FIFA 09

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 11:49

Obrazek
Myślę, że można już taki temat otworzyć, bo o nowej Fifie wiemy coraz więcej. Ja osobiście wielkim fanem tej gry nie jestem, ale czasami lubię sobie zagrać :) Wystartowała już oficjalna strona: http://fifa09.ea.com/
Z informacji na niej zawartych można wywnioskować, że wreszcie wersja na PC nie będzie aż tak strasznie odstawać od wersji na PS3/Xbox 360. Jeśliby porównać Fife 08 na PS3/Xbox 360 z tą na PC to jest to wielka porażka.
Info o grze
Screeny
Pierwszy przedpremierowy pokaz w Polsce

Data premiery: 03.10.08
Demo: 11.09.08
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2008, 12:05 przez Kogut W., łącznie zmieniany 2 razy.


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 14:40

Na screenach to wszystko ładnie wygląda, ale w rzeczywistości to będzie pewnie fifa 08 z małymi poprawkami. Mówie tak bo już od paru lat fifa nie wnosi nic ciekawego do gry. Nowe składy, stroje kilka bajerów w menu gry i to wszystko. Chciałbym się mylić ale wiem już po sobie że rewolucji na pewno nie będzie, ale i tak z chęcią bym sobie w nią zagrał, choćby parę godzin :prochno:


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 17:09

Rewolucja ponoć ma być, bo po raz pierwszy w wersji na PC zapowiedziano całkowicie nowy silnik graficzny i fizyki(a tego od daaaawna w PCtowej Fifie już nie było), do tego dochodzi rewolucja w sposobie gry, bo otóż w FIFA 09 sterować będziemy za pomocą samej myszki lub klawiatury + myszki(WSAD + mysz). To już coś.

Podobno EA Sports wprowadziło do gry 250 poprawek, które były wprowadzone po zapoznaniu się z opinią graczy.

FIFA 09 ma wrócić do korzeni serii, czyli stać się znów bardziej symulatorem niż zręcznościówką, tak jak jej poprzedniczki z lat '90.

Jak spełnią zapowiedzi do możemy mieć "Powrót króla". :wink:


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 00:00

Ktos wie czy FIFA 09 wyjdzie na 100% na PS2 ? Na googlach szukalem i zdania sa podzielone...


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 12:04

Sapo_JuveFan pisze:Ktos wie czy FIFA 09 wyjdzie na 100% na PS2 ? Na googlach szukalem i zdania sa podzielone...
Wyjdzie na 100%. Jest o tym info na oficjalnej stronie.


Juventino8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2008
Posty: 20
Rejestracja: 26 lipca 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2008, 13:04

Lord_ Juve pisze: FIFA 09 ma wrócić do korzeni serii, czyli stać się znów bardziej symulatorem niż zręcznościówką, tak jak jej poprzedniczki z lat '90.
ahhh tak, mam ogromną nadzieję, ze nowa Fifa będzie wyglądać tak jak ta z 94 roku :rotfl: :C ahhh marzenie :happy:
Mam głęboką nadzieję, że nowa odsłona Fify będzie choć trochę zbliżona do wersji 08 na Xboxa. Jednak perspektywa gry myszką jakoś niezabardzo za mną przemawia :) No cóż, więcej można będzie powiedzieć bo pierwszym kontakcie z tą grą :)


"Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają"
C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2008, 13:10

Juventino8 pisze:Jednak perspektywa gry myszką jakoś niezabardzo za mną przemawia :)
Mi również wydaje się to co najmniej dziwne ale zawsze zostaje gra padem co gorąco polecam jeśli chodzi o gry sportowe i nie tylko ;)


shnatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2005
Posty: 125
Rejestracja: 24 lutego 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 13:29

Trochę dziwnie EA wymyśliła z tą myszką, być może chodzi tylko o pewne elementy gry.Z resztą to nie moje zmartwienie.Jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 więc nie mogę się doczekać nowej FIFY. Konsole kupiłem tylko dla tej gry, i uważam że FIFA 08 na PS3 jest najlepszą grą w której można kopać piłkę jaka do tej pory wyszła.Słyszałem, że w wersji 09 dość ciekawą rzeczą będą pojedynki w powietrzu, zawodnicy w zależności od sytuacji i swoich atrybutów będą różnie walczyli oraz upadali po walce o górną piłę.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 16:17

shnatyk pisze:Trochę dziwnie EA wymyśliła z tą myszką, być może chodzi tylko o pewne elementy gry.
Myszka w nowym sposobie sterowania będzie odgrywać kluczową role i bez niej nie będzie można grać.

