Konto bankowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2010, 10:50

Jeśli chodzi o tą kartę, jeśli będziesz chciał z niej zrezygnować trochę będziesz musiał tam załatwiać:
Wydanie karty do konta Direct jest obligatoryjne. Zrezygnować z karty można w placówce Banku.
http://forum.ingbank.pl/forum/karty-pla ... czy-trzeba


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2010, 12:07

Dzięki tabo jesteś ko...leżeński :smile: nie wiem czy założyć sobie konto już teraz czy jeszcze w poniedziałek skoczyć do banku popytać :think: dzięki za pomoc ;)


Obrazek
malkavian

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 czerwca 2010
Posty: 36
Rejestracja: 25 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 21:11

Co do konta, to polecam internetowe w Deutsche Banku. Nie ma chyba na rynku nic tańszego w obsłudze, do tego wasze środki trafiają w ręce jednej z największych instytucji finansowych świata... (co prawda mit too big to fail upadł razem z Lehman Brothers, ale wciąż duże, brzmi bezpieczniej)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2010, 11:46

Być może ktoś się orientuje bo ja jeszcze nigdy nic takiego nie robiłem - chodzi mi o wykonanie przelewu bankowego za granicę. Jak zrobić to najtaniej - na poczcie, w jakimś banku, przez Internet (konto mam w ING i mBanku)??
Ewentualnie jak to wygląda w PayPalu - czy ten ktoś komu przelewam też musi go mieć czy mogę za jego pomocą wpłacić jemu bezpośrednio na konto.

Jak ktoś wie to niech się wiedzą podzieli. Dzięki.


Obrazek
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2010, 12:52

Ja mam konto w ING i wszystkie przelewy europejskie mam za darmo (a mam konto Student). Wystarczy znać te wszystkie kody (BIC, SWIFT czy jak to tam się nazywa) i gotowe.


:roll:
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2011, 03:03

Od lutego 2010r. w Inteligo. Namawiać nie będę bo każdy ma zawsze jakieś swoje widzimisię i opinie od znajomych itp, ale moja przygoda z tym bankiem jest bezproblemowa. Jeśli w firmie dostajemy wypłatę to ja zawsze dostaje pierwszy. Konta używam głównie do przelewów internetowych i w sklepach (rzadziej). Nie ma problemów, opłaty niskie albo zerowe.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 lutego 2011, 16:21

tabo89 pisze:Być może ktoś się orientuje bo ja jeszcze nigdy nic takiego nie robiłem - chodzi mi o wykonanie przelewu bankowego za granicę. Jak zrobić to najtaniej - na poczcie, w jakimś banku, przez Internet (konto mam w ING i mBanku)??
Ewentualnie jak to wygląda w PayPalu - czy ten ktoś komu przelewam też musi go mieć czy mogę za jego pomocą wpłacić jemu bezpośrednio na konto.

Jak ktoś wie to niech się wiedzą podzieli. Dzięki.
Pewnie sprawa już dawno załatwiona, ale tak na przyszłość napiszę. Najszybciej jest zapłacić przez PayPal kasę za granicę. Podajesz w ustawieniach PayPayla dane do Twojego konta, więc kasa idzie tam. Jak chcesz robić przelew bankowy za granicę, to potrzebujesz IBAN/Swift banku. Z reguły kasa leci 3 dni robocze na konto (przelewałem z banku Lloyds na konto polskie). W Polsce korzystam z PKO BP i jestem zadowolony, a za granicą mam konto w banku Lloyds.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 12 października 2012, 17:08

Odświeżam temat z zapytaniem do właścicieli konta Alior Sync. Czy wszystko rzeczywiście jest za 0zł (prowadzenie konta, przelewy, karta, wypłaty ze wszystkich bankomatów), czy faktycznie jest cashback 5% i nie ma żadnych haczyków?

Przeglądam w tym momencie różne fora ale pomyślałem żeby zapytać bezpośrednio w najlepszym źródle informacji :P


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 października 2012, 22:20

tabo89 pisze:Odświeżam temat z zapytaniem do właścicieli konta Alior Sync. Czy wszystko rzeczywiście jest za 0zł (prowadzenie konta, przelewy, karta, wypłaty ze wszystkich bankomatów), czy faktycznie jest cashback 5% i nie ma żadnych haczyków?

