Euro 12' // EURO 2012

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2012, 15:22

ps. Z moich wyliczeń wyszło że Niemcy skończą na ostatnim miejscu w grupie.
Po ich ostatnim wyczynie ze Szwajcarią wcale by mnie to nie zdziwiło...


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 maja 2012, 15:44

Gotti pisze:
ps. Z moich wyliczeń wyszło że Niemcy skończą na ostatnim miejscu w grupie.
Po ich ostatnim wyczynie ze Szwajcarią wcale by mnie to nie zdziwiło...
Och, doprawdy? No to wygląda na to, że wyjdzie Dania i Portugalia bo Holendrzy są po przypałowym meczu z Bułgarami. Wasza logika mnie osłabia.

Z moich wyliczeń wynika, że Niemcy będą mistrzami ale się nie znam.
Gotti pisze:Jesteś taki głupi czy udajesz?
Napisałem, że mnie to nie zdziwi. Nie napisałem, że tak będzie. Nie zdziwi mnie również jeśli Niemcy zdobędą tytuł.
Mecze towarzyskie na 2-3 tygodnie przed Euro coś znaczą, a skoro Niemcy dali sobie wbić 5 bramek przez Szwajcarów to coś jest u nich nie tak.
Celowo przekolorowałem. Ale dobrze wiem co napisałeś. Wciąż uważam, że ta porażka ze Szwajcarami nie znaczy tyle, żeby zachwiać reprezentacją Niemiec jak i oceną ich szans.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, 17:12 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2012, 17:08

Mietson pisze:
Gotti pisze:
ps. Z moich wyliczeń wyszło że Niemcy skończą na ostatnim miejscu w grupie.
Po ich ostatnim wyczynie ze Szwajcarią wcale by mnie to nie zdziwiło...
Och, doprawdy? No to wygląda na to, że wyjdzie Dania i Portugalia bo Holendrzy są po przypałowym meczu z Bułgarami. Wasza logika mnie osłabia.

Z moich wyliczeń wynika, że Niemcy będą mistrzami ale się nie znam.
Jesteś taki głupi czy udajesz?
Napisałem, że mnie to nie zdziwi. Nie napisałem, że tak będzie. Nie zdziwi mnie również jeśli Niemcy zdobędą tytuł.
Mecze towarzyskie na 2-3 tygodnie przed Euro coś znaczą, a skoro Niemcy dali sobie wbić 5 bramek przez Szwajcarów to coś jest u nich nie tak.


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 29 maja 2012, 19:41

yamakasi pisze:Na podstawie bilansów H2H pomiędzy reprezentacjami obliczyłem przebieg EURO2012. Oczywiście brałem pod uwagę tylko bilanse drużyn które grają ze sobą i tak wyszło:

Grupa A: 1.POLSKA 2.ROSJA
GRUPA B: 1.PORTUGALIA 2.HOLANDIA
GRUPA C: 1.HISZPANIA 2.WŁOCHY
GRUPA D: 1.FRANCJA 2.ANGLIA

1/4: POLSKA - HOLANDIA
PORTUGALIA - ROSJA
HISZPANIA - ANGLIA
FRANCJA - WŁOCHY

1/2: HOLANDIA - ANGLIA
PORTUGALIA - WŁOCHY

FINAŁ: ANGLIA - WŁOCHY

Bilanse H2H z oficjalnej strony FIFA.

Wyszło że Włosi wygrają Euro i nic nie nakręcałem żeby tak było. Ciekawostką jest że Włosi nigdy nie ograli Chorwatów, naszczęście z Hiszpanią i Irlandią radzą sobie lepiej. Mnie by taki finał cieszył, ktoś pewnie powie niemożliwe bo Niemcy i Hiszpania w finale muszą zagrać, otóż przypomnę że w Lidze Mistrzów Real z Barceloną musiał zagrać w finale i wiemy jak to się skończyło.

ps. Z moich wyliczeń wyszło że Niemcy skończą na ostatnim miejscu w grupie.
Przypomina mi się taka ciekawa sytuacja. Przed Euro 2004 ograliśmy Greków, a przed MŚ 2006 Włochów. Wobec tego wychodzi na to, że powinniśmy wygrać obie imprezy:)

Fajny ten twój rozpis EURO2012, ale bądźmy szczerzy w tylko jednej grupie będzie taka sama kolejność jak tu:) W której to tajemnica:) Może w aaaaaa nie ważne w sumie.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2012, 19:19

Supersonicowe statystyki na Euro part. 1
Są warte wiele bukmacherskich piniędzy więc bądźcie wdzięczni.

