Przed losowaniem grup elminacyjnych MŚ2010

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
juvepavel11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 22 lipca 2007

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 10:32

Reprezentację Polski w najbliższym czasie czekają dwa losowania - eliminacji mistrzostw świata 2010 i finałów mistrzostw Europy 2008. Spełniając liczne prośby naszych czytelników oraz wyjaśniając szereg dezinformujących informacji podawanych w mediach, przedstawiamy "koszykową" sytuację biało-czerwonych przed tymi wydarzeniami.

I. Losowanie eliminacji mistrzostw świata 2010 - Durban - 25 listopada, 16:00

Bodaj najczęściej kolportowaną bzdurą w mediach ostatnimi czasy jest to, że podział na koszyki przed losowaniem eliminacji mistrzostw świata 2010 odbędzie się na podstawie wyników z dwóch poprzednich eliminacji, tak jak np. w przypadku losowania finałów mistrzostw Europy.

Otóż jest to kompletna nieprawda - Komitet Wykonawczy UEFA na wrześniowym posiedzeniu w Stambule zdecydował, że podział na koszyki odbędzie się na podstawie listopadowego Rankingu FIFA! (zostanie on ogłoszony 23 listopada). Tymczasem niektóre gazety przez dłuższy czas zamieszczały "analizy" szans Polski na pierwszy koszyk na podstawie meczów eliminacyjnych. (wrześniowe ustalenia Komitetu Wykonawczego UEFA)

W strefie europejskiej eliminacji mistrzostw świata 53 drużyny (także mistrzowie świata Włosi) będą rywalizować o 13 miejsc w finałach. Zespoły zostaną podzielone na dziewięć grup (osiem 6-zespołowych i jedna 5-zespołowa), z których do finałów awansują bezpośrednio tylko zwycięzcy. Ośmiu najlepszych wicemistrzów grup (według bilansu z drużynami z miejsc 1-5 w swojej grupie) utworzy cztery pary barażowe, których triumfatorzy uzyskają przepustki na mundial.

Wśród drużyn europejskich Polska jest aktualnie czternastą federacją w Rankingu FIFA (ze stratą 300 punktów do dziewiątej lokaty i przewagą 66 punktów nad miejscem dziewiętnastym) - w rozstawieniu przed losowaniem Polska znajdzie się więc w drugim koszyku. Poniżej prezentujemy podział na koszyki według Rankingu FIFA z października:

Koszyk 1 - Włochy, Francja, Niemcy, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Czechy, Chorwacja, Anglia
Koszyk 2 - Rumunia, Szkocja, Grecja, Rosja, POLSKA, Norwegia, Ukraina, Szwecja, Serbia
Koszyk 3 - Turcja, Dania, Irlandia, Bułgaria, Irlandia Północna, Izrael, Szwajcaria, Finlandia, Węgry
Koszyk 4 - Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Belgia, Cypr, Walia, Mołdawia, Albania, Gruzja, Macedonia
Koszyk 5 - Słowenia, Islandia, Armenia, Łotwa, Austria, Litwa, Białoruś, Azerbejdżan, Liechtenstein
Koszyk 6 - Kazachstan, Estonia, Malta, Luksemburg, Czarnogóra, Andora, Wyspy Owcze, San Marino

Źródło : 90minut.pl

Ja licze na taką grupe w Elminacjach MŚ2010 :
1.WŁOCHY
2.POLSKA
3.WĘGRY
4.CYPR
5.LITWA
6.SAN MARINO


FORZA GRANDE JUVE
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 10:43

W koszyku pierwszym sami mocarze. Na kogo byśmy nie trafili to już teraz można powiedzieć, że o pierwsze miejsce będzie ciężko. Najłatwiejszym rywalem w tej grupie wydają sie być jednak chorwaci i to na nich chciałbym trafić. Jednak i w koszyku nr 3 są drużyny które wypadałoby ominąć. Wystarczy wspomnieć Turcję i Danię. Resztę bijemy ;)


PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 10:55

no co ty opowiadasz. jak bylo teraz ?? bylismy skazywani na 3 albo nawet 4 miejsce. Skonczy sie prawdopodobnie 1 :) z takim podejsciem jak twoje daleko nie zajdziemy :) chociaz ja bym chcial zebysmy trafili na wlochow. moze na jakis meczyk by sie pojechalo :D


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 11:12

UlTrAs pisze:W koszyku pierwszym sami mocarze. Na kogo byśmy nie trafili to już teraz można powiedzieć, że o pierwsze miejsce będzie ciężko. Najłatwiejszym rywalem w tej grupie wydają sie być jednak chorwaci i to na nich chciałbym trafić. Jednak i w koszyku nr 3 są drużyny które wypadałoby ominąć. Wystarczy wspomnieć Turcję i Danię. Resztę bijemy ;)
po ostatnim weekendzie to do druzyn które wypadałoby ominąć dodałbym jeszcze Izrael a reszta to fakt - do bicia 8). A z 1 to jeśli już nie Chorwacja to moze znowu Portugalia, byle nie Włosi i to z 2 powodów - 1 - jestem ich wielkim fanem 8) 2 - w Polsce reprezentacja Itali jest mało popularna a po 2-meczu z Włochami liczba fanów mogłaby jeszcze bardziej zmaleć a tego bym nie chciał :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
paruf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lipca 2006
Posty: 317
Rejestracja: 19 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 13:17

PABLO pisze:chociaz ja bym chcial zebysmy trafili na wlochow. moze na jakis meczyk by sie pojechalo :D
I komu byś wtedy kibicował ? :prochno:


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 16:42

paruf pisze:
PABLO pisze:chociaz ja bym chcial zebysmy trafili na wlochow. moze na jakis meczyk by sie pojechalo :D
I komu byś wtedy kibicował ? :prochno:
Chyba normalne ze prawdziwy patriota i polski kibic głosował by na Polske


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 17:18

to nie jest wątek by pisać jakim to sie jest patriotą i komu się będzie kibicować w meczu Polaków...


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 17:38

Po pierwsze to zupełnie nie ruzmiem co robi Chorwacja w pierwszym koszyku...(pewnie jest wysoko w rankingu... dlaczego ?) :roll:
Po drugie: czy przypadkiem zwycięzca ostatnich MŚ nie ma już zagwarantowanego występu w następnych ? Wybaczcie, jeżeli pomyliłem imprezy :prochno:
Po trzecie: obstawiam taką grupę:
Anglia(Hiszpania), Polska, Bułgaria, Mołdawia, Litwa, Czarnogóra. :wink:
A wymarzoną byłaby taka:
Niemcy, Polska, Dania, Walia, Łotwa, San Marino... i wychodziny z 1'szego mjsc'a :D

EDIT:
zoff pisze:Nie każdy przejeżdża się po Włochach czy Anglii...
Po Portugalii też...
UlTrAs pisze:
[RA]MACIUS pisze:Po drugie: czy przypadkiem zwycięzca ostatnich MŚ nie ma już zagwarantowanego występu w następnych ? Wybaczcie, jeżeli pomyliłem imprezy :prochno:
Do tej pory tak było, że zwycięzca nie brał udziału w eliminacjach. Od tych eliminacji jest inaczej.
Dziękuję za wyjaśnienie :wink:
Nie wiem czy najlepiej UEFA zrobiła, znosząc ten przywilej...

zoff pisze:Było to praktykowane do mistrzostw w Korei. W poprzednich eliminacjach Brazylia brała w nich udział.
Jak widać niektózi są troszeczkę zafocani :prochno:
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2007, 19:31 przez Kuben, łącznie zmieniany 3 razy.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Alexomichał

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 12
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 18:47

według mnie grupa marzeń to : Czechy POLSKA Węgry Albania Liechtenstein i San Marino to by była super grupka wszędzie blisko nie trzeba nigdzie daleko wyjeżdżać ( chodzi mi o gruzję, armenie, azerbejdżan, kazachstan ) :P :-D
natomiast grupa śmierci to : Włochy POLSKA Dania Belgia Armenia Czarnogóra :evil:


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 18:53

No tak, w tych elm. nie będzie takiej taryfy ulgowej jak w ostatnich elm. w postaci dwóch najlepszych pośród wiceliderów grup. A szkoda w pierwszym koszyku mamy do czynienia z samymi najlepszymi reprezentacjami. Moim zdaniem reprezentacja Chorwacji jest równie trudnym rywalem jak choćby Portugalczycy. Mimo wszystko gdybyśmy trafili na Czechów nie narzekałbym. W koszyku trzecim jest co prawda reprezentacja Turcji oraz Danii z którą zwykle gra nam się nie zwykle ciężko, ale myślę, że szczęścia nam dopisze i trafimy na Węgrów, osobiście nie wiem co robi w tym towarzystwie ta drużyna... Ogólnie rzecz ujmując to najbardziej dziwią mnie ekipy, które znalazły się w trzecim koszyku. Bo jak można wrzucić do jednego wora reprezentacje Szwajcarii lub Irlandii z północy i Węgrów, którzy od pewnego czasu grają na gorszym poziomie niż reprezentacja Cypru. Zaraz ktoś pewnie powie, że wygrali z uczestnikami Euro 2008, ale mimo wszystko podobnych meczy towarzyskich nigdy nie biorę pod uwagę. Powracając do meritum naszej dywagacji na temat polskiej grupy to z koszyka czwartego można trafić na każdego oprócz nie łatwych jak dla mnie Bośniaków i Słowaków. Mimo wszystko myślę, że gdyby naszej ekipie przyszło zmierzyć się z tymi rywalami to nie powinniśmy mieć większych problemów z ograniem ich. Został nam odpowiednio koszyk nr. 5. oraz 6. Myślę, że żaden z tych rywali nie jest specjalnie trudnym choć uważam, iż można by uniknąć wyjazdów na głębokie Zakaukazie.

Reasumując grupą najgorszą wg, mnie do przejścia, na którym na pewno nie chcielibyśmy trafić to:

Niemcy
Polska
Turcja
Bośnia i Hercegowina
Armenia
Kazachstan

Natomiast grupę po której można by spokojnie awansować to:

Czechy
Polska
Węgry
Mołdawia
Liechtenstein
San Marino

paruf pisze:
PABLO pisze:chociaz ja bym chcial zebysmy trafili na wlochow. moze na jakis meczyk by sie pojechalo :D
I komu byś wtedy kibicował ? :prochno:
Odpowiedź jest tylko jedna, nie widzę tutaj jakichkolwiek nie jasności...

[RA]MACIUS pisze:Po pierwsze to zupełnie nie ruzmiem co robi Chorwacja w pierwszym koszyku...(pewnie jest wysoko w rankingu... dlaczego ?)
Nie każdy przejeżdża się po Włochach czy Anglii...


Obrazek
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 19:11

Tak naprawdę dywagować można nad rywalem z 1'go i 3'go koszyka, bo ekipy z pozostałych koszyków powinniśmy powieźć w ciemno.
Ja życzyłbym sobie Francję i Węgry, a reszta wedle przypadku.


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 19:20

[RA]MACIUS pisze:Po drugie: czy przypadkiem zwycięzca ostatnich MŚ nie ma już zagwarantowanego występu w następnych ? Wybaczcie, jeżeli pomyliłem imprezy :prochno:
Do tej pory tak było, że zwycięzca nie brał udziału w eliminacjach. Od tych eliminacji jest inaczej.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 19:29

UlTrAs pisze:
[RA]MACIUS pisze:Po drugie: czy przypadkiem zwycięzca ostatnich MŚ nie ma już zagwarantowanego występu w następnych ? Wybaczcie, jeżeli pomyliłem imprezy :prochno:
Do tej pory tak było, że zwycięzca nie brał udziału w eliminacjach. Od tych eliminacji jest inaczej.
Było to praktykowane do mistrzostw w Korei. W poprzednich eliminacjach Brazylia brała w nich udział.


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 19:53

zoff pisze:
UlTrAs pisze:
[RA]MACIUS pisze:Po drugie: czy przypadkiem zwycięzca ostatnich MŚ nie ma już zagwarantowanego występu w następnych ? Wybaczcie, jeżeli pomyliłem imprezy :prochno:
Do tej pory tak było, że zwycięzca nie brał udziału w eliminacjach. Od tych eliminacji jest inaczej.
Było to praktykowane do mistrzostw w Korei. W poprzednich eliminacjach Brazylia brała w nich udział.
A no możliwe. Musiałem widocznie przegapić ten fakt ;)


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 20 listopada 2007, 19:58

UlTrAs pisze:W koszyku pierwszym sami mocarze. Na kogo byśmy nie trafili to już teraz można powiedzieć, że o pierwsze miejsce będzie ciężko.
PABLO pisze:no co ty opowiadasz. jak bylo teraz ?? bylismy skazywani na 3 albo nawet 4 miejsce. Skonczy sie prawdopodobnie 1 :)
skończy się na pierwszym miejscu w grupie? z kim? z Włochami, Hiszpanami czy Holadnią? to, że pokonaliśmy Portugalię w obecnych eliminacjach, nie znaczy, że możemy wygrać z każdym. a to, że teraz znajdujemy się na pierwszym miejscu, w dużej mierze możemy zawdzięczać szczęściu, bo Portugalia kilka punktów straciła głupio. niemniej Chorwacja jest nasłabsza w pierwszym koszyku i postawiłbym ją prawie na równi z nami.
[RA]MACIUS pisze:Po pierwsze to zupełnie nie ruzmiem co robi Chorwacja w pierwszym koszyku...(pewnie jest wysoko w rankingu... dlaczego ?) :roll:
może dlatego jest w pierwszym koszyku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_FIFA :]

jak już wcześniej wspomniałem, z drużynami z pierwszego koszyk będzie trudno o wygraną. z kim możemy powalczyć? ze wszystkimi. z kim możemy odnieść zadowalający rezultat? w największym stopniu z Chorwacją, a dalej Czesi, Portugalia też jest w naszym zasięgu. z Anglią też mogłoby nam nieźle póść, ale wyspiarzy mam już dość. oststani graliśmy z nimi w kilku elimanacjach i przydałoby się jakieś urozmaicenie. co do trzeciego koszyka, to jak już większość wspomniała, tylko z Turcją i Danią możemy mieć większe problemu, reszta w zupełności do ogrania. drużyny z pozostałych koszyków - nie ta liga.

kogo bym chciał? oto moja grupa: Francja, Szwajcaria, Słowacja, Białoruś i Luksemburg. za kilka dni sie przekonamy z kim przyjdzie nam walczyć o możliwość wystąpienia na MŚ 2010.


ODPOWIEDZ