El MŚ 2010

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 19:38

stahoo pisze:No prosze, co to sie w Bydgoszczy porobiło xD :D Zdecydowanie mozna tam rozegrac pare meczy eliminacyjnych ;) Czyli moje typy to: Ślaśki, Bydgoszcz i Kielce. Może jakis meczyk w 2009 roku w Poznaniu (jeżeli zbuduja trybuny).
Wbijasz mi nóż w plecy :lol: :C
A gdzie Szczecin :P?? Jestem bardzo obiektyny
Szczeciński klub musi coś zorganizowaC!! :)
Jakiś mały mecz w eliminacjach ^^


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2008, 21:29

Heh, ja jestem przeciwnikiem meczy eliminacyjnych w wielu miejscach ;) Nie brałem pod uwage Poznania, więc nie biorę i Szczecina. No ale pewnie jakis mecz będziecie mieć :D


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 14:12

Beenhakker powołał kadrę na eliminacje MŚ. Zabrakło w niej rzeczywiście zawieszonych piłkarzy. Oto lista powołanych :

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki), Łukasz Załuska (Dundee United).
Obrońcy: Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków), Mariusz Jop (FK Moskwa), Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Piotr Polczak (Cracovia), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus).
Pomocnicy: Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin).
Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander).

Zawodnicy rezerwowi: Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Adam Kokoszka (Empoli FC), Michał Pazdan i Tomasz Zahorski (obaj Górnik Zabrze), Sławomir Peszko (Lech Poznań).

Jest kilka niespodzianek, ale do tego Beenhakker chyba zdążył nas przyzwyczaić. Najdziwniejsze dla mnie są powołania na pozycji bramkarza. Kowalewski? Załuska? A gdzie do cholery Kuszczak? Musi być chyba gorąco między Beenhakkerem a Kuszczakiem, bo jest on zdecydowanie lepszym bramkarzem od Kowalewskiego i Załuski, a nawet i od Fabiańskiego. Widzimy dużo powołań z Lecha Poznań. Nie dziwni to zbytnio, skoro Lech sobie świetnie radzi na początku rozgrywek. W ataku mamy upragnionego Lewandowskiego i Brożka. Zobaczymy jak sprawdzą się w kadrze. Cieszy również powołanie Boguskiego. Szkoda jedynie braku Jelenia, który nie wypadł najgorzej na tle kolegów w meczu z Ukrainą...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 14:26

Jezeli chodzi o Kuszczaka. Jestem pewny, ze Leo nie uwaza iz lepszymi bramkarzami sa Kowalewski i Zaluska. Poprostu Kuszczak nie dopuszcza do siebie mysli, ze byl bramkarzem numer trzy w kadrze. Pierwszym byl Boruc, drugim zas Fabianski.

Zaluska zbiera dobre recejze w Scotish Premier League.. Ostatnio nawet wybronil karnego i uratowal remis Dundee. Jednak klub ten do czolowki nie nalezy..
A Kowalewski? Nie mam pojecia jaka pozycje ma w Iraklisie. Wiem tyle, ze to bardzo przecietny klub greckiej ligi. Swego czasu gral w nim Miroslaw Sznaucner ( Ktory teraz zupelnie zniknal).

Co do dalszych powolan. Jestem rozczarowany powolaniem Lobodzinskiego. To zawodnik wedlug mnie bardzo przecietny. Zero szybkosci na skrzydle a jego jedynym zwodem jest na "zamach" lub "obieg".
Nie wyroznia sie nawet w Wisle..

Bardzo mnie zdziwila obecnosc Gancarczyka. Przeciez Benhakker nawet nie wyprobowal go w meczu z Ukraina.. Ostatnim jego wystepem byl chyba mecz w Odense z Dania.
Grzegorz Wojtkowiak gra naprawde niezle na boku obrony w Lechu. Jest dynamiczny i potrafi dosrodkowac.

