Co nowego w kinie?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2016, 22:49

Niedawno wróciłem z "Creeda". Nie jestem żadnym filmowym znawcom, w dodatku fakt, że w latach 90-tych non stop oglądałem filmy typu Rocky, Rambo i tak dalej, powoduje, iż ciężko mi się pokusić o obiektywizm, ale naprawdę po wyjściu z kina wraz ze znajomymi byliśmy zachwyceni. Do niczego nie można się przyczepić, super gra aktorów to co zagrał "Sylwek" jest wręcz niesamowite i niespodziewane. Świetnie dobrana muzyka, kilka razy się wzruszyłem, kilkanaście razy mocno pośmiałem, postacie napisane i odegrane genialnie, fabuła niby przewidywalna, ale stworzona w taki sposób, że człowiek się może tylko zachwycać. I te nawiązania do "poprzednich części". Dla prawdziwego fana czysta gratka. 10/10.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 lutego 2016, 20:33

Wczoraj byłem na "Zjawie" i szczerze mówiąc zacząłem poważnie myśleć o swoim kinie domowym. Nie mogłem się skupić na filmie ponieważ usiadły obok mnie młode dziewczyny, które cały czas rozmawiały, sms`owały, śmiały, a w gdzieś w połowie seansu ktoś postanowił sobie zdjąć buty... Nie słyszałem, ale poczułem. Co do filmu to był świetny. Zdjęcia, muzyka jak i sama gra... niedźwiedzia :prochno: Leo jak to Leo czyli miodzio. Żałuję tylko, że film nie był wyświetlany w Imax. Najcięższy wybór od lat przed kupieniem biletu "Zjawa", "Creed" czy "8" Tarantino.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 02 lutego 2016, 00:17

bajbek17 pisze:Najcięższy wybór od lat przed kupieniem biletu "Zjawa", "Creed" czy "8" Tarantino.
Na Tarantino wybieram się w tygodniu, "Zjawę" pewnie też w końcu przyjdzie mi obejrzeć w kinie bo, choć czytałem różne recenzje, to jestem cholernie tego filmu ciekaw. Jednak obrazem, którego z całą pewnością najbardziej wyczekuję w najbliższym czasie jest "Ave, Cezar!" Coenów. Czegokolwiek by nie nakręcili, zawsze na ich filmach bawię się świetnie a ich najnowsze dzieło zapowiada się również wyśmienicie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2016, 14:24

A dla mnie "Zjawa" jest lekkim rozczarowaniem. To wciąż solidne kino, piękne zdjęcia, naprawdę imponująca charakteryzacja (na którą zazwyczaj nie zwracam uwagi), aktorstwo przekonujące... Ale całość jakoś mnie nie pochłonęła. Mocny początek (bitwa i scena z misiem świetne), a potem jakoś tak wszystko przygasa, mnóstwo irytującego banału i DiCaprio, który dla Oscara gotowy jest zjeść przed kamerą surowe mięso i je wyrzygać . W każdym razie jak dla mnie, "Zjawa" z tymi dwunastoma nominacjami jest takim trochę kolosem na glinianych nogach i nie zdziwię się, jeśli skończy jak "Lincoln". Bo były w tym sezonie filmy lepsze i piszę to, choć kilku istotnych pozycji jeszcze nie widziałem.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2016, 18:58

Muszę to napisać. Jason Bourne wraca do kin, oczywiście z Mattem :hellyes: :prochno: :D


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 09 lutego 2016, 22:12

Nowy Pitbull, lepszy czy gorszy od poprzednika?


Flas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 59
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 10 lutego 2016, 00:28

Alex96 pisze:Nowy Pitbull, lepszy czy gorszy od poprzednika?
Nie gorszy i nie lepszy - INNY. Na pewno nie żałuję wydanych pieniędzy i czasu w kinie. Zaskakująco dobry wątek komediowy, dużo akcji przedstawionej z drugiej strony barykady. Mam nadzieję, że tak jak w przypadku pierwszej części będzie rozwinięcie w serialu, bo materiał powinien być.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 lutego 2016, 10:08

Alex96 pisze:Nowy Pitbull, lepszy czy gorszy od poprzednika?
Jak jesteś fanem Pitbulla, to słabszy. Ogólnie nie żałuję wydanych pieniędzy na kino, ale bez szału.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 lutego 2016, 11:21

Alex96 pisze:Nowy Pitbull, lepszy czy gorszy od poprzednika?
Inny. Mniej w nim tego fajnego policyjnego „brudu", któ®y był w pierwszej części, mniej psychologii postaci. Typowe kino akcji.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 328
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2016, 23:59

B@rt pisze:A dla mnie "Zjawa" jest lekkim rozczarowaniem.
I przegięciem.Główny bohater miał pierdylion żyć.Nawet nie niedźwiedź czy upadek z wysokości ale ciągłe brodzenie w tej lodowatej wodzie,że nie wspomnę o cudownym ozdrowieniu nogi każe stawiać go na tej samej półce co James Bond czy jakiś Batman.

"Kabaret" z1972 roku sobie obejrzałem.
Trochę musical,trochę komedia i trochę hardkor...lata 30'w Berlinie, początki faszyzmu,to jak naziści przejmują państwo .Ale to tylko tło dla mieszkającej tam Sally.Występuje w kabarecie i marzy o wielkiej karierze.Niezwykła Liza Minnelli w tej roli.Towarzyszy jej Michael York.Drewniany straszliwie...ale pasujący idealnie do roli brytyjczyka,który odkrywa miłość...różne jej odcienie i powiem wam,że można by się tu rozpisywać o fantastycznej muzyce, dobrej grze aktorskiej i ciekawej historii.Na filmweb ktoś taki wpis popełnił:
http://www.filmweb.pl/reviews/Wi%C4%99c ... miska-1964
Ja zaś zachęcam do obejrzenia tego filmu.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2016, 01:10

Pietro jesli ześ z Wawy to uderzaj do dramatycznego na spektakl Kabaret - swietny, swietny swietny, Filmu jeszcze nie widziałem zabieram się, ale spektakl wysmienity.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2016, 10:22

Miło widzieć, że ludzie odkrywają takie klasyki kina, jak "Kabaret" :ok:


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 328
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2016, 04:34

Robaku pisze:Pietro jesli ześ z Wawy to uderzaj do dramatycznego na spektakl Kabaret - swietny, swietny swietny, Filmu jeszcze nie widziałem zabieram się, ale spektakl wysmienity.
No nie jestem z Wa-wy.A kto w tym spektaklu występuje?Ktoś znany?

Co do filmu "Kabaret"...jakoś się wcześniej nie złożyło.Dlatego dopiero teraz go obejrzałem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2016, 10:15

Wczoraj, w wieku 86 lat zmarł Bud Spencer ( Carlo Pedersoli ) - aktor i pływak. Bud znany był przede wszystkim ze znakomitych ról komediowych wraz z Terrencem Hillem. Ci dwaj panowie królowali w czasach świetności kaset video a ich filmy nigdy się nie zestarzeją mimo, że stare de facto są.
Jeden z moich ulubionych aktorów. Zmarł 27.06.2016 r. w Rzymie :cry:


Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 11:59

Byłem wczoraj na filmie "Wołyn". Świetny film, genialna gra aktorską, świetne zdjęcia, klimatyczna muzyka i naprawdę super scenariusz. Jedyny minus w mojej opinii to długość filmu. Mógłby być trochę krótszy, ale tak czy siak naprawdę polecam każdemu. Dawno żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia, a często chodzę do kina i oglądam filmy w domu. Do tej pory o nim rozmyslam. Reasumując serdecznie polecam! :)


ODPOWIEDZ