Dawid Janczyk w CSKA ?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ

Czy to dobrze że Dawid odejdzie do CSKA?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:01

Nie wiem czy to dobry pokój. Jeśli zły proszę o przeniesienie do dobrego :P .

Najdroższy transfer w historii polskiej ligi!
Dawid Janczyk zostanie najdroższym piłkarzem sprzedanym z polskiej ligi, gdy tylko złoży podpis na umowie z CSKA Moskwa. Zgodę na transfer 20-letniego napastnika do triumfatora Pucharu UEFA z 2005 roku wyraziły już: jego klub Legia (na umowie autograf złożył wiceprezes i dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak), menedżer zawodnika, a pod umową podpisał się także pełnomocnik CSKA - czytamy w "Dzienniku Polskim".
Wartość transakcji ma wynieść 4,2 mln euro. Moskwianie przebili ofertę Atletico Madryt, które za napastnika stołecznego klubu oferowało 3,5 mln euro, ale płatnych w ratach.

Legia straci utalentowanego piłkarza, jednak zarobi krocie. Dość powiedzieć, że dwa lata temu zapłaciła za niego Sandecji Nowy Sącz zaledwie 25 tysięcy złotych.

Źródło

Co Wy o tym myślicie? Ja myślę że to dobry pomysł. Tam się chłopak rozwinie. W sumie w Legii też się sporo nauczył, lecz CSKA to dużo lepszy klub niż Legia. Teraz już nie będzie się mógł w Europie pokazać ponieważ Legia będzie miała karę.


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:10

Ja także myśle, że to dobry pomysł. Jest to bardzo dobry piłkarz, który już wystarczająco się rozwinął w Legii aby podwyższyc sobie aspiracje do dalszej gry 8)

Ciekawa suma pieniędzy jak za polskiego piłkarza, ale chyba dobrze CSKA wydała pieniądze i mam nadzieje, że Janczyk udowoni, że jest wart tej kasy :smile:


Trunxik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2005
Posty: 588
Rejestracja: 08 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:23

W Legii niestety juz sie wiecej nie nauczy wiec mysle, ze bedzie to dobry krok. Dla Legii nie bedzie to z drugiej strony wielka strata. W zeszlym sezonie strzelil tylko 4 bramki w 24 meczach. Na pewno nie bedzie to odczuwalna roznica tym bardziej, ze okno transferowe trwa jeszcze.
A cena... smiech na sali porownujac cene za Fabianskiego (3 mln z kawalkiem).


Obrazek
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:32

KU-bra pisze:Ja także myśle, że to dobry pomysł. Jest to bardzo dobry piłkarz, który już wystarczająco się rozwinął w Legii aby podwyższyc sobie aspiracje do dalszej gry 8)

Ciekawa suma pieniędzy jak za polskiego piłkarza, ale chyba dobrze CSKA wydała pieniądze i mam nadzieje, że Janczyk udowoni, że jest wart tej kasy :smile:
Rozwinął się w Legii ? A ile on tam grał ? Jestem przeciwny temu transferowi, pośpiech w transferze może mieć skutek podobny do transferu Matusiaka. Tak samo z Błaszczykowskim. Obaj, Jańczyk i Błaszczykowski za szybko uciekają z Polskiej ligi. Powinni zostać jeszcze przynajmniej rok.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:35

Jeżeli chce go CSKA i Atletico Madryt to napewno się rozwinął... Przecież na ślepo kasy za niego nie wydali, musiał im czymś zaimponowac..


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:39

Nie wiem, czy ten transfer to dobry pomysł. Janczyk to świetny, bardzo utalentowany napastnik. Jednak w moim odczuciu, na ten transfer jest póki co trochę za wcześnie. Wydaje mi się, że jeszcze jeden sezon mógłby spędzić w polskiej lidze. Bo tak naprawdę, mimo iż wszyscy kibice piłkarscy w Polsce wiedzą, jaki potencjał w nim drzemie, jak dotąd były piłkarz Sandecji Nowy Sącz nie potrafił tego udowodnić na ligowych boiskach. Owszem, zdarzały mu się mecze bardzo dobre, ale też przeplatał je meczami bardzo słabymi. Według mnie na odejście z polskiej ligi utalentowany piłkarz powinien się zdecydować dopiero wtedy, kiedy byłby niekwestionowanym liderem swojej drużyny (tak jak miało to miejsce w przypadku Kuby Błaszczykowskiego). O Janczyku wciąż mówiło się, że już niedługo może zostać liderem Legii, jednak - tak naprawdę, nie oszukujmy się - nigdy to nie nastąpiło. Ba, zdarzało się nawet, że młody piłkarz zaczynał mecze na ławce rezerwowych...

