Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 października 2017, 20:57

Z pewnym opóźnieniem zacząłem oglądać trzeci sezon "Dark Matter", to dlatego trochę Cię zaniedbałem deszczowy w tym tygodniu. Serial naprawdę mi się podoba, wiem, że naukowi puryści mogą narzekać, bo nie jest to poziom filmu "Interstellar", przy którym konsultantem naukowym był Kip Thorne, który w tym roku dostał nagrodę Nobla z fizyki. Jednak serial oferuje bardzo dobrą rozrywkę. Poza tym, ma to co lubię, bo jak wspominałem jestem trochę jak Phil Dunphy, a w trzecim sezonie do obsady serialu dołączyła Ayisha Issa, która naprawdę ma niebieski pas w brazylijskim jiu-jitsu :P.

Jednak najbardziej czekam na trzeci sezon "The Expanse".


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 10:50

Moim zdaniem najlepszym tytułem, który się ostatnio pojawił jest Mindhunter. Ponadto, chodzą słuchy, że kolejny sezon ma się pojawić jeszcze pod koniec tego roku :dance:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8616
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 13:02

Wczoraj zaczął się drugi sezon Belfera...czy będzie równie dobry jak pierwsza seria ?


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2017, 18:13

MRN pisze:Wczoraj zaczął się drugi sezon Belfera...czy będzie równie dobry jak pierwsza seria ?
Początek na razie niemrawy, mam nadzieję, że się rozkręci.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8616
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2017, 10:02

Przez przypadek trafiłem na Wentworth - więzienie dla kobiet i to był strzał w 10 bo czegoś takiego szukałem. Świetny serial, dostępny na CDA, który szczerze polecam. Dziesięć odcinków pierwszego sezonu wciągnąłem błyskawicznie.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 28 października 2017, 00:12

Na netflixie pojawił się drugi sezon Stranger Things. Jeszcze nie miałem czasu obejrzeć nawet odcinka, ale liczę że utrzyma poziom.
Do mindhunters również się przymierzam, ze względu na pochlebne opinie. Ostatnio w ogóle jest sporo do oglądania jeśli chodzi o seriale. Ponoć Netflix przeznacza na kolejny rok 8mld $ na nowe filmy i seriale, a do tego dochodzą przecież kontynuacje już tego co jest.

I czy tylko ja zauważyłem, że produkcjach seriali Netflixa bardzo mocno stawia się na wątki homoseksualne? W prawie każdym ich serialu jedni z głównych bohaterów są tej orientacji.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 października 2017, 11:01

joy pisze:I czy tylko ja zauważyłem, że produkcjach seriali Netflixa bardzo mocno stawia się na wątki homoseksualne? W prawie każdym ich serialu jedni z głównych bohaterów są tej orientacji.
W sumie ciekawe spostrzeżenie. W Mindhunter, którego jeszcze nie oglądałeś, też tak jest. Ogólnie co do samego serialu - pierwsze 2-3 odcinki trochę wieje nudą ale rozkręca się z każdym kolejnym. Gorąco polecam i czekam na 2 sezon. Jedyny minus, przynajmniej dla mnie, to fakt, że fabuła dzieje się w drugiej połowie lat 70 a ja jakoś nie czuję tego klimatu. Pod tym względem nawet nie ma co porównywać do Fargo. Choć po części może dlatego, że ten drugi jest kręcony w większości zimą w małych miasteczkach no i z GENIALNĄ muzyką.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 października 2017, 11:13

Antichrist pisze:Oglądaliście może 13 Reasons Why i Mindhunter? Słyszałem same dobre rzeczy i chciałem się zabrać za nie zaraz po obejrzeniu ostatniego sezonu Narcosa.
Ogladalem i mimo niezlego pomyslu na fabułę i tematyki dość na czasie, to jednak się mocno zawiodłem. To znaczy, byc moze jest to serial pisany pod konkretną grupę wiekową (nastolatków) i z zaloznia wlasnie do tych odbiorców miał trafić. Niemniej jednak, tez zaczałem go oglądać wlasnie ze wzgledu na dobre opinie, a na koncu się mocno zawiodłem. Pewne wątki były zbyt naciągane, nielogiczne, aby wciągnąć widza. Tak mniej więcej do połowy sezonu wszystko jest jeszcze w miare ok, natomiast w miarę upływu czasu człowiek zdaje sobię sprawę, że glowny watek fabularny jest zwyczajnie mocno naciągany i chleba z tej mąki nie będzie.

