Puchar Narodów Afryki 2008

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2008, 13:22

Jednak Nie zwolnili go tylko on sam podał sie do dymysji !


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2008, 13:36

Jestem zdumiony wczorajszą postawą Angoli. Antylopy mimo niekorzystnego wyniku do przerwy z Senegalem potrafiły się podnieść i odrobić wynik z nawiązką. Kapitalnie gra Manucho ktory poniekąd wyrasta na gwiazdę tego turnieju, szkoda że tym meczem posadę stracił Kasperczak, ale takie życie :P.

DO BOJU ANTYLOPY!


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2008, 20:34

Dzieki Ci WKS!!! Profesjonaliści w 100%!!! Nie ma to jak awans w ostatnich minutach...Nigeria przy POMOCY WKS awansowała kosztem Mali dalej i zagra z Ghaną. W weekend zapowiada sie baaardzo ciekawy meczyk...może w końcu moje Super Orły zaczną coś grać bo jak na razie to co reprezentują jest poniżej krytyki(dla kibica Nigerii). Zastanawiam się tylko kto dyrygował drużyną z ławki...ja widziałem dyrygujacego Kanu. Profesjonalizm pełną GĘBĄ...jak to w Afryce;)


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 17:46

Dzisiaj bardzo ważne spotkania ( półfinały ).

18:00 GHANA -:- KAMERUN
21:30 W.K.S -:- EGIPT

Co do tych meczy to ja mam swoich faworytów.Mam nadzieję, że drużyna Essiena poradzi sobie z drużyną Kamerunu, i w finale zagra z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Wiem, że Egipt to nie jest rywal,który daje się łatwo, ale jednak mam nadzieje, że W.K.S trochę postrzelają.Chciałbym jakieś 3-2, 4-2 dla W.K.S oczywiście.

Jeżeli chodzi o drugi mecz to obstawiam jakieś 2-1 po dogrywce dla Ghany.





Mecz o 3 miejsce w sobotę, a finał w Niedzielę.Obydwa mecze o godz 18:00.


dżambex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 45
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 18:42

Ja też coś skrobnę na temat tych rozgrywek , których jestem wielkim pasjonatem :)

Otóż dla mnie jako kibica piłkarskiego Puchar Narodów Afryki jest drugą najciekawszą imprezą reprezentacyjną zaraz po Mistrzostwach Świata. Nie Mistrzostwa "Starego Kontynentu" ani nie Copa America tylko właśnie PNA. Rozgrywki te mają swoją , specjalną "moc". Widzieć tych radosnych kibiców non stop grających na różnego rodzaju trąbkach i non stop śpiewających chwalebne pieśni na temat swojego kraju - bezcenne :) Dla nich ten czempionat to sposób na zapomnienie problemów panujących w ich krajach (bieda , wojny domowe itp). A najlepsze jest to , że mimo gdy dany kraj przegrywa to kibice Ci jeszcze głośniej dopingują swoją nację :)

Co do tegorocznych rozgrywek muszę powiedzieć, iż jest to najlepsza edycja jaką kiedykolwiek oglądałem (4 edycja na moim koncie :P). Turniej obfituje w wspaniałe bramki (Manucho z Egiptem , Muntari z Mali , Zidan z Kamerunem itd) , ale także w wiele niespodzianek (Nigeria, Maroko out). Po cichu liczyłem na Mali lecz zawiedli moje oczekiwania :( Od początku kibicowałem Mali i WKS i miałem nadzieję , że po grupie spotkają się razem w finale. Zdziwiłem się na Egipcie bo byłem wręcz pewien , że wyjdą z grupy a co dopiero mówić o powtórzenie wyczynu , którego dokonali 2 lata temu wygrywając PNA na "swoich śmieciach" (sędziowie pomagali).

Liczę iż będzie taki finał jak 2 lata temu i "Les Éléphants" wezmą rewanż za porażkę :)


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 18:56

A czy w 2 lata temu finał nie był W.K.S - EGIPT?? Bo te drużyny razem grają w półfinale.