Troche irytuja mnie powolania Krzynowka. Jacek gra malo lubw cale.. W reprezentacji niczym nie zachwyca, jednak nadal powolywany jest " za zaslugi". Dziwne, ze ulubieniec Holendra- Zurawski powolan nie otrzymuje..

Reasumujac? Nawet Bandrowski pilkarz nie lapiacy sie do skladu jedej z gorszych zespolow Bundesligi"Energie Cottbus" staje sie gwiazda Ekstraklasy..

Dla mnie brakuje Golanskiego, jednak pewnie jest to skutek kontuzji.
Widac, ze gra Jelenia nie przypadla do gustu selekcjonerowi ( Wg mnie byl jednym z nielicznych w meczu z Ukraina, ktory biegral i staral sie grac w pilke).
Wichniarek nadal szansy nie dostaje, chociaz lideruje w klasyfikacji strzelcow Bundesligi.

Benhakker bardzo ryzykuje z tymi powolaniami.. I mysle, ze ejst to spowodowane presja ze strony mediow.

Na koniec taka ciekawostka.. Nawet Bandrowski pilkarz nie lapiacy sie do skladu jedej z gorszych zespolow Bundesligi"Energie Cottbus" staje sie gwiazda Ekstraklasy..


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 14:34

Kuszczakowi może i nie odpowiada sytuacja w której jest bramkarzem numer 3. Wcale mu się z resztą nie dziwię. Natomiast w sytuacji kiedy Boruc jest zawieszony to jest on numerem 2 z realnymi szansami na walkę o pozycję pierwszego bramkarza.
Najgorsze jest to, że z powołanych tylko Załuska ma w swoim klubie ugruntowaną pozycję. Fabiański - rezerwa, Kowalewski - nawet nie wiadomo jak jest przygotowany do sezonu.

Benhakker trochę za bardzo eksperymentuje. Przykład? Powołanie 2 nowych napastników. Powinien według mnie wprowadzać piłkarzy do kadry rzadziej. Takie powołania kolejnych nie wiadomo ilu debiutantów lub zapomnianych piłkarzy dobrze drużynie nie robią. Od tego są sparingi.

Oba mecze powinniśmy bez problemu wygrać ale nie mogę się powstrzymać od szukania negatywów w poczynaniach holendra. Po EURO wolę być ostrożny i pesymistyczny. Wolę się miło zaskoczyć niż rozczarować...


Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 14:42

Jezeli chodzi o Kuszczaka. Jestem pewny, ze Leo nie uwaza iz lepszymi bramkarzami sa Kowalewski i Zaluska. Poprostu Kuszczak nie dopuszcza do siebie mysli, ze byl bramkarzem numer trzy w kadrze. Pierwszym byl Boruc, drugim zas Fabianski.
Myślę też że tu ma duże znaczenie zachowanie Kuszczaka. Chodzi mi o to że uważa się za gwiazdę siedząc na ławie w Manchesterze. No i nie pasowało mu to że bramkarz tylko z Celticu broni w pierwszej jedenastce. Ja za nim nie płacze. Chodź powołanie Załuski to zaskoczenie, chodź tak na pewno nie zagra ani minuty, a nawet nie pojawi się na ławce.
Co do dalszych powolan. Jestem rozczarowany powolaniem Lobodzinskiego. To zawodnik wedlug mnie bardzo przecietny. Zero szybkosci na skrzydle a jego jedynym zwodem jest na "zamach" lub "obieg".
Polać mu, dobrze gada.
Troche irytuja mnie powolania Krzynowka. Jacek gra malo lubw cale.. W reprezentacji niczym nie zachwyca, jednak nadal powolywany jest " za zaslugi". Dziwne, ze ulubieniec Holendra- Zurawski powolan nie otrzymuje..
Krzynówek jest potrzebny reprezentacji. Bo Smolarek będzie grał w ataku, na prawym skrzydle Kuba, więc lewe skrzydło musi zająć Krzynówek. Na pewno tez ma znaczenie że Leo go lubi, jednak jeżeli będzie grał piach, to musi Leo znaleźć inne rozwiązanie.
Najgorsze jest to, że z powołanych tylko Załuska ma w swoim klubie ugruntowaną pozycję.
Czyli ławka na Old Trafford to ugruntowana pozycja w klubie :whistle:
Benhakker trochę za bardzo eksperymentuje.
Spójrz z kim gramy, to tak jakby sparingi :whistle:


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 16:17

Żuk pisze: Czyli ławka na Old Trafford to ugruntowana pozycja w klubie :whistle:
To pisałem w kontekście Boruca a nie Kuszczaka :wink:
Żuk pisze:Spójrz z kim gramy, to tak jakby sparingi :whistle:
Wiem, że przeciwnik nie jest najmocniejszy, ale Ukraina też nie była i zobacz jak się eksperymenty skończyły...?


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 16:35

Ukraina to zawodnik zblizony umiejetnosciami do naszej druzyny.
Nawet nasze reprezentacje byly sasiadami w rankingu.. Teraz pewnie sie to zmieni.

Ukraina wygrala z nami jedna bramka.. To zdecydowanie za malo..
Aczkolwiek byloby milo miec takiego pilkarza jak Tymoszczuk w swojej kadrze.

PS: Mam nadzieje, ze w Eliminacjach zagramy juz starym sprawdzonym sposobem 4-4-2. Bo San Marino bac sie raczej nie musimy..

Benhakker coraz bardziej czuje sie zagrozony, bo tasuje pilkarzami jak talia kart..

Wg mnie Benhakker wystawi taka jedenastke na mecz eliminacyjny
Fabianski
Wasilewski,Zewlakow,Bosacki,Kowalczyk
Blaszczykowski,Murawski,Lewandowski,Krzynowek(Piszczek)
Pawel Brozek, Ebi Smolarek


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 16:36

W Ukrainie grają tacy piłkarze jak Szewczenko, Tymoszczuk czy Voronin - znani na całym świecie. To moim zdaniem zdecydowanie silniejsza drużyna od naszych przyszłych rywali.

Cieszą mnie najbardziej powołania dla Lewandowskiego (napastnik), Gancarczyka oraz Boguskiego. Ciekaw jestem jak sobie poradzą.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 16:44

Przestańcie porównywać Ukrainę do naszej reprezentacji. Należy mówić wprost, że z takimi zespołami to powinniśmy bez problemu wygrywać... A nie mówić, że mają Schevczenkę, że są zespołem zbliżonym do naszego... Oni nawet na EURO nie grali ( może to i lepiej, przynajmniej uniknęli kompromitacji podobnej do naszej ). Wierzę w naszą reprezentację i czekam aż powróci dyspozycja z meczy z Portugalią, bo na taką grę właśnie nas stać i taka gra stawia nas na wysokiej pozycji w Europie, bez konieczności oglądania się na jakąś Ukrainę...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 16:56

steru pisze:... Oni nawet na EURO nie grali .
Fakt. Ale na mundialu zaprezentowali sie bardzo dobrze.. Mozna stwierdzic, ze to bylo juz dwa lata temu. Jednak szkielet druzyny pozostal.. A tacy gracze jak Milevsky czy Chyrginsky oraz Gladky pokazuja, ze Ukraina ma niezle zaplecze..

Jednak porazki naszej druzyny nic nie usprawiedliwia.. Jednak kiedy ostatnio wygralismy z zespolem wyzej notowanym od naszej reprezentacji? Uhm.. Chyba byla to Portugalia :prochno:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 18:34

Fakt. Ukraina nie jest zespołem pokroju San Marino. Co do tego się zgodzę.
Zgodzę się również że ostatnie zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem było w meczu z Portugalią ( no chyba że liczyć sparing z Czechami ). Ale mecz z Portugalią pokazał jaki potencjał drzemie w naszej drużynie. Potencjał bez wątpienia większy niż w Ukrainie. Stąd takie podejście, że powinniśmy rozjechać Ukrainę jak się patrzy.

