Mistrzostwa Świata - Sapporo 2007

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 00:17

Achim pisze:nie możemy za bardzo liczyć na Stocha, bo się chłopak spali, ale ja wierzę że jutro sprawi nam miłą niespodziankę 8)
To wreszcie jak :?: Na dzień dzisiejszy z polskich skoczków, na świecie liczy się Adam Małysz i nie sądzę by w tym sezonie coś się zmieniło.


Obrazek
January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 00:28

Lukasz_JUVE pisze:
Achim pisze:nie możemy za bardzo liczyć na Stocha, bo się chłopak spali, ale ja wierzę że jutro sprawi nam miłą niespodziankę 8)
To wreszcie jak :?: Na dzień dzisiejszy z polskich skoczków, na świecie liczy się Adam Małysz i nie sądzę by w tym sezonie coś się zmieniło.

chodzi mi o to że nie możemy liczyć na Stocha, w sensie nie chcę aby w prasie pojawiały się artykuły z rodzaju: "mamy następcę Małysza!!!" bo on potrzebuje spokoju aby się rozwijać, w takim sensie mówię że nie możemy za bardzo na niego liczyć, ale możemy po cichu w sercach wierzyć...już rozumiesz?


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 00:33

Achim pisze:chodzi mi o to że nie możemy liczyć na Stocha, w sensie nie chcę aby w prasie pojawiały się artykuły z rodzaju: "mamy następcę Małysza!!!"
Jeszcze takiego artykułu nigdzie nie widziałem, więc powodów do paniki nie ma :P

Achim pisze:bo on potrzebuje spokoju aby się rozwijać, w takim sensie mówię że nie możemy za bardzo na niego liczyć, ale możemy po cichu w sercach wierzyć...
Ja liczę tylko na Adasia ale jak już pisałem sądzę że Kamil zajmie miejsce w okolicy 15. A czasu na rozwój ma jeszcze sporo :D
Achim pisze:już rozumiesz?
Yes, my master :prochno:


Obrazek
January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 01:09

no to super że rozumiesz :prochno:

a wiara oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :P przecież nie powiem sobie że Stoch wygra, ale pierwsza 15 jest całkiem możliwa :)


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 11:10

No i są dwie niespodzianki po pierwszej serii.
Małysz "tylko" 4 a Stoch "aż" 10.
Adam z tej pozycji zdecydowanie może walczyć o złoty medal i na to liczymy :D Jeśli Stoch skoczy na takim samym poziomie co w pierwszej serii, będziemy bardzo szczęśliwi :P

Nie popisali się chyba organizatorzy, bo jeśli najdłuższy skok na skoczni K 120 wynosi 125 metrów, to trochę słabiutko. Mam nadzieję że w drugiej serii podwyższą belkę i będzie dobrze.
O pozostałych polskich skoczkach to co zwykle - no coments.


Obrazek
January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 11:14

no i jednak Stoch sprawił nam małą niespodziankę :)
Małysz troszkę poniżej oczekiwań, ale o medal na pewno dziś powalczy...
Piotr Żyła - nie można jeszcze zbyt wiele od niego oczekiwać
Robercik- jak zwykle :bravo:


teraz czekamy na drugą serię, czyli na dwa dobre skoki :D


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 11:47

Wielka szkoda Olli'ego. Prawdziwy latający Fin - ależ by to było nieprawdopodobne... szkoda. :cry:

No i Adaś 4... najgorsze :cry:

Jak to mówi Włodek " to jest sport, to są skoki" :smile:


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 11:50

no szkoda tego 4 miejsca, ale jak wiemy Małysz bardzo lubi małe skocznie i tam liczymy na medal :smile: już dziś pokazał że na dużo go stać :)

brawo dla Stocha, na prawdę dobry wynik!!!


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 12:04

A miało być tak pięknie. Cóż, taki jest sport i trzeba wierzyć że na normalnej skoczni Adam pokarze kto jest symbolem skoków w XXI wieku.
Gratulacje też dla Stocha :bravo:


Obrazek
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 12:18

Szkoda. Małysz jest w znakomitej formie i niestety 4 - najgorsze miejsce. Szkoda, bo nagle niewiadomo skąd wyskoczył jakiś mało znany Oli i gdyby nie on, byłby medal.
Teraz trzeba liczyć na medal - i to najlepiej złoty, bo na średniej skoczi Małysz jest najlepszy i niepokonany od wielu lat.
Stoch również pokazał się z dobrej strony. Nie spalił się, co polskim skoczkom często się zdarza. Z jego formą i aktualnymi umiejętnościami myślę, że w Pucharze Świata może regularnie zajmować miejsca w pierwszej 15.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2007, 17:55

Achim pisze:
Diego pisze:
Achim pisze:bo popatrz na polskiego orła Robercika Mateję, cały czas jak go powołują to zastanawiam się co on robi w kadrze :think: do dziś nie wiem :doh:
Proponuję, żebyś go zastąpił.
nie mówię że umiem skakać lepiej, ale na pewno są lepsi skoczkowie od niego... :roll:
Proszę o nazwiska.
Supersonic pisze:Wielka szkoda Olli'ego. Prawdziwy latający Fin - ależ by to było nieprawdopodobne... szkoda. :cry:
Całe szczęście.

