcie sobie na luz.Lubie Sebe,chciałbym zeby grał i pokazał ze jest godzie nosic koszulke Juve ale ja narazie nic na to nie wskazuje.Z naszej trojki wychowankow to juz krytykowany przeze mnie Marchisio sie duzo lepiej od niego rozwija(wczoraj dobry mecz w reprezentacji) i coraz bardziej skłaniam sie ku mysli ze tylko on cos pokaże ale w Sebe jeszcze wierze bo na De Ceglie juz dawno postawiłem krzyzyk.
No wlasnie, dlatego, ze sa idioci ktorzy po paru meczach stawiaja krzyzyk, mlodzi pilkarze nie rozwijaja sie tak jak powinni.
Giovino jesli gra, gra bardzo dobrze albo gra slabo, ale i tak na tle druzyny jest najlepszy.

Co do De Ceglie, caly czas zmieniaja jego pozycje na boisku, trudo, zeby gral dobrze, jesli ktos wyrzuca go na gleboka wode i zmienia jego pozycje. wszyscy beda jeszcze ogromna pociecha, jednak boje sie, ze Marchiso moze zdecydowac sie odejsc, bo zasmakowal reprezentacji i mysle, ze bedzie chcial grac w podstawie, a gdy sissoko wyzdrowieje, melo bedzie wymiatal to bedzie walczyl jeszcze z camorem i tiago.


Radek Kr

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 37
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 13:44

Aż trudno uwierzyć, że Italia znowu zagrała na wysokim poziomie. Po tylu miesiącach posuchy w końcu przyszedł mecz, po którym można powiedzieć, że Włosi grali ładnie i skutecznie. Jestem również zaszokowany ilością Juventinich w wyjściowej "11"... to chyba dobrze o nas świadczy ?! (zważywszy na wynik).
Ciekawi też fakt, że gramy tymi zawodnikami, którzy 3 lata temu zdobyli Mundial. Doszli tylko Kielon, Marchisio... no Laquinta też nie grał w podstawowym składzie.
Jeśli utrzymamy poziom z wczorajszego meczu , to nie będę już się obawiał meczy ze światową czołówką. Oczywiście rozumiem, że to tylko Bułgaria, ale z taką kulturą gry, jaką pokazaliśmy, można walczyć ze znacznie silniejszymi!


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 13:51

Stawianie krzyżyka to jedno, a wychwalanie tylko dlatego, że są młodymi wychowankami to drugie. Gio, DC i Marchisio to solidni piłkarze. Na ławkę nadają się z nawiązką. Wreszcie powinno się im znaleźć optymalne pozycje i w miarę sztywno się ich trzymać. O ile z Marchisio nie jest to problem, bo może grać ostatniego pomocnika oraz pół-skrzydłowego to z Gio i DC jest nad czym pomyśleć.

Marchisio na razie raczej nigdzie się nie wybiera ;). U nas w środku pola kartki i kontuzje to chleb powszedni. Może dodatkowo Ciro zdecyduje się na rotowanie składem? Będzie miał swoje szanse i Lippi lekką ręką od Squadry go nie odsunie, bo ma wąskie pole działania.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2009, 22:18

Jestem zdumiony i zbudowany faktem że o sile obecnej kadry Italii stanową w większości zawodnicy Juventusu. Tym bardziej że robią to póki co bardzo dobrze. Defensywa włącznie z Buffonem na bardzo wysokim poziomie (nie mogę już się doczekać Grosso). Brawa również dla Marchisio.


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 października 2009, 23:29

Trener Marcello Lippi podał 24-osobowy skład reprezentacji Italii na dwa ostatnie mecze eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Lippi po raz kolejny pominął Antonio Cassano. Powołał za to Gennaro Gattuso, który ostatnio był krytykowany za swoją grę.

Przed "Squadra Azzura" jeszcze dwa mecze eliminacyjne - 10 października w Dublinie z Irlandią, a cztery dni później w Parmie z Cyprem.

Włosi zajmują pierwsze miejsce w grupie 8, ale z matematycznego punktu widzenia jeszcze nie mogą być pewni awansu na mundial. Brakuje im jednak już tylko jednego punktu.

Kadra reprezentacji Italii na mecze el. do MŚ:

Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Federico Marchetti (Cagliari).

Obrońcy: Fabio Cannavaro (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Salvatore Bocchetti (Genoa), Alessandro Gamberini (Fiorentina), Fabio Grosso (Juventus), Nicola Legrottaglie (Juventus), Davide Santon (Inter Mediolan), Gianluca Zambrotta (AC Milan).

Pomocnicy: Mauro Camoranesi (Juventus), Gaetano D'Agostino (Udinese), Daniele De Rossi (AS Roma), Gennaro Gattuso (AC Milan), Claudio Marchisio (Juventus), Angelo Palombo (Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Andrea Pirlo (AC Milan).

Napastnicy: Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Fabio Quagliarella (Napoli), Giuseppe Rossi (Villarreal).


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