Trener powinien wprowadzać nowe pomysły w sparingach. W sparingu z Ukrainą wprowadził jakaś dziwaczną taktykę i jak to się skończyło? Dlatego boję się że Leo przesadził z powołaniami. Okaże się że wyjdziemy na San Marino w mocno eksperymentalnym ustawieniu i będziemy się męczyć żeby strzelić gola. Potrzebne jest przewietrzenie kadry ale liczyłem, że będzie ono bardziej systematyczne.

Mimo wszystko wierzę w naszych piłkarzy.


Żuk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 kwietnia 2008
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2008, 19:35

W Ukrainie grają tacy piłkarze jak Szewczenko, Tymoszczuk czy Voronin - znani na całym świecie. To moim zdaniem zdecydowanie silniejsza drużyna od naszych przyszłych rywali.
A w Togo gra Adebayor.
steru pisze:To pisałem w kontekście Boruca a nie Kuszczaka
Mea culpa, czy jakoś tak :P
Juventino90 pisze: Fabianski
Wasilewski,Zewlakow,Bosacki,Kowalczyk
Blaszczykowski,Murawski,Lewandowski,Krzynowek(Piszczek)
Pawel Brozek, Ebi Smolarek
Też to tak widzę :wink:. Chodź za Brożka dałbym Lewego. No i dałbym jeszcze szanse Boguskiemu, naprawdę podoba mi się jego gra.


Obrazek

Senza di te non andremo lontano, Antonio Conte il nostro Capitano
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 12:01

A Beenhakker znów po swojemu... W wywiadzie dla PS, po raz kolejny podkreślił, że Jeleń nie pasuje do jego koncepcji drużyny. Ja rozumiem jakieś założenia taktyczne i tak dalej, ale skoro się piłkarza powołuje na nic nie warty sparing z Ukrainą. Piłkarz wypada na nim lepiej niż reszta zespołu, to coś chyba musi znaczyć? Oczywiście jest teraz Brożek i Lewandowski, ale miejsce dla Jelenia też by się znalazło. Szczególnie, że taki Smolarek to aktualnie jest w żadnej formie i chyba w tym sezonie jeszcze żadnego meczu nie rozegrał. A Jeleń gra regularnie w Auxerre i bramki strzela. Nie mówiąc już o Wichniarku...

Coraz bardziej irytuje postawa naszego trenera. Chodzi ciągle nafoszony, jakby wszystkie rozumy pozjadał, dość wątpliwie dobiera zawodników do kadry. Wymyślił sobie nawet, że taki Kowalewski ma być liderem kadry, który wszystkich będzie trzymał w ryzach. Ja rozumiem, że Kowalewskiemu z wyglądu bliżej do zbója z ulicy niż do piłkarza - ale żeby był liderem naszej kadry? Nie sądzę...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 14:45

Co ja moge napisac?
Przeciez to widac golym okiem, ze w kadrze sa rowni i rowniejsi.
Nie rozumiem dlaczego Wichniarek i Jelen nie pasuja do koncepcji trenera.. Pewnie jak zacznie przegrac mecze, swoja koncepcje zmieni.. Tak jak bylo to w przypadku Brozka.

Mam nadzieje, ze ponownie nasz super taktyk nie powola Zahorskiego czy super Pazdana.
Tymi powolaniami sie zwyczajnie osmieszal.

Mozliwe, ze Kowalewski bedzie podgrzewal kolegow z kadry szatni.. Bo watpie, zeby wywalczyl trykot z numerem "1".
Ale motywowac pilkarzy powinien trener, lub sami wzajemnie.. A nie jeden gracz, ktory potrafi ryknac.


ODPOWIEDZ