Co nowego w kinie?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 17:49

aaaaaaaaaaa.. zapomniałem o moim topicu!

Hancock
Obrazek

W wakacje nie oglądam ambitnych filmów. Chyba, że Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Do kin jednak chodzę na komedie. Z najbardziej zapowiadanych filmów znałem Hancocka. Poszedłem do kina, kupiłem bilety i... nie wiem za co ja zapłaciłem. Miałem dobrze się bawić? nie bawiłem się dobrze. Miało być sporo humoru? nie było nawet trochę. Miała być ciekawa przygoda? były flaki z olejem. Może jestem tak negatywnie nastawiony do filmu, bo (w sumie nie wiem po co) oglądałem wczesniej długi trailer na youtubie, który trwał 3 minuty :shock: połowa filmu, a raczej połowa najciekawszych kawałków.
Fabuła zapowiadała się dobrze - miał być upity heros co ma wszystko w swoim czarnym (!) dupsku. Myslalem, że zrobią fajną parodię filmów o superbohaterach. A wyszło kiepsko. Poplątana historia o jakiś bogach, co jak się zbliżają, to umierają (to niby czemu SPOJLER w końcówce wszyscy przeżyli? ). Połapać się w tym nie mogłem. W każdym bądź razie,cała fabuła nudna. Will Smith ciekawie zagrał, ale co innego on umie grać?
Miała być komedia lata, a wyszło wielkie nic. Jak ktoś chce zobaczyć najciekawsze fragmenty filmu, niech idzie za friko na YT.


Obrazek

Miało być tatatataaaa! i było tatatata :P Na pewno słabsze niż poprzednie części, ale nie wyszło źle. Harrison Ford jak widać, jeszcze może. Niedługo kolejna część? Przygoda była, szkoda że teraz Indy rozpracowywał kosmitów. Jakoś tak nieziemsko się zrobiło. No, ale jeszcze byli komuniści.
Przygoda ciekawa, dużo akcji. Jedyny minus to akcja z wybuchem bomby atomowej. Na filmie wystarczy wejść do lodówki i przeczekać :roll:
Aktorzy, którzy trochę przeszkadzali mi w filmie to Blanchett (tradycyjnie) i LaBeouf. Słabe kreacje. Niezła scena końcowa, kiedy to Matt przymierza się do kapelusza Indy'ego. Już wszyscy myślimy, że nastąpiło przekazanie paleczki i to teraz jego przygody będą kręcić (sic!). Na szczęście tak się nie stało i Lucas z Spielbergiem zostawili sobie jeszcze otwartą furtkę. Pytanie - na jak długo? i czy kolejna część będzie jeszcze gorsza? Bo prawdziwi sympatycy i tak mówią że Indiana 4 "is not as if used to be..."

znacie jakieś fajne filmy warte obejrzenia?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 17:53

Miś Coccolino pisze:znacie jakieś fajne filmy warte obejrzenia?
W czwartek byłem w Multikinie na 'Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka'. Mnie się tam podobało, trochę się pośmiałem, ani przez chwilę się nie nudziłem, a słyszałem opinie, że ten film jest słaby itd. Skoro w wakacje nie oglądasz ambitnych filmów to właśnie polecam najnowszą część 'Mumii' ;)

+ dużo akcji, humoru, za rolę Jeta Li
- za brak Rachel Weisz

Z nowszych filmów mogę jeszcze polecić hiszpański thriller/horror 'Sierociniec'.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 18:03

Sapo_JuveFan pisze:
Miś Coccolino pisze:znacie jakieś fajne filmy warte obejrzenia?
W czwartek byłem w Multikinie na 'Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka'. Mnie się tam podobało, trochę się pośmiałem, ani przez chwilę się nie nudziłem, a słyszałem opinie, że ten film jest słaby itd. Skoro w wakacje nie oglądasz ambitnych filmów to właśnie polecam najnowszą część 'Mumii' ;)

+ dużo akcji, humoru, za rolę Jeta Li
- za brak Rachel Weisz
Za Mumię właśnie mam się zabierać w następnym tygodniu, choć nie wiem czy warto. Ogólnie nie lubię tej serii. Ani 1, ani 2 mnie nie kręciły. Ale podobno Mumia 3 jest trochę inna od poprzedniczek i w tym upatruję nadziei.
Z nowszych filmów mogę jeszcze polecić hiszpański thriller/horror 'Sierociniec'.
Horrorów nie oglądam. Nie znam się na nich. Dla mnei wszystko to takie Piły czy Hostele.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 18:13

