Puchar Narodów Afryki 2008

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 23:45

Przyznam się bez bicia że nie wierzyłem w Egipt. Nie potrafiłem sobie wmówić że może wygrać z naszpikowanym gwiazdami Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Trochę mi głupio że omijałem szerokim łukiem mecze w których grali "Dzieci Nilu". Głupio mi że nie znam 98% nazwisk piłkarzy z pierwszej "11" :oops: Wstyd...
Za to co dziś Faraonowie zrobili ze Słoniami należy się Piłkarski Oskar całej drużynie. Cuda w bramce wyprawiał Al Haddari, Drogba nie pograł w dużej mierze przez Gomaa i Saida, w środku pola rządził Hassan, a Zaki dziurawił siatki i obrońców jakby grał na treningu. Aż dziw bierze że oni nie grają w Europejskich potentatach, szczególnie pierwszy i ostatni...
Od początku turnieju byłem za Ghaną, ale po dzisiejszej demolce Egipt jest moją ulubioną i najlepszą Afrykańską drużyną. Liczę na złoto :D


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 23:52

Lukasz_JUVE pisze:Od początku turnieju byłem za Ghaną, ale po dzisiejszej demolce Egipt jest moją ulubioną i najlepszą Afrykańską drużyną. Liczę na złoto :D
sezonowiec :smile: ale ja tez po tym meczu polubilem Egipt :prochno:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 07:15

no wczorajsze rezultaty były dla mnie naprawde ogromnym zaskoczeniem i wyszło na to e mecz ktory typowałem jako final bedzie jednak meczem o 3 miejsce

a wiec w finale bede kibicował Kamerunowi a w meczu o 3 msc-e Wybrzezu

ku woli przypomnienia bo moze ktos nie wie mecz o 3 miejsce bedzie jutro czyli 9.02 o godz 18 natomiast finał 10.02 (niedziela) takze o 18 :-D


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 07:24

Sapo_JuveFan pisze:
Lukasz_JUVE pisze:Od początku turnieju byłem za Ghaną, ale po dzisiejszej demolce Egipt jest moją ulubioną i najlepszą Afrykańską drużyną. Liczę na złoto :D
sezonowiec :smile: ale ja tez po tym meczu polubilem Egipt :prochno:
Zdrajcy! ;) Ja bardzo przeżyłem porażkę Ghany w półfinale. Ehh Panowie, wstyd mi za was... :płaczę:


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 09:05

Lukasz_JUVE pisze:Przyznam się bez bicia że nie wierzyłem w Egipt. Nie potrafiłem sobie wmówić że może wygrać z naszpikowanym gwiazdami Wybrzeżem Kości Słoniowej.
I to jest najlepszy przykład, dlaczego football jest piekny. Nie wygrywają nazwiska, tylko drużyna. I dlatego jesteśmy (Juve) wielcy i jeszcze pokażemy Europie na co nas stać :wink:
taki mały off... (wybaczcie)

Co do PNA nie miałem swojego zdecydowanego faworyta. Nie chce żeby wygrał Kamerun (Eto'o :smile: ). Szkoda troche Ghany, widze ze miała duzo zwolenników na forum :wink:


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 09:20

Normalnie porazka Wks-u to niezla sensacja, taki skład maja ze moga rywlizowac z najlepszymi druzynami na swiecie. Do meczu z Egiptem stracili tylko jedna bramke o ile sie nie myle, no ale mecz z Egiptem - skutecznosc troszke szwankowala. Ale tak jak kolega wyzej napisal nazwiska nie graja.

W finale stawiam na Kamerun - moze Eto'o cos pokaze :!: :!: :smile:


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 10:25

Oglądam ten turniej od samego początku, więc wypada coś napisać.

Do półfinałów niespodzianek raczej nie było. Od początku było wiadomo, że te cztery drużyny zagrają ze sobą w meczach o finał. Oczywiście były ekipy, po których spodziewano się czegoś więcej, jak np. Mali, Nigeria czy Senegal, jednak nikt im raczej szans na zwycięstwo nie dawał.

Muszę przyznać, że wczorajszy pierwszy półfinał mnie trochę rozczarował. Nie było to zbyt porywające widowisko. Ghana miała poważne problemy by zagrozić bramce Kamerunu, który po jednej świetnej kontrze ustalił wynik meczu. Jak dla mnie to bez niespodzianki.

Co do drugiego meczu, to muszę przyznać, że byłem trochę zawiedziony, bo... miałem nadzieję na taki finał. Drużyna WKS jest pełna znanych nazwisk i teoretycznie powinna zniszczyć wczoraj Egipt. Jednak ekipa faraonów jest świetnie poukładana taktycznie i perfekcyjnie wypunktowała rywali. Warto zaznaczyć, że Egipt grał wczoraj 3 obrońcami. Zawodnicy tej drużyny, nie są tak znani w Europie jak zawodnicy innych drużyn, z racji tego, że praktycznie wszyscy występują w lidze egipskiej. Ponoć zarabiają tam mnóstwo kasy.

Przed nami wielki finał, w którym mam nadzieję, że zwycięży drużyna Egiptu, którą typowałem w finale przed rozpoczęciem turnieju. Liczę także, że drużyna Kamerunu pokaże jak się gra w piłkę. Oby było to świetne, dramatyczne widowisko. Niech wygra lepszy.


