Nowy design JuvePoland

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ

Czy serwis JP powinien zmienić design?

Czas głosowania minął 04 kwietnia 2007, 15:09

Tak
12
44%
Nie
12
44%
Nie wiem
3
11%
 
Liczba głosów: 27
Icu`

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2007
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2007, 13:49

Witam wszystkich serdecznie. Pewnie jak część z Was oprócz serwisu "juvepoland.com" śledzę także inne serwisy poświęcone naszemu ukochanemu klubowi. Nie omieszkam zajrzeć także na strony innych europejskich klubów by zobaczyć "co w trawie piszczy"... Na skutek tego nasunęła mi się myśl związana z designem strony: http://juvepoland.com . Nie ukrywajmy,ma on już swoje lata i nie zachwyca oka. Chciałbym zasugerować administracji serwisu by pomyślano nad nowym,nowoczesnym,stylowym,przejrzystym i miłym dla oka layoutem. Zapewne znajdzie się spore grono sentymentalistów,którym aktualny design jak najbardziej odpowiada...nie mówię,że mi nie.Poprostu wydaje mi się,że tak rozbudowany i poważany serwis z taką ilością userów zasługuje na coś zdecydowanie lepszego.Przykładem "unowocześnionego" serwisu jest chociażby polska witryna fanów Arsenalu Londyn ( http://kanonierzy.com ). Są również strony poświęcone Juve o znacznie przyjemniejszym dla oka wyglądzie(nie będę wymieniał by nie stwarzać konkurencji). Ktoś powie "Przecież masz do wyboru aż 3 style: Classic,Big Blue,Bianconero...". Dobrze...ale każdy z nich opiera się na tej samej strukturze,zmieniona jest tylko wg mnie nieumiejętnie dobrana grafika. Nie wiem co oznacza dla administracji zmiana designu...być może jest to związane z całkowitą zmianą systemu na jakim oparta jest strona,a być może wykonanie od podstaw nowego layoutu. Jest wiele firm oferujących tworzenie designów wraz z systemami itd. myślę,że JP stać na takową inwestycję.Jeśli nawet nie,to dam sobie rękę uciąć,że wśród fanów zarejestrowanych na JuvePoland znalazłby się ktoś kto od dłuższego czasu się tym zajmuje. Zmiana wyglądu serwisu to tylko sugestia z mojej strony.Sądzę,że jego zmiana na lepszy nie mogłaby pogorszyć obecnych statystyk serwisu...jedyne co to je umocnić lub podwyższyć.Czekam na opinie userów jak i administracji. Pozdrawiam :wink:


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 21 marca 2007, 14:09

Po pierwsze: temat w złym pokoju
po drugie: trwają prace nad serwisem, a ponieważ nie chcemy w tym czasie zamykac serwisu jest to trochę utrudnione. Poza tym zmiana laya jest od razu zwiazana z poprawą funkcjonalnosci calej strony co nie trwa tygodnia czy miesiaca.
po trzecie: takie strony jak kanonierzy.com lub (te o ktorych nie wspomniales) maja laye na zamówienie. JP nie chce sie od nikogo uzalezniac. Po cichu liczymy, ze cos sie z tym zmieni od sezonu 2007/08 ale nie jest to żadna oficjalna data.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2007, 22:03

Znam się z adminem Kanonierzy.com i wcale nie zamawiali designu, zrobił go jeden z adminów, a mianowicie RaHu. To samo w przypadku LaLiga.pl. Mi się w tym serwisie podoba, że po prostu jest funkcjonalny, ale warto byłoby odświerzyć. Pewna strona Juventusu (fuzja) ma ok layouta, ale widziałem znacznie lepsze. Na pewno jak już coś robić, to naprawdę porządnie. Dlatego kolejny layout musi sprawiać dobre wrażenie na kolejne lata. :)


cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 00:30

kanonierzy.com? Beznadziejna strona (chodzi oczywiście o layout:))... Za dużo tego wszystkiego nawalone. Nieczytelne i w ogóle porażka. Coś w sam raz dla czytelników Bravo Sport. Zastanówmy się dlaczego najlepsze serwisy internetowe nie mają jakiejś oszałamiającej grafiki? Dobra strona powinna być szybka, czytelna, wartościowa, a takie na pewno jest JP. Było by pewnie kilka zastrzeżeń, ale to nie czas i miejsce na wytykanie tego i owego. Pozdrawiam Adminów i oby tak dalej :)