Miś Coccolino pisze:Horrorów nie oglądam. Nie znam się na nich. Dla mnei wszystko to takie Piły czy Hostele.
Ja Ci powiem, że jedyne horrory wyprodukowane w ciągu ostatnich powiedzmy dziesięciu lat które mną wstrząsnęły to właśnie 'Sierociniec' oraz tajlandzki 'Shutter - Widmo'. Nowe horrory nie mają tego klimatu co filmy o tej tematyce z lat 90, 80, 70 czy nawet 60. (np. 'Psychoza'). Teraz liczą się tylko i wyłącznie komputerowe efekty specjalne. :| Weźmy za przykład 'Szczęki' Spielberga, dobry horror/thriller jak kto woli, w którym straszy mechaniczno-blaszany rekin. Ostatnio wyszło kilka takich filmów o rekinach (lubię monster-movies ;) ), w których 'straszą' tylko i wyłącznie komputerowe rekiny, na dodatek zrobione strasznie nieudolnie :/ Takich przykładów jest pełno, za dużo by wymieniać. ;)


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 20:01

Sapo_JuveFan pisze:
Miś Coccolino pisze:Horrorów nie oglądam. Nie znam się na nich. Dla mnei wszystko to takie Piły czy Hostele.
Ja Ci powiem, że jedyne horrory wyprodukowane w ciągu ostatnich powiedzmy dziesięciu lat które mną wstrząsnęły to właśnie 'Sierociniec' oraz tajlandzki 'Shutter - Widmo'
a) Sierociniec nie jest horrorem :wink:
b) Pila to nie horror
c) Masz racje wszystkie pordukacje amerykanskie nawiazuja do grupy amerykanow i ich "strasznych przygod. Akurat Hostel fabula mial wg mnie dobra.. Niestety szwankowalo wykonanie.

Jezeli nie ogladaliscie ostatnio dobych horrorow to polecam Reca, wczoraj na HBO ogladalem film "Demon"- Historia prawdziwa.
Filmy warte polecenia. Oczywiscie oglada sie je samemu o poznej godzinie :wink:

A tak z innej beczki. Ogladal ktos nowego Hulka lub Iron Mana?
Jak wrazenia?


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 20:24

Juventino90 pisze:A tak z innej beczki. Ogladal ktos nowego Hulka lub Iron Mana?
Jak wrazenia?
Pozytywne. Bylem na Iron Manie i film mi sie ogolnie podobal. Nie bylo to moze wielkie arcydzielo, ale te 2 godziny poswiecone na film, nie byly strata czasu.
PS. Będzie Iron Man 2. Premiera przewidziana na ok. kwiecien 2010.


artoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2005
Posty: 312
Rejestracja: 30 września 2005

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 22:28

Nowy Batman to absolutne dno. Naprawdę nie wart spędzić ponad 2 godzin na tym banale. Nie jestem fanem kina komercyjnego, ale takie dzieła jak Piraci z Kar... czy Władca Pierścieni docenić potrafię. Film nie porywa fabułą, bo z grubsza to co tam jet widzieliśmy już w poprzednich wydaniach serii o człowieku nietoperzu.

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na film REC. Otóż jedyne co mi się w ni podobało to aktorka (dziennikarka). Ciężko jest zbudować nastrój bez muzyki, której tu nie usłyszymy ze względu na typ filmu. Poza tym, czegoś brakuje... czegoś jest zbyt dużo....
No choćby to, że film jest zrobiony według schematu jaki widzieliśmy w Blair Witch Projeckt. Najpierw dezorientacja, potem katastrofa, potem śmierć. Heh...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 22:45

Wiec tak.
Powiedz mi znawco jaka chcialbys uslyszec muzyke w filmie Rec, skoro przedstawiony jest on jako film "dokumentalny"..?
Nie martw sie, skoro lubisz filmy z muzyka i lepszymi efektami zobaczysz to w filmie Quarantine.. Remake Amerykanskim wlasnie Reca.
Owszem Rec mial pare dziwnych momentow. Nielogiczne zachowanie.. Jednak byla to panika. Film swietny..
Co do porownania.. Rec jest zdecydowanie lepsza produkcja.. A zakonczenie? Nie kazde musi konczyc sie happy endem. Zreszta mi sie bardzo podobalo. Kontynuacja Reca ukaze sie w 2009 roku.

Film Batman Mroczny Rycerz. Oczywiscie musi to byc kino komercyjne. Bo wlasnie takie sa filmy o super-bohaterach. Na pewno warto podkreslic swietna role Jokera. I nie pisze tego tylko dlatego, ze padl trend na tego aktora po smierci..

Ja dzisiaj bede sie przymierzal do obejrzenia filmu "Strangers".