Ranking uczestników według bramek strzelonych w reprezentacji przez powołanych piłkarzy.

1. Niemcy 187 goli :bravo: (15 zawodników strzeliło przynajmniej 1 gola)
2. Holandia 146 :bravo: ( 14)
3. Szwecja 130 (17 :shock: )

4. Ukraina 125 (15)
5. Hiszpania 118 (14)
6. Chorwacja 106 (14)
7. Irlandia 105 (16 :shock: )
8. Portugalia 105 (14)

9. Anglia 104 (10 :angry: )
10. Czechy 95 (12)
11. Rosja 90 (12)
12. Grecja 80 (11)
13. Dania 65 (11)

14. Włochy 46 :twisted: (10 :angry: )
15. Francja 44 (14)

16. Polskaaa biało - czerwoni 42 :happy: (12)

Polscy, włoscy i włoscy z Ghany tapstrajkrs razem byliby na 12 miejscu. Ogień!


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2012, 23:04

@Supersonic

Te twoje statystyki mogą stać się bezużyteczne, jeśli znajdzie się drużyna pokroju Grecji, która wygrała Euro 2004 defensywą.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2012, 23:12

Ivory pisze:@Supersonic

Te twoje statystyki mogą stać się bezużyteczne, jeśli znajdzie się drużyna pokroju Grecji, która wygrała Euro 2004 defensywą.
Hmmm...moze Polska? :D

A co do finalu blisko, ja tez typuje final z Wlochami, ale takze z Holandia. Anglia dostanie wciry.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 maja 2012, 09:50

Gotti pisze:skoro Niemcy dali sobie wbić 5 bramek przez Szwajcarów to coś jest u nich nie tak.
Może to, że grali rezerwami - bez piłkarzy Bayernu? Z tragicznymi bokami obrony w osobach stopera Howedesa i słabiutkiego Schmelzera.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 00:43

Ivory pisze:@Supersonic

Te twoje statystyki mogą stać się bezużyteczne, jeśli znajdzie się drużyna pokroju Grecji, która wygrała Euro 2004 defensywą.
No nie mów :shock: a ja już mój luksusowy penthouse wraz z 4ema wynajmującymi tajkami pod zastaw dałem i postawiłem wedle tej tabeli. damn.



Supersonicowe statystyki part. 2

EXPERIENCE.

Czyli ilość reprezentacyjnych spotkań powołanych 23.


1. Hiszpania 988
2. Holandia 971 ( Która to już impreza podobnym składem? )
3. Szwecja 933

4. Irlandia :shock: 875
5. Chorwacja 796
6. Niemcy 783 ( młode pokolenie, a już cholernie doświadczone)
7. Ukraina 763
8. Rosja 718
9. Grecja 712
10. Portugalia 613
11. Anglia 610
12. Dania 593
13. Czechy 583

14. Włochy 536 ( najmniej doświadczona kadra ever? )
15. Francja 484 ( j.w.)


16. Do boju orłyyyyyyyyyyy 483


Wnioski. Doświadczenie turniejowe jest bardzo ważne więc Euro nie wygra Polska. 8) Ani Francja. Ni Włochy.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 00:53

Supersonic pisze:Wnioski. Doświadczenie turniejowe jest bardzo ważne więc Euro nie wygra Polska. 8) Ani Francja. Ni Włochy.
Za to większe szanse od Włochów czy Francuzów bez wątpienia mają Szwedzi, Irlandczycy i Chorwaci. Doświadczenie turniejowe jest w końcu bardzo ważne.

Oczywiście nie zabrakło "ever", ale Supersonicu, te Twoje statystyki robią się coraz nudniejsze, o ich celowości czy potrzebie ich tworzenia nawet nie mówię. Sam się śmiałem jak robiłeś pierwsze swoje konkursy, ale to raczej dlatego, że Zambrotta okazał się być "więcej niż jedno zwierzę to", a nie dlatego, że coś mnie tam urzekło.

