Dudek - i co dalej?

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 maja 2007, 21:53

Jerzy Dudek, jak wszyscy wiemy, zamierza odejść z Liverpoolu. Chce zmienić klub, by móc grać w pierwszym składzie. Na swojej stronie internetowej, podczas czatu, stwierdził, że ma oferty ze wszystkich najsilniejszych lig europejskich, oprócz włoskiej, w tym jedną, po której "musiał sobie schłodzić głowę lodem, bo nie mógł w to uwierzyć" (http://sport.onet.pl/74318,1248685,1538 ... omosc.html). Jakiego klubu dotyczą te słowa? Czyżby doniedawny reprezentacyjny bramkarz nr 1 zamierzał przechodzić już na sportową emeryturę (z jego wypowiedzi to nie wynika) i dostał ofertę lukratywnego kontraktu w lidze katarskiej? Czy też może interesuje się nim klub z górnej euroejskiej półki? Czyżby to Barcelona zdecydowała się poszukać następcy dla nie zawsze pewnego Valdesa (raczej na pewno nie), czy może Feyenoordowi udało się wreszcie uzbierać fundusze na sprowadzenie tak dobrze grającego niegdyś w holenderskim klubie Polaka? Czy też może zarząd Juve dogadał się z innym klubem w sprawie transferu Buffona (tfu!) i doświadczony bramkarz Liverpoolu miałby być jego następcą?
Osobiście doszedłem do wniosku, że najbardziej prawdopodobny jest jednak transfer do VfB Stuttgart. Hildebrand, czyli podstawowy bramkarz VfB, odchodzi po sezonie do Valencii. W kadrze zostaje w prawdzie młody (22l.) Austriak Michael Langer, który zaliczył całkiem obiecujący debiut w Bundeslidze, ale oczywistym jest, że aby być pierwszym bramkarzem swojej drużyny musi nabrać jeszcze doświadczenia (najlepiej terminjąc u boku bardziej doświadczonego kolegi). Tym bardziej, że klub ze Stuttgartu ma w przyszłym sezonie grać w Lidze Mistrzów, a tam doświadczenie jest niezwykle istotne. Należy też pamiętać, że Dudkiem VfB interesowało się już w przerwie zimowej i było nawet gotowe spełnić wymagania finansowe Polaka. Czyżby więc Dudek miał grać w Bundeslidze?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 18 maja 2007, 22:05

życze Jurkowi żeby trafił do na prawde dobrego i mocnego klubu. może przecież jeszcze pograć ze 2 sezony na wysokim poziomie. czy to będzie Vfb czy inny klub jest dla mnie mało ważne, chciałbym tylko żeby Jurek jeszcze pograł, bo czuje do tego człowieka ogromny sentyment i wielką sympatię. dzięki niemu tyle razy dostawałem przysłowiowej "gęsiej skórki" a łzy same cisnęły się do oczu. poza tym uważam go za strasznie sympatycznego człowieka i oczywiście za bardzo dobrego bramkarza.. :)

powodzenia Jurek!


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2007, 23:41

Tak jak poprzednik również czuję wielki sentyment do Jurka. W/g mnie, jest to najlepszy polski bramkarz, a nie gra w kadrze tylko dlatego, że zniszczył go Benitez :angry:
Powodzenia Dudziu, 3mam za Ciebie kciuki ! :-D


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 maja 2007, 23:43

Trzymam za Dudka kciuki bo grał bardzo ładnie do czasu gdy w klubie sie pojawil Pepe Reina :/ i te glupie tlumaczenia Beniteza : " Musze miec dwóch klasowych bramkarzy jeden na bramce jeden na ławce " :/
Oby Dudek znalazł swoj lepszy klub i grał tam to na co go stac :)


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 00:18

Nie wiem czy uznałbym Dudka najlepszym polskim bramkarzem. Zbyt często przytrafiają się szkolne wręcz błędy. Nawet w (bodajże) ostatnim swoim meczu w Anglii, dał się przelobować przeciwnikowi, stojąc na 16 metrze i czekając za piłką (Liverpool przegrał 1:2). Podziwiam go, że wytrwale dążył do celu, zaczynając od drużyny w Tychach, na pamiętnym finale dwa lata temu kończąc. Niestety, to był jego punkt kulminacyjny kariery, a teraz nastała tendencja spadkowa. Jeśli chce grać, to niech się przeniesie gdzieś do średniaka europejskich boisk, a tam spokojnie czeka na futbolową emeryturę (choć życzę mu osobiście jak najlepiej).

