Konto bankowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 14:19

Ponownie odświeżam temat aby zaczerpnąć Waszej rady.

Sytuacja jest taka że w ING Direct od następnego miesiąca podnoszona jest opłata za korzystanie z karty płatniczej (z 2 do 5 zł) i postanowiłem zrezygnować z karty w tym banku na rzecz innego (konto sobie pozostawie bo i tak jest darmowe).

Przeglądając i porównując oferty a także biorąc pod uwagę opinie użytkowników (także te wasze powyżej) moim liderem jest mBank. Dosyć dokładnie przestudiowałem tabele opłat i prowizji i wychodzi na to że eKonto jest całkowicie darmowe (łącznie z kartą).

Moją prośbę kieruje przede wszystkim właśnie do użytkowników eKonta. Powiedźcie mi czy faktycznie wszystko jest tak ładnie jak jest napisane i zarówno prowadzenie konta, przelewy jak i karta płatnicza są darmowe? Czy może są jakieś haczyki?
Zanim się zdecyduje chciałbym się dowiedzieć dokładnie.

Z góry dzięki za odpowiedzi :wink:


Obrazek
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 14:22

tabo89 pisze: Moją prośbę kieruje przede wszystkim właśnie do użytkowników eKonta. Powiedźcie mi czy faktycznie wszystko jest tak ładnie jak jest napisane i zarówno prowadzenie konta, przelewy jak i karta płatnicza są darmowe? Czy może są jakieś haczyki?
Zanim się zdecyduje chciałbym się dowiedzieć dokładnie.

Z góry dzięki za odpowiedzi :wink:

Posiadam ekonto i tak jak jest napisane jest darmowe prowadzenie konta, karta płatnicza itp. Przelewy dochodzą szybko jedyny minus to wpłatomaty które często się psują a prócz poczty jest to jedyna możliwość wpłacenia pieniędzy na konto. Jeżeli masz do takich dostęp to nie ma problemu jest jeszcze mozliwość wpłaty w placówkach multibanku ale o to już musisz zapytać się podczas zakładania konta gdzie można wpłacać pieniądze.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 14:33

Jedyny minus jaki wyłapałem w mBanku ( nie wiem czy wszyscy tak mają czy ja jakoś sam sobie tak "ustawiłem" tą opcję ) to że płatność kartą opiera się jedynie na podpisie a nie na kodzie PIN. Zbieram się i zbieram, żeby zadzwonić na mlinię i się o to dopytać ale nigdy się nie chce. Efekt jest taki, że jak stracę kartę to ktoś może sobie zrobić niezłe zakupy moim kosztem.

A pozostałe rzeczy są rzeczywiście darmowe. Nie pobierają żadnych opłat. No może jedynie poza opłatą z sprawdzenie stanu konta w bankomacie, kiedyś to było 1 zł. Jak jest teraz nie wiem.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 14:56

Co do wpłat nie powinno być problemu z tym akurat.

Jeśli chodzi o płatność kartą (podpis/PIN) to faktycznie wolałbym PIN, a jakoś nigdzie o tym nie piszą, że jest akceptowane podpisem. Muszę jeszcze poszukać czegoś na ten temat.

Co do sprawdzania stanu konta w bankomacie to nadal wg tabeli jest to 1 zł ale raczej nie będę korzystał.

Wychodzi na to, że to najkorzystniejsze konto, bez ukrytych opłat więc nie ma się do zastanawiać :wink:


Obrazek
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 15:02

steru pisze:Jedyny minus jaki wyłapałem w mBanku ( nie wiem czy wszyscy tak mają czy ja jakoś sam sobie tak "ustawiłem" tą opcję ) to że płatność kartą opiera się jedynie na podpisie a nie na kodzie PIN.
sam sobie to ustawiłeś musisz się zebrac w sobie ;) Ja mam pin


