Ikariam: sojusz -JP- i ogólne dyskusje

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:13

gregor_g4 pisze:
m-a-t-t-e-o pisze:Jego wojsko składa się z całego 1 piechura więc jakiś masowy atak byłby parodią... XD Jeśli chcesz to mogę rozbić jego flotę (4 okręty z taranem, 2 balista), a tego procarza już sobie sam zniszczysz... XD OK?
po czym to wniosujesz? gosc ma 17000 tys prawie w generalach :) jesli jednak masz mozliwosc rozbicia jego floty to ja wjade mu od razu do miasta, jesli bys sie decydowal to zaprawszam na pw w ikariam to dogadamy szczegoly.
Po prostu wysłałem mu szpiega... :wink:

EDIT:

Jakby co, to wysłałem mu 8x balista, co powinno wystarczyć... Aczkolwiek flota dotrze tam dopiero za 4h więc może być różnie...
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2008, 17:19 przez m-a-t-t-e-o, łącznie zmieniany 1 raz.


swistak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 października 2004
Posty: 3
Rejestracja: 29 października 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:13

JAK KTOS WAS ATAKUJE TO PODAWAJCIE JEGO WSPOLRZEDNE (Okoni)

ja znam takiego jego miasto nazywa sie Zaglebie Sc :) :lol:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:17

m-a-t-t-e-o pisze:
gregor_g4 pisze:
m-a-t-t-e-o pisze:Jego wojsko składa się z całego 1 piechura więc jakiś masowy atak byłby parodią... XD Jeśli chcesz to mogę rozbić jego flotę (4 okręty z taranem, 2 balista), a tego procarza już sobie sam zniszczysz... XD OK?
po czym to wniosujesz? gosc ma 17000 tys prawie w generalach :) jesli jednak masz mozliwosc rozbicia jego floty to ja wjade mu od razu do miasta, jesli bys sie decydowal to zaprawszam na pw w ikariam to dogadamy szczegoly.
Po prostu wysłałem mu szpiega... :wink:
a to dziwne, w takim razie skad jego ranga 17tys w generalach? :) nie wiem do konca jak dziala szpiegowania, ale moze jest tak ze np w momencie gdy Twoj szpieg robil misje jego wojska byly w ataku i ich nie bral pod uwage ?
tak czy owak nie wazne ile ma armii, to proponuje go zniszczyc :)
swistak pisze:JAK KTOS WAS ATAKUJE TO PODAWAJCIE JEGO WSPOLRZEDNE (Okoni)

ja znam takiego jego miasto nazywa sie Zaglebie Sc :) :lol:
czy ty jestes na tej samej wyspie co ja :oops: :oops: :oops:


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:28

Nastały nowe okoliczności... :)
Kafello pisze:powaznie?
Kafello pisze:nie chce mi sie z toba walczyc zadaleko do ciebie
Ja mu dam lekceważyć moją potęgę... XD Już ja mu pokaże że warto się mnie obawiać... XD


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:33

m-a-t-t-e-o pisze:Nastały nowe okoliczności... :)
Kafello pisze:powaznie?
Kafello pisze:nie chce mi sie z toba walczyc zadaleko do ciebie
Ja mu dam lekceważyć moją potęgę... XD Już ja mu pokaże że warto się mnie obawiać... XD
hehe no to sie zdziwi, bo ja mam jeszcze dalej a co nieco tez mu posle. Jesli wybijesz mu matteo cala flote to rano ok 6 puszcze atak same wojsko. Jesli nie to dzisiaj flota pojdzie tak, aby blokowala port rano w czasie mojego ataku :D

p.s. pomysl Medi z ukryciem tego topicu jak najbardziej dobry.
m-a-t-t-e-o pisze:Jakby co, to wysłałem mu 8x balista, co powinno wystarczyć... Aczkolwiek flota dotrze tam dopiero za 4h więc może być różnie...
jakby nie wystarczylo to ja poprawie :D a potem mysle ze juz nie trzeba bedzie poprawiac :D flote mam calkiem calkiem :) teraz czas odbuwac wojsko po malych stratach :D


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 17:45

Ludzie, dajcie mi siarke to Wam pomoge, kase na długie wyprawy mam tylko na razie wojska mam mało, tyle co na obrone :D


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 19:54

swistak pisze:JAK KTOS WAS ATAKUJE TO PODAWAJCIE JEGO WSPOLRZEDNE (Okoni)
Mnie atakuje neos z tej samej wyspy co ja.Moje współrzędne na pierwszej stronie :wink: .