PS. Szkoda, że deszcz popsuł jego plany na pożegnanie się z Anfield.


pjo81

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2004
Posty: 11
Rejestracja: 10 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 00:40

Dudek nigdy nie wybronił w kadrze meczu, jak sięgam pamięcią to najlepszy był w spotkaniu z Norwegią, gdy zastapił kontuzjowanego Matyska, jednak od razu wpuscił bramke, bo nie zauważył, że pod Polską bramką jest aż biało odświatła. Potem jego niezapomniana obrona lewą ręką strzału w prawa stronę bramki i porażka z Łotwą w Warszawie, co zaważyło na awansie tej drużyny a nie Polski do Euro 2004. Potem mundial 2002 i 6 goli w 2 meczach i ostatnie 1-3 z Finlandią gdzie więcej by wybronił każdy bramkarz z polskiej pierwszej ligi. Obecnie nie ma już szans na grę w kadrze, i mam nadzieję, że nie dostapi gry numer 60, bo przy jego przeciętnej grze w kadrze nie zasłużył by zostać wybitnym reprezentantem. W kadrze niezaprzeczalna jest pozycja Boruca, potem jest Fabiański, który najpóźniej za rok powinien zastapić Lehmanna w Arsenalu i Kuszczak, który po odejsciu z MU latem powinien w słabszym klubie bronić regularnie (zmiennikiem van der Sarra ma byc Ben Foster). Kowalewski chyba pójdzie w odstawkę, bo stracił miejsce w Spartaku i do grudnia gdy skonczy mu się kontrakt raczej nie będzie grał, a jest to już zawodnik 30 letni, więc lepiej by 2 bramkarzem był ktoś młodszy. Nie zapominajmy też o polskich bramkarzach z naszej ligi którzy są naprawdę nieźli (Skaba w Odrze czy Pawełek w Wiśle) oraz o młodym Białkowskim (19lat) z Southamptonu. Dlatego Dudek jako 34-latek powinien się skupić na grze w nowym klubie. Albo wróci do Feyennordu gdzie zaczynał swój marsz na szczyt a który w minionym sezonie stracił aż 66 goli w lidze, albo trafi do grecji (AEK, Olympiakos) albo do wspomnianej Bundesligi.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 08:50

pjo81 pisze:Dudek nigdy nie wybronił w kadrze meczu,
Wybronił, przykład z Rumunią, fantastyczne interwencje.
pjo81 pisze:Potem jego niezapomniana obrona lewą ręką strzału w prawa stronę bramki i porażka z Łotwą w Warszawie, co zaważyło na awansie tej drużyny a nie Polski do Euro 2004.
LOOOL za Bońka mieliśmy tak kiczową reprezentacje że nie było szans na awans z tym szkoleniowcem do Euro, to wina Dudka że nasi kopacze nie potrafili strzelić choć jednego gola Łotwie? Na awansie Łotwy zaważyła jej dobra gra w całych eliminacjach a potem bodajże w barażach i jak najbardziej należał się Łotyszom awans. Jeśli myślisz ze taki strzał tak łątwo wybronić jesteś w błędzie, podejmować trzeba decyzje w ułamku sekundy, Jurek widocznie poczuł że lepiej będzie sięgnąć piłkę lewą ręką, niestety przeliczył się, ale wątpie czy gdyby próbował wybić prawą ręką udałoby mu się.

Widzicie i wypominacie mu tylko jego błędy któe zdarzają się każdemu bramkarzowi, nawet tak wybitnym jak Buffon czy Kahn.

pjo81 pisze:Potem mundial 2002 i 6 goli w 2 meczach
Taaaak szczególnie że cała Polska reprezentacja pod wodzą Engela była wybitnie przygotowana do mistrzostw, grała zawody życia i tylko przez złego słąbego Dudka co puścił 6 bramek nie wyszła z grupy. ojojoj
pjo81 pisze:ostatnie 1-3 z Finlandią gdzie więcej by wybronił każdy bramkarz z polskiej pierwszej ligi.
Dostosował się poziomem gry do naszej kadry, rzeczywiście zagrał nie najlepiej, musze przyznać ale koledzy a zwłaszcza obrońcy nie pomagali mu na pewno zachować czystego konta.

pjo81 pisze:Obecnie nie ma już szans na grę w kadrze, i mam nadzieję, że nie dostapi gry numer 60, bo przy jego przeciętnej grze w kadrze nie zasłużył by zostać wybitnym reprezentantem.
:lol: Jerzy Dudek, jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy bramkarz w naszej historii nie zasłużył na to by być wybitnym reprezentatem. No już mnie rozwaliłeś kompletnie.

Obecnie w kadrze co oczywiste niezaprzeczalnie numerem 1 jest Boruc. Ale on dopiero zaczyna karierę i gdy przejdzie do wielkiego klubu i tam będzie bronił przez kilka sezonów to można będzie wtedy ich porównać.

Kariera Jurka jest fenomenalna, do tego jest to piłkarz o wielkim sercu i wspaniałym charakterze, świadczą o tym jego czyny i słowa. Wpieniają mnie strasznie ludzie któzy się z niego nabijają, gdy był na szczycie wszyscy wołali KOCHAMY CIĘ, a teraz wiadomo jak jest. Typowa mentalność Polaków. W tej chwili mam nadzieję że Jurek przejdzie do jakiegoś porządnego klubu, może nawet takiego który w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów lub Pucharze UEFA i tam wywalczy misjece w pierwszym składzie, odbuduje formę i znów będę mógł podziwiać wieliego wspanialęgo bramkarza, mocno w to wierze, bo nigdy nie stracę sympatii do tego człowieka.