Jeśli zagmatwałem, to tylko dlatego, ze nie chce spoilować ;).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 października 2017, 22:38

serio jakku? 13 powodow tak mnie zajechal i te sceny, że nie moglem się odkrecic.
fakt dorastalem troszke w innych czasach, gdy hejt w szkole tak nam nie przeszkadzal, ale i tak presja "ziomeczkow" z gimby dawala sie we znaki i bylo to podstawą ludzkich dramatów.

ale fakt ja lubie filmy o "wprowadzaniu" mlodziezy w dorosole zycie,


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 29 października 2017, 09:01

Robaku pisze:serio jakku? 13 powodow tak mnie zajechal i te sceny, że nie moglem się odkrecic.
fakt dorastalem troszke w innych czasach, gdy hejt w szkole tak nam nie przeszkadzal, ale i tak presja "ziomeczkow" z gimby dawala sie we znaki i bylo to podstawą ludzkich dramatów.

ale fakt ja lubie filmy o "wprowadzaniu" mlodziezy w dorosole zycie,
Uwaga, spoilery!
O ile motyw z nagrywaniem wszystko na kasety byl calkiem fajny, tak fabula ma tyle niescislosci i luk logicznych, ze ciezko to sie od pewnego momentu oglada. Przynajmniej ja mialem takie odczcie. To znaczy, niektore powody nie dosc, ze byly bardzo mocno naciagane (jak ten z chlopakiem, ktory podkradal lisciki), to jeszcze w dodatku czasami splot wydarzen byl absurdalny (kto, wiedzac, ze wlasciciel domu jest wielokrotnym gwalcicielem idzie tam na pieszo na impreze, rozbiera sie do bielizny i wskakuje do jacuzzi...).


    Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
    dzodzik

    Juventino
    Juventino
    Awatar użytkownika
    Rejestracja: 01 sierpnia 2004
    Posty: 361
    Rejestracja: 01 sierpnia 2004

    Nieprzeczytany post 13 listopada 2017, 15:21

    Jestem własnie po emisji ostatniego odcinka sezonu 2 watahy. I jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał lub się waha, czy obejrzeć to bardzo zachęcam taką osobę do tego. Moim zdaniem sezon 2, jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Przede wszystkim jest bardziej dynamiczny, w zasadzie w żadnym odcinku nie mamy czasu na nudę. Bardzo dobra intryga, świetne nawiązania do sezonu pierwszego i bardzo aktualne problemy np. uchodźców. Do tego bardzo dobra gra aktorska, piękne krajobrazy Bieszczad. Po emisji aż chce się tam jechać. W dodatku, a może i przede wszystkim obrazu dopełnia genialna muzyka. Moim zdaniem serial z całą pewnością może konkurować z produkcjami zagranicznymi. I jeszcze jedno, jeżeli go porównamy do innej głośnej produkcji tj. Belfra to moim zdaniem Wataha bije go na głowę.


    "Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
    MRN

    Juventino
    Juventino
    Awatar użytkownika
    Rejestracja: 07 listopada 2007
    Posty: 8616
    Rejestracja: 07 listopada 2007

    Nieprzeczytany post 19 listopada 2017, 21:02

    Wataha świetna i jak do tej pory najlepsza polska produkcja...nie można się nudzić od początku do końca i te cudne ujęcia pięknych Bieszczadów.

    Fanom Gomorry w oczekiwaniu na 3 sezon polecam serial podobny - Suburra z 2017 roku. Twórcy Gomorry i pomoc finansowa Netfliksa dała rewelacyjny efekt.


    Obrazek
    jakku1

    Juventino
    Juventino
    Awatar użytkownika
    Rejestracja: 29 maja 2010
    Posty: 4455
    Rejestracja: 29 maja 2010

    Nieprzeczytany post 08 grudnia 2017, 17:27

    dzodzik pisze:I jeszcze jedno, jeżeli go porównamy do innej głośnej produkcji tj. Belfra to moim zdaniem Wataha bije go na głowę.
    Watahy co prawda jeszcze nie oglądałem, aczkolwiek z Belfrem jestem na biężąco i o ile pierwszy sezon był bardzo, bardzo dobry, tak drugi już jest trochę słabszy. Chociaż ostatnie dwa-trzy odcinki już są naprawdę niezłe. Początek natomiast był mocno chaotyczny.


    Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
    joy

    Katalończyk
    Katalończyk
    Awatar użytkownika
    Rejestracja: 18 kwietnia 2012
    Posty: 771
    Rejestracja: 18 kwietnia 2012

    Nieprzeczytany post 09 grudnia 2017, 01:15

    Oglądaliście Dark? Nie da się ukryć że robiony na kanwie Strangers Things cieszącego się dużą popularnością. Mimo dobrego i ciekawe początku nie wciągnął mnie. Wymaga bardzo dużego skupienia, bo wchodzę tutaj efekty przenoszenia w czasie i wpływania na czasy przyszłe/teraźniejsze. A takie ekranizacje (patrz Primer) wymagają dużego nakładu uwagi, żeby utrzymać tempo wydarzeń. Ciekaw jestem waszych opinii.

    A tak btw. dzisiaj (wczoraj) otrzymałem stopień dra więc mam nadzieję że przypadnie mi honorowe miejsce u boku Makiavela :D
    Pozdrawiam Serdczenie


    MRN

    Juventino
    Juventino
    Awatar użytkownika
    Rejestracja: 07 listopada 2007
    Posty: 8616
    Rejestracja: 07 listopada 2007

    Nieprzeczytany post 16 grudnia 2017, 17:00

    joy pisze:A tak btw. dzisiaj (wczoraj) otrzymałem stopień dra więc mam nadzieję że przypadnie mi honorowe miejsce u boku Makiavela :D
    Pozdrawiam Serdczenie
    Gratulacje ale raczej nie chciałbyś być w tym towarzystwie, szkoda byłoby Ciebie ;)


    Obrazek
    ODPOWIEDZ