Serie A (1): JUVENTUS 5-1 Livorno

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Bob Gnieciuch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2007
Posty: 22
Rejestracja: 26 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2007, 17:32

Mecz był bardzo dobry, oglądałem u kolegi Benka na jego telewizorze. Trezeguet z taką dyspozycją przez cały sezon powinien zostać królem strzelców. Mam nadzieję na lepsze występy Alexa w kolejnych meczach. Andrade rządzi w obronie :-D


Janek1986

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2007
Posty: 25
Rejestracja: 25 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2007, 18:49

Ze swojej strony również pozwolę sobie na napisanie słów kilka o wczorajszym meczu.

W skrócie można powiedzieć, że wynik lepszy od gry. Livorno nie zasłużyło na tak dotkliwe baty, no ale to już akurat nie nasze zmartwienie. Grunt, że napastnicy Juventusu wykorzystali nadarzające się sytuacje.

Za wczorajszy występ pochwaliłbym w pierwszej kolejności Trezeguet'a, który strzelił trzy bramki, ale także dał prowadzenie w tym meczu. A przyznać trzeba, że do tego czasu mecz był całkiem wyrównany i toczył się w środku boiska. Następnie Nedved, który mimo 35 lat - zasuwał na flance szybciej od niejednego młokosa :) A co więcej - swoim doświadczeniem przyczynił się do wypracowania kilku bramek. Podobali mi się również Almiron (dokładny w tym co robi) oraz Iaquinta, który zachowywał się jak typowy lis pola karnego :)

W trakcie całego spotkania zamarłem tylko raz, gdy w polu karnym naszej drużyny przewrócił się Galante. W moim przekonaniu nie było mowy o rzucie karnym, ale gdyby sędzia miał inne zdanie - to różnie to się mogło skończyć.

Ogólnie rzecz biorąc - na wyróżnienie zasłużyli wszyscy, a z każdym kolejnym meczem życzyłbym sobie (i Wam) tego, aby Juventus był coraz bardziej zgraną drużyną. I sukcesy przyjdą.


dżambex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 45
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 00:04

Stało się. Opłacało się czekać 468 dni na kolejną wygraną , tudzież 3 punkty Juventusu Turyn.

Na początku meczu zdziwiłem się bardzo , ponieważ drużyna z Toskanii stawiła opór drużynie z miasta , którego patronatem jest św. Jan Chrzciciel. Początkowy pressing drużyny gości szybko upadł i widać było gołym okiem w późniejszej fazie meczu , gdzie Turyńczycy okrasili to 5, tudzież połową dziesięciu, bramek.

Chciałbym także zaznaczyć w tym poście , iż Claudio Ranieri zaimponował mi odwagą , ponieważ postawił na młodego Domenico Criscito , a nie na doświadczonego Boumsonga. Mam nadzieję , że były zawodnik Romy , Catanii , Palermo nieraz zaskoczy nas ustawieniem , tudzież wyjściową jedenastką i postawi na któregoś z młodzieniaszków występujących w Primaverze.

W drużynie Fernando Orsiego zaskoczyło mnie nie wystawienie w pierwszym składzie 31-letniego już hiszpańskiego napastnika Diego Tristana. Były gracz Deportivo oraz Betisu , którego odkrył sam Wojtek Kowalczyk powinien zagrać od początku , ale na szczęście to nie nasz problem tylko trenera z miasta położonego na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego.

"Do zobaczenia" do środy , gdzie bianconerrim podejmą drużynę z Ennio Tardini, tudzież Parmę FC.
Zrobiliśmy o kilka błędów za dużo. Formacja obronna parę razy wykazała się niepewnością. W przedsezonowych przygotowaniach wytykano nam brak skuteczności, która tym razem nie miała miejsca
Pozdrawiam,
Damian (nie Nawrocik) :dance:


Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 00:53

rastapastor pisze:Gratuluję udanego powrotu do Serie A...i z nieierpliwością czekam na potyczkę waszej drużyny z Milanem...to będzie gradka dla oczu...i liczę na to, iż piłkarze ucieszą nas dużą ilością goli...wygra lepszy...i mam nadzieję że to będzie Milan :PP

pozdroo...BLESS
Przynajmniej jeden porzadny kibic Milanu, bo z tego co widzialem na pewnym forum o tym klubie, to strach sie odezwac zeby nie zostac pozartym, nawet wyrazajac swoje opinie nawet w sposob obiektywny.


MrMaro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2007
Posty: 5
Rejestracja: 26 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 01:07

Cieszy na pewno skuteczność. Gra trochę mniej. Przy stanie 1-0 nie ma karnego dla Livorno. Potem karny dla nas i po meczu. Końcówka to popis Trezeguet i tyłka Iaquinty i już po pierwszej kolejce jesteśmy na tronie.
Miejmy nadzieję, że gra będzie się poprawiać, wyniki nie będą słabnąć, a Livorno się otrząśnie - żeby kraść punkty Violi czy Romie, bo to nasi najwięksi konkurenci o miejsce.

