Konto bankowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2010, 19:32

Z tego co wyczytałem już wcześniej to też zrozumiałem, że na ekonto można ale nigdzie tego nie ma a jedyne poradniki jakie znalazłem opisują aktywacje na koncie biznesowym. To jest całkiem bezpieczne szybkie pewne i wygodne, dla mnie kombinacją jest zwykły przelew, który się wlecze.

Właściwie to nie wiem, konto otworzyłem 8 kwietnia, dostałem wiadomość w panelu użytkownika. Tzn tam jak się zalogujesz po prostu na swoje konto masz sekcje wiadomości, i tam dostałem wiadomość 26 kwietnia, że mi otworzyli rachunek maklerski. Ale np jeśli klikne w rachunki to mam cały czas tylko ekonto, emax i emax plus.
Kiedy klikne w "Inwestycje" pod kredytami, to mam 'Fundusze inwestycyjne', 'Papiery wartościowe' i 'Lokaty strukturyzowane'. Do każdego mam saldo podane. Może obecność tych opcji świadczy o posiadaniu rachunku maklerskiego, nie wiem, sprawdź czy to też masz.


Buzol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 313
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 02:25

Zgadzam się, że można jedynie wykonywać przelewy mTransfer. Myślałem, że nie bierzemy pod uwagę przyjmowania owych przelewów.

Tak w ogóle istnieję konto w jakimś innym banku dla klientów indywidualnych które umożliwia wykonywanie szybkich przelewów?

Co do eMakler, to kiedy ja zakładałem konto, usługa ta była 100% darmowa.

Mogli Ci włączyć eMaklera jeśli składałeś wniosek o "market funduszy inwestycyjnych" jako, że jest to jeden wniosek razem z eMakler. Jeżeli jednak nie to śmigaj do placówki i zrób im burde :D (ja bym tak zrobił :P)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 09:12

To ja na szczęście nie mam tego maklera bo ani nie mam wiadomości takiej a w inwestycjach mam przyciski "złóż wniosek". Natomiast w rachunkach eKonto.

A może ten makler jest do eMaxa automatycznie. Bo pisałeś że masz też rachunki eMax?
Buzol pisze:Tak w ogóle istnieję konto w jakimś innym banku dla klientów indywidualnych które umożliwia wykonywanie szybkich przelewów?
Nie wiem czy chodzi o przelewy w tym samym banku ale jeśli tak to w ING tak jak pisałem trwa to kilka minut. Natomiast z ING do innego banku już dłużej, około dnia nawet.


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 09:47

Zablokowali komuś konto na Moneybookers i kazali wysłać odpis dokumentu uwierzytelnionego listem do Anglii ?


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 10:36

Osobiście nie używam ale jeśli masz ten problem poczytaj tutaj:

http://www.forum.bukmacherskie.com/f197 ... 22412.html

lub jakieś inne, ale tamten temat chyba będzie najlepszy.


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 12:45

No właśnie czytałem to, ale nie wiem komu wierzyć, każdy pisze inaczej. Otóż prawdopodobnie przy rejestracji podałem złą datę urodzenia chyba. Gdy chciałem wypłacić z MB na swoje konto podałem dobrą kilka razy i mi zablokowali. Na razie wystałem formularz zmiany daty urodzin, tam musiałem załączyć kopie dowodu mailem, poczekam aż odpowiedzą, liczę, że może jak to zweryfikują to mi odblokują transakcje. Mam iść na policje i powiedzieć żeby mi przybili pieczątkę? Podobno nie wolno kopiować dokumentów i nikt mi tego nie zrobi, takie stanowisko słyszałem


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2010, 23:05

Próbowałem właśnie zapłacić mTransferem za zakupy na allegro. Niby wszystko fajnie bo nie musiałem nic wpisywać ale po zatwierdzeniu i wpisaniu kodu sms odrzuciło mi transakcję podając kod błędu i opis "brak umowy". Próbowałem dwukrotnie, nic z tego zrobiłem zwykły przelew w ING.