W dzisiejszym konkursie potwierdziła się niestety reguła z poprzednich zawodów - Małysz deklasował wszystkich w kwalifikacjach i na treningach, ale w konkursie głównym zajął miejsce poza podium. Oczywiście pozostał niedosyt, ale trzeba się cieszyć, że ciągle mamy skoczka, który jest w stanie walczyć o najwyższe pozycje nawet w tak prestiżowych zawodach. Inne Schmitty, Hannawaldy, Jandy czy nawet Ahoneny nie liczą się w walce o zwycięstwo (lub nawet zrezygnowali z uprawiania tego sportu), a nasz Orzeł nieprzerwanie od kilku lat zalicza się do elity. Na średniej skoczni powinien być medal, Polak zawsze osiągał tam bardzo dobre rezultaty, w dodatku na małym obiekcie liczy się przede wszystkim dynamika i siła odbicia, a w mniejszym stopniu technika i warunki w locie, co premiuje Małysza.

Co do innych miejsc, to myślę, że złoto Ammanna nie było żadnym zaskoczeniem, Szwajcar przez cały sezon prezentuje wysoką i równą formę i idealnie trafił z szczytem formy na najważniejszą imprezę. Brąz Ljoekelsoeya również mnie nie zdziwił, jest to zawodnik bardzo doświadczony i obyty na tym obiekcie. Jedynie srebro Olliego przyprawia mnie o niestrawności. Nienawidzę takich sytuacji, gdy jakiś kompletny ogórek zdobywa medale na takich imprezach (przykłady Bystoela czy Benkovica najlepiej o tym świadczą - odpowiednio mistrz olimpijski i świata byli zbyt słabi, aby reprezentować swój kraj na tej imprezie!). Wolę, żeby medale zdobywali zawodnicy uznani i szanowani. A taki Olli to niech najpierw wejdzie chociaż do dziesiątki w zawodach Pucharu Świata :? .

Jeszcze słówko o Małyszu. Myślę, że powinien korzystać z pomocy psychologa (orientuje się ktoś czy Adam współpracuje z tymi samymi ludźmi co w okresie np. Predazzo?). Skoro osiąga tak dobre wyniki w seriach próbnych i nie umie tego powtórzyć w konkursie, to znaczy, że problem jest w głowie, a nie w umiejętnościach.

Jutro konkurs drużynowy. Austria bez wyraźnego faworyta w swojej drużynie jest bezapelacyjnym... faworytem do wygrania konkursu drużynowego. Druga Finlandia, tu chyba też bez wątpliwości. I zostaje jeszcze jedno miejsce na podium. Grupę ogórków (Czechy, Kazachstan, Włochy itp.) odrzucam w przedbiegach. Japońcy, Rosjanie czy nawet Niemcy i Szwajcarzy powinni zająć miejsce za Polską (Szwajcarzy mają tylko Ammanna i Kuttela, a Niemcy to właściwie nikogo dobrego). Pozostaje Polska i Norwegia. Z jednej strony bardzo dobry Małysz, nieregularny Stoch, doświadczony Mateja i Żyła, w drużynie Norwegów doświadczony Ljoekelsoey, solidny Hilde, rozregulowany Jacobsen i jakiś taki niewyraźny Pettersen. Z prostego rachunku wynika, że mamy szansę na brąz, choć znając rzeczywistość Żyła się przewróci, Mateja złamie nogę przy wejściu na skocznię, Stoch skoczy z 80 metrów, Małysz bez rewelacji i z marzeń o medalu nici :? . Choć liczę choć raz w tej dyscyplinie na małą niespodziankę ze strony naszych reprezentantów :wink: .


:roll:
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 lutego 2007, 12:34

I znowu Mateja pokazał klasę...

A była minimalna szansa na medal :angry:


Obrazek
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 lutego 2007, 23:34

Nie chciałem wczoraj nic pisać gdyż liczyłem na to że Mateja odnajdzie się w konkursie drużynowym ponieważ mielismy bardzo realne szanse na brązowy medal. Wszyscy wiemy jak się skończyło. Tyle lat skakania, treningów a on ciągle skacze tak samo-beznadziejnie :whistle: Ten człowiek nie ma sumienia. Mógłby w końcu zawiesic narty na kołku i nie robić nam wstydu. Nawiązując do słów Diego, nigdzie nie ma przepisu że w składzie na mistrzostwa musi byc pięciu skoczków. Przykładem mogą być Norwegowie którzy zrezygnowali z usług Bystoela i Rommorena ponieważ nie prezentowali odpowiedniego poziomu. Dlaczego w naszej reprezentacji zawsze znajdzie się miejsce dla Mateji? Lepszym rozwiazaniem byłoby zrezygnowanie z konkursu drużynowego. Tytuły niektórych artykułów mówią same za siebie:

"Złoto Austriaków: mogło być pięknie, ale mamy Mateję"

"Mateja pogrzebał szanse na brąz"


Śpieszmy się oglądać Mataje, tak szybko ląduje.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2007, 23:49 przez -Lucas-, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Koziołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2006
Posty: 72
Rejestracja: 02 września 2006

Nieprzeczytany post 26 lutego 2007, 19:05

Żałuję, że Małysz nie zdobył medalu w konkursie indywidualnym. Zabrakło trochę szczęścia. Zobaczymy, jak skoczy na średniej skoczni.
Polska w drużynie zawsze była słaba. W konkursie mieliśmy ogromną szansę na brąz, ale cóż.
Miejmy nadzieję, że Małysz w końcu wskoczy na podium i pokaże, że jest zawodnikiem światowej klasy. Trzymajmy kciuki.
-Lucas- pisze:Śpieszmy się oglądać Mataje, tak szybko londuje.
brawo


-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 26 lutego 2007, 19:23

Koziołek pisze:
-Lucas- pisze:Śpieszmy się oglądać Mataje, tak szybko londuje.
brawo
Cóż, jestem idealistą i kiedy coś mi się nie podoba krytykuje tym bardziej w przypadku Mateji który odstawia taką szopke na skoczni że głowa boli :whistle:


Obrazek
ODPOWIEDZ