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 936
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 15:07

steru pisze:Jedyny minus jaki wyłapałem w mBanku ( nie wiem czy wszyscy tak mają czy ja jakoś sam sobie tak "ustawiłem" tą opcję ) to że płatność kartą opiera się jedynie na podpisie a nie na kodzie PIN. Zbieram się i zbieram, żeby zadzwonić na mlinię i się o to dopytać ale nigdy się nie chce. Efekt jest taki, że jak stracę kartę to ktoś może sobie zrobić niezłe zakupy moim kosztem.
To chyba zależy od sklepu i ich terminala, bo ja klikałem już kilkukrotnie PIN (np H&M)

EDIT: Chociaż nie w Zarze też klikałem PIN , tylko że nie miałem podpisanej karty i musiałem pokazać dowód tożsamości , sorry za pomyłke.

Zdecydowanie polecam mBank i eKonto wypłaty za darmo są z bankomatów WBK , Euronet i tam jeszcze jakiś ale nie pamiętam. Sprawdzenie stanu konta niestety nie jest darmowe w bankomacie, i kiedyś musiałem tą złotówkę zapłacić na jakimś wyjeździe za sprawdzenie, nie pamiętając nawet, że to jest płatne ;). Ja jako minus mBanku bym wymienił to, że nie ma swoich placówek i wszystko trzeba załatwiać przez telefon/internet, a czasami wolałbym załatwić 'stacjonarnie'.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2010, 15:11 przez ahojekk, łącznie zmieniany 1 raz.


Dawniej Virus[Mauro].
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 15:08

Rzeczywiście wg konsultantki na mCzacie robi się to PINem:

Obrazek

Więc wszystko idealnie, można rezygnować z karty w ING (i nie dać im więcej zarobić) i zakładać :wink:
ahojekk pisze:Ja jako minus mBanku bym wymienił to, że nie ma swoich placówek i wszystko trzeba załatwiać przez telefon/internet, a czasami wolałbym załatwić 'stacjonarnie'.
No faktycznie, czasem warto iść osobiście ale za to przez Internet czy telefon powinno się to odbyć szybciej, bez stania w kolejce i nie trzeba specjalnie się wybierać do placówki.
Tak jak na przykład teraz muszę jechać specjalnie do ING (a nie bardzo mi po drodze) bo przez Internet mojej sprawy się załatwić nie da.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 17:50

tabo89 pisze:
ahojekk pisze:Ja jako minus mBanku bym wymienił to, że nie ma swoich placówek i wszystko trzeba załatwiać przez telefon/internet, a czasami wolałbym załatwić 'stacjonarnie'.
No faktycznie, czasem warto iść osobiście ale za to przez Internet czy telefon powinno się to odbyć szybciej, bez stania w kolejce i nie trzeba specjalnie się wybierać do placówki.
Tak jak na przykład teraz muszę jechać specjalnie do ING (a nie bardzo mi po drodze) bo przez Internet mojej sprawy się załatwić nie da.
We Wrocławiu jest siedziba mbanku, niedaleko rynku.
Sam mam ekonto.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2010, 17:55

MBank ma swoje placówki. W większych miastach nawet kilka.

Ja mam konto w mBanku od lat i jestem strasznie zadowolony. Do tej pory mam też konta w innych bankach ale korzystam z nich tylko z przymusu bo dla mnie mBank jest nr. 1. Szybkość transakcji, brak opłat, dostępność bankomatów/wpłatomatów rewelacja. Póki nie chce się uzyskać kredytow (tragedia) ani korzystać z ich rozszerzonej oferty (mEmerytury, mLokaty, mUbezpieczenia itd.) to mBank mogę polecić.
Jedyny minus jaki wyłapałem w mBanku ( nie wiem czy wszyscy tak mają czy ja jakoś sam sobie tak "ustawiłem" tą opcję ) to że płatność kartą opiera się jedynie na podpisie a nie na kodzie PIN
Dla mnie to akurat plus. Ale można to zmienić.