Jednak autorzy pozostawili w grze stary sposób sterowania, więc ci, którym sterowanie za pomocą klawiatury i myszki sie nie spodoba mogą być spokojni.
shnatyk pisze:Słyszałem, że w wersji 09 dość ciekawą rzeczą będą pojedynki w powietrzu, zawodnicy w zależności od sytuacji i swoich atrybutów będą różnie walczyli oraz upadali po walce o górną piłę.
Odpowiedzialny za to jest nowy silnik fizyki, który lepiej będzie odwzorowywał wiele elementów związanych z fizyką postaci( i nie tylko) czyli np. kolizje obiektów.


olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 16:31

Fifa już od dłuższego czasu nie wprowadza dużych zmian w kolejnych edycjach. Nie jestem zwolennikiem tej gry, między innymi dlatego. Od zawsze wolałem serię Pro Evolution Soccer. Ostatnim największym krokiem do przodu, był polski komentarz, który i tak nie odniósł dużego sukcesu, bo przecież nie to w piłce wirtualnej jest najważniejsze. Według mnie EA Sports powinno zwolnić i poczekać z wypuszczeniem kolejnej edycji gry z rok albo i dwa. Jak narazie nic się nie zmienia w kolejnych odsłonach oprócz składów, minimalnie lepszej grafiki i wyglądu menu.
Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 17:22

Nowy silnik gry, czyli pewnie komp bedzie nadwac sie na śmietnik ;) Fajnie, ze coś ulepszaja, oby to nie było na zasadzie dodania rękawiczek w zimowych meczach :lol: Myszką, już się keidys grało, chyba w Fifie 98? Tam, gdzie można było grac na hali (chyba). Albo mnie pamięć mocno myli ;]


C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 17:41

shnatyk pisze:Słyszałem, że w wersji 09 dość ciekawą rzeczą będą pojedynki w powietrzu, zawodnicy w zależności od sytuacji i swoich atrybutów będą różnie walczyli oraz upadali po walce o górną piłę.
W ogóle budowa ciała ma odgrywać bardzo dużą rolę. Oprócz wspomnianej walki o górne piłki ma być poprawiona walka bark w bark, która też będzie głównie zależała od warunków fizycznych zawodnika. Ale za to ci piłkarze których natura nie obdarzyła zbyt dobrymi warunkami fizycznymi mają być zwinniejsi i szybsi dzięki czemu łatwiej im będzie dryblować. A co do oprawy wizualnej gry to ma być porównywalna z tą którą znamy z najnowszych konsoli zapewne dzięki temu, że ekipa pracująca nad wersją na PC-ty się zwiększyła w porównaniu z tymi które pracowały nad poprzednimi wersjami fify. Żeby nie było jednak tak różowo posiadaczom komputerów to EA zrezygnowała z prac nad kolejną odsłoną gry z serii NBA na PC. Nie wiadomo nawet czy w ogóle wyjdzie kiedyś kolejna gra z tej serii na blaszaki.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 19:46

Tylko zawsze przed premierą FIFA prezentowała się bardzo dobrze a po premierze otrzymywaliśmy praktycznie tą samą grę z aktualnymi składami, od FIFY 05 tak jest.
Ale może EA jednak dużo zmieniła, tylko chodzi mi o to żeby tak bardzo nie wierzyć tym recenzjom i screenom przedpremierowym ;)

Ja osobiście wolę serię Pro Evolution Soccer ale w Fifę też gram chętnie.
w FIFA 09 sterować będziemy za pomocą samej myszki lub klawiatury + myszki(WSAD + mysz)
Padem też będzie można grać :prochno:


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 19:57

Nie wiem,ale coś czuje że będą tylko kosmetyczne zmiany.Fifa 08 to też mial być przełom a naprawde tylko poprawiono tylko gra w obronie przeciwnika.
P.S

Nie grałem nigdy w Fife na konsoli,więc mam pytanie jaka jest różnica pomiędzy Fifką na konsolii a na PC. :wink:


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2008, 20:44

Niasty pisze:Nie grałem nigdy w Fife na konsoli,więc mam pytanie jaka jest różnica pomiędzy Fifką na konsolii a na PC. :wink:
Zdania sa podzielone, ale ja uwazam, ze na padzie gra sie lepiej ;) poza tym na PC jest lepsza grafika bo np. moje ps2 nie moze udzwignac graficznych mozliwosci nowszych gier ;) no i oczywiscie nie ma to jak skopac d... kumplowi grajac obok niego (oczywiscie na kompie tez sie da grac na dwoch :) )


ODPOWIEDZ