Muszę jeszcze o tym poczytać dokładnie bo wygodne jest faktycznie ale na razie nie działa..


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2010, 09:29

Dlaczego nie mogę obciążyć konta za pomocą karty debetowej VISA Electron w mBanku? Betclic nie działa, Moneybookers nie działa, plus.pl nie działa, wszedzie bank blokuje transakcje albo po prostu jakiś problem jest.


Buzol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 313
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 maja 2010, 12:29

tabo89 pisze:Próbowałem właśnie zapłacić mTransferem za zakupy na allegro. Niby wszystko fajnie bo nie musiałem nic wpisywać ale po zatwierdzeniu i wpisaniu kodu sms odrzuciło mi transakcję podając kod błędu i opis "brak umowy".
A to dziwne, bo ja nic nigdy nie konfigurowałem itp. a zawsze płacę w ten sposób. Może po prostu jakiś chwilowy zonk?

--

A co do przelewów do tego samego banku, to w każdym banku jest to traktowane jako przelew wewnętrzny i trwa chwilę.


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2010, 18:22

Trza by w końcu założyć jakieś konto (bo trzeba sobie odłożyć pieniądze z odszkodowań :lol: ). W tym momencie pojawia się pytanie - gdzie? Otóż rozważam dwie opcje - ING oraz mBank. Teraz pytanie do was - które będzie lepsze dla ucznia? Rozmawiamy oczywiście o takich, które są darmowe :P (przede wszystkim żebym sobie sam obsługiwał przez internet)


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2010, 20:19

A więc drozdeuszu ( :smile: ) mogę Ci powiedzieć, że osobiście posiadam konto zarówno w ING jak i w mBanku.

Jeśli zależy Ci na całkowitej darmowości to polecam Ci eKonto w mBank'u, zarówno prowadzenie jak i przelewy oraz karta Visa są tam darmowe.

W co prawda w ING za konto Direct też nic nie płacę ale to tylko dlatego, że zrezygnowałem z karty (za którą płacisz 5 zł miesięcznie jeśli nie zrobisz nią zakupów za 100,-/miesiąc).

Obsługę przez Internet masz w obu. Mi graficznie podoba się bardziej serwis ING ale mBank też jest okej. Tak z praktycznych rzeczy - w mBanku każdy przelew potwierdzasz sms'em natomiast w ING tylko co jakiś czas chcą kodu z sms'a.

Wyboru dokonaj jednak sam :wink:


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2010, 21:46

Brat i mamuśka też mają konta ING i to mnie jakoś "zachęca" do wybrania ich oferty. Za rezygnację z karty płaci się coś?


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2010, 23:37

Nie polecam zdecydowanie Alior Banku. Gdy zaczynałem opłata za kartę wynosiła 3 zł miesięcznie. Aktualnie (ponieważ nie mam możliwości, aby Alior Bank był moim "głównym bankiem") opłata ta wzrosła do 9 zł, co dla mnie osobiście urosło do rangi paranoi.

Zakładam konto w mBanku.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2010, 08:11

drozdi pisze:Za rezygnację z karty płaci się coś?
Nie, to jest całkowicie darmowe (jedyne co to miła Pani w banku będzie Cię bardzo do niej przekonywać, tak jak mnie :P ).
Z tym, że zdaje się, że obligatoryjnie przy zakładaniu konta wydadzą Ci kartę a później będziesz musiał iść osobiście do banku złożyć ustnie dyspozycję "zamknięcia karty debetowej". Ale o to musisz jeszcze dopytać w banku albo na forum ING.

Jeśli chodzi o założenie konta to w mBanku o ile nie masz w okolicy jakiejś placówki to robią to za pomocą kuriera i trwa tydzień-dwa.

Natomiast ING masz na pewno w pobliżu więc będziesz miał założone od ręki.


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2010, 10:20

Więc wybór dokonany - ING. Mam nadzieję, że mają ładną obsługę w bankach :smile:


Obrazek
ODPOWIEDZ