El. MŚ 2010 - ITALIA

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 21 października 2008, 15:49

Bramki już tu są. Wystarczyło trochę poczytać i poszukać.

http://forum.juvepoland.com/viewtopic.p ... 385#358385


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 14:30

Zbliżają się mecze reprezentacji świata, które grają o awans do MŚ w RPA. W tym tygodniu nie ma ligi, toteż emocje skierujemy na mecze państw. Nie będą oczywiście one tak duże jak podczas meczy Juventusu :-D , ale myślę, że ten temat przyda się do dyskusji na temat najbliższych dni. Włosi zagrają dwa mecze. Najpierw w sobotę 29.03 z Czarnogórą ,później w środę 1.04 z Irlandią. Szczególnie emocjonujący będzie pojedynek Lippiego z Trapattonim na San Nicola. Więc piszcie jakie macie spostrzeżenia na temat tych meczów, oraz innych wydarzeń dotyczących Azzurrich. Pozdrawiam


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 22:59

Marcello Lippi, selekcjoner reprezentacji Italii, podał skład włoskiej kadry na nadchodzące mecze eliminacji do mistrzostw świata w RPA. 28 marca Włosi zmierzą się z Czarnogórą. Cztery dni później ich rywalem będzie reprezentacja Irlandii.

Kadra Italii na mecze el. MŚ:

Bramkarze: Marco Amelia (Palermo), Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Galatasaray);

Obrońcy: Salvatore Bocchetti (Genoa), Fabio Cannavaro (Real Madrid), Giorgio Chiellini (Juventus), Andrea Dossena (Liverpool), Alessandro Gamberini (Fiorentina), Fabio Grosso (Lyon), Marco Motta (Roma), Gianluca Zambrotta (AC Milan);

Pomocnicy: Matteo Brighi (AS Roma), Daniele De Rossi (Roma), Pasquale Foggia (Lazio), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (Sampdoria), Andrea Pirlo (Milan);

Napastnicy: Antonio Di Natale (Udinese), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Fabio Quagliarella (Udinese), Giuseppe Rossi (Villarreal).

Debiutanci to: Bocchetti, Motta, Pazzini.


Obrazek
Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 23:07

Ciekawe kiedy szansę dostanie Marchisio. Bo od Brighiego gorszy na pewno nie jest.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 marca 2009, 23:49

Ciekawe powołania. Fajnie, że pojawili się Pazzini i Foggia. Po raz kolejny dziwi Pepe w składzie. Jednak jeśli Giovinco utrzyma poziom, który obecnie prezentuje to zapewne gracza Udinese nie zobaczymy po raz kolejny wśród powołanych zawodników.

Bocchetti faktycznie prezentuje się aż tak dobrze, że zasłużył sobie na takie wyróżnienie? Prędzej spodziewałbym się w tym gronie Santacroce.

Interesujące, że wśród napastników zabrakło Toniego i Gilardino.

Optymalny skład to moim zdaniem: Buffon; Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Grosso; De Rossi, Pirlo, Brighi/Palombo/Montolivo*; G. Rossi, Iaquinta/Pazzini, Di Natale

* - przeciwnik średni więc może nie zrobi kupy w gacie


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 00:10

Spoglądając na te nazwiska doszło do mnie, że w kadrze nie ma już tak znanych nazwisk jak kilka lat temu. Wtedy było jedenastu piłkarzy spośród których każdy był bardzo znany, teraz wygląda to już inaczej. Najważniejsze jednak, że widać jakieś perspektywy i możemy odliczać tygodnie czy miesiące, kiedy w kadrze miejsca znajdą dla siebie wspomniani wcześniej Marchisio, Santacroce, Giovinco czy na przykład De Silvestri.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 09:52

yyy gdzie jest Cassano? skoro w lidze duet Pazzini i on obrony przeciwnika robia w jajo w kadrze tez daliby rade..


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 10:52

Nie wiem co w kadrze robi Simone Pepe, moim zdaniem swoją formą strzelecką zasłużył na powołanie Di Vaio.
Marchisio nie ma, bo narzeka na kolano, dobrze się stało że nie pojechał. Nikt tu nie wątpi w to, że jest lepszy od Brighiego.

6 pkt w obu meczach mocno przybliży awans Włochom, warto w późniejszych meczach sprawdzać innych Azzurrich jak Giovinco, Marchisio, Criscito, Santon, Santacroce.

Gdyby ode mnie zależało, wyrzuciłbym Zambrottę i Cannavaro ze składu i wyglądałoby to tak:
Buffon - Dossena, Chiellini, Gamberini, Motta - De Rossi, Pirlo, Palombo - Di Natale, Pazzini, Iaquinta.


jt10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 października 2003
Posty: 255
Rejestracja: 02 października 2003

