Roger Guerreiro został Polakiem!!!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy Roger powinien jechać na EURO 2008?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 12:42

Pomocnik Legii Warszawa, przymierzany do kadry przez Leo Beenhakkera Roger Guerreiro otrzymał w czwartek od prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego polskie obywatelstwo, dzięki czemu ma szanse na wyjazd na zbliżające się mistrzostwa Europy.

źródło- http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=88315.

No cóż jedni się cieszą inni płaczą :wink: .
Ja osobiście mam mieszane uczucia bo Roger nie ma polskiej żony, w Polsce mieszka zaledwie kilka lat i martwię się, że Roger zrobił to tylko po to żeby pojechać na ME :?.
Ale jak Roger czuję się Polakiem, mówi po polsku i przyjął te obywatelstwo ze względu no to, że kocha nasz kraj to się cieszę razem z nim :).

EDIT
7 Powodów, dla których Roger powinien jechać na EURO- http://www.sport.pl/sport/1,89344,5126701.html .
7 Powodów, dla których Roger nie powinien jechać na EURO- http://www.sport.pl/sport/1,89353,5127684.html
Polecam :wink:

Wywiad z Bennhakkerem o Rogerze- http://www.sport.pl/pilka/1,88822,4982743.html

A co Wy sądzicie o Rogerze i możliwości powołania go na ME :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2008, 18:16 przez Okoni, łącznie zmieniany 3 razy.


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:00

Nadanie obywatelstwa nie laczy sie od razu z wyjazdem. No ale w szerokiej kadrze sie znalazl moze to i dobrze , moze sie postara i bedziemy mieli dobrego pomocnika, z drugie strony zabiera miejsce Polakowi z krwi i kosci a to moze ich zabolec ale coz chcemy zmian w pilce PZPN-ie wszedzie tylko nie w samej piłce?. Musimy isc do przodu .
Okoni mowisz ze mieszka dopiero 2 lata a co z Polakami ktorzy po 2 latach wyjechali kraju niemaja z nim nic wspolnego ale chca lub graja?? To na pewno inny przyklad ale coz zobaczymy to była dobra wola Leo miejsca nikomu narazie nie zabral bo pierwotnie miala byc 30-ka zobaczymy pozniej , oby mile mnie zaskoczyl i zaczal w koncu gracna poziomie <roger>. Niech kadra i Polska tez korzysta :wink:

Edit2: JUVENTINO NA SMIERC - kolonie były Madagaskar i Karaiby ale nie na długo :prochno:
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2008, 13:07 przez Safin, łącznie zmieniany 2 razy.


JUVENTINO NA SMIERC

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2005
Posty: 5
Rejestracja: 02 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:02

Ja takie reprezentacyjne transfery uważam, za jedno wielkie dno. To jest reprezentacja Polski, więc Polacy, a nie szybko zrobieni na siłę "polscy"Nigeryjczycy czy inni Brazylijczycy.

Gdybyśmy choć w historii mieli jakieś kolonie, czy gość byłby półkrwi Polakiem to luz. Ale tak to żenada na całego.


lubek1629

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2008
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:13

Jak dla mnie to jest t totalna porażka :/ :/ .... w tym sezonie nie pokazał nic ciekawego w legi ... już lepiej by było na ME zabrać Zieńczuka:).


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 606
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:22

Polakiem to się zostaje jak ojciec polak Cię spłodzi, a matka polka urodzi. On co najwyżej dostał Polskie obywatelstwo. A to DUŻA różnica.


JUVENTINO NA SMIERC

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2005
Posty: 5
Rejestracja: 02 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:28

No tak. Mając polskie obywatelstwo człowiek nie jest Polakiem!!! Sensacja!!!


drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:31

tylko żebym nie musiał oglądać go w Polskiej kadrze zwłaszcza na euro :/


Obrazek
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 606
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:32

JUVENTINO NA SMIERC pisze:No tak. Mając polskie obywatelstwo człowiek nie jest Polakiem!!! Sensacja!!!
jeśli dla Ciebie Polakiem jest człowiek, który w Polsce siedzi zaledwie parę lat i po polsku potrafi powiedzieć tylko 'dzień dobry' to gratuluje poczucia własnej wartości jako rodowitego Polaka.


64Sid

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:37

Z jednej strony dobrze, że jest z drugiej strony może to wywołać kontrowersje w naszej kadrze. To tak jakbym wraz z 10 kolegami wypruwał flaki na boisku, wywalczył awans a tu po 3 miesiącach przychodzi Brazylijczyk z uśmiechem na ustach mówi "dzień dobry" i zabiera jednemu z kumpli miejsce..

Benhakker chyba wie co robi. A to, że nie mamy w Polsce klasycznej 10 to szczera prawda.


"Polując na potwory uważaj, by nie stać się jednym z nich. Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy na ciebie." F.Nietzsche
Obrazek
Pablito

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 68
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:43

Ciekawi mnie Wasze zachowanie i zdanie kiedy grał w reprezentacji Olisadebe i wywalczył nam awans do MŚ....


JUVENTINO NA SMIERC

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 sierpnia 2005
Posty: 5
Rejestracja: 02 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:47

Tak przy okazji według prawa, każdy kto ma polskie obywatelstwo jest Polakiem. To po pierwsze! Po drugie mówiąc o płodzeniu i rodzeniu masz na myśli zdaje się etnicznego Polaka. Pozwól, że wyjaśnię słowo greckie ethnos oznacza "ród", a więc wspólnotę pochodzenia, stworzoną na bazie narodzin. Łaciński odpowiednik to gens ew. natio, które pochodzą od słów gigno. gignere ew. nasco, nascire itd.