Obrazek
TomiQ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 272
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 11:46

zapraszam do przeczytania http://www.forum.pilkarskie.eu/tematy25 ... -vt213.htm ciekawe z jakich t klubów dostał tyle ofert?? Życze Jurkowi jak najlepiej i trzymam kciuki aby trafił do jakiegoś dobrego klubu europejskiego!!


Z JUVE od 1996 roku i już na zawsze tak będzie!!!FORZA JUVE!!!Wyciąg z regulaminu:3.f) Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora!
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 13:34

Dudek jest (a może był) znakomitym bramkarzem. Może z reprezentcji nie kojarzymy go dobrze, ale w klubach radził sobie o wiele, wiele lepiej. Przecież przypadkiem nie zostaje się najlepszym piłkarzem w lidze holenderskiej (a przecież bramkarzom jest o taki tytuł zawsze trudniej)
Miał wiele bardzo dobrych występów. Np. ćwierćfinałowy mecz z naszym Juve w 2004 roku.
Poza tym nie zdziwiłbym się, gdyby przeszedł on do jakiegoś klubu z europejskiej czołówki. Doświadczenie, szczególnie u bramkarzy się liczy i włodarze jakiegoś giganta mogą wziąść to pod uwagę.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 13:40

Jerzego Dudka zawsze darzyłem sporą sympatią ze względu na jego umiejętności bramkarskie jak i skromność oraz za to,że 'sodówa' nie uderzyła mu do głowy ;]
Dudzio jednak wiele u mnie stracił wówczas gdy pogodził się z rolą 2 golkipera 'The Reds'..Zawsze uważałem go za niezwykle ambitnego człowieka a on wiedząc,że nie ma szans na grę w klubie i tak został w nim-cóż kasa misiu kasa :smile: ...
Jurek Dudek ma 34 lata-to sporo,jednak wiadomo,że często z golkiperami jest jak z winem-im starsi tym lepsi...Szczerze mówiąc jednak nie wydaje mi się żeby Dudek miał przeżyć jeszcze swoją '2 młodość' i olśnić wszystkich formą..Ciekawi mnie niezmiernie gdzie zdecyduje się kontynuować swoją bez wątpienia ciekawą karierę..


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2007, 14:17

Lubię Dudka, to naprawdę równy i sympatyczny facet, któremu sodówa do głowy nie uderzyła... Cenię go za te wszystkie wspaniałe interwencje. Ale nie oszukujmy się - on już się chyba skończył. Kompletny brak gry zrobił swoje - pamiętne 0:3 i 3:6 z Arsenalem... Jurek nie broni pewnie. Popełnia głupie błędy znacznie częściej niż kiedyś. W kadrze zapewne też już nie zagra - Boruc, Fabiański, Kuszczak, Kowalewski, Białkowski, Skaba... Konkurencja jest ogromna. Więc jeśli Dudek myśli o reprezentacji, musi przejść do renomowanego klubu, w którym będzie miał pewne miejsce w pierwszej 11. Takim klubem jest VfB - wielce prawdopodobne, że jego piłkarze zdobędą mistrzostwo Niemiec. Timo Hidebrand na dodatek odchodzi. Tylko boję się jednego - znowu brak ogrania da o sobie znać i bramki posypią się jak cukierki 6 grudnia...


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2007, 12:06

W kadrze zapewne też już nie zagra - Boruc, Fabiański, Kuszczak, Kowalewski, Białkowski, Skaba.
Jak Fabiański ma interweniować tak jak wczoraj w meczu z Lechem to już wolę żeby 3 bramkarzem reprezentacji był Dudzio :P [/b]


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2007, 12:31

Ja jestem wdzięczny Jurkowi za to co zrobił dla Polski i darzę go szacunkiem za osiągnięcia piłkarskie, jednak uważam że powinien już mysleć o dorobieniu na emeryturę. Może jakiś Katar albo bary karaoke. :think:


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2007, 14:45

Do VfB przechodzi Rafael Schafer z FC Nurnberg. A więc moje przewidywania się nie sprawdziły. Bardzo ciekawa jest jednak najnowsza wiadomość: podobno Dudek (czy też jego menadżer) prowadzi rozmowy z Realem. Czyżby jednak polski bramkarz miał do wielkiej piłki nie wrócić? Czy zmeni jedynie ławkę Liverpoolu na ławkę Realu?

Źródło: http://sport.wp.pl/kat,1750,wid,8931074 ... caid=13ec6


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Gabryś1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 marca 2007
Posty: 52
Rejestracja: 31 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2007, 15:05

Nie mam pojęcia na cholere Realowi taki zawodnik ...


"Bo tego durnia mamy za prezydenta"
http://kabarety.tworzymyhistorie.pl/592 ... xpress.php
ODPOWIEDZ