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 20:20

Moze ktos z modkow zrobi jeszcze jeden temat odnosnie atakow i prosb o pomoc, ustawiania czasu walk itp (jak widadomo, wysylanie na kogos wojska w tym samym czasie nie jest dobrym pomyslem :prochno: ).

BTW: Zakladam juz 3 kolonie z winem 8)


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2008, 23:12

UWAGA
wysylam do kolesia ktory atakowal Martina (kafello - wyspa 53:40) atak. Bede blokowac port od ok9:30 do 12:30 w tym przedziale czasowym takze wysle armie, by go troche utemperowac :D dlatego prosze Was o nie wchodzenie mi w droge.

Martin ma na swojej wyspie 4 badz 5 osob z tego sojuszu(ale raczej srednich pod wzgledem liczebnosci armii), nie wiem jak potoczy sie sytuacja, ale moze byc ciekawie, dlatego mam nadzieje ze na reszte czlonkow naszego sojuszu bedzie mozna liczyc.[/b]


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 09:46

Chyba wojna rozgorzała na dobre. Dzisiaj z rana koleś Marmuropolis (Zaroios[53:40]) ponownie mnie zaatakował. Tym razem rabunek był dość spory...
Czas na odwet.

Edit: W drodze kolejne dwa ataki... help... :/


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 15:55

Martin pisze:Chyba wojna rozgorzała na dobre. Dzisiaj z rana koleś Marmuropolis (Zaroios[53:40]) ponownie mnie zaatakował. Tym razem rabunek był dość spory...
Czas na odwet.

Edit: W drodze kolejne dwa ataki... help... :/
Martin ja mialem gosciowi wyslac rano atak, niestety ani w domu ani w pracy nie moglem sie zalogowac na ikariam, udalo sie ok 12, za 7 minut bedzie u niego moja armia, ale rewelacji sie nie spodziewam, gdyz wszedl na kompa i nawet mi przeslal PW :D

Widze ze ratusz rozwijasz, nie szkoda ci tak pieniedzy na wyprawy marnowac? skoro i tak wrocisz z pustymi rekami?


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 16:03

To koleś nie miał portu rano zablokowanego?
Czy tylko mu blokowałeś a armie dopiero teraz wysyłasz?

Co Ci napisał? :D


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 16:06

Medi pisze:To koleś nie miał portu rano zablokowanego?
Czy tylko mu blokowałeś a armie dopiero teraz wysyłasz?
wlasnie port blokowalem od ok 9:30 do 12:30 i chcialem wyslac armie ok 6:30 jak wstawalem do pracy - niestety problemy z netem i logowaniem mi nie pozwolily. Wyslalem atak o 12, wlasnie teraz rabuje mu wioche, ale niestety gos wyslal swoje wojsko w obawie walki, surowcow mysle tez za wiele nie wpadne. Napisalem do goscia PW czekam na odpowiedz - jesli nie zgodzi sie na to co proponuje to bedzie mial cieplo.
A gregor_g4 ma juz pewien nikczemny plan :)

p.s. ma ktos pozyczyc drewna ok 4000 tys. Oddam maks za 2 dni, ewentualnie jak nakradne to wczesniej :D


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 16:13

Czy ten temat i ten o wymianach będzie przeniesiony do pokoju o Ikariamie :?: :?: :?:


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2008, 16:19

Ja wieczorem zgodnie z obietnicą zniszczyłem jego flotę... :) Teraz mi grozi że za niedługo się zrewanżuję... XD Ciekawy jestem jak się dalej potoczą losy tej mini-wojny... XD

BTW. Rano Ikariam chyba wszystkim szwankował... Trochę szkoda, bo teraz muszę się gimnastykować żeby nie zabrakło mi wina... :P


ODPOWIEDZ