Jak wiemy coś takiego jak "etniczny" to wymysł nacjonalistów (patrz: Reinhard Wenskus, Stammesbildung und Verfassung; Ruth Benedict, Wzory Kultury). "Etniczność" nie istnieje i nigdy nie istniała. Nawet Romek Giertych pytany skąd pochodzi jego niezwykle polskie nazwisko odpowiada ze skromnością Frankensteina, że jest niemieckie. Polacy to mieszanka, jak każda inna.

Ale ja chcę w reprezentacji Polaków tu urodzonych, a nie Polaków z importu. Miejsce narodzin mnie interesuje. Powinieneś sam to wiedziec skoro mieszkasz w Sztokholmie.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 13:48

jak chce być Polakiem, to proszę bardzo, nikt mu tego nie moze zabraniać ale wyjazd na Euro to juz całkiem inna bajka i jestem zdecydowanie na NIE :!: co on sobie myśli ze zagra jeden sparing w naszej reprezentacji w maju i później odrazu będzie grał na euro :?: :angry: inni na to pracowali całe eliminacje a i tak dla niektórych nie znajdzie się miejsca w kadrze na mistrzostwa. zrozumiałbym jeśli byłby to jakiś fenomenalny piłkarz (choć jakby takim był to nie grałby w tak słabej lidze) lub gdyby wcześniej dał tyle reprezentacji co niegdyś Olisadebe a przeciez Roger to całkiem przeciętny piłkarz, jak dla mnie powołanie go na Euro byłoby naprawdę wielką głupotą. Koleś zwęszył szansę dorobić sobie i to niemałych pieniędzy i tyle, bo wątpię ze został Polakiem tylko dlatego (a nawet m in dlatego) ze pokochał nasz kraj

PS. Proponuję dodać do tematu ankietą, coś w stylu: "Czy Roger powinien pojechać na Euro 2008?"


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1431
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 15:31

Dostał obywatelstwo? Ekstra, gratulacje. Ale mam nadzieję, że na tym się zakończy. Nie chcę go w reprezentacji na Euro. Nie żebym coś do niego miał, ale uważam, że byłoby to nierozsądne zachowanie ze strony Beenhakkera. Już Engel wyłożył się w 2002 na kombinowaniu w składzie, kiedy to ni z tego ni z owego wystawił w w podstawowej jedenastce Żurawskiego w meczu z Koreą. 4 lata później Janas zabrał na Weltmeisterschaft Gancarczyka, którego znał chyba tylko z gazet... Beenhakker jest bardziej obyty w świecie i chciałbym, aby wykazał nieco więcej rozsądku. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że jednak będzie i inaczej... :think:
A tak poza tym - nie wydaje mi się, żeby Roger był jakiś dużo lepszy od Garguły, który zna już smak gry w reprezentacji. Do tego jest Majewski, którego warto by oszlifować na takiej imprezie, a nuż by zabłysnął?


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 15:35

Tak jak wiekszosc z Was jestem przeciwny grze Rogera w reprezentacji Polski. Lubie Legie, lubie Guerreiro ale uwazam, ze w naszej reprezentacji powinni grac POLACY, mimo ze Roger jest dobry wole zeby grali slabsi POLACY :) nie chce tu oskarzen typu, ze jestem rasista ale jak sama nazwa wskazuje jest to reprezentacja POLSKI :D troche nakrecilem ale kazdy zrozumie chyba ;)


blackrider85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 czerwca 2003
Posty: 154
Rejestracja: 23 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2008, 15:43

mateo369 pisze:jak chce być Polakiem, to proszę bardzo, nikt mu tego nie moze zabraniać ale wyjazd na Euro to juz całkiem inna bajka i jestem zdecydowanie na NIE :!: co on sobie myśli ze zagra jeden sparing w naszej reprezentacji w maju i później odrazu będzie grał na euro :?: :angry: inni na to pracowali całe eliminacje a i tak dla niektórych nie znajdzie się miejsca w kadrze na mistrzostwa. zrozumiałbym jeśli byłby to jakiś fenomenalny piłkarz (choć jakby takim był to nie grałby w tak słabej lidze) lub gdyby wcześniej dał tyle reprezentacji co niegdyś Olisadebe a przeciez Roger to całkiem przeciętny piłkarz, jak dla mnie powołanie go na Euro byłoby naprawdę wielką głupotą. Koleś zwęszył szansę dorobić sobie i to niemałych pieniędzy i tyle, bo wątpię ze został Polakiem tylko dlatego (a nawet m in dlatego) ze pokochał nasz kraj

PS. Proponuję dodać do tematu ankietą, coś w stylu: "Czy Roger powinien pojechać na Euro 2008?"
1000% Poparcia Wpełni sie zgadzam wypowiadałem sie juz na ten temat w temacie o kadrze na euro ale jeszcze zastanawia mnie dlaczego tak bardzo zalezalo naszemu kochanemu prezydentowi na tym aby jemu dac nasze obywatelstwo :?: dobre wrazenie pod publike :?: i jeszcze sprawa nie zwiazana z pilka ludzie ktorzy mieszkaja w polsce bardzo dlugo perfekcyjnie mowia po polsku maja ogromne problemy zeby uzyskac obywatelstwo a taki roger przyjedzie do polski zagra 2 mecze pokaze ze umie kiwnac i juz go polakiem robia no sorry ale ja dziekuje za taka polityke


ODPOWIEDZ