Tak, doczekasz się pojazdu po sucharze.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 01:24

szczypek pisze:
Supersonic pisze:Wnioski. Doświadczenie turniejowe jest bardzo ważne więc Euro nie wygra Polska. 8) Ani Francja. Ni Włochy.
Za to większe szanse od Włochów czy Francuzów bez wątpienia mają Szwedzi, Irlandczycy i Chorwaci. Doświadczenie turniejowe jest w końcu bardzo ważne.
Jest kompletnie nieistotne. Króla strzelców wywalczy Borini a MVP zostanie barwuah.
szczypek pisze: Oczywiście nie zabrakło "ever",
Mmm już drugi raz mi to wypominasz. Nie mogę się tego wyzbyć, to mój taki znak firmowy. To część mnie :prochno:
szczypek pisze: ale Supersonicu, te Twoje statystyki robią się coraz nudniejsze, o ich celowości czy potrzebie ich tworzenia nawet nie mówię.
Celowość jest taka, że niektórych relaksują RPGi, innych redtube, jeszcze innych dłubanie w nosie, a mnie akurat statystyki. A jak sam, dla siebie je robię w excelu, to czemuż by się nie podzielić? Bynajmniej ( tego akurat) dla fejmu nie robię. A że, Tobie się nie podoba.. cóż zrobić, polecić Ci jedynie mogę ich nie czytanie. Pana Zambrotty w to nie mieszaj, on ubóstwia moje statystyki i zasypuje mnie tonami PW, odgrażając się, że na pewno będzie w top 100, w którymś z moich topów.
szczypek pisze: Tak, doczekasz się pojazdu po sucharze.
Spoko, spoko. Póki co, mnie "nie urzekł" tamten temat. To takie trochę strasznie jakby Wyspy Owcze bronią jądrową. :D


nie mogę zawieść moich wiernych czytelników. Szczypku - zamknij oczy.


Supersonicowe statsy part.3

Kluby z największą ilością reprezentantów:


1. Bayern Monachium 13
2. biali z Madrytu 10
2. Dynamo Kijów 10

4. Shakhtar Donieck 9
5. FC Barcelona 8
Manchester City
Chelsea Londyn
Arsenal Londyn
FC Liverpool
Borussia D.
11. Manchester United 7
Juventus Turyn
PSV Eindhoven
CSKA Moskwa
Zenit St.P.
Olympiacos P.
16. AC Milan 6
17. Tottenham 5
Everton
Dynamo M.
FC Porto
Loosers:
zaściankowy klub z mediolanu - 1
Montpellier 1
Atletico M. 2
Napoli,Roma 2
Udinese, Lazio 1
Ajax 2
Śląsk 0 :roll:

ligi.

1. Anglia 68
2. Niemcy 50
3. Hiszpania 34
4. Włochy 30
5. Rosja 27
6. Ukraina 27
7. Francja 25
8. Holandia 17
9. Grecja 17
10. Portugalia 12
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2012, 01:45 przez Supersonic, łącznie zmieniany 1 raz.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 01:40

Czyli że... mistrzostwo Europy zgarnie.. Bayern? :think:

A tak na powaznie to statystyka statystyką, życie życiem. Jakbym miał wypisać swoje typy to, w kolejności nieprzypadkowej, byłyby to: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia, Anglia.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6204
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 01:49

Supersonic pisze:Jest kompletnie nieistotne. Króla strzelców wywalczy Borini a MVP zostanie barwuah.
Ja tak nie twierdzę [i z założenia, nie mam nic do statystyk, one są moim życiem (bo tak se studiuje), ale robienie statystyk, które nie mają sensu, nie ma sensu. Albo nie, pieprzyć sens, co z wnioskami? Przecież tego nie robi się 'po nic', to ma na coś naprowadzić. A to Twoje nas prowadzi do niczego], Twoja statystyka też nam w tym względzie niewiele mówi. Wnioski mówią (Twoje wnioski): doświadczenie jest bardzo ważne, dlatego Irlandczycy mają większe szanse niż włosi. Zapominasz przy tym, że samym doświadczeniem się nie wygrywa także wnioski, że Polska nie wygra, że Włosi nie wygrają są po prostu błędne. Nawet twierdzenie, że Włosi mają mniejsze szanse niż Szwedzi jest błędne. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że nawet Polska teoretycznie ma większe szanse niż Szwedzi.
Jeśli chcesz być fajny to zrób takie badanie, który wskaże faworyta ever, a nie robisz jakieś pierdy z których nie wynika nic.
Supersonic pisze:Mmm już drugi raz mi to wypominasz.
Zapamiętałeś mnie...
Obrazek


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 02:38

szczypek pisze:Albo nie, pieprzyć sens, co z wnioskami? Przecież tego nie robi się 'po nic', to ma na coś naprowadzić.
Ja daje jedynie wędkę :prochno:
Wiadomym jest, że tak - umówmy się - proste statsy, jak moje w tym temacie mogą dać conajwyżej szczątkowe poszlaki. Chętnie pobawiłbym się i ułożył algorytm pt. kto wygra to euro i dlaczego, ale zajęłoby to dnie, a ja muszę studiować, pracować itd.