P.S. Pierwszy post na forum. Fajowo juhu.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 12:31

Hasan miał serię nieudanych wrzutek, w ogóle, nie nadaje się na prawą obronę. Andrade solidnie, twardo. Cristico nieźle. Kielich chyba najlepszy z całej obrony. No i jednak nie gra Molinaro :) Durga linia bardzo dobrze grała. Pochwała dla Cristiano Zanettiego, jest w formie. Almiron, jak to Almiron - coraz bardziej udowadnia, że będzie gwiazdą ;) Nocerino? Nawet jako prawoskrzydłowy nieźle poczynał. Nedved? No tak jak zawsze. Atak solidnie. Alex... Kondycja nie ta, średnio. Ale asysta była. No i duet Treze - Vinnie. 3 bramki Davida i 2 Iaquinty mówią wszystko. Vinnie ma naprawdę spore serce do gry.
Podsumowując: mecz był nudny, ale poszczególni piłkarze nie zawodzili. Brawo za wynik.


romaneq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2003
Posty: 225
Rejestracja: 15 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2007, 14:45

Wszystko już zostało napisane to ja powiem tak

Mam nadzieję, że Pan Grzogorz Milko na stałe już nie będzie komentował Serie A z Panem Lipińskim. Milko jak wiecie to była tragedia, jego nie dało się słuchać. Gadał często takie głupoty, że Pan Lipiński pewnie się różowy robił i aż głupio mu było go poprawiać :) Do tego mylił fakty, przekręcał a najczęściej mylił nazwiska prawie jak Szapakowski. jest tak nędzny jako komentator jak Włodarczyk jako napastnik.

Teraz Lipiński dostał nowego kolegę (przykro mi ale zapomniałem nazwiska), który fachowo komentuje mecz i skupia się na tym co dzieje się na boisku do tego jest przygotowany i potrafił rozróżnić piłkarzy Livorno i Genui. :bravo:
A Pan Lipiński jak zwykle zachwycił wielką wiedzą na temat Serie A :bravo: Niesamowity gość!

Pewnie słyszeliście o krótkim komentarzu na temat JuvePoland podczas meczu z Livorno :)


Obrazek
Juve_kubusthc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2007
Posty: 80
Rejestracja: 05 lipca 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2007, 01:33

W filmie 300 było niezle zdanie "good start" i mozna wygrac :) dobry poczatek jest ale to byl dopiero 1 mecz mysle ze po 10-15 kolejkach powinno juz widac tych ktorzy beda walczyc o scudetto mam nadzieje i mysle ze Juve tam bedzie FORZA JUVE!! :)


Obrazek
Janek1986

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2007
Posty: 25
Rejestracja: 25 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2007, 02:03

romaneq pisze:Teraz Lipiński dostał nowego kolegę (przykro mi ale zapomniałem nazwiska), który fachowo komentuje mecz i skupia się na tym co dzieje się na boisku do tego jest przygotowany i potrafił rozróżnić piłkarzy Livorno i Genui. :bravo:
Jego nowym partnerem został Filip Surma (gość od relacji meczów ligi polskiej, notabene bardzo sympatyczny). W sumie pan Surma specjalistą od Serie A nie jest, no ale jego rola raczej skupia się na uzupełnianiu Lipińskiego, który - jak przystało na fachowca - wyprostuje to co trzeba :)

Sorry za OT, ale to tytułem nawiązania do omawianego meczu :)


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2007, 05:17

romaneq pisze:Pewnie słyszeliście o krótkim komentarzu na temat JuvePoland podczas meczu z Livorno :)
Ja nie słyszałem, więc proszę mnie uświadomić :)


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2007, 11:20

Mecz dobry w naszym wykonaniu chociaz nie jestem pewien do slusznosci
decyzji arbitra o naszym pierwszym rzucie karnym, ale ogolnie troszke
w naszym zespole za duzo chaosu ale najwazniejsze sa trzy punkty i bardzo mnie rowniez cieszy hat trick Trezeguet.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2007, 12:06

Niestety meczu nie oglądałem, ale z tego co słyszałem to nie graliśmy aż tak powalająco jak by przemawiał za tym wynik tego spotkania. Nie mniej jednak to wynik się liczy a nie jakość gry i właśnie z tego wyniku jestem najbardziej zadowolony. Pokazaliśmy całej Italli że wraca Mistrz! i że mają się go bać! :D
FORZA JUVE!!!
Oby tak dalej! :)


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
Zablokowany