W CSKA konkurentami do gry w wyjściowym składzie dla Polaka będą dwaj Brazylijczycy: Vagner Love i znany z minimundialu - Jo. Pozycja obu wydaje siębyć niepodważalna, więc Polaka czeka prawdopodobnie rola rezerwowego. Vagner Love "łapie się" do reprezentacji swojego kraju (co mówi samo za siebie), zaś Jo ma niewątpliwą przewagę nad Janczykiem w postaci warunków fizycznych (Janczyk - 180 cm wzrostu; Jo - 188 cm). Atak: Vagner Love (171cm) - Janczyk (180) jest wątpliwy (brak zawodnika wysokiego, dobrze grającego głową), atak: Janczyk - Jo również (jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby Vagner Love usiadł na ławce...; no, chyba że Love zostanie sprzedany). Tak więc będący przedmiotem najwyższego transferu z polskiej ligi Polak będzie - najprawdopodobniej - tylko rezerwowym. Biorąc pod uwagę polskie realia - dość drogim, ale znając majętność zespołów rosyjskiej ligi - niekoniecznie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Trunxik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2005
Posty: 588
Rejestracja: 08 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:42

paku pisze:
Rozwinął się w Legii ? A ile on tam grał ? Jestem przeciwny temu transferowi, pośpiech w transferze może mieć skutek podobny do transferu Matusiaka. Tak samo z Błaszczykowskim. Obaj, Jańczyk i Błaszczykowski za szybko uciekają z Polskiej ligi. Powinni zostać jeszcze przynajmniej rok.
1. Janczyk a nie Jańczyk :)
2. gral duzo, strzelal malo. Niestety taka prawda. Najlepsza opcja byloby wyporzyczenie go na sezon. Ale ze sprzedazy jakos nie placze. Po za tym Legia zrobila pare zakupow, ktore raczej wyklucza Dawida... Chinyama o ktorym w takich superlatywach rzad sie wyraza, ze az strach. Grosicki o rok mlodszy od Janczyka, ktory przejmie jego role. No i do tego ta suma, za ktora splaci Legia kare UEFA i cos tam moze kupi jeszcze :P


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 13:50

Trunxik pisze:Ale ze sprzedazy jakos nie placze.
No właśnie - kibic Legii nie rozpacza z powodu odejścia Janczyka. To chyba niestety o czymś świadczy... Gdyby Trunxik napisał: "Janczyk jest niezastąpiony, nie może odejść!", albo coś innego w tym stylu, oznaczałoby to, że Janczyk jest gotowy na "podbój świata". A tak... Oznacza to tylko jedno - Janczyk nie wyrobił sobie w Warszawie odpowiedniej marki, nie zdążył (nie zdołał?) jeszcze zyskać odpowiedniej renomy w polskiej lidze (to znaczy, może inaczej: nie potwierdził opinii o sobie, jako o "utalentowanym napastniku" odpowiednią liczbą bramek), w Legii, czy więc uda mu się "podbić" lepszą - rosyjską ligę? Ten transfer jest zbyt pochopny...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 14:18

No to ma w konkurencji Jo, Daniela Carvalho i Vagnera Love - reprezentantów Brazylii, więc może być jeszcze gorzej niż Matusiak ma teraz w Palermo. Dla Legii to świetny interes, 4 mln euro za jeszcze niespełnionego, młodego napastnika to duży zastrzyk gotówki. Zagrał dobrze w fazie grupowej U-20, więc CSKA albo widzi w nim ogromny potencjał, albo ich oczarował tylko na tych mistrzostwach, albo nie mają co zrobić z tą kasą :) , bo tam z kaską się teraz nie liczą, bogaty sponsor pozwala na wiele. Ale patrząc na to co zrobili z Brazylami i jeśli dostanie szansę i ją wykorzysta to ma szansę stać się dobrym zawodnikiem. Zobaczymy czy ( jak to mówi nasz super komentator :P ) "Jańczak" będzie postrachem rosyjskich boisk, czy odwrotnie - nie podoła wyzwaniu?...