Moje wnioski:
ME nie wygrają:

Włosi - niedoświadczony zespół, słaby atak, głupi atak, swąd wokół piłki, minimalne zdobycze strzeleckie jak do tej pory - np. wszyscy obrońcy władowali razem 2 gole, atak - niesprawdzony - "talenty", które niczego nie wygrały.
Fantastyczny tył sprawia, że możliwy jest nawet półfinał, ale to mój kandydat do wtopy turnieju.

Francja - wybitnie niedoświadczony zespół, słaby atak, fantastyczna pomoc ale Ribery nie był i nie będzie Zidanem. Plusem wielka forma w tym roku - półfinał możliwy.

Anglia - kto zwalnia trenera na 3 mies przed Euro, a potem, zwalnia jeszcze tamtego? Od 20 lat mają niby wszystko, a nie są nawet blisko, ani to nie jest najlepsza kadra od dawna, ani niespecjalnie zaprawiona w bojach. kompletnie nie przekonuje mnie pomoc, każdy z osobna jest super, zespołu nie tworzą.

Nie przewiduje tym razem wielkich niespodzianek więc zostają Niemcy - Hiszpania i Holandia. W komplecie w półfinałach.

Niemcy - reprezentacja i kluby przegrały 8 z ostatnich 9 tytułów. Motywacja najmocniejsza ze wszystkich, ale też syndrom przegranego. Trzecia wielka impreza właściwie tej samej kadry. Doświadczenie wciąż większe. Historia :prochno: na naszej ziemi oni zawsze robią, co chcą. Potencjał ofensywny, ilość wariantów - nieograniczony. Genialny Neuer z tyłu. Minusy - gwałt na psychice piłkarzy Bayernu.
Szanse 36%

Holandia. Plusy - gwiazdy w optymalnym wieku, kadra wybitnie doświadczona, generacja, która nic nie wygrała, więc motywacja wielka. Indywidualności rozumiane jako jedną genialną akcją/ dryblingiem może ktoś wygrać mecz - największe. Bardzo pewna obrona. Jestem fanem talentu Vorma - jeżeli będzie bronił on, a nie Stekelenburg, to o bramkę też jestem spokojny. W życiowej van Persie, w życiowej Huntelaar, Sneijder gra o transfer, Robben o to, by nie trafił do domu wariatów jak znów przegra jakiś finał
Szanse 36%

Hiszpania - Plusy - każdy na świecie to wie. Minusy - historia - nikt nigdy nie wygrał 3 imprez z rzędu. Najsłabsza od dawna obrona. Brak Villi i Puyola. Torres, Mata, Silva - wszyscy wiosną nie błyszczeli. Motywacja najmniejsza z trójki.
Szanse 28%

Niemcy vs. Holandia
Jeżeli Holandia zagra 6 spotkań na maksymalnym poziomie - to wygra - ale boje się, że znów przydarzy się gorszy dzień i tak się nie stanie. Niemcy raczej się rozkręcają, a Holandia puchnie w play- offach.
Myślę, że wygra ten, kto nie będzie musiał eliminować Hiszpanii.

Jako, że w Europie kibicuje od zawsze Holandii - mogę stówkę postawić na nich :prochno:
Królem strzelców - też Holender. Chyba Huntelaar.

Typy na czarnego konia: Ukraina, Chorwacja
Typy na plamę: Polska, Anglia, Włochy
Już nie uzasadnię, bo idę spać.

Kto podejmuje rękawicę i rzuca konkretne typy, narażając się przy tym na poeuroentuzjastyczne suchary? :twisted: Szczypek? 8)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 07:09

Supersonic, z całym Twoim wnioskowanie się generalnie zgadzam, z tą różnicą, że jestem zdania, że Niemcy mają większe szanse od Holendrów ze względu na lepszy pakiet obrońcy + bramkarze. Ale nie wolno lekceważyć Holendrów bo z podobnymi piłkarzami dobili do finału na mundialu. Uważam, że szanse są niemal identyczne z lekkim wskazaniem na naszych zachodnich sąsiadów. I dlatego na nich postawiłem 100 zł :)


Zablokowany