Ouaresma, Benzema, Van Der Vaart i Huntelaar - takie rzeczy tylko w FM-ie !

Marnotta gdzie te transfery ? Delneri gdzie ta piękna gra ?

Moggi wróć !!! Lato 2011 już niedługo !!!
Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2010, 17:08

Kont bankowych jest tyle, że może to człowieka doprowadzić do bólu głowy.
Żeby wszystkim oszczędzić to powiem, że liczą się 3 banki - MBank, PKO (Inteligo) - gdzie ja mam konto osobiste i Alior.
Alior chyba ma najlepszą ofertę tyle tylko, że jest nowością, a Polacy boją się nowości. Stykam się z kartami płatniczymi na codzień i zdecydowana większość to PKO. Grunt to się określić co do tego jak konto będzie użytkwane czy będzie robione dużo przelewów itp.
Wziąłem w Inteligo dlatego, że jako bank polski jest najpewniejszy. Z bankami komercyjnymi nigdy nie wiadomo.
Słyszałem dużo negatywnych opinii na MBank, nie wiem może złośliwa konkurencja, podobno ciężko tam z konta zrezygnować bo obsługa klienta jest do bani.
No, ale zależy jak kto trafi.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2010, 14:22

Też posiadam konto w Mbanku i mogę je w 100% polecić. Żadnych ukrytych opłat nie znalazłem tzn. nie płacę za przelewy, wypłaty z bankomatów (listę darmowych bankomatów można znaleźć w internecie), za prowadzenie konta też nie pobierają pieniędzy. Co do przelewów to są sprawnie realizowane. Plusem Mbanku jest też to, że kupując np. na allegro dużo sprzedawców ma tam konto dzięki czemu wpłata księgowana jest natychmiast. Co do obsługi klienta to nie mogę się wypowiadać bo nie miałem z nimi do czynienia, ale w sumie mam tam konto od długiego czasu i nie byli mi do niczego potrzebni, więc nie wiem czy to jest najważniejsze, przy wyborze konta.

A co do płatności kartą to wymagany jest PIN, nie podpis. Kiedyś przy starym typie kart był podpis, jednakże teraz wydawane są karty z chipem i tu transakcje są realizowane przy pomocy PIN-u.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2010, 13:31

Od miesiąca mam konto w mBanku, jak widzę bardzo popularnym na JP. Generalnie to jestem zadowolony, ale lepiej nie sugerować się moją opinią bo to moje pierwsze konto, nie mam doświadczenia w tych sprawach i nie korzystam na co dzień z niego, dokonałem zaledwie trzech transakcji, nie korzystałem jeszcze nawet z karty debetowej.

Na plus na pewno szybkość przelewów internetowych, wuja z Millenium wysłał ok 13 pieniądze do mnie, były kilka godzin po tym.

Ogromny minus to to, usługa przelewy24, w mBanku zwie się to mTransfer, czyli dla niewtajemniczonych, szybkie przelewy, które są zaksięgowane natychmiast po przelaniu. Otóż jest to wygodny sposób dokonywania przelewów, szybki i niezawodny. Jak już mówiłem w mBanku transakcje są szybkie ale wiadomo, zamawiamy jakiś bilet, czas na wpłacenie to 48 godz więc pewien stres jest. Do jednego banku idzie szybciej kasa do innego wolniej. Przelewy "ręczne" są księgowane także przez ludzi w godzinach pracy więc różnie może być. Ale do rzeczy, usługa mTransfer w ogóle nie jest dostępna dla klientów indywidualnych.. :? Ponadto, nie wiem jak w innych bankach, ale tutaj jest jeszcze pobierana prowizja za taką formę płatności.



