Studia

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 lipca 2010, 14:41

Od października pilny uczeń Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Cokolwiek to znaczy. :ok:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 lipca 2010, 17:58

Tak w ogóle, jest u nas na JP ktokolwiek kto studiował/studiuje lub ma jakieś doświadczenia z MISH?


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 16 lipca 2010, 23:01

To jak lordzie? Już nie informatyka? :-D

A tak gwoli tematu. Gorąco zachęcam do wybierania się na tzw. "kierunki zamawiane", albowiem oprócz samego studiowania warto pomyśleć o swojej przyszłości finansowej. Comiesięczne 1000zł to nie takie małe pieniądze dla studenta, a nawet jeżeli się w pierwszym roku nie zakwalifikujesz, to nic straconego. Przyłożysz się do sesji i załapiesz się na drugim roku.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 00:01

Railis pisze:To jak lordzie? Już nie informatyka? :-D .
Już od dawna nie, taki jesteś na czasie.:P Teraz biję w politykę. :lol:


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 00:21

gawron pisze:Od października pilny uczeń Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Cokolwiek to znaczy. :ok:
Już nie uczeń, a student ;). Już nie szkoła, tylko uczelnia ;) Już nie lekcje, ale wykłady ;) . Też mi było ciężko się przestawić 8)
A poza tym gratuluję :ok:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 13:02

Barabasz pisze:
gawron pisze:Od października pilny uczeń Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Cokolwiek to znaczy. :ok:
Już nie uczeń, a student ;). Już nie szkoła, tylko uczelnia ;) Już nie lekcje, ale wykłady ;) . Też mi było ciężko się przestawić 8)
A poza tym gratuluję :ok:
Wiem, wiem. Chodzi o to, że słowo uczeń bardziej pasuje do nauki. Słowo student już mniej... "Pilny student" to taki paradoks troszkę. :whistle: No ale postaram się być w miarę pilnym, by się utrzymać przez dłużej niż jeden rok. :prochno:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 17:23

Osobiście mogę polecić studia językowe. Jeśli ktoś nie ma problemów z nauką powyższych powinien być zadowolony 8) Skończyłem w tym roku licencjat germanistyki - teraz się biorę za wymarzoną italianistykę :-D


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 21:58

mrozzi pisze:Osobiście mogę polecić studia językowe. Jeśli ktoś nie ma problemów z nauką powyższych powinien być zadowolony 8) Skończyłem w tym roku licencjat germanistyki - teraz się biorę za wymarzoną italianistykę :-D
Zapytam o perspektywę pracy, czujesz, że będzie w tym robota? Statystycznie nie powinno być problemu, próbujesz już coś, po licencjacie, zarabiać, da rade?


maciek_11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2007
Posty: 161
Rejestracja: 08 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2010, 23:31

Nie sądzę, żeby dało się na tym teraz pojechać, zwłaszcza w dwóch jeżykach: angielskim i niemieckim. Musisz po prostu mieć znajomości, jak wszędzie zresztą, żeby zacząć, a potem to wiadomo, nawet na korkach można sobie nieźle żyć. No i nie wiem czy trzeba robić jakiś kurs czy coś w tym stylu, ale można spróbować jako tłumacz przysięgły, a w takim języku włoskim wielu raczej nie ma. Choćby u nas w Jaśle, nie ma wcale.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 00:03

Ja raczej nie zamierzam pozostać w Polsce - chcę robić magistra we Włoszech, na jednym z wydziałów bolońskiego. Jest to możliwe, choć przetłumaczenie papierów odnośnie licencjatu ma spooooro kosztować. Z resztą nie powinno być problemu. Od momentu pojawienia się Polski w Unii wszystko jest o wiele łatwiejsze. Szkoła, do jakiej chciałbym się wybrać to ośrodek w Forli (http://www.ssit.unibo.it/SSLMiT/default.htm). Znam bardzo dobrze zarówno angielski, jak i niemiecki, teraz mam zamiar solidnie poprawić swój włoski. Mój niedoszły teściu, rodowity Włoch, co należałoby tu podkreślić (zna przecież doskonale sytuację na miejscu) podkreślał jeszcze rok temu, że we Włoszech osób znających w stopniu zadowalającym obce języki jest jak na lekarstwo. Wystarczy ponoć wywiesić ofertę korepetycji i ludzie ustawiają się kolejkami, co zresztą potwierdziła koleżanka mieszkająca w Bolonii. Rodzina mieszka w Maranello i niektórzy mają kontakt z ludźmi pracującymi w Ferrari ( :shock: ) i oni to tylko potwierdzają. Zresztą ja traktuję naukę języków jako pasję, zawsze mnie fascynowało poznawanie nowych kultur, jeśli wiecie, co mam na myśli 8)

Pracę można znaleźć bez problemu - sam dostałem niejednokrotnie oferty z chociażby call center w obsłudze klientów zagranicznych. Popularne są oczywiście oferty, które dotyczą wyjazdów zagranicznych. Języki przydają się także w restauracjach. Ostatnio pracowałem w takowej, gdzie przewija się sporo obcokrajowców i trzeba przyznać, że znajomość języków nabija kabzę (tipy) niesamowicie.

Zgodzę się, że trzeba mieć znajomości, jeśli ktoś chce znaleźć pracę w biurze tłumacza na stażu. Znajomości trzeba mieć jednak w wielu przypadkach, że wspomnę chociażby o prawie czy medycynie... Życie tłumacza przysięgłego też nie jest takie różowe jak się wielu wydaje - co prawda to praca "za pieczątkę", ale w każdym momencie ktoś zawistny może nas z tematu wykopać. Pomijam już drogie egzaminy i fakt, że takowe można powtarzać, w przypadku niepowodzeń, dopiero po roku.
Nie ma jednak co narzekać - każda specjalizacja ma swoje wady i zalety, ale ja tych pierwszych na szczęście celowo nie dostrzegam :-D


-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 12:55

szczypek pisze:UE w Krakowie. Tak chciałem.
Pochwalisz się na ile procent zdałeś?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 15:28

-10- pisze:
szczypek pisze:UE w Krakowie. Tak chciałem.
Pochwalisz się na ile procent zdałeś?
Matematyka rozszerzona na 78%, angielski podstawowy na 96.


paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2010, 18:04

Panowie z uczelni ekonomicznych, jakie kierunki wybraliście? FiR czy coś bardziej oryginalnego? Sam na szczęście załapałem się na SGH ;)


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2010, 19:06

Powiedzcie mi drodzy przyjaciele :) aktualnie jestem na licencjacie z logistyki na dziennych gdzie jeszcze pozostał mi rok. Potem myślę iść na studia zaoczne na magisterkę. Gdzie radzicie najlepiej takowe zrobić :?:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2011, 22:27

Dziewczyny i Chłopaki,

Krótka piłka dziś...tak nie będzie okropnego moralizatorstwa!

Potrzebuję pogadać z kimś kto ma jako takie pojęcie (większe niż to co pokazuje google - a pokazuje strasznie mało, co mnie przeraża trochę) o Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, byłbym bardzo wdzięczny za możność zadania kilku pytań.


ODPOWIEDZ