This is Sparta!- kompilacja Bukol87

Tapety, bramki, filmy, kompilacje, grafiki - jednym słowem wszystko co związane z multimediami dotyczącymi Juventusu i nie tylko.
ODPOWIEDZ
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 19:48

THIS IS SPARTA


ObrazekObrazek


Zapraszam wszystkich Juventini do obejrzenia mojej kompilacji pt."This is Sparta". Zobaczycie w niej co łączy starożytny lud Spartan z druzyną Starej Damy. W filmiku znajdziemy dużą ilość materiałów video Primavery.


Autor: Bukol87

Tytuł: This is Sparta

Długość; 3:09

Rozmiar: 24.6MB

Muzyka: Soundtrack "300": "The Wolf, "To Victory"
Fergie "Big girls don't cry"

Podziękowania: Juve_Fanik, Adi666666, Kinga:* oraz juvepoland.com i soccerpulse.com

Specjalnie dla: eurogoal.pl

Linki:
POBIERZ: zSHARE.net | FileSend.net
OBEJRZYJ: YouTube.com
Ostatnio zmieniony 03 września 2007, 21:51 przez Bukol87, łącznie zmieniany 1 raz.


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 20:05

czekam z niecierpliwością :)

@kornknot: dlaczego dostałem kartkę ? :/ dlatego, że napisałem posta o tym, że czekam z niecierpliwością, a potem po obejrzeniu kompilacji go edytuje ? :/ bez przesady... to nie jest łamanie regulaminu.

Co do kompilacji...

praca zbyt.. hmm... monotonna ? prawie usnąłem... trochę nudna muzyka, mało efektów, jak dla mnie jedynym plusem jest pomysł, jeżeli chodzi o materiały to wg. mnie nie było problemem zgromadzenie takowych, więc to kolejny minus...

takie moje zdanie :P

Ok, już możecie po mnie jechać :)

trzeba bylo napisac, ze wyedytujesz jak obejrzysz. Bo wpis typu "czekam z niecierpliwoscia" raczej jest nabiciem tudziez za nabicie uwazanym. Zdjeta kartka. Kornknot
Ostatnio zmieniony 03 września 2007, 22:12 przez Pawełek, łącznie zmieniany 1 raz.


Sky is the limit!
NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 20:06

Bukol--> chłyt materkindodi... cożeś narobił chińczyku, przez Ciebie dzisiaj nie zasne... :prochno: mam nadzieje, że po obejrzeniu kompilacji będe tak samo zrysowana jak po 300 (wyszłam z kina, po czym jakbym miała przy sobie 14 zeta poszłabym jeszcze raz. Darłam sie, przystawiałam bratu do gardła różne przedmioty szepcząc "then we will fight in the shade i robiłą różne dziwne rzeczy...)(wiem, brat juz mi mówił, że mam "nasrane w bani"). Kurcze, naprawdę jestem niezmiernie ciekawa...

Edit
Eee....myślałam, że będzie bardziej porywająca...ale wczułam się...miło sie oglądało...ładne analogie, podobało mi się...tylko nasi bohaterowie wypadli trochę łyso przy spartańskich wymiataczach (tak wizualnie :D ). Szybko jakoś się skończyło...najważniejsze co wyniosłam z oglądania: musze koniecznie obejrzeć raz jescze (albo nie raz, po co sie ograniczać...) 300...
PS.: sorry za słowotok, chaos, i bezsensnik, ale nie mam mózgu. Ktoś kto nie przeżył krajowej inauguracji roku szkolnego nie zrozmie...Jeszcze raz przepraszam...
Ostatnio zmieniony 03 września 2007, 22:38 przez NeBu, łącznie zmieniany 1 raz.


'this crazy shine it never lets you die'
Nick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2006
Posty: 62
Rejestracja: 02 listopada 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 20:21

niezła niezła...
podoba mi sie, ze pokazałeś dobre i złe momenty...
ale najlepszy jest końcowy motyw [ Big girl's (old lady) don't cry ;]
THIS IS SPARTA :]
kto szuka ten znajdzie :D
pozdr i gratulacje


Forza la Juve !
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 21:52

Linki juz sa zapraszam do komentowania!


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 22:39

Jeszcze goraca praca. Naprawde fajna kompila. Najbardziej podobalo mi sie zestawienie mlodych zebr i mlodych spartan. Kto sie zna troche na historii wie o co kaman :wink: Swietna nastrojowa muzyka. Tylko jak zwykle za krotkie :smile:

EDIT:
Zeby nie osladzac za bardzo musze przyznac, ze nie udalo mi sie odczytac zadnego z wyrazow, ktore pokazywaly sie na poczatku filmu :roll:

Odczytalem 8 okreslen, ale wiecej nie dam rady :D
Ostatnio zmieniony 03 września 2007, 23:03 przez JaPs, łącznie zmieniany 2 razy.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 22:43

Psipaf pisze: Kto sie zna troche na historii wie o co kaman :wink:
O to sie martwie wielu uzytkownikow nie bierze pod uwage przy ogladaniu mojego filmu motywu historycznego. Bardzo zuzo w niej symboli i metafor. trzeba tylko je znalezc a wtedy kazdy zrozumie ja perfekcyjnie


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2007, 22:58

Wspaniała praca! Dynamiczna, szybka, pokazująca walecznych Juventinich! Brakowało mi takiej w ostatnich miesiącach! Jedynym minusem jak wspomniał Psipaf jest długość filmu. Oczywiście forma, która przyjąłeś nie pozwala na zbyt długi film, ale troszke dłuższy mógłby być! Jeszcze raz wielkie brawa :bravo: i powodzenia w konkursie ESC!


Obrazek
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 00:08

Tak patrzę na tą kompilację i myślę, że mogłeś dać bardziej agresywne sceny. :twisted: Bo tak jak ktoś powiedział, Juventini byli łagodni jak baranki przy spartanach.

A teraz na serio. Ja osobiście dopatrzyłem się w tej kompilacji jednego znacznego porównania. Spartanów było niewielu przeciw wielu. Tak samo jest z Juventusem w czasach degradacji. Wszyscy odwrócili się przeciw niemu, a on się broni. Nie mam pojęcia, czy o to Ci chodziło, jednak brawa za uniwersalność. Technicznie kompilacja wykonana bardzo dobrze. Dobrze wgrywa się w muzykę. Dobrałeś dobre ujęcia (co nie znaczy że nie dobrał bym innych ^^). Kompilacja troszke za krótka, ale tutaj jak mniemam ograniczyła Cię muzyka.

Hmmm. Co by tu napisać, aby być oryginalnym. Chyba tak nie potrafię. Kompilacja fajowa i tyle. :-D


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 00:42

Jak dla mnie bardzo fajnie, nie należę do ludzi których gustom łatwo sprostać, jednak Tobie się udało. Mam jednak dwa zastrzeżenia -> co do długości kompilacji ( troszkę za mało materiałów, wstawki o Juve mogłyby być dłuższe ) oraz jakości ( konkretnie o filmiki z fragmentów meczów, są zbyt słabej jakości co tworzy niezbyt przyjemny kontrast między przejściami film - mecz ).

Co do interpretacji no to trochę tego jest.
Wątki martyrologii ( degradacja do serie b = cierpienie)
Spartanie = Juventini ( ta sama determinacja, honor, walka o zwycięstwo )
Wątek walki w pojedynkę ( wszyscy przeciw nam no i nie ma się co dziwić, w końcu nie od dziś mówi się o Juve jako klubie, który można kochać lub nie nawidzić )
Chęć udowodnienia czegoś ( oj tak, oni chcieli potwierdzić swoje wyszkolenie oraz dać upust temu do czego szkolono ich od dzieciństwa, my musimy udowodnić, że jesteśmy Prawdziwymi Mistrzami )
Walka z samym sobą ( konkretnie chodzi o psychikę, Spartanie wiedzieli co ich czeka, Juventus musi liczyć się z presją )
Walka o życie ( czym jest życie dla Spartan i Juventinich jeżeli nie ma w nim miejsca dla honoru ? )
Koncepcja narodu wybranego ( Spartanie jako Ci mający zatrzymać Persów, Juventini jako Ci mający utemperować działaczy Interu )
Persowie = Inter ( I jedni i drudzy chcieli sobie zawłaszczyć całą władzę )
Persowie wygrali bitwę, ale Spartanie wygrali wojnę i honor ( Juventus zdegradowany ale z honorem wygra wojnę czyli zdobędzie Scudetto )


Niejako można spróbować odnieść się też do miejsca akcji. Wąwóz Termopile przypomina swego rodzaju potrzask w jakim znalazł się Juventus przed degradacją. Nie było wyjścia z sytuacji, tak jak nie było wyjścia z Termopile. Jedyną drogą wyjścia dla Spartan była śmierć w chwale, dla nas jedyną drogą była degradacja z honorem.

Jak już wspomniałem wcześniej Bukol zafundował optymistyczne zakończenie zwiastujące Scudetto. I oby się nie mylił :)


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 01:17

@wojti-s

brawo brawo i jeszcze raz brawo :bravo: :bravo: Jeszcze tylko jeden watek nie zostal przez ciebie wymieniony poza tym wydaje mi sie ze czytasz w moich myslach!! Jestem pod wrazeniem :bravo: :bravo: :bravo:


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 04:32

Jestem pod wrażeniem kompilacji, ale przede wszystkim tematu... Genialny pomysł, widać, że praca robiona z natchnieniem, a nie taka, aby była... te wszystkie analogie - miodzio, to dopasowałeś... nie będę oryginalny i także powiem, że największym minusem tej pracy jest długość, do tego dochodzi jakość i jak dla mnie za duży chaos, dynamika... momentami ciężko się połapać o co kaman, bardzo szybkie przejścia scen, co utrudnia odczytanie myśli kompilatora... ale praca na duży plus, z pewnością wyróżnia się przy tych oklepanych pracach o piłkarzach itp... jeszcze jeden plus za materiały (dla mnie bombowy był alex na siłce :D ) pozdro bukol i powodzenia ;)


Capo di tutti capi
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 13:55

BUKOL87: 'This Is Sparta'

Drogi Bukolu, wykonałeś 'głęboką' prace. Z resztą twoje wszystkie jakie miałem przyjemność obejrzeć były z jakimś przesłaniem i fabułą. Ty nie zajmujesz się zwykłymi lajtowymi kompilacjami.
Zacznę od tego co podobało mi się najbardziej. Oczywiście sam pomysł. Ten okrzyk 'This is Sparta' zachęcił mnie do oglądania kompilacji jeszcze bardziej. Było to nietypowe i dlatego. Mógłbym się przyczepić do tego, że znowu w kompilacji występuje motyw z filmu, ale tutaj wszytsko pasowało. A u niektórych porównania była takie sobie. No może ta kompila o piłkarzach Valencii porównanych do piratów była również okej. Raczej wszystko zrozumiałem. Szkoda, że napisy występowały tak szybko. No chyba, że tak miało być :P Jednak powinieneś chociaż odrobinke je zwolnić. Niektóre udało mi się przeczytać. Ale gdybym chciał wszystkie to byłby to istny 'jackass' :peace:
Muzyka niesamowita. Idealnie pasowała do tego klimatu.
Nie podobała mi się jakość materiałów. Chyba zgrywałeś z YouTube'a :looka: Można było poszperać trochę więcej... A i te napisy końcowe wycięte prosto z programu TV, którego link pojawił się bodajże na forum juventuz.com :cool: Nieładnieeee :P [u mnie w zakończeniu rownież występują te klipy :whistle:
Szkoda tej jakości, na prawdę. Mogłeś też postarać się o nadanie tego samego formatu filmów. Nie za bardzo wyglądały też te stacje telewizyjne przy golach.
Ale rozumiem! Ty nie skupiasz się na wykonaniu tylko bardziej na przekazie! I dobrze! Dojrzała praca, gratulacje. :ok:

Moja ocena to 4,5/6.

Grazie. :)


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 14:33

Podoba mi się motyw, może dlatego, ze do gustu bardzo przypadł mi film "300". Porównania są jak najbardziej trafne. Muzyka - super. Zatem ogólnie kompilka wypada pozytywnie. Ale..
No właśnie. Ale... Za szybko lecą początkowe napisy, o których wspomniał mateelv.
Na plus, że pojawiły się w miarę świeże materiały, jednak moim zdaniem na wybryk Zebiny nie powinno tam być miejsca. Może i jak oglądałem to w pubie to odebrałem to pozytywnie, wszyscy się śmiali i klaskali, wiadomo emocje - ale mimo beznadziejnego sędziowania nie powinniśmy być "dumni" z zachowania Francuza.. Wielki minus za to z mojej strony.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 04 września 2007, 14:43

Ciekawe, cos innego niz zawsze. Pierwszy raz widze takiego rodzaju kompilacje czy tez filmik. Bardzo ciekawe!!
Brawa dla autora :bravo:


ODPOWIEDZ