Odbiegając od tematu, mam problem. Brat z Niemczech musi mi przelać pieniądze ale nie bardzo wiemy jak to zrobić gdyż trzeba podać numer/kod banku (BLZ), ale nie jest to Numer Rozliczeniowy Banku czy też Kod Banku, jest to coś zupełnie innego, praktycznie chyba nie mającego odpowiednika na polskie realia. Druga sprawa to numer rachunku, w Polsce jest to16 cyfr, nie licząc stałych zer 12, zaś Niemcy mają tylko 6 cyfr. I nie wiem co teraz zrobić, te pola są wymagane.

Podałem bratu kod IBAN, SWIFT, moje dane oraz dane banku i poleciłem mu żeby poszedł do placówki jakiejś, ale nie wiem czy coś załatwi.



EDIT: Aha, no i mam jeszcze problem z usługą eMakler. Nie chciałem jej, na umowie są dwie rubryki, jeśli chcesz usługę to podpisujesz rubrykę akceptacji i wypełniasz ankietę, jeśli jej nie chcesz to podpisujesz rubrykę rezygnacji i zostawiasz ankietę. Ankietę zostawiłem ale niekompetentny kurier nalegał żebym podpisał obie rubryki a wcześniej mnie pytał o co w tym chodzi. To jest płatna usługa i teraz muszę wysłać pocztą wypowiedzenie, i nie wiem czy też nie obejdzie się bez jakiejś opłaty czy kary.


Buzol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 313
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2010, 15:23

Nie wiem skąd czerpiesz te informacje. Z mtransferu korzystałem nie raz płacąc za zakupy w jakimś sklepie internetowym albo wpłacając kasę do buka. Usługa emakler natomiast jest darmowa, sam z niej korzystam i jedyna opłata to prowizja za zakup instrumentu finansowego - 2% jego wartości.


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2010, 18:23

Bobek1991 pisze:usługa mTransfer w ogóle nie jest dostępna dla klientów indywidualnych...
Buzol pisze:Nie wiem skąd czerpiesz te informacje. Z mtransferu korzystałem nie raz płacąc za zakupy w jakimś sklepie internetowym albo wpłacając kasę do buka.
Aby aktywować mTRANSFER zaloguj się do serwisu transakcyjnego mBanku, wybierz z listy rachunków Biznes konto, a następnie z bocznego menu wybierz mTRANSFER, Zarejestruj. Skonfiguruj usługę i potwierdź operację.

mBIZNES konto to wygodny, nowoczesny RACHUNEK firmowy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przedstawicieli wolnych zawodów, prowadzących działalność w formie spółek osobowych.

Buzol pisze:Usługa emakler natomiast jest darmowa
Uwaga: W przypadku kiedy na rachunku przez okres pełnego 1 roku kalendarzowego nie zostanie dokonana żadna transakcja, DI BRE pobierze opłatę w wysokości 30 zł. Opłata ta w danym roku może nie zostać pobrana jeśli mBank wspólnie z DI BRE postanowią o odstąpieniu od niej.

Buzol pisze:jedyna opłata to prowizja za zakup instrumentu finansowego - 2% jego wartości.
Ale napisałem wyraźnie czarno na białym, że jej nie chciałem i nadal nie chcę więc skoro i tak nie będę jej używał to po co mi ona, i jeszcze 30 zł mam płacić za nic?
Bobek1991 pisze:Nie chciałem jej


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2010, 19:00

Z tego co wyczytałem mTransfer jest dostępny w eKoncie i można wykonywać przelewy w tym systemie, natomiast jeśli ma się eBiznes to można też takie przelewy przyjmować:

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun ... er/#tabs=0

Nie za bardzo kumam o co w tym chodzi, nie lepiej robić normalny przelew bez kombinacji? Bo zdaje się, że przelewy jednorazowe dokonywane w tym samym banku księgują się od razu. Tak przynajmniej mam w ING - jak przelewam kase siostrze to w kilka minut już ją ma.

---------------------------------------------------------------------------------

Bobek jak sprawdzić czy przypadkiem nie mam tego maklera??


Obrazek
ODPOWIEDZ