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 00:51

Podobnie jak Cygi uważam stronę kanonierzy.com za nieczytelną. Tu coś po lewej, tam coś po prawej, góry jeszcze co innego a w środku newsy :prochno: U nas, znaczy się na JP, ma to przynajmniej ręce i nogi.

Choć nie powiem - managerzone.com bardziej mi się podoba wizualnie :D


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 06:18

Tomasz. pisze:Znam się z adminem Kanonierzy.com i wcale nie zamawiali designu, zrobił go jeden z adminów, a mianowicie RaHu. To samo w przypadku LaLiga.pl.
To po co im na dole strony napis design by EVOGROUP? Czyzby RaHu robil jako grafik w profesjonalnej firmie...

Czy jest tak jak mowisz czy jest tak jak ja mowie JP slynie z tego, że wszystko robi sama (chyba tylko sondy mamy importowane). I tak jak mowie, żeby jednoczesnie funkcjonowala aktualna strona zmuszeni jesteśmy poświęcić nowemu projektowi trochę mniej czasu. Wiadomo, że o wiele łatwiej byloby zlecić komus na zewnątrz. Ale JP lubi wyzwania.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 08:35

Martin pisze:
Tomasz. pisze:Znam się z adminem Kanonierzy.com i wcale nie zamawiali designu, zrobił go jeden z adminów, a mianowicie RaHu. To samo w przypadku LaLiga.pl.
To po co im na dole strony napis design by EVOGROUP? Czyzby RaHu robil jako grafik w profesjonalnej firmie...

Czy jest tak jak mowisz czy jest tak jak ja mowie JP slynie z tego, że wszystko robi sama (chyba tylko sondy mamy importowane). I tak jak mowie, żeby jednoczesnie funkcjonowala aktualna strona zmuszeni jesteśmy poświęcić nowemu projektowi trochę mniej czasu. Wiadomo, że o wiele łatwiej byloby zlecić komus na zewnątrz. Ale JP lubi wyzwania.
Wiesz, może i dla reklamy tej firmy. Ale kto wie. Layout dobry, ale rzeczywiście troche przebajerowany. Za to Arsenalking.Com także ma konkretny, a przy okazji dość czytelny. A skoro lubicie wyzwania to dobrze, z resztą na tym forum znajdzie się nie jeden dobry grafik. :)


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 08:42

A wiesz co to w ogóle znaczy po polsku "Design by..."? :P


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 08:52

Tomasz. pisze: Za to Arsenalking.Com także ma konkretny, a przy okazji dość czytelny. A skoro lubicie wyzwania to dobrze, z resztą na tym forum znajdzie się nie jeden dobry grafik. :)
Jeśli tak w przyszłości miałby wyglądać lay JuvePoland to ja już wole ten, który jest teraz, bo przecież jest dużo lepszy od tego na stronie Arsenalu.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 09:09

wojteceek pisze:
Tomasz. pisze: Za to Arsenalking.Com także ma konkretny, a przy okazji dość czytelny. A skoro lubicie wyzwania to dobrze, z resztą na tym forum znajdzie się nie jeden dobry grafik. :)
Jeśli tak w przyszłości miałby wyglądać lay JuvePoland to ja już wole ten, który jest teraz, bo przecież jest dużo lepszy od tego na stronie Arsenalu.
Tak samo twierdzę, jest nawet troszkę podobny do lay'a na strone solojuve.com , ja tam jednak wolę strony na, które są stworzone bardzo elegancko, bez bajerów, bez przepychu, aa no i do tego cierpią na tym tylko użytkownicy, bo jak taka strona ma sie ładować jakiś czas, to szkoda czasu na czekanie i przenieść się na inną stronę o 'gorszym' i tak niespektakularnym wyglądzie ...


Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 09:22

Martin pisze:A wiesz co to w ogóle znaczy po polsku "Design by..."? :P
Morpheus to właściciel strony ArsenalKing, pewno umieścił to, żeby po prostu miał więcej klientów. I macie chyba rzeczywiście rację, lepiej, żeby JuvePoland było oryginalną stroną, wyróżniającą się tak jak teraz. Design nie jest nowoczesny obecnie, ale jest i tak ładny i przejrzysty dla oka.

A swoją drogą design SJ niezbyt mi się podoba..niby został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami, ale stara, dobra szata graficzna na JP jest rzeczywiście lepsza. :)


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 10:09

Tomasz. pisze:
Martin pisze:A wiesz co to w ogóle znaczy po polsku "Design by..."? :P
Morpheus to właściciel strony ArsenalKing, pewno umieścił to, żeby po prostu miał więcej klientów. I macie chyba rzeczywiście rację, lepiej, żeby JuvePoland było oryginalną stroną, wyróżniającą się tak jak teraz. Design nie jest nowoczesny obecnie, ale jest i tak ładny i przejrzysty dla oka.
Tylko ja sie nie pytam o ArsenalKing tylko o laliga i kanonierzy.com... Tam ewidetnie jest to zrobione przez profesjonalną grupę a nie kogos z ekipy strony.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Tomasz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2006
Posty: 65
Rejestracja: 31 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 10:19

Martin pisze:
Tomasz. pisze:
Martin pisze:A wiesz co to w ogóle znaczy po polsku "Design by..."? :P
Morpheus to właściciel strony ArsenalKing, pewno umieścił to, żeby po prostu miał więcej klientów. I macie chyba rzeczywiście rację, lepiej, żeby JuvePoland było oryginalną stroną, wyróżniającą się tak jak teraz. Design nie jest nowoczesny obecnie, ale jest i tak ładny i przejrzysty dla oka.
Tylko ja sie nie pytam o ArsenalKing tylko o laliga i kanonierzy.com... Tam ewidetnie jest to zrobione przez profesjonalną grupę a nie kogos z ekipy strony.
Uwierz mi, RaHu tworzy layouty w Evogroup i jest jednym z dwóch właścicieli LaLigi i Kanonierów, ale już mniejsza z tym. :)


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 10:23

Nie martwcie się, nowy layout JP w niczym nie będzie przypominać Kanonierzy.com czy SJ. Nie wiem czy oni mają tak zły gust, czy formą chcą ukryć brak treści, a może charakter tych stron zwyczajnie nie pokrywa się z celem JP, nie wnikam, ale odrzuca mnie, kiedy widzę nagłówek strony zajmujący cały ekran. A jeżeli ładując wszystko co mają na stronę główną chcieli ułatwić dostęp, to im zdecydowanie nie wyszło.

Zatem jeżeli chcecie snuć domysły na temat przyszłego layoutu JP, szukajcie innych stron.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2007, 10:48

Tomasz. pisze: Uwierz mi, RaHu tworzy layouty w Evogroup i jest jednym z dwóch właścicieli LaLigi i Kanonierów, ale już mniejsza z tym. :)
A widzisz.. to zmienia postać rzeczy. Ale zrobil to pod egidą Evogrop a nie sam... Zatem tak do konca nie wiesz czy zlecił po znajomości czy tylko skorzystal z pomocy ludzi tam zatrudnionych... A moze zrobil sam a przy okazji reklamuje swoją firmę.... Tak czy inaczej my zrobimy to samemu i kazdy włoży swoją część.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