Przeglądam w tym momencie różne fora ale pomyślałem żeby zapytać bezpośrednio w najlepszym źródle informacji :P
Sam rozglądam się za jakimś wygodnym kontem dla studenta i też myślałem nad Alior Sync. Jeśli ktoś ma już takie konto to również proszę o opinię.

PS W ogóle jaka jest różnica między Alior a Alior Sync?


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 października 2012, 18:55

Sporo o Alior Sync było na tym blogu: http://samcik.blox.pl/html . <Wybiórcza warning>. Cashback to nie haczyk, bo to Alior jest często dymany (lewe transakcje na Allegro np.). Konkretnych wpisów poszukajcie już sami, o Alior Sync jest co najmniej 5.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 14 października 2012, 19:27

Odnośnie Synca, to konto założyłem pod koniec lipca. Przejrzałem teraz historię transakcji i nie widzę żeby bank pobrał chociaż 1 gr jakichkolwiek opłat manipulacyjnych. Tak jak tam ktoś pisał wszystkie bankomaty i 10 natychmiastowych (darmowych) przelewów w miesiącu. Cashback 5% to rzeczywiście świetna sprawa, w zasadzie za nic dostałem już jakieś 150zł z zakupów na Allegro. Aczkolwiek podejrzewam że Alior będzie ograniczał ten cashback bo jest wiele nadużyć w stosunku do banku (fikcyjne aukcje, transakcje itp.).

Konto w syncu polecam osobom, które lubią wygodę i szybki dostęp do operowania pieniędzmi. Nie wypowiadam się na temat oprocentowania i zarobków z lokat, bądź rachunków dynamicznych bo w zasadzie to mnie aktualnie nie interesowało. Jeśli ktoś chce zarabiać poprzez lokaty to podejrzewam, że są lepsze opcje. Wszak nie można mieć wszystkiego ;)


royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 12:49

Siema, mam konto w banku internetowym AliorSync. Bank ma dobrą ofertę, więc postanowiłem założyć w nim konto osobiste. Wszystko jest cacy. Natknąłem się ostatnio na możliwość polecenia innym konta za co bank skromnie wynagradza. Jeśli ktoś byłby chętny do założenia konta w owym banku proszę o podanie adresu e-mail, a wspomożecie mnie ( w pewnym sensie ) w dofinansowaniu przez bank. Wiadomość ta nie jest reklamą tylko sposobem na jakiś tam zarobek. W sumie to można się dogadać jeśli jest ktoś już wtajemniczony w ofertę banku :twisted: Wystarczy, że podacie mi swój adres e-mail, a ja wyślę wam w odpowiedzi link wygenerowany przez bank. Z tego co wiem podobne akcje prowadzi MBank, ale nie posiadam w nim konta.


Mass1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2013
Posty: 13
Rejestracja: 23 marca 2013

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 21:36

Witam.

Kieruje się z prośbą do wszystkich forumowiczów o polecenie banku w którym mogłabym wyrobić konto bankowe spełniające moje wymagania:

1. Darmowa karta debetowa (bez żadnej opłaty miesięcznej za używanie MasterCard lub Visa)
2. Darmowe używanie konta
3. Dostęp i zarządzanie konta poprzez Internet
4. Darmowe wypłaty pieniędzy z wielu bankomatów w Polsce
5. Darmowe wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą
6. Wypukła karta debetowa aby móc nią płacić np. za rezerwacje, bilety itp. przez Internet.
7. Bank z oddziałami naziemnymi aby można było np. wypłacić pieniądze w banku stacjonarnym w większości miast
8. Potwierdzanie przelewów Internetowych za pomocą kodu SMS
9. Brak kryteria limitu płacenia kartą aby mieć kartę za darmo.

Trochę tego jest ale może jest takie konto w jakimś baku co by spełniało te kryteria? Jeśli nie ma to proszę o namiary na konto/bank w którym będzie najbliżej do tych kryteriów.
Z góry dziękuję za wskazówki.


FORZA JUVE!

Juve, Storia di un grande amore...
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 22:02

T-mobile usługi bankowe, sam korzystam i nie narzekam.


blackrider85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 czerwca 2003
Posty: 154
Rejestracja: 23 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 22:13

Bank Millennium


ODPOWIEDZ