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2008, 23:33

Juventino90 pisze: Ja dzisiaj bede sie przymierzal do obejrzenia filmu "Strangers".
Właśnie skończyłem oglądać :D

Na razie nic nie napiszę, żeby nie psuć wrażeń. Chociaż o jednym wspomnieć muszę : Liv Tyler :whistle: Dla mnie jest jedną z najpiękniejszych aktorek... :prochno:

Mnie tego typu filmy nie przerażają. Dla mnie wyznacznikiem klimatu w filmach jest moja dziewczyna. A w tym filmie kilka razy sąsiadów krzykiem obudziła :lol:


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 01:24

Sapo_JuveFan pisze:
Miś Coccolino pisze:Horrorów nie oglądam. Nie znam się na nich. Dla mnei wszystko to takie Piły czy Hostele.
Ja Ci powiem, że jedyne horrory wyprodukowane w ciągu ostatnich powiedzmy dziesięciu lat które mną wstrząsnęły to właśnie 'Sierociniec' oraz tajlandzki 'Shutter - Widmo'.
No to polecam 'Oko'.
Co do Shuttera - obleśna gra aktorów i jakiś dziwny klimat filmu.
Jednak ogólnie, jak na horror przystało super.

Polecam także "Zdarzenie".
Wszystko zaczyna się nagle, bez ostrzeżenia – w ciągu kilku minut wielkie amerykańskie miasta ogarnia epidemia dziwnych, przerażających samobójstw. Co jest przyczyną tak drastycznych zmian w ludzkich zachowaniach? Czy to atak terrorystyczny? eksperyment, który wymknął się spod kontroli? nieznana dotąd broń biologiczna? nowa odmiana śmiercionośnego wirusa?
Super początek, samobójstwa robią wrażenie. Polecam na godzinkę 0:00 ;)
Z 'Okiem' będzie ciężej w nocy, jednak dałem rade. Mój kumpel pewne sceny z tego filmu nie był w stanie 'strawić' za dnia. Robi wrażenie. Szczególnie babcia w szpitalu...

Oglądał ktoś 'Pokutę'?
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2008, 01:30 przez mateelv, łącznie zmieniany 1 raz.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 01:30

Mam nadzieje, ze sie wyglupiasz..
I to byl jedynie zart.. Oko i Zdarzenie?
Jak dla mnie dwa amerykanskie gnioty, ktore zostaly najlepiej wyreklamowane w ostatnich czasach.

Oko chyba byl nawet zapowiadany, jako straszny film i.. horror. :whistle:


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 01:34

Zależy od gustu.
Mnie się 'Oko' podobało. 'Zdarzenie' za to miało fajny początek i do połowy jakoś wyglądało, później.. nudy.

Postaram się w najbliższym czasie zobaczyć polecanego przez ciebie Reca.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 07:45

Skoro już zostały poruszone tematy takich filmów jak "Oko" i "Zdarzenie"...
Dla mnie oba były totalną klęską i nigdy ale to nigdy nie poleciłbym ich nikomu kogo lubię ( ewentualnie bblackkowi - ale to już inna bajka ). Właściwie chyba 2 najgorsze tytuły, które w tym roku zagościły na ekranie mojego kompjutera :prochno:

Już ciekawszym filmem jest "Awake". Polski tytuł Przebudzenie, chyba jest właśnie w kinach. Dość ciekawa fabuła, ciekawi aktorzy - co w efekcie daje nam fajny film.

A Ty Juventino90 się tak nie oburzaj tylko skrobnij coś o "The Strangers". Jakie wrażenia? 8)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 10:10

mateelv pisze:Oglądał ktoś 'Pokutę'?
niee.... wyłączyłem (czyt. wyszedłem z kina) po jakiś 40 minutach... Nie mogłm, po prostu nie mogłem.

Warto się poświęcić ?


PS. Bernie Mac nie żyje... Na pewno nie będą już kręcić przygód Danny Oceana. Bez niego filmy tracą 50% swojego blasku. Na prawdę, bardzo dobry aktor ze specyficznymi kreacjami.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2008, 10:22

Miś Coccolino pisze:PS. Bernie Mac nie żyje... Na pewno nie będą już kręcić przygód Danny Oceana. Bez niego filmy tracą 50% swojego blasku. Na prawdę, bardzo dobry aktor ze specyficznymi kreacjami.
Aktor ciekawy, to nie ulega wątpliwości. Szkoda, że nie zobaczymy już filmów z jego udziałem.

A co do przygód Oceana, to nie sądzę żeby mieli porzucić pomysł o kręceniu kolejnej części przez śmierć jednej osoby z jakże szerokiej obsady. Jeśli film ma powstać to powstanie, jeśli 13 będzie ostatnią częścią to zapewne z innych powodów niż Bernie Mac...


ODPOWIEDZ