Soldatino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2007
Posty: 9
Rejestracja: 16 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 18:58

qUIET pisze:A czy w 2 lata temu finał nie był W.K.S - EGIPT?? Bo te drużyny razem grają w półfinale.
Wybrzeże grało w poprzednim sezonie z Egiptem w finale :-D Sądzę, że rewanż Drogbie i spółce się uda. Jest to na prawdę ciekawy zespół.


dżambex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 45
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 19:02

Chodziło mi o taki mecz jak 2 lata temu żwawy, dużo się działo , a nie że się spotkają znów razem w finale :prochno:


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 19:55

Zachowanie piłkarza o nazwisku Bikey nie było za ciekawe.Nie wiem czy oglądaliście to spotkanie ale zawodnik Kamerunu popchnął jednego z tych co jeżdżą na tym "pojeździe" jak piłkarze są kontuzjowani.Ten sie przewrócił i miał pretensje do zawodnika.Sam Bikey dostał za to zachowanie czerwoną kartkę.

No i skończył nam się pierwszy półfinał,moi faworyci Ghana odpadli po 94 minutach gry 0-1.

Bramka Kamerunu była bardzo ładna, nie tyle bramka co akcja po której ta bramka wpadła.

Liczę na to, że znajdzie się jakiś dobry człowiek i znajdzie i podzieli sie tą bramką z tymi którzy nie mieli okazji obejrzeć jej w telewizji

Teraz czekam na półfinał numer.2.Mam nadzieję, że w drugim półfinale moi faworyci nie zawiodą i w Niedzielę o godz 18:00 będziemy oglądać spotkanie KAMERUN -:- W.K.S.[/b]


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 20:10

Ja widzialem ten mecz, sytuacja po ktorej Bikey dostal czerwona kartke z pewnosci zostanie wyjasniona, ja osobiscie nie wiem o co mu chodzilo, ale komentatorzy cos sugerowali ze koles z ,,wozka" stanal na nodze Songowi. A bramka dla Kamerunu moze nie najpiekniejsza, ale akcja po jakiej zostala zdobyta - majstersztyk. Czekamy na drugiego finaliste ktorego poznamy po meczu WKS - Egipt:)


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 20:15

Szkoda, że Ghana odpadła bo grała bardzo ładnie ale Kameni bronił dzisiaj jak w transie, ale tak to już jest za chwilę gra Egipt z WKS na stówę to będzie ciekawy mecz mam nadzieje że wygra Egipt :dance: Najlepiej w karnych :wink: Chciałbym żeby tak to się skończyło

1.-Egipt
2.-Kamerun
3.-WKS
4.-Ghana

Jednak najważniejsze, żeby były ładne mecze :wink:


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 20:18

Sapo_JuveFan pisze:sytuacja po ktorej Bikey dostal czerwona kartke z pewnosci zostanie wyjasniona
Po meczu pokazywali najciekawsze momenty tego spotkania.Pokazywali też sytuację w po której Bikey dostał czerwoną kartkę, ale było tam takie zamieszanie, że nie mogłem dostrzec co tam się stało.

Sapo_JuveFan pisze:komentatorzy cos sugerowali ze koles z ,,wozka" stanal na nodze Songowi.
Ja nie wiem, ale to jest możliwe bo zapewne ten koleś był z Ghany, a przy takim wyniku, przy takim czasie Ghana przegrywała, a on leżał i nie można było wznowić gry, a co za tym idzie szanse Ghany na wyrównanie malały.
Jeżeli był z Ghany to na pewno był poddenerwowany wyżej wymienionymi czynnikami i nie zdziwił bym się jakby na prawdę nadepnął na nogę Songa :think:


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 20:20

Ta sytuacja jest rownie kontrowersyjna jak z finalu MŚ 2006 pomiedzy Zidanem a Materazzim. Najlepiej niech ten ochroniarz i Bikey sie wypowiedza, na razie mozemy jedynie spekulowac :)

BTW. Ladnie polecial na glebe :whistle: :smile:


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 20:26

qUIET pisze: Liczę na to, że znajdzie się jakiś dobry człowiek i znajdzie i podzieli sie tą bramką z tymi którzy nie mieli okazji obejrzeć jej w telewizji
Bramka rzeczywiście ładna. Link z bramkipolakow.net :

http://www.sendspace.pl/file/v7ZqFOiM


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2008, 23:31

No panowie, Egipt pokonal 4:1 naszpikowane gwiazdami Wybrzeze Kosci Sloniowej i spotka sie w finale z druzyna Kamerunu :) w tym meczu osobiscie bylem za Egiptem, widzialem wczesniej ich pare meczy i zrobili na mnie duze wrazenie, zwlaszcza ze 18 pilkarzy z ich kadry gra w lidze egipskiej, a ogromna wiekszosc zawodnikow WKS gra w Europie :D Tak wiec w meczu o 3 miejsce bede kibicowal Ghanie, a w finale bede za Egiptem:)


ODPOWIEDZ