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 11:26

Sapo_JuveFan pisze:
Lukasz_JUVE pisze:Od początku turnieju byłem za Ghaną, ale po dzisiejszej demolce Egipt jest moją ulubioną i najlepszą Afrykańską drużyną. Liczę na złoto :D
sezonowiec :smile: ale ja tez po tym meczu polubilem Egipt :prochno:
A ja polubiłem Egipt od pierwszego meczu który Wygrał z Kamerunem 4-2(3-0) :smile: a co do Ghany dobry zespół szkoda że nie przeszedł dalej jednak ta kontra Kamerunu po której podła bramka była zdecydowanie efektem dekoncentracji obrońców.

A co do meczy WKS z Egiptem nastąpił w nim śmieszy incydent mianowicie jakiś piłkarz nie pamiętam czy WKS czy Egiptu jak się przewracał pociągnął drugiego z portki i mówiąc prosto z mostu zdjął mu gacie.Pokazały to powtórki i komentatorzy cisza...aż tu jeden powiedział dobrze, że jest po 22:00 :rotfl: no ale zdarza się :smile: .A bramki piękne :bravo:


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 11:38

Egipt! I wszystko jasne. Kolejną drużyną, która się na nich przejedzie będzie Kamerun. Już w niedzielę ;)

Turniej jest super. To już nie jest ta sama piłka co jeszcze pare lat temu podczas PNA. Widać, że piłka na kontynencie się rozwija (albo coraz więcej piłkarzy ucieka do Europy). Fajne akcje, ładne bramki. Czego chcieć więcej?


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 11:47

Miałem nadzieję na zwycięstwo WKS, albo ew. Ghany (typowałem finał między tymi dwoma ekipami), a tu taka niespodzianka. Trudno. "Następną razą" będzie lepiej.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 12:30

Zawiodłem się i na Ghanie i na W.K.S, a ten wczorajszy wynik 4-1 to mnie po prostu tak posmucił :( .No ale cóż Egipt zagrał świetny mecz i to im się należał awans do finału.Wielkie brawa dla piłkarzy Egiptu, że pomimo tego, że mają mniej znane nazwiska od piłkarzy W.K.S nie przestraszyli się "gwiazdeczek" i dali z siebie wszystko.

W meczu o 3 miejsce nie ma swojego faworyta bo lubię obydwie drużyny.Natomiast w finale będę za Kamerunem, pomimo tego, że nnie mają zbyt wielkich szans z (nie ukrywajmy) wspaniale grającą w tegorocznym P.N.A reprezentacją Egiptu.


MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 18:11

Sapo_JuveFan pisze:
Lukasz_JUVE pisze:Od początku turnieju byłem za Ghaną, ale po dzisiejszej demolce Egipt jest moją ulubioną i najlepszą Afrykańską drużyną. Liczę na złoto :D
sezonowiec :smile: ale ja tez po tym meczu polubilem Egipt :prochno:
Nigdy nie miałem ulubionego zespołu w Afryce, więc pora żebym sobie taki znalazł :P Padło na Egipt :D


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lutego 2008, 19:23

Do tej pory nie interesowałem się szczególnie tymi rozgrywkami,ale ostatnio,wiedząc,że rozgrywane są już spotkania półfinałowe postanowiłem przysiąść i przyjrzeć się rywalizacji piłkarzy z kontynentu afrykańskiego.Muszę przyznać,że jestem rozczarowany wynikiem zarówno jednego,jak i drugiego spotkania.Po pierwsze liczyłem na zwycięstwo w finale albo Ghany,która posiada wielu znakomitych zawodników,albo WKS.Obie ekipy nie zakwalifikowały się jednak do finału.Niestety w składzie pierwszego z tych zespołów widać było wyraźnie brak naszego Appiaha 8) Dlatego też nie jestem tym za bardzo usatysfakcjonowany,zwłaszcza,że Kamerun grał zdecydowanie gorzej.Co do ekipy "Słoni"-Drogba nie pokazał nic szczególnego,poniżej oczekiwań także Yaya oraz Kolo Toure.Pewnie ponownie turniej wygra Egipt,który ma wszystko poukładane-znakomita dyscyplina taktyczna.Jednak reprezentacja ta nie prezentuje typowego afrykańskiego stylu gry...W takiej sytuacji liczę na zwycięstwo Kamerunu :)


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2008, 13:24

Coż moja Angola odpadła właśnie w starciu z Egiptem, w zasadzie to nie my byliśmy faworytem ale niestety nie udało się. Co do drużyny Egiptu zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Kamerun rownież zaskoczył, z Ghaną zagrali naprawdę świetną akcję, a swoją drogą to niezły łeb z Bikeya :D. Śmiem twierdzić iż mały finał będzie ciekawszy niż głowny. Egipt w takiej formie zrobi wiatrak z Kamerunu, trzymam kciuki za Nieposkromione Lwy.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2008, 20:07

Ghana zasluzenie wygrywa final pocieszenia pokonujac WKS 4-2 i ostatecznie zajmuje 3 miejsce na PNA, co osobiscie mnie bardzo cieszy :). Jutro Egipt zmierzy sie w finale z Kamerunem i mam nadzieje ze Faraoni ujarzmia Nieposkromione Lwy :twisted:


ODPOWIEDZ