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 10:59

Mati pisze:Spoglądając na te nazwiska doszło do mnie, że w kadrze nie ma już tak znanych nazwisk jak kilka lat temu. Wtedy było jedenastu piłkarzy spośród których każdy był bardzo znany, teraz wygląda to już inaczej. Najważniejsze jednak, że widać jakieś perspektywy i możemy odliczać tygodnie czy miesiące, kiedy w kadrze miejsca znajdą dla siebie wspomniani wcześniej Marchisio, Santacroce, Giovinco czy na przykład De Silvestri.
Święte słowa Mati. Minęły czasy, kiedy kadra liczyła 23 znane na całym świecie nazwiska. Z całym szacunkiem, ale jeśli przeciętny kibic z Angli czy Hiszpanii usłyszy: Bocchetti, Motta, Foggia, Montolivo, Palombo, Pepe, może być zaskoczony.
Nie zmienia to jednak faktu, że Italia w tychże dwóch meczach powinna zdobyć komplet punktów. I inny scenariusz nie wchodzi w grę.
A co do Cassano: wydaje mi się, że mają na pieńku z Lippim. Mogło być też tak, że na WM06 doszło do jakiegoś nieupublicznionego konfliktu tej dwójki... Coś musi być na rzeczy.
btw. ciekawe co z Del Piero? Czy to już jest definitywny jego koniec w kadrze? Patrząc na jego obecną grę ja bym go nie powołał. Ale brakuje mi tutaj jakichś oficjalnych informacji ze strony jego lub Lippiego, Bo nie przekonują mnie słowa trenera sprzed blisko 8 m-cy, że zna Alexa i nie musi go sprawdzać. A sam Del Piero jakoś dziwnie milczy w tej sprawie.


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 11:49

Pamiętajcie,że Lippi nie mógl skorzystać z z uslug kilku pilkarzy(Bonera, Legrottaglie, Camoranesi, Perrotta, Aquilani, Gattuso,Toni,Gilardino),więc silą rzeczy kadra nie może być aż tak naszpikowana znanymi nazwiskami.
Co do debiutów,to powolania dla Pazziniego czy Motty nie są dla mnie niespodzianką;pierwszy odrodzil się w Sambdorii i regularnie strzela gole,z kolei drugi to kapitan wloskiej mlodzieżówki,który z sezonu na sezon jest coraz lepszy.Inaczej wygląda sprawa Bocchettiego,prędzej spodziewalbym się powolania dla bardziej uznanego Criscito.
Więcej niespodzianek nie zaobserwowalem,Brighi spisuje się ostatbio znakomicie,więc jego powrót do kadry byl tylko kwestią czasu.
Sklad będzie wyglądal prawdopodobnie tak:
Buffon-Zambrotta,Cannavaro,Chiellini,Grosso-Montolivo,De Rossi,Pirlo-Pepe,Quagiarella,Di Natale
Ostatnio zmieniony 24 marca 2009, 12:40 przez BIANCONERI, łącznie zmieniany 1 raz.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Ironek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2003
Posty: 880
Rejestracja: 31 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 12:11

jt10 pisze: btw. ciekawe co z Del Piero? Czy to już jest definitywny jego koniec w kadrze?
jt10 pisze: Patrząc na jego obecną grę ja bym go nie powołał.
Sam sobie odpowiedziales. Del Piero jest w tej chwili za slaby, zeby grac w pierwszym skladzie Juve, a co mowic o kadrze gdzie na Jego pozycje sa inni znakomici pilkarze, a co najwazniejsze, sa w formie. Chociaz najlepszego z tych pilkarzi Lippi nie powolal :think: Mowa tu o Cassano. Nie powolanie tego zawodnika to jest jakis zart Marcello, czy On sobie jaja robi? Antonio, wraz z Pazzinim i Rossim sa teraz w najlepszej formie ze wszystkich wloskich napastnikow.
Tak czy inaczej spodziewam sie 6 punktow zdobytych w tych 2 meczach, innej opcji nie widze.

PS. musicie sie w koncu pogodzic z tym, ze Alex juz prawdopodobnie nie zagra dla Azzurich.


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 15:04

A ja uważam, że zobaczymy jeszcze Del Piero w Squadre Azzura... A raczej mam nadzieję, chociaż obecnie z logicznego punktu widzenia nie zasługuje na grę w pierwszym składzie. Polemizował bym jednak, czy np Pepe jest w lepszej dyspozycji od naszego Kapitana (nie mówiąc już o Cassano, który razem z Pazzinim tworzą znakomity duet w Sampie). Liczę na 6 punktów w tych dwóch spotkaniach i występy w nich naszych Juventino (szczególnie Vincenzo, bo Gigi i Kielon mają raczej pewne miejsca w 11)
Ps. Czysta Italia, wiem że stare ale jare :roll:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 15:40

Łukasz pisze:Ciekawe kiedy szansę dostanie Marchisio. Bo od Brighiego gorszy na pewno nie jest.

Lepszy od Brighiego na pewno nie jest :rotfl: .Uwazam ze i Marchisio powinien dostac szanse od Lippiego jeszcze w tych eliminacjach.

Nie wiem co tu robi Pepe?.Mam nadzieje
ze Pirlo nie zagra padaki jak z Brazylia.Włosi traca na nieobecnosci Cassano.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 17:38

Po ME Cassano coś tam gadał, że kończy karierę reprezentacyjną. Moim zdaniem poważna strata dla kadry.

http://www.seriea.pl/index.php?strona=n ... kul=129407


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 23 marca 2009, 18:00

Trzeba powiedziec ze Inter bardzo sie przyklada do sukcesow Azzurich :rotfl:


ODPOWIEDZ