Nowy komputer

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2014, 16:47

Może to nie odpowiedni temat, ale potrzebuje wyjaśnienia:

Na PC dokonuje formata i wgrywam nowy system - Windows 7. Do PC podłączony jest router.

Po formatowaniu będę mógł normalnie korzystać z internetu na laptopie, czy trzeba będzie zainstalować jakieś sterowniki na PC ?


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2014, 16:58

Dzium pisze:Może to nie odpowiedni temat, ale potrzebuje wyjaśnienia:

Na PC dokonuje formata i wgrywam nowy system - Windows 7. Do PC podłączony jest router.

Po formatowaniu będę mógł normalnie korzystać z internetu na laptopie, czy trzeba będzie zainstalować jakieś sterowniki na PC ?
Normalnie będziesz mógł ponieważ nie restartujesz routera do ustawień domyślnych


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 10:51

FalsoVero pisze:
Dzium pisze:Może to nie odpowiedni temat, ale potrzebuje wyjaśnienia:

Na PC dokonuje formata i wgrywam nowy system - Windows 7. Do PC podłączony jest router.

Po formatowaniu będę mógł normalnie korzystać z internetu na laptopie, czy trzeba będzie zainstalować jakieś sterowniki na PC ?
Normalnie będziesz mógł ponieważ nie restartujesz routera do ustawień domyślnych
Cóż, to zależy czy Windows 7 wykryje Ci kartę sieciową (być może trzeba będzie zainstalować sterowniki do karty). Masz połączenie bezprzewodowe, czy po kablu?


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 11:05

LordJuve pisze: Cóż, to zależy czy Windows 7 wykryje Ci kartę sieciową (być może trzeba będzie zainstalować sterowniki do karty). Masz połączenie bezprzewodowe, czy po kablu?
Router połączony jest z PC przez kabel - jeżeli o to Ci chodzi :prochno: (jestem kompletnie zielony w tych sprawach)


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2014, 12:36

Dzium pisze:
LordJuve pisze: Cóż, to zależy czy Windows 7 wykryje Ci kartę sieciową (być może trzeba będzie zainstalować sterowniki do karty). Masz połączenie bezprzewodowe, czy po kablu?
Router połączony jest z PC przez kabel - jeżeli o to Ci chodzi :prochno: (jestem kompletnie zielony w tych sprawach)
Format jest na PC, a pytasz o dostęp neta na lapku. Odpowiedź więc jest jedna, bez żadnych "zależy" - TAK, będziesz mógł bez problemu korzystać z internetu na lapku, nawet w trakcie formatowania PC.
Ustawienia pozwalające korzystać z internetu za pośrednictwem routera są wgrane właśnie na nim, a nie na jakimkolwiek komputerze w Twoim domu. Zostaje rzecz jasna jedynie podanie hasła.

Co do PC, to jeżeli komp nie ma 50 lat :wink: to po reinstalacji Win7 powinien bez problemu odnaleźć kartę sieciową i pozwolić na korzystanie z netu na PC.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2014, 13:43

Panowie, szukam jakiegoś lapka do 2000 zl (to już aboslutny max, wcześniej miało być 1,5k :prochno: )
Myślałęm o tym, żeby kupić laptopa za ~1600 zł bez systemu + zakupić Win7 na allegro za 300zł.

Laptop ma służyć do codziennego użytku (przegladanie stron, filmy/seriale, youtube, sluchanie muzyki, ruski sopcast itp). Chciałbym na nim odpalić najnowszego FM-a przez najbliższe 2-3 lata (w miare płynna gra) + Call of Duty 2 od czasu do czasu. To jedyne tytuły w jakie bede chciał na nim grać.

Moja wiedza na temat nowych technologii w komputerach zatrzymała sie w 2006 roku :prochno: , dlatego chce Was prosić o pomoc.

Koniecznie matryca matowa. Nie potrzebuje większego dysku niż 500gb. Tyle w zupełności mi wystarczy. Do tych tytułów wystarczy karta grafiki zintegrowana?

Czekam na jakieś rady, propozycje. Z góry dzięki za pomoc.


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2014, 17:04

Osobiście cenie sobie najbardziej laptopy Lenovo, ale na pierwszy rzut oka nie znalazłem w tej cenie nic ciekawego, ale ten Acer jak za 1900 zł jest baaaaardzo wydajny i bez problemu pograsz na nim w najnowsze gry na średnich/wysokich detalach.
Na stereotypy, że Acer jest słaby jakościowo nie radzę patrzeć, bo od kilku lat robią bardzo dobre jakościowo lapki.

Ogólnie jak nie zależy Ci na grach to kosztem słabszej grafy poszukaj czegoś z prockiem i5 zamiast i3.

http://allegro.pl/laptop-acer-e1-570g-i ... 82179.html


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2014, 23:43

Dostane coś lepszego w tej cenie niż to - http://allegro.pl/lenovo-b5400-i3-4000m ... #spec_prod ?

Co prawda ten co wrzuciłem przekracza mój budżet na kompa o 100zł, ale w zestawie jest torba i bezprzewodowa mysz(i tak zamierzalem dokupić) + antywirus na rok + jakaś randomowa gra. Więc myśle ze cena jest w miare.

Co do tego Acera, co wrzuciłeś Gotti - jest poza moim finansowym zasiegiem. Druga sprawa jest taka, że chciałem mieć w miare dobry procesor, kosztem karty graficznej. Wnioskuję, że ta dedykowana karta w Acerze jest o klase lepsza, jednakże, procek w Acerze jest słąbszy niż w tym Lenovo. A bardziej zależy mi na lepszym procku. Mimo to, dzięki Gotti za propozycje.

Gdyby ktoś mógł się ustosunkować do tego lapka, co wrzuciłem. Dostane coś lepszego za tą kase ?


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2014, 00:36

Ogólnie matowa matryca bardzo komplikuje, bo lapków z takową w zasadzie nikt już nie robi i nie rozumiem do końca czemu koniecznie chcesz matową mieć. Z błyszczącą znajdzie się lepsze niż ten Lenovo.
Jak chcesz dobry procek to nie bierz i3, tylko koniecznie i5.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2014, 14:19

generalnie matowa matryca lepiej spisuje sie podczas pracy w terenie bo nie odbija tyle swiatla co blyszczaca


couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 23 lipca 2014, 16:20

Jestem laikiem w tym temacie i mam drobną prośbę. Chce zakupić laptopa, ale nie ma zielonego pojęcia o parametrach jakie powinien posiadać. Jak każdy Janusz służyć będzie mi do wszystkiego i niczego. Budżet to max. 3500PLN. Co poradzicie?


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2014, 14:45

Gry też? Jeśli tak, to może pomyśl nad stacjonarką, bo za mniejsze pieniądze można kupić o wiele lepszy sprzęt. Chyba że zależy ci na mobilności. Jakieś zaawansowane rzeczy robisz, mam na myśli obróbka foto, video, programowanie czy bardziej do rozrywki?


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2014, 15:31

couec pisze:Budżet to max. 3500PLN. Co poradzicie?
KLIK - obecnie nie ma lepszych w takiej cenie od ostatnio wypuszczonej serii y580 od Lenovo.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 lipca 2014, 23:29

Warte to 900 zł:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... =c04222752

???

Z przeznaczeniem dla osoby, która w gry nie gra. Internety, word, filmy muzyka.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2014, 10:23

szczerze, to wolałbym już poleasingowy laptop z mocniejszymi parametrami na rocznej gwarancji w tej samej, bądź zbliżonej cenie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
ODPOWIEDZ