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
Trunxik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2005
Posty: 588
Rejestracja: 08 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 14:24

Łukasz pisze:No właśnie - kibic Legii nie rozpacza z powodu odejścia Janczyka. To chyba niestety o czymś świadczy... Gdyby napisał: "Janczyk jest niezastąpiony, nie może odejść!", albo coś innego w tym stylu, oznaczałoby to, że Janczyk jest gotowy na "podbój świata". A tak... Oznacza to tylko jedno - Janczyk nie wyrobił sobie w Warszawie odpowiedniej marki, nie zdążył (nie zdołał?) jeszcze zyskać odpowiedniej renomy w polskiej lidze (to znaczy, może inaczej: nie potwierdził opinii o sobie, jako o "utalentowanym napastniku" odpowiednią liczbą bramek), w Legii, czy więc uda mu się "podbić" lepszą - rosyjską ligę? Ten transfer jest zbyt pochopny...
No niestety nie zapadl mi w pamiec bo po prostu nie mial jak. 24 wystepy i 4 bramki to malo. Za to jego wystepy w kadrze Polski mnie zachwycały i dalej tak jest. Niestety w zeszłe wakacje była podobna sytuacja jak teraz. Był najlepszym zawodnikiem w kadrze. Błyszczał, szalał ale w Legii nie miało to odzwierciedlenia. Być może tak klub na niego działał. Może nie miał odpowiednich warunków. Lubię go i to bardzo tak samo jak lubiłem Chmiesta ale myślę, że wyjdzie mu to na lepsze i na pewno też myślę tu troche finansowo.

marianb pisze: Klub na sam początek Jańczyk wybrał dobry.
JANCZYK Panowie JANCZYK a nie Ń :)
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2007, 14:26 przez Trunxik, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Marianb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2004
Posty: 246
Rejestracja: 11 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 14:24

Klub na sam początek Jańczyk wybrał dobry. Z niego mógłby się wybić tak jak np. Ivica Olić do Hamburga. Tylko pytanie czy zdoła się przebić Jańczyk do pierwszego składu??:think: Żeby wypromował się taki zawodnik to on potrzebuje skuteczności i gry w pierwszym składzie. Ciężko będzie mu wygryźć Vagnera Love albo Jo. Reszta natomiast w CSKA napastników to sami młodzi Rosjanie.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 14:29

Teraz Korzyb i Grosicki patrz i płacz:) HAHAHAHA FORZA JAnczyk nasz najlepszy młodzieżowy napastnik:!!!!!


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 15:34

Oczywiście jest to za wcześnie, sądzę poza tym, że te kluby zainteresowały się nim zbyt pochopnie, po dwóch strzelonych bramkach na mistrzostwach. Powiedzmy sobie szczerze- w Legii ten piłkarz nie pokazał nic ponad to, że w przyszłości może być z niego niezły grajek. A to moim zdaniem zbyt mało by wydawać na niego kupę kasy i, co by nie mówić, sadzać na ławce. Atletico ma kilku świetnych napastników, z czego przynajmniej na dwóch powydawało po kilknaście milionów orjo. W CSKA są napastnicy młodzieżowych i seniorskich reprezentacji Brazylii. A Janczyk? Już Włodar od niego więcej strzelał ;) Choć jako kibic Legii nie wiem, czy nie jest to właśnie moment na jego sprzedaż - za 1/3 tej kwoty można sprowadzić lepszego, doświadczonego napastnika, a że utalentowany, cóż, wolę Korzyma :smile:


Alizee18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2007
Posty: 108
Rejestracja: 13 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 15:51

Według mnie Janczyk jest dobry posiada talent i mam nadzieje ze bedzie sie rozwijał ale za wczesnie jak narazie jest na wyjazd za granice bo moze sie smarnowac i przesiadywac na ławce fakt ze interesuja sie nim silne kluby ale według mnie powinien zostac przynajmniej jeden sezon jeszcze w Legii a dopiero potem myslec o grze zagranica


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2007, 16:20

Obaj, Jańczyk i Błaszczykowski za szybko uciekają z Polskiej ligi. Powinni zostać jeszcze przynajmniej rok.
A na co ma czekać taki Błaszczykowski? :roll: Był niekwestionowanym liderem czołowego polskiego klubu,w młodym wieku wywalczył miejsce w reprezentacji,dobrze spisywał się przeciwko solidnym europejskim drużynom w Pucharze UEFA,znakomicie grał w meczach biało-czerwonych..
Jak dla mnie to Kuba znakomicie zrobił,że postanowił kontynuować karierę zagranicą..Tylko w silnej,europejskiej lidze może jeszcze rozwinąć się..
Co do Janczyka to uważam,że rzeczywiście może jeszcze ten sezon zostać w Legii..Wywalczyć sobie miejsce w składzie i wreszcie stać się kluczowym graczem 'wojskowych'...Z 2 jednak strony oferta CSKA może działać na wyobraźnie i kto wie czy nie jest to życiowa szansa młodego,polskiego napastnika


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
ODPOWIEDZ