Jakiego Polaka widzielibyście w Juve?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 08:56

delakha pisze:Dzień dobry.

ŻADNEGO

Do widzenia.
Dzień dobry.

HEJTERS GONA HEJT

Do widzenia.



Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy. Szczęsny będzie kiedyś bronił w najlepszych klubach swiata, a Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri. Dziękuję, dobranoc.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 09:13

deszczowy pisze:Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy.
:D czyli wg ciebie przepłaciliśmy dobre kilka baniek, bo dając 10 za Piszczka Borussia całowałaby nas po tyłku, nawet po ME nikt nie da za niego choćby 7mln
deszczowy pisze:Szczęsny będzie kiedyś bronił w najlepszych klubach swiata
chyba już w takim broni... chociaż może wg ciebie Arsenal do takich się nie zalicza... ;)
deszczowy pisze:Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri.
super, a Rudnevs miał 8 po 4 meczach, dziękuję dobranoc :D
zresztą Matri to dziś jeszcze nie poziom Juve więc co to za porównanie? Dobrze, że do Amauriego nie porównujesz


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Dest

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 września 2009
Posty: 32
Rejestracja: 27 września 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 09:24

Przed sezonem widziałem miejsce dla Piszczka. Teraz biorąc pod uwagę co gra Lichy - to żadnego nam nie trzeba.

Zresztą Polak w Juve tylko by nam przysporzył tego, że nagle pojawiło by się pełno nowych 'kibiców' naszego klubu. Wiem jak podobną sytuację przeżywał kumpel kibicujący całe życie Borussi.


Szwambrania

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lutego 2011
Posty: 51
Rejestracja: 27 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 10:10

Pozwolę się wtrącić.
Maly pisze:
deszczowy pisze:Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy.
:D czyli wg ciebie przepłaciliśmy dobre kilka baniek, bo dając 10 za Piszczka Borussia całowałaby nas po tyłku, nawet po ME nikt nie da za niego choćby 7mln
Zgadzam się z deszczowym, Piszczek to poziom conajmniej Lichego, facet został wybrany do 11 sezonu TRZECIEJ ligi świata, stanowił ważny element defensywy najlepiej grającej w tej formacji najlepszej drużyny TRZECIEJ ligi świata! Świetnie sobie radził grając przeciwko Robbenowi, Ribery'iemu, Jansenowi etc.
Facet nie prezentuje jeszcze poziomu Maicona, czy innego Daniego Alvesa, ale za 2-3 sezony, kto wie?

Maly pisze:
deszczowy pisze:Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri.
super, a Rudnevs miał 8 po 4 meczach, dziękuję dobranoc :D
zresztą Matri to dziś jeszcze nie poziom Juve więc co to za porównanie? Dobrze, że do Amauriego nie porównujesz
Rudniew gra w chyba 30ej lidze w Europie (?)
Matri gra w 4 lidze w Europie,
Lewandowski gra w 3 lidze Europy.

Poziom Bundesligi jest wyższy niż ligi włoskiej i każdy obiektywny widz to przyzna. Gra się tam szybciej, przeciętne i słabe drużyny mają lepszych piłkarzy (niż kluby włoskie), jest trudniej takiemu Lewandowskiemu niż Matri'emu.
Zdecydowanie bardziej wolałbym oglądać mecz np. Werder v Mainz niż Viola v Genoa.

Podsumowując z miłą chęcią przywitałbym Piszczka w Juve do walki o pierwszą 11 z Lichym, no i Lewandowskiego za 2-3 sezony kiedy się rozwinie (miejmy nadzieje) jeszcze bardziej.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 14:40

Założę się, że gdyby Piszczek i Lewandowski byli np. Mongołami/Portorykańczykami/Wybrzeżokościosłonianami a nie Polakami to opinie na ich temat na tym forum byłyby znacznie bardziej obiektywne.

Lewy w zeszłym roku był najlepszym jokerem Bundesligi a Piszczek najlepszym bocznym obrońcą. Ten drugi ma za sobą prawdopodobnie życiowy sezon ale w tym potwierdza klasę a Lewy awansował na pierwszego napastnika mistrza Niemiec i ma 8 bramek i 5 asyst w 12 meczach.

Kto nie wierzy niech poogląda Borussię to może zmieni zdanie. Kiepsko im idzie w CL ale w lidze wymiatają. A kto twierdzi, że Lewy to drewno jest po prostu żałosny.

Co do tego czy się nadają do Juve to ciężko powiedzieć. Piszczek ma od Lichta lepsze dośrodkowania i szybkość ale prawdopodobnie gorszą wydolność. W Niemczech może sobie pozwolić na bardzo ofensywną grę a tutaj pewnie musiałby więcej bronić. Co do Lewego to ciężko powiedzieć aczkolwiek mógłby grać w pierwszym składzie.
Szwambrania pisze:Poziom Bundesligi jest wyższy niż ligi włoskiej i każdy obiektywny widz to przyzna. Gra się tam szybciej, przeciętne i słabe drużyny mają lepszych piłkarzy (niż kluby włoskie), jest trudniej takiemu Lewandowskiemu niż Matri'emu.
Zdecydowanie bardziej wolałbym oglądać mecz np. Werder v Mainz niż Viola v Genoa
To prawda. Przeciwnicy Bundesligi powiedzą, że Niemcy z kolei mają słabsze wyniki w CL ale to jest tylko po części prawda. I chociaż Bundesliga jest lepsza, to jednak pewnym graczom gra się trudniej. Lewy nawet odrzucił ofertę Genoi (jako piłkarz Lecha) właśnie z tego powodu, co nie znaczy, że nie dałby rady.
Dest pisze:Zresztą Polak w Juve tylko by nam przysporzył tego, że nagle pojawiło by się pełno nowych 'kibiców' naszego klubu. Wiem jak podobną sytuację przeżywał kumpel kibicujący całe życie Borussi.
A czy to tak źle? interiści obecnie się pocieszają, że słaba gra przyczyni się do odpadnięcia sezonowców ale nie uważam, żeby duża liczba kibiców stanowiła problem. Sam sympatyzuję z Borussią od przyjścia Polaków do klubu. Poza tym, czy to ważne z jakiego powodu się zaczyna kibicowanie? To zawsze jest nie do końca świadomy wybór i kwestia przypadku, tak przynajmniej ja to widzę.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 15:28

Mietson pisze:
Dest pisze:Zresztą Polak w Juve tylko by nam przysporzył tego, że nagle pojawiło by się pełno nowych 'kibiców' naszego klubu. Wiem jak podobną sytuację przeżywał kumpel kibicujący całe życie Borussi.
A czy to tak źle? interiści obecnie się pocieszają, że słaba gra przyczyni się do odpadnięcia sezonowców ale nie uważam, żeby duża liczba kibiców stanowiła problem. Sam sympatyzuję z Borussią od przyjścia Polaków do klubu. Poza tym, czy to ważne z jakiego powodu się zaczyna kibicowanie? To zawsze jest nie do końca świadomy wybór i kwestia przypadku, tak przynajmniej ja to widzę.
To jest dopiero śmieszne. A oni sami niby czemu kibicują Juve? Irytuje mnie takie wywyższanie się. Jeżeli mały Jasiu zacznie kibicować Juve, bo tam gra jego idol Lewandowski to jest powód równie dobry jak każdy inny.

Mnie też generalnie Bundesliga zwisa, ale zawsze luknę na wynik Borussi.


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 16:37

Maly pisze:
deszczowy pisze:Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy.
:D czyli wg ciebie przepłaciliśmy dobre kilka baniek, bo dając 10 za Piszczka Borussia całowałaby nas po tyłku, nawet po ME nikt nie da za niego choćby 7mln
Fakt, kto jak kto ale akurat Juve robi tylko genialne transfery. Kupno zawodnika za 30mln a pozniej nieudana proba oddania go za worek pilek to nie blad tylko przemyslany element genialnej strategi transferowej ktorej celem jest wprowadzenie chaosu na rynku :angry:
deszczowy pisze:Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri.
super, a Rudnevs miał 8 po 4 meczach, dziękuję dobranoc :D
zresztą Matri to dziś jeszcze nie poziom Juve więc co to za porównanie? Dobrze, że do Amauriego nie porównujesz[/quote]

Bo tematem jest kto powinien grac w Juve, a nie np Barcy czy innym Realu. Lewy > kazdy napastnik w Juve. I to wystarczy. Do tego Lewy jeszcze sie bedzie rozwijal, i stosunek cena - jakosc bedzie pewnie najlepsza z topowych napastnikow.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 16:58

delakha pisze:Lewandowski napastnikiem Juve...
Zabrali nam 2 tytuły, zdegradowali do SerieB, Amauri przez 2 lata był na głównym banerze JuvePoland, zremisowaliśmy z Lechem, Nedved zakończył karierę - a niektórzy ciągle nie mają dość.
Ja Ci o niebie , Ty mi o chlebie.. :roll:
Jak to co napisałeś ma się do hipotetycznego założenia że Lewandowski będąc w formie mógłby zagrać w Juve ? Zwłaszcza ten Amauri na banerze JuvePoland i remisy z Lechem.

Zgadzam się z @Mietsonem że fakt narodowości Polskiej w jakiś sposób wypacza postrzeganie piłkarzy tutaj na forum.

@YaSq , nie szedłbym tak daleko z oceną "Lewego" , stawiając go wyżej od każdego napastnika Juve. Niech utrzyma formę w Borussi i Reprezentacji i nie da się podszeptom agenta na zbyt szybkie , nieprzemyślane odejście z Niemiec.


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:08

M.R. pisze:
delakha pisze:Lewandowski napastnikiem Juve...
Zabrali nam 2 tytuły, zdegradowali do SerieB, Amauri przez 2 lata był na głównym banerze JuvePoland, zremisowaliśmy z Lechem, Nedved zakończył karierę - a niektórzy ciągle nie mają dość.
Ja Ci o niebie , Ty mi o chlebie.. :roll:
Chyba tylko autor wie o co chodzi w tym poście :think:

Nie ogladam za dużo Piszczka, ale mało kto jest tak niezniszczalny jak Licht.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:19

M.R. pisze: @YaSq , nie szedłbym tak daleko z oceną "Lewego" , stawiając go wyżej od każdego napastnika Juve. Niech utrzyma formę w Borussi i Reprezentacji i nie da się podszeptom agenta na zbyt szybkie , nieprzemyślane odejście z Niemiec.
Słusznie. Lewy jest dobrym, coraz lepszym napastnikiem, ale ma (mimo wszystko) dopiero 23 lata. Niech pogra w Borussii jeszcze rok, a potem zobaczymy. Ale tranfer mu pachnie. Miałam okazję robić dziś z nim materiał i chłopak się stopował, ale na słowa "Premier Leaugue" to mu się aż oczy zaświeciły.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:32

alina pisze:
M.R. pisze:
delakha pisze:Lewandowski napastnikiem Juve...
Zabrali nam 2 tytuły, zdegradowali do SerieB, Amauri przez 2 lata był na głównym banerze JuvePoland, zremisowaliśmy z Lechem, Nedved zakończył karierę - a niektórzy ciągle nie mają dość.
Ja Ci o niebie , Ty mi o chlebie.. :roll:
Chyba tylko autor wie o co chodzi w tym poście :think:
Akurat ja wiem - chodzi o to, że Lewy w Juventusie to niby byłaby straszna (kolejna) potwarz dla tego klubu. Jest to oczywiście kompletna bzdura.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2011, 18:01 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 2 razy.


ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:49

deszczowy pisze: Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy. Szczęsny będzie kiedyś bronił w najlepszych klubach swiata, a Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri. Dziękuję, dobranoc.
Nie zgodzę się tylko w kwestii Lewego. On mnie nie przekonuje swoją grą mimo tych ośmiu goli... Matri jest napastnikiem dużo bardziej kreatywnym, tym z gatunku piłkarsko później dojrzewających :] Piszczek jest w tej chwili najlepszym polskim zawodnikiem. Szczęsny nie jest pierwszym polskim obiecującym bramkarzem, ale wyróżnia go charakter.


AmericanPsycho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2005
Posty: 402
Rejestracja: 28 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 17:57

M.R. pisze:Do dwójki Panów powyżej - Wojciech Szczęsny , Łukasz Piszczek , Robert Lewandowski.Według mnie każdy z nich będąc w formie byłby albo wielce wartościowym zmiennikiem albo nawet graczem pierwszego składu w Juve. Chciałbym kiedyś zobaczyć Polskiego gracza w Juve.
i po co tak złorzeczyć swojemu klubowi? :?
M.R. pisze: edit: Musiałem dopisać że to tylko moje zdanie, nie mam się za głosiciela jedynej i słusznej prawdy :)
może odrobinę. :roll:
M.R. pisze: Zgadzam się z @Mietsonem że fakt narodowości Polskiej w jakiś sposób wypacza postrzeganie piłkarzy tutaj na forum.
i ja też się zgadzam.


Platon mawiał: Szlachetną rzeczą jest wybaczać, ale nigdy nie płać za spóźnioną pizzę.
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 18:01

delakha pisze:
M.R. pisze: Zgadzam się z @Mietsonem że fakt narodowości Polskiej w jakiś sposób wypacza postrzeganie piłkarzy tutaj na forum.
i ja też się zgadzam.
No tego to się nie spodziewałem :D
W takim razie z jakiej paki tak krytykujesz Lewego? A może sugerujesz, że go przeceniamy bo to nasz rodak?
ketraB pisze:
deszczowy pisze: Piszeczk to poziom co najmniej Lichego, a sądzę, że wyższy. Szczęsny będzie kiedyś bronił w najlepszych klubach swiata, a Lewy ma już 8 bramek w tym sezonie. Lepiej, niż Matri. Dziękuję, dobranoc.
Nie zgodzę się tylko w kwestii Lewego. On mnie nie przekonuje swoją grą mimo tych ośmiu goli... Matri jest napastnikiem dużo bardziej kreatywnym, tym z gatunku piłkarsko później dojrzewających :] Piszczek jest w tej chwili najlepszym Polskim zawodnikiem. Szczęsny nie jest pierwszym obiecującym bramkarzem, ale wyróżnia go charakter.
:rotfl: ROBERT LEWANDOWSKI - 5 asyst w 12 meczach. Ale jest mało kreatywny :lol: Oglądasz czasem mecze z jego udziałem? Dla tych co nie oglądają, powiem, że jak na napastnika na szpicy to Lewy jest szczególnie kreatywny i polecam zobaczyć jakie asysty zaliczył to może co po niektórzy zmienią zdanie.


M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 08 listopada 2011, 19:09

Bez urazy,@delakha , ale rozmawia się z Tobą jak ze ślepym o kolorach. Po pierwsze nie złorzeczę Juve pisząc o tym że widziałbym Lewandowskiego w kadrze. Zobacz sobie jakich "mistrzów" musimy utrzymywać w ataku - Amauri, Iaquinta, Toni. Na szczęście nie ma już Martineza. Że nie wspomnę o niejakim Lanzafame który potykał się o własne nogi. Złorzeczeniem byłoby że świetnie nadaje się do Juve Paweł Buzała albo Tomasz Dawidowski.
Po drugie nie jestem jedynym użytkownikiem który twierdzi o tym , że są wartościowi Polscy gracze którzy daliby sobie radę w obecnym Juve. Nie bronię więc samotnie jakiejś chorej teorii.
Po trzecie, i ostatnie, rozumiem, że można stać na stanowisku że żaden Polski gracz się do Juve nie nadaję, ale miło by było zobaczyć jakąś logiczną argumentację na ten temat.
Pozdrawiam i życzę udanego wypadu na mecz Polska - Włochy